справа№380/8165/22
05 вересня 2022 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Коморного О.І., розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 про визнання протиправною бездіяльності Головного управління Національної поліції у Львівській області та зобов'язання вчинити дії.
Обставини справи:
До Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 з вимогами:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції у Львівській області щодо неврахування всіх виплат грошового забезпечення ОСОБА_1 ;
- зобов'язати Головне управління Національної поліції у Львівській області, включити з помісячною розбивкою до таблиці надбавок довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення, що подається для призначення пенсії ОСОБА_1 виплати, отримані на підставі рішення Львівського окружного адміністративного суду від 19 липня 2021 року у справі №380/2761/20 та скерувати таку довідку до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області для перерахунку пенсії.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що з 28.09.2021 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Пенсійний фонд на підставі грошового атестату № 8, довідки від 02.02.2022 № 7 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення призначив пенсію за вислугу років у розмірі 70% грошового забезпечення, проте, відповідно до довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається при призначенні пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 7 від 02.02.2022 в ній не вказано належної до виплати відповідно до рішення Львівського окружного адміністративного суду у справі № 380/2761/20 суми в розмірі 330132,00 грн. з урахуванням податків, зборів та обов'язкових платежів, оскільки у графах в яких вказується інформація про нарахування грошового забезпечення та сплати єдиного соціального внеску з квітня 2020 по червень 2021 відсутні будь-які відомості про нарахування грошового забезпечення та сплати єдиного соціального внеску.
Позивач звернувся до Головного управління Національної поліції України у Львівській області з заявою про включення з щомісячною розбивкою до таблиці надбавок довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення виплати, отримані на підставі рішення Львівського окружного адміністративного суду у справі № 380/2761/20 та отримав відповідь в якій зазначено про відсутність підстав для включення з щомісячною розбивкою виплати отримані на підставі рішення у справі 380/2761/20 в довідку про додаткові види грошового забезпечення, що подається для призначення пенсії, оскільки судом розрахований середній розмір надбавок, доплат та премії.
Позивач вважає, що незазначення Головним управлінням Національної поліції у Львівській області у довідці всіх відповідних сум грошового забезпечення, отриманого у страховий період помісячно, має наслідком порушення його законних прав на отримання пенсії у повному обсязі.
Позивач вважає такі дії відповідача незаконними та протиправними, у зв'язку з чим звернувся до суду з даним позовом за захистом свого порушеного права.
Ухвалою суду від 09 червня 2022 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.
Відповідачем подано суду відзив на позовну заяву, в якому проти позову заперечує, просить суд відмовити у задоволенні позову в повному обсязі. Обґрунтовуючи відзив відповідач зазначив, що здійснити розбивку зазначених сум не має можливості, тому що у рішенні суду зазначена загальна сума, а не за видами нарахувань. Також зазначив, що визначаючи розмір вимушеного прогулу у справі № 380/2761/20 суд керувався постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 та виходив з середньомісячної заробітної плати, виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи.
Враховуючи наведене, відповідач просить суд відмовити в задоволенні позову.
Позивачем надано відповідь на відзив, в якій навів доводи аналогічні тим, які викладені в позовній заяві. Просив позовні вимоги задовольнити.
Суд всебічно і повно з'ясував всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті та,-
встановив:
ОСОБА_1 , громадянин України, РНОКПП НОМЕР_1 .
Позивач з 2000 року проходив службу в органах внутрішніх справ, з 20.03.2017 обіймав посаду начальника Дрогобицького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області.
Наказом Головного управління Національної поліції у Львівській області «По особовому складу» від 17.03.2020 № 74о/с позивача звільнено відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» зі служби в поліції за пунктом 6 частини першої статті 77 у зв'язку з реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби, накладеного відповідно до Дисциплінарного статуту Національної поліції України.
Вказані обставини встановлені рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 19.07.2021 у справі № 380/2761/20, яке набрало законної сили 30.12.2021.
Згідно з ч. 4 ст. 78 КАС України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області на підставі грошового атестату № 8 та довідки від 02.02.2022 № 7 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення призначило з 28.09.2021 позивачу пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 19.07.2021 у справі № 380/2761/20, яке набрало законної сили 30.12.2021, адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Львівській області задоволено повністю.
Визнано протиправним та скасовано п. 1 наказу №700 від 20.02.2020 «Про застосування дисциплінарних стягнень до працівників Дрогобицького відділу поліції ГУ НП у Львівській області та порушення ними службової дисципліни» Головного управління Національної поліції у Львівській області в частині застосування до начальника Дрогобицького відділу поліції Головного управління національної поліції у Львівській області полковника поліції ОСОБА_1 дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби в поліції.
Визнано протиправним та скасовано наказ №74 о/с від 17.03.2020 року «По особовому складу» Головного управління Національної поліції у Львівській області про звільнення зі служби в поліції начальника Дрогобицького відділу поліції Головного управління національної поліції у Львівській області полковника поліції ОСОБА_1 .
Поновлено ОСОБА_1 на службі в поліції та посаді начальника Дрогобицького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області з 18.03.2020.
Стягнуто з Головного управління Національної поліції у Львівській області на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 18.03.2020 по 18.07.2021 включно в сумі 330132,00 гривень.
Рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу в межах стягнення за один місяць в сумі 20295,00 гривень допущено до негайного виконання.
Довідка про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається при призначенні пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 7 від 02.02.2022 не містить суми належної позивачу відповідно до рішення Львівського окружного адміністративного суду у справі № 380/2761/20 в розмірі 330132,00 гривень. Довідка видана за період з 01.09.2019 по 31.08.2021 (за 24 останні місяці перед місяцем звільнення). Фактично, довідка № 7 від 02.02.2022 містить інформацію про нарахування позивачу додаткових видів грошового забезпечення з вересня 2019 по березень 2020 та з липня 2021 по серпень 2021. Відомості про нарахування та виплату додаткових видів грошового забезпечення з квітня 2020 року по червень 2021 у означеній довідці відсутні. Разом з тим, у довідці довідково вказано, що на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду у справі № 380/2761/20 від 19.07.2021 та ухвали Восьмого апеляційного адміністративного суду від 30.12.2021: з фінансування за липень 2021 нараховано та виплачено 20604,06 грн. (наказ ГУ НП від 23.07.2021 №252о/с), з фінансування за січень 2022 нараховано та виплачено 309527,94 грн. (наказ ГУ НП від 10.01.2022 №13о/с).
Позивач звернувся до Головного управління Національної поліції у Львівській області із заявою від 04.04.2022 в якій просив включити з щомісячною розбивкою до таблиці надбавок довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення, що подається для призначення пенсії ОСОБА_1 виплати, отримані на підставі рішення Львівського окружного адміністративного суду від 19.07.2021 у справі № 3802761/20 та скерувати довідку до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області для перерахунку пенсії.
Листом від 29.04.2022 № Б-9/05/17-2022 Головне управління Національної поліції у Львівській області повідомило, що грошове забезпечення за час вимушеного прогулу суд розрахував як середній заробіток, виходячи з грошового забезпечення за два місяці, що передують звільненню зі служби в поліції, тому, розраховане судом середньоденне грошове забезпечення не відповідає місячному грошовому забезпеченню, яке виплачується за всіма видами грошового забезпечення, які були визначені на день звільнення. Зазначено, що нарахування грошового забезпечення та заробітної плати в ГУ НП у Львівській області, здійснюється в консолідованій програмі «МІА» і розділити виплати за рішенням суду на основні та додаткові, а додаткові за видами нарахувань грошового забезпечення для включення їх у таблицю довідки про додаткові види грошового забезпечення немає можливості, тому що довідка автоматично формується в програмному забезпеченні «МІЯ» з нарахованих за видами та розмірами основних та додаткових видів грошового забезпечення.
Позивач вважаючи протиправною бездіяльність, звернувся з даним адміністративним позовом до суду.
Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень (ч. 1 ст. 2 КАС України).
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає, що згідно із частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Згідно з пунктом 11 статті 11 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» військовослужбовці, поліцейські, особи рядового і начальницького складу підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню.
Стаття 24 вказаного Закону передбачає, що період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, входить до страхового стажу такої особи.
Відповідно до статті 4 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску, зокрема є роботодавці військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), поліцейських, осіб рядового і начальницького складу.
Згідно з пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їх сімей» пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Відповідно до частини третьої статті 43 вказаного Закону пенсії особам, які мають право на пенсію за цим Законом обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Згідно з частиною другою статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
Відповідно до частини третьої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Згідно зі статтею 94 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання. Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.
Наказом МВС України № 260 від 06.04.2016 затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання.
У частині третій розділу 1 Порядку № 260 встановлено, що до складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Відповідно до частини третьої розділу 2 Порядку № 260 надбавка за стаж служби в поліції поліцейським виплачується у відсотках до посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням у розмірах згідно з додатком 11 до постанови № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11.11.2015.
Згідно зі статтею 10 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» призначення і виплата пенсій особам, зазначеним у статті 12 вказаного Закону, здійснюються органами Пенсійного фонду України.
Постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Зазначеним Порядком закріплено форму Довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції).
Як зазначено в абзаці першому пункту 3 Порядку № 45, довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Відповідно до положень статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їх сімей» пенсії особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій визначається за останні 24 календарні місяці служби перед звільненням.
Як встановлено з довідки від 02.02.2022 № 7 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення, з суми середнього грошового забезпечення за час вимушеного прогулу у розмірі 330132,00 грн, яку стягнуто на користь позивача з Головного управління Національної поліції у Львівській області на підставі рішення Львівського окружного адміністративного суду від 19.07.2021 у справі № 380/2761/20, сплачено єдиний внесок.
Пункт 1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за № 135/13402 передбачає, що підготовку та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних документів, здійснюють уповноважені структурні підрозділи міністерств та інших органів. Органи Пенсійного фонду визначають розміри пенсій на підставі документів, наданих уповноваженими органами відповідних міністерств, зокрема, Національної поліції.
В довідці від 02.02.2022 № 52/68 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення також зазначено, що на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду у справі № 380/2761/20 від 19.07.2021 та ухвали Восьмого апеляційного адміністративного суду від 30.12.2021: з фінансування за липень 2021 нараховано та виплачено 20604,06 грн. (наказ ГУ НП від 23.07.2021 №252о/с), з фінансування за січень 2022 нараховано та виплачено 309527,94 грн. (наказ ГУ НП від 10.01.2022 №13о/с).
Разом з тим, у зв'язку з тим, що із зазначених сум грошового забезпечення за час вимушеного прогулу не відокремлено основні і додаткові види грошового забезпечення, то такі суми не були враховані при визначенні розміру пенсії позивача.
У цьому контексті суд зазначає, що Інструкцією про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та з інших соціальних питань, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України 17 вересня 2018 року № 760, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 10 жовтня 2018 року за № 1152/32604, не встановлено обмежень чи застережень щодо оформлення довідки з помісячною розбивкою суми середнього грошового забезпечення за час вимушеного прогулу.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Восьмого апеляційного адміністративного суду від 07.10.2020 у справі №1.380.2019.004933.
Враховуючи наведене, суд вважає, що зазначення в довідці від 02.02.2022 № 7 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення суми грошового забезпечення за час вимушеного прогулу в окремому рядку поза межами таблиці про додаткові види грошового забезпечення призвело до того, що така сума не була врахована органом Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області при призначенні позивачу пенсії.
Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку про те, що бездіяльність Головного управління Національної поліції у Львівській області щодо неврахування всіх виплат грошового забезпечення позивача є протиправною.
Відтак з метою повного та ефективного захисту прав позивача суд вважає за необхідне зобов'язати Головне управління Національної поліції у Львівській області включити з помісячною розбивкою до таблиці надбавок довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення, що подається для призначення пенсії позивачу виплати, отримані ним на підставі рішення Львівського окружного адміністративного суду від 19.07.2021 у справі № 380/2761/20 та скерувати таку довідку до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області для перерахунку пенсії.
Згідно положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 1 статті 72 КАС України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтю 73 КАС України передбачено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Відповідно до статей 74-76 КАС України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Статтею 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Таким чином, на підставі ст. 8 КАС України, згідно якої, усі учасники адміністративного процесу є рівними та ст. 9 КАС України, згідно якої розгляд і вирішення справ у адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, з'ясувавши обставини у справі, перевіривши всі доводи та надавши правову оцінку наданим доказам, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання протиправною бездіяльності Головного управління Національної поліції у Львівській області та зобов'язання вчинити дії підлягають задоволенню.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Судовий збір відповідно до ст. 139 КАС України слід стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Національної поліції у Львівській області в сумі 992,40 грн.
Керуючись ст.ст. 72, 73, 242-246, 250, 257-262 КАС України, суд, -
ухвалив:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції у Львівській області щодо неврахування всіх виплат грошового забезпечення ОСОБА_1 .
3. Зобов'язати Головне управління Національної поліції у Львівській області (79007, м. Львів, пл. Генерала Григоренка, буд. 3, код ЄДРПОУ 40108833) включити з помісячною розбивкою до таблиці надбавок довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення, що подається для призначення пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНКОПП НОМЕР_1 ) виплати, отримані ним на підставі рішення Львівського окружного адміністративного суду від 19.07.2021 у справі № 380/2761/20 та скерувати таку довідку до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області для перерахунку пенсії.
4. Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНКОПП НОМЕР_1 ) з Головного управління Національної поліції у Львівській області (79007, м. Львів, пл. Генерала Григоренка, буд. 3, код ЄДРПОУ 40108833) за рахунок бюджетних асигнувань, судовий збір в сумі 992,40 грн (дев'ятсот дев'яносто дві гривні, 40 копійок).
Рішення може бути оскаржене, згідно зі ст. 295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили, згідно зі ст. 255 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення складений 05.09.2022.
Суддя Коморний О.І.