Ухвала від 05.09.2022 по справі 334/3649/22

Дата документу 05.09.2022

Справа № 334/3649/22

Провадження № 2/334/2468/22

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 вересня 2022 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Козлова Н.Ю., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) звернувся до Ленінського районного суду м. Запоріжжя з позовною заявою до ОСОБА_2 (зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ; фактичне місце проживання: АДРЕСА_3 ) про стягнення боргу за договором позики.

Дослідивши матеріали позовної заяви, приходжу до висновку, що дана справа не підсудна Ленінському районному суду м. Запоріжжя.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, предметом позову є стягнення заборгованості за договором позики.

Згідно з ч. 1 ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Згідно з матеріалів справи та витягу з реєстру територіальної громади міста Запоріжжя щодо реєстрації місця проживання фізичної особи, вбачається, що відповідач ОСОБА_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , а фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_3 , що за територіальною підсудністю відноситься до Шевченківського районного суду м. Запоріжжя.

Відповідно до ч. 9 ст. 187 ЦПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до ч. 3 ст. 31 ЦПК України, передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п'яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення.

Частиною 1 ст. 32 ЦПК України визначено, що спори між судами про підсудність не допускаються.

За вищевказаних обставин вважаю, що дана справа не підсудна Ленінському районному суду м. Запоріжжя, в зв'язку з чим її необхідно надіслати за підсудністю до Шевченківського районного суду м. Запоріжжя.

На підставі наведеного, керуючись статтями 27, 31, 187, 260 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики передати за підсудністю до Шевченківського районного суду м. Запоріжжя, що знаходиться за адресою: 69000, м. Запоріжжя, вул. Чарівна 17-А.

Роз'яснити позивачу, що передача справи, з підстав, зазначених вище в ухвалі, здійснюється не пізніше п'яти днів після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі подання скарги не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції може бути подана до Запорізького апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Запоріжжя протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повну ухвалу суду не було вручено у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Н.Ю.Козлова

Попередній документ
106097973
Наступний документ
106097975
Інформація про рішення:
№ рішення: 106097974
№ справи: 334/3649/22
Дата рішення: 05.09.2022
Дата публікації: 08.09.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Дніпровський районний суд міста Запоріжжя
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (26.07.2023)
Результат розгляду: залишено без розгляду
Дата надходження: 29.11.2022
Предмет позову: Про стягнення боргу
Розклад засідань:
06.02.2023 11:00 Ленінський районний суд м. Запоріжжя
14.03.2023 09:30 Ленінський районний суд м. Запоріжжя
24.04.2023 12:00 Ленінський районний суд м. Запоріжжя
16.05.2023 09:10 Ленінський районний суд м. Запоріжжя
03.07.2023 09:00 Ленінський районний суд м. Запоріжжя
26.07.2023 09:00 Ленінський районний суд м. Запоріжжя