Справа №461/3046/22
Провадження №3/461/1994/22
06 вересня 2022 року м.Львів
Суддя Галицького районного суду м.Львова Радченко В.Є., розглянувши справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, не працюючу, проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 ,-
за ч.3 ст.178 КУпАП, -
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №236942 від 13.06.2022 року, ОСОБА_1 , 13.06.2022 року о 17 год. 00 хв. в сквері в м.Львові на вул. Стефаника,2 знаходилась в п'яному вигляді з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме різкий запах з порожнини рота, нестійка хода, чим ображала людську гідність та громадську мораль. Порушення вчинене двічі протягом року.
ОСОБА_1 в судове засіданні 11.07.2022 року не з'явилася. Повідомлення про час, дату та місце розгляду справи здійснювалось єдиним можливим способом через оголошення, яке розміщене на сайті Галицького районного суду м.Львова. Про причини неявки суд не повідомила, клопотання про перенесення розгляду справи не надходило.
ОСОБА_1 в судове засіданні 06.09.2022 року не з'явилася. Повідомлення про час, дату та місце розгляду справи здійснювалось єдиним можливим способом через оголошення, яке розміщене на сайті Галицького районного суду м.Львова. Про причини неявки суд не повідомила, клопотання про перенесення розгляду справи не надходило.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що в притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності слід відмовити виходячи з таких підстав.
За змістом ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
У рішенні по справі «Барбера, Мессеге і Хабардо проти Іспанії» ЄСПЛ зазначив, що п. 2 статті 6 Конвенції вимагає, щоб при здійсненні своїх повноважень судді відійшли від упередженої думки, що обвинувачений вчинив злочинне діяння, так як обов'язок доведення цього лежить на обвинуваченні та будь-який сумнів трактується на користь обвинуваченого.
Аналогічні положення закріплені в ст.62 Конституції України, згідно якої усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Натомість, матеріали справи не містять жодних доказів про те, що ОСОБА_1 перебувала з ознаками алкогольного сп'яніння і по суті, матеріали справи складаються виключно з протоколу про адміністративне правопорушення та з карток обліку адміністративного правопорушення відносно ОСОБА_1 . Будь-яких інших доказів, передбачених ст. 251 КУпАП, на підтвердження вини особи не надано.
Відтак, за відсутності належних і допустимих доказів вчинення адміністративного правопорушення, з врахуванням положень ст. 62 Конституції України та практики ЄСПЛ приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.178 КУпАП належними і допустимими доказами не доведена, що свідчить про відсутність в її діях події та складу інкримінованого правопорушення.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
У зв'язку з наведеним, провадження у справі підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 173, 178, 247 п.1, 280, 283, 284, 294 КУпАП, -
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 178 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в її діях події та складу адміністративних правопорушень.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Галицький районний суд м. Львова.
Суддя Радченко В.Є.