Справа №: 307/2537/22
Провадження № 3/307/1072/22
06 вересня 2022 року м. Тячів
Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Бобрушко В.І. розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності відносно:
ОСОБА_1 , мешканця АДРЕСА_1 , України, громадянкою України,
передбачене ст. 187 ч. 1 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
Згідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 12 липня 2022 року за №449987 серії ВАВ, ОСОБА_1 , відносно якого ухвалою Тячівського районного суду Закарпатської області від 10 червня 2022 року встановлено адміністративний нагляд, 7 липня 2022 року, в 00 годин 37 хвилин, під час перевірки, був відсутній за місцем проживання, чим порушив вимоги ухвали Тячівського районного суду Закарпатської області від 10 червня 2022 року щодо встановлених відносно нього обмежень.
ОСОБА_1 на виклик до суду не з'явився повторно.
Відповідно до вимог ст..256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Цим вимогам закону протокол про адміністративне правопорушення в даній справі не відповідає.
Зокрема, до протоколу про адміністративне правопорушення не додано письмові пояснення ОСОБА_1 .
Відповідно до змісту статті 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно пункту 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року за №14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» визнано правильною практику тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному органу для належного оформлення.
Враховуючи наведене, вважаю,що дану справу слід повернути для належного оформлення.
Тому, керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП,
Справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 187 ч.1 КУпАП повернути в Тячівський РВП ГУНП в Закарпатській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Тячівського
районного суду : В.І. Бобрушко