ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
19 серпня 2022 року м. Київ №640/11744/22
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Костенко Д.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Київської митниці Держмитслужби про визнання протиправною та скасування постанови,
Позивач звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про визнання протиправною і скасування постанови відповідача від 17.03.2022 в справі про порушення митних правил №0462/10000/22, якою позивача згідно з ч. 4 ст. 469 МК України визнано винною у вчиненні порушення митних правил і накладено на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 34000 грн.
Згідно з ч. 1 ст. 529 МК України постанова митниці у справі про порушення митних правил може бути оскаржена до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, або до місцевого загального суду як адміністративного суду в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Отже, ця справа підсудна місцевому загальному суду як адміністративному, а не Окружному адміністративному суду міста Києва.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно з ч. 1 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Вирішуючи питання про те, до якого адміністративного суду слід передати дану справу, суд враховує таке.
Згідно з позовною заявою позивач зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , але фактично проживає у США.
Зареєстроване місцезнаходження відповідача: АДРЕСА_2 , що відноситься до Солом'янського району міста Києва.
Враховуючи, що фактично проживає у США, то справу необхідно передати на розгляд Солом'янському районному суду міста Києва.
Керуючись п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, суддя
Передати адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 на розгляд Солом'янському районному суду міста Києва.
Ухвала може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду у порядку, визначеному ст.ст. 293-297 КАС України. Апеляційна скарга подається протягом 15-ти днів з дня її прийняття.
Згідно з ч. 8 ст. 29 КАС України передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Суддя Д.А. Костенко