Рішення від 06.09.2022 по справі 444/893/22

Справа № 444/893/22

Провадження № 2/444/542/2022

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(ЗАОЧНЕ)

06 вересня 2022 року Жовківський районний суд Львівської області у складі:

головуючого судді Ясиновський Р. Б.,

секретар судового засідання Реміцька І.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Жовква Львівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася в суд із вищевказаним позовом, мотивуючи свої позовні вимоги наступним. Вона із відповідачем зареєстрували шлюб 30.01.1999 у міському відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції, про що 30.01.1999 складено відповідний актовий запис № 85. Дошлюбне прізвище позивача ОСОБА_3 . Від подружнього життя у них народився син ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , і син ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який на даний час є неповнолітнім.

Зазначає, що спільне сімейне життя не склалося через різні погляди на життя. Їхні стосунки значно погіршилися. Упродовж їхнього спільного життя між ними постійно виникають непорозуміння та сварки на побутовому рівні, що негативно впливає на психоемоційний стан їхнього неповнолітнього сина. Шлюбні подружні стосунки вони не підтримують, проживають окремо. Між ними втрачено почуття поваги, розуміння та любові. Вказує, що подальше спільне життя та збереження шлюбу суперечить їхнім інтересам, а примирення між ними є неможливим.

Позивач ОСОБА_1 та її представник - адвокат Кісь О.Р. в судове засідання не з'явилися. Представником позивача подано заяву про розгляд справи у їх відсутності, просить позов задовольнити. Проти ухвалення заочного рішення не заперечили.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що стверджується матеріалами справи. Про причини неявки суд не повідомив. Від відповідача не надходило на адресу суду клопотань, відзиву на позовну заяву.

На підставі ч. 3 ст. 131 ЦПК України учасники судового процесу зобов'язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що учасники судового процесу не з'явилися в судове засідання без поважних причин.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 223 ЦПК України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

Суд приходить до висновку про постановлення заочного рішення на підставі наявних у справі доказів відповідно до ч. 1 ст. 280 ЦПК України.

Оскільки всі учасники справи в судове засідання не з'явилися, фіксування судового процесу, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, з'ясувавши дійсні обставини справи, права та обов'язки сторін, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 112 СК України, суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини з інвалідністю та інші обставини життя подружжя.

Сторони зареєстрували шлюб 30 січня 1999 року у міському відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції, про що 30.01.1999 складено відповідний актовий запис № 85, що стверджено свідоцтвом про щлюб Серія НОМЕР_1 , виданим повторно 13 травня 2022 року Франківським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів).

У зв'язку із реєстрацією шлюбу позивач змінила дошлюбне прізвище ОСОБА_3 на ОСОБА_6 .

Від подружнього життя у сторін народився син ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , і син ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який на даний час є неповнолітнім, що стверджується копією свідоцтва про народження Серія НОМЕР_2 , виданого повторно 14 травня 2022 Франківським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів).

Відповідно до ч. 1 ст. 24 СК України, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Таке положення національного законодавства України відповідає ст. 16 Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, згідно з якою чоловіки і жінки, які досягли повноліття, мають право без будь-яких обмежень за ознакою раси, національності або релігії одружуватися і засновувати сім'ю. Вони користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання.

Відповідно до обставин, викладених у позовній заяві, причиною розірвання шлюбу є те, що спільне сімейне життя з відповідачем не склалося через різні погляди на життя. Підтримання шлюбно-сіменйих відносин та спільне проживання припинено. Між сторонами втрачено почуття поваги, розуміння та любові. Позивач переконана, що їхня сім'я розпалася остаточно і зберегти її неможливо, подальше спільне життя із відповідачем суперечить її інтересам.

Відповідно до ч. 2 ст. 104 СК України, шлюб припиняється внаслідок його розірвання.

Розірвання шлюбу засвідчує стійкий розлад подружніх стосунків.

Відповідно до ч. 1 ст. 110 СК України, позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

Згідно ч. 2 ст. 112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Суд враховує, що відповідач проявив байдужість до збереження сім'ї.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що розлад в сім'ї носить стійкий характер, сім'я розпалась остаточно, сторони припинили подружні стосунки, втратили одне до одного почуття любові, сім'я фактично не існує.

Враховуючи вищенаведене, у суду є всі підстави для задоволення позовних вимог.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Суд приходить до висновку, що з відповідача слід стягнути в користь позивача судовий збір, який сплечений при подачі позову до суду.

Керуючись ст. ст. 23, 141, 247, 258-259, 264-265, 280-284, 354 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Позов задоволити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_7 , що зареєстрований 30.01.1999 у міському відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції, про що 30.01.1999 складено відповідний актовий запис № 85.

Стягнути з відповідача ОСОБА_2 на користь позивача ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 992 грн. 40 коп. судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Одночасно роз'яснити відповідачу, що заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо Львівському апеляційному суду.

Повне найменування сторін у справі:

Позивач: ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженка міста Львів, паспорт громадянина України серія НОМЕР_3 , виданий Шевченківським РВ ЛМУ УМВС України у Львівській області 20 липня 1999 року, РНОКПП НОМЕР_4 , місце проживаня: АДРЕСА_1 .

Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженець села Грибовичі Жовківського району Львівської області, серія та номер паспорта судом не встановлено, РНОКПП судом не встановлено, місце проживаня: АДРЕСА_2 .

Суддя Ясиновський Р. Б.

Попередній документ
106098084
Наступний документ
106098086
Інформація про рішення:
№ рішення: 106098085
№ справи: 444/893/22
Дата рішення: 06.09.2022
Дата публікації: 08.09.2022
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Жовківський районний суд Львівської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Розклад засідань:
06.09.2022 11:00 Жовківський районний суд Львівської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЯСИНОВСЬКИЙ Р Б
суддя-доповідач:
ЯСИНОВСЬКИЙ Р Б
відповідач:
Гураль Степан Михайлович
позивач:
Гураль Ольга Іванівна