Постанова від 05.09.2022 по справі 580/1094/22

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 580/1094/22 Суддя (судді) першої інстанції: Лариса ТРОФІМОВА

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 вересня 2022 року м. Київ

Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого - судді Парінова А.Б.,

суддів: Беспалова О.О.

Грибан І.О.,

розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Аварійно-рятувального загону Спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області на рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 08 квітня 2022 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Аварійно-рятувального загону Спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (надалі - позивач) з позовом до Аварійно-рятувального загону Спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області (надалі - відповідач), в якому просив суд:

- визнати протиправними дії Аварійно-рятувального загону Спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області щодо відмови ОСОБА_1 нарахувати та виплатити за період з 01.01.2016 до 17.04.2020 індексацію грошового забезпечення, з визначенням місяців, де відбулося підвищення посадових окладів військовослужбовців - січень 2008 року та березень 2018 року;

- зобов'язати Аварійно-рятувальний загін Спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 за період з 01.01.2018 до 17.04.2020 індексацію грошового забезпечення із застосуванням місяців для обчислення індексу споживчих цін для розрахунку індексації січня 2008 та березня 2018 року.

Додатково позивач просить встановити судовий контроль за виконанням судового рішення шляхом зобов'язання відповідача подати у строк тридцяти календарних днів з дня набрання судовим рішенням законної сили звіт про виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду.

В обґрунтування зазначив, що проходив службу у Аварійно-рятувальному загоні Спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області. У період з 01.01.2016 до 17.04.2020 включно позивачу нараховувалась та виплачувалась індексація грошового забезпечення неповністю, у зв'язку із чим представник позивача звернувся до відповідача із заявою про її нарахування та виплату. Листом від 13.01.2022 №21/0103 позивача було повідомлено, що індексацію позивачу нараховано правильно. Позивач зазначає, що за період з 01.01.2016 до 28.02.2018 індексація мала нараховуватись із застосуванням базового місяця - "січень 2008 року", за період з 01.03.2018 по 17.04.2020 індексацію належить нараховувати із застосуванням базового місяця - березень 2018 року, тому просив позов задовольнити.

Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 08 квітня 2022 року адміністративний позов задоволено частково:

- визнано протиправною бездіяльність Аварійно-рятувального загону Спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області щодо не нарахування ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2016 по 17.04.2020 відповідно до законодавства;

- зобов'язано Аварійно-рятувальний загін Спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01.01.2016 по 17.04.2020 (у тому числі за березень 2016, січень, березень 2017 - із застосуванням січня 2008 року як місяця, з якого починається обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошового забезпечення (базового місяця), за січень - квітень 2020 - із застосуванням березня 2018 року як місяця, з якого починається обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошового забезпечення (базового місяця)), з урахуванням раніше виплачених сум індексації грошового забезпечення;

- у задоволенні іншої частини позову відмовлено.

Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням суду першої інстанції, відповідачем (надалі - апелянт) подано апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду та прийняти нове, яким відмовити у задоволенні позовних вимог. Так, апелянт зазначає, що базовим місяцем для розрахунку індексації грошового забезпечення є січень 2015 року виходячи з останнього підвищення окладу за посадою у січні 2008 року, позаяк вважає, що такий висновок суперечить статті 4 Закону № 1282-XII та пункту 4 Порядку № 1078. При цьому зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2015 року № 1013 (далі - Постанова № 1013) були внесені зміни до Порядку № 1078, у зв'язку з чим з 1 грудня 2015 року вступили в дію нові правила індексації заробітної плати, які істотно змінили механізм її нарахування, а тому відповідач при виплаті позивачу заробітної плати правомірно застосовано базовим місяцем "грудень 2015 року". Також апелянт посилається на практику судів апеляційної інстанції в подібних правовідносинах.

Позивачем відзиву на апеляційну скаргу до суду не подано.

Апеляційний розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження, згідно з п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України, яким передбачено, що суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження.

Відповідно до положень статті 308 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Перевіряючи законність та обґрунтованість оскаржуваного рішення суду першої інстанції, колегія суддів виходить з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, що згідно витягу з наказу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області від 17.04.2020 №83 позивача звільнено зі служби цивільного захисту у відставку Збройних Сил України за пунктом 176 Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу, виключено з кадрів ДСНС та всіх видів забезпечення з 17.04.2020.

Відповідно до довідки про виплачене грошове забезпечення в Аварійно-рятувальному загоні Спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області позивачу за період з 01.01.2016 до 17.04.2020 нараховано індексацію грошового забезпечення: у березні 2016, січні, березні 2017, січні - квітні 2020.

У відповідь на звернення позивача щодо перерахунку та виплати індексації, відповідач листом від 13.01.2022 №21/01-03 повідомив, що за період проходження служби ОСОБА_1 нарахування грошового забезпечення, встановлення розміру посадового окладу, окладу за спеціальним званням та всіх обов'язкових надбавок здійснювалось відповідно до наказу МВС України від 23.04.2015 №475 "Про затвердження Інструкції про виплату грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту", та наказу МВС України від 20.07.2018 №623 "Про затвердження Інструкції про виплату грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту", а також за Постановою КМ України №704 від 30.08.2017 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб". Індексація грошового забезпечення була нарахована та виплачена згідно чинного законодавства, у зв'язку з чим повідомлено про відсутність підстав для перерахунку та виплати індексації грошового забезпечення.

Не погоджуючись з визначенням відповідачем місяця, за якими здійснюється обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошового забезпечення, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Приймаючи рішення про задоволення позовних вимог частково, суд першої інстанції виходив з того, що оскільки останнє підвищення окладу за посадою відбулось у січні 2008 року, то для визначення суми індексації грошового забезпечення військовослужбовцю має застосовуватись індекс споживчих цін, обчислений наростаючим підсумком з січня 2008 року до березня 2018 року, тому для цілей вирішення спору у даній справі, базовим місяцем нарахування індексації за період з 01.12.2015 року по 28.02.2018 рік є січень 2008 року.

Переглядаючи справу за наявними у ній доказами, перевіряючи законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, колегія суддів зазначає про таке.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Частинами першою-третьою статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20 грудня 1991 року № 2011-XII (далі - Закон № 2011-XII) передбачено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері праці та соціальної політики, інші центральні органи виконавчої влади відповідно до їх компетенції розробляють та вносять у встановленому порядку пропозиції щодо грошового забезпечення військовослужбовців.

До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначає Закон України "Про індексацію грошових доходів населення" № 1282-ХІІ від 03 липня 1991 року (далі - Закон № 1282-ХІІ).

Положеннями статті 1 Закону № 1282-ХІІ визначено, що індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Згідно зі статтею 2 Закону № 1282-ХІІ індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення).

Статтею 4 Закону № 1282-ХІІ визначено, що індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.

Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону.

Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.

Підвищення грошових доходів населення, у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.

У разі якщо грошові доходи населення підвищено з урахуванням прогнозного рівня інфляції випереджаючим шляхом, при визначенні обсягу підвищення грошових доходів у зв'язку із індексацією враховується рівень такого підвищення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1078 затверджено Порядок проведення індексації грошових доходів населення, яким визначені правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення (далі - Порядок № 1078).

Відповідно до пункту 1 цього Порядку він визначає правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення і поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання, а також на фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників.

Згідно з пунктом 1-1 Порядку № 1078 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін.

Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103 відсотка (застосовується з 01 січня 2016 року).

Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.

Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений в абзаці другому цього пункту.

Згідно з пунктом 2 Порядку № 1078 індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, грошове забезпечення військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби.

У пункті 4 Порядку № 1078 визначено, що у разі несвоєчасної виплати сум індексації грошових доходів громадян провадиться їх компенсація відповідно до законодавства.

Пунктом 5 Порядку № 1078 визначено, що у разі підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.

Порядок визначення та застосування державних соціальних гарантій в реалізації державної соціально-економічної політики унормовано у статті 19 Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії", відповідно до частини першої якої виключно законами України визначаються, зокрема, величина порогу індексації грошових доходів громадян.

Отже, з аналізу положень Закону № 2011-XII та Закону № 1282-ХІІ вбачається, що індексація грошового забезпечення є однією із основних державних гарантій щодо оплати праці. Через вимоги законодавства проведення індексації у зв'язку зі зростанням споживчих цін (інфляцією) є обов'язком для всіх юридичних осіб-роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи.

Враховуючи, що індексації підлягають всі грошові доходи населення, які не мають разового характеру, механізм індексації має універсальний характер. У свою чергу, правове регулювання виплати індексації визначає умови (коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації), з настанням яких виникає право на щомісячне отримання суми індексації у структурі заробітної плати (грошового забезпечення) до настання обставин (підвищення тарифних ставок, окладів), за яких виплата розрахованої суми індексації припиняється до повторного настання обставин, які обумовлюють наступне виникнення права на отримання індексації.

Відповідно до положень пунктів 2, 5 Порядку № 1078 для визначення базового місяця для проведення індексації доходів необхідно обрати місяць, у якому заробітна плата працівника зросла за рахунок її постійних складових.

Отже, підставою для встановлення базового місяця індексації є підвищення посадових окладів особи. Тобто, початок відліку для обчислення індексу споживчих цін є місяць підвищення посадового окладу. З цього місяця значення індексу споживчих цін приймають за 1 або 100 відсотків, а приріст індексу розраховується з наступного місяця. При цьому, нарахування індексації проводиться в місяці, наступному за місяцем, у якому був офіційно опублікований індекс інфляції.

Згідно з пунктом 10-2 Порядку № 1078 для працівників, військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу, яких переведено на іншу роботу (місце проходження служби) на тому самому підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або іншу місцевість та у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці (умов проходження служби) у разі продовження такими особами роботи (проходження служби), для новоприйнятих працівників, військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу, а також для тих, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати (грошового забезпечення), передбачені законодавством про відпустки, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (посадового окладу), за посадою, яку займає працівник, військовослужбовець, поліцейський, особа рядового і начальницького складу.

Аналіз наведених норм чинного законодавства, дає підстави суду дійти висновку, що місяць, в якому відбулося підвищення оплати праці (суми її постійних складових), є базовим при проведенні індексації.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" затверджено схеми посадових окладів військовослужбовців.

Відповідно до пункту 13 указаної Постанови вона набрала чинності з 01 січня 2008 року.

Посадовий оклад позивача, який йому виплачувався за період служби, був встановлений із січня 2008 року та не змінювався. Він змінився лише в березні 2018 року на підставі постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30 серпня 2017 року № 704, якою встановлені нові розміри посадових окладів військовослужбовців.

Схема посадових окладів ДСНС затверджена Постановою №1294, що набрала чинності з 01.01.2008. З прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" затверджено схему тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, базовим місяцем для нарахування службовим особам ДСНС індексації став березень 2018 року. Якщо останнє підвищення окладу за посадою до березня 2018 року відбулось у січні 2008 року, то для визначення суми індексації грошового забезпечення службовій особі ДСНС має застосовуватись індекс споживчих цін, обчислений наростаючим підсумком з січня 2008 року до березня 2018 року, оскільки після прийняття Постанови №704, якою затверджено схему тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб ДСНС, базовим місяцем для нарахування військовослужбовцям індексації став березень 2018 року.

Колегією суддів доходить висновку, що для розрахунку індексації грошового забезпечення позивача у період з 01.01.2016 по 01.03.2018 необхідно було б враховувати січень 2008 року, як базовий місяць для нарахування індексації відповідно до Порядку №1078, позаяк у період з 01.01.2008 до 01.03.2018 посадові оклади військовослужбовців були незмінними.

Підвищення тарифних ставок (окладів) після 01.01.2008 є підставою для встановлення іншого базового місяця під час здійснення індексації - після затвердження схеми тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб ДСНС, базовим місяцем для нарахування військовослужбовцям індексації став березень 2018 року.

Так, починаючи з січня 2016 року, відповідач повинен був би застосовувати січень 2008 року як базовий місяць для розрахунку індексації грошового забезпечення, позаяк з грудня 2015 року застосовуються нові єдині підходи для нарахування та виплати індексації грошового забезпечення (заробітної плати) затверджені порядком №1078. Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом в постанові від 10.09.2020 у справі №200/9297/19-а: базовий місяць для нарахування індексації грошового забезпечення з 01.12.2015 має застосовуватись січень 2008 року.

Доводи апелянта, що у спірних правовідносинах базовим місяцем при обрахунку індексації варто вважати січень 2016 року, колегія суддів вважає необґрунтованими.

Відповідно до довідки про виплачене грошове забезпечення в Аварійно-рятувальному загоні Спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області встановлено, що позивачу за період з 01.01.2016 до 17.04.2020 нараховано індексацію грошового забезпечення: у березні 2016, січні, березні 2017, січні - квітні 2020, проте у довідці відсутні відомості щодо нарахування позивачу індексації грошового забезпечення у інших місяцях, крім зазначених. Доказів нарахування позивачу індексації у місяцях, крім зазначених, із застосуванням індексу конкретного відповідачем під час розгляду даної справи не надано.

Оцінюючи бездіяльність відповідача щодо не нарахування позивачу індексації грошового забезпечення у повному обсязі за період з 01.01.2016 до 17.04.2020 за критеріями частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд першої інстанції дійшов правомірного висновку, що відповідач діяв не на підставі, не у межах повноважень та не у спосіб, встановлений законами України, тому у цій частині вимоги належить задовольнити.

З аналізу матеріалів справи колегія суддів доходить висновку, що судом першої інстанції правомірно задоволено позовні вимог в частині зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити позивачу індексацію грошового забезпечення за березень 2016, січень, березень 2017 - з урахуванням базового місяця індексації - січня 2008 року, а за січень - квітень 2020 - з урахуванням базового місяця індексації - березня 2018 року.

Аналогічна позиція викладена у постановах Верховного Суду від 20 квітня 2022 року по справі № 420/3593/20, від 26 січня 2022 року по справі №400/1118/21 та відповідно до частини 5 статті 242 КАС України, підлягає врахуванню судом при розгляді цієї справи.

Колегія суддів не бере до уваги посилання апелянта на рішення суду апеляційної інстанції, оскільки відповідно до частини 5 статті 242 КАС України, підлягає врахуванню судом при розгляді справи виключно практика Верховного Суду.

За таких обставин, колегія суддів доходить висновку, що рішення суду першої інстанції є законним, підстави для його скасування відсутні, так як суд, всебічно перевіривши обставини справи, вирішив спір у відповідності з нормами матеріального та процесуального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин.

Судовою колегією враховується, що згідно п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Частиною 1 ст. 242 КАС України встановлено, що рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Відповідно до пункту першого частини першої статті 315 Кодексу адміністративного судочинства України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

За змістом частини першої статті 316 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Зважаючи на вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, дав їм належну оцінку та прийняв законне та обґрунтоване рішення у відповідності з вимогами матеріального та процесуального права, в зв'язку з чим апеляційна скарга залишаються без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.

Керуючись ст. ст. 241, 242, 243, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Аварійно-рятувального загону Спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області - залишити без задоволення.

Рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 08 квітня 2022 року - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку виключно з підстав, зазначених у ч. 5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя А.Б. Парінов

Судді: О.О. Беспалов

І.О. Грибан