Справа № 948/603/22
Номер провадження 3/948/188/22
про направлення адміністративного матеріалу
для належного оформлення
06.09.2022 суддя Машівського районного суду Полтавської області Косик С.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Сектору поліцейської діяльності № 1 Відділу поліції № 3 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 44 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 137342 від 27.08.2022, 15.07.2022 о 19:40 год в ході огляду домогосподарства за адресою: АДРЕСА_1 , в якому фактично проживає ОСОБА_1 , за житловим будинком, під дерев'яним навісом, на столі, виявлений та вилучений фрагмент пластикової пляшки зі фрагментом фольги на горловині, на якому є залишок речовини коричневого кольору зі специфічним запахом, яка згідно з висновком експерта № СЕ-19/117-22/9592НЗПРАП від 10.08.2022 містить екстракт канабісу, який є особливо небезпечним наркотиком, маса якого у висушеному стані становить 0,088 г, що є невеликим розміром.
За приписами статті 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Так, відповідно до ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є, будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 2 цієї статті визначено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
На порушення цієї норми автором протоколу надано ряд документів в копіях, замість оригіналів, які навіть не завірені уповноваженою особою.
Також матеріали справи не містять відомостей про відсутність в діях ОСОБА_1 ознак кримінального правопорушення.
Крім того, за диспозицією частини 1 статті 44 КУпАП відповідальність за цією статтею настає за незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах.
Натомість об'єктивна сторона правопорушення автором протоколу не висвітлена.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи.
За таких обставин цей адміністративний матеріал потрібно повернути для належного оформлення, в ході якого потрібно усунути вказані недоліки.
На підставі викладеного, керуючись ст. 245, 251, 256, 278, 280 КУпАП, -
повернути матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44 Кодексу України про адміністративні правопорушення до Сектору поліцейської діяльності № 1 Відділу поліції № 3 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області для належного оформлення, в ході якого усунути зазначені недоліки.
Постанова оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя С. М. Косик