Ухвала від 17.08.2022 по справі 826/14183/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про заміну сторони виконавчого провадження

17 серпня 2022 року м. Київ № 826/14183/14

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шулежко В.П., розглянувши заяву Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві про заміну боржника у виконавчому провадженні,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві із заявою про заміну боржника у виконавчому провадженні.

В обґрунтування поданої заяви зазначено, що до Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві надійшла заява представника Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у м. Києві та київській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) з доданими документами про виконання постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору у розмірі 26 000,00 гривень та стягнення з боржника витрат виконавчого провадження у розмірі 195,30 гривень у виконавчому провадженні № 47017791 за рахунок бюджетних асигнувань Київської митниці Держмитслужби.

Виконання рішення суду на підставі виконавчого листа за рахунок бюджетних асигнувань Київської митниці Держмитслужби (код ЄДРПОУ 43337359) не є можливим без заміни боржника у виконавчому документі.

Згідно зі статтею 379 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

В судове засідання учасники справи не прибули, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлені належним чином, у своїй заяві заявник просив розглядати заяву без виклику сторін що, в силу вимог частини другої статті 379 КАС України, не перешкоджає судовому розгляду.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути заяву за відсутності учасників справи на підставі наявних у справі матеріалів в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, заяву та додані до неї документи, суд зазначає наступне.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 17.10.2014 позов товариства з обмеженою відповідальністю «РМ-Інвест» задоволено частково.

На виконання рішення суду 10.03.2015 видано виконавчий лист, в якому боржником вказано Київську міжрегіональну митницю Міндоходів.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25.01.2022 замінено боржника у виконавчому листі від 10.03.2015 Київську міжрегіональну митницю Міндоходів на Київську митницю Держмитслужби (03124, м. Київ, бульвар Вацлава Гавела, 8А, код ЄДРПОУ 43337359).

Судом в свою чергу встановлено, що відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Київської митниці Держмитслужби знаходиться в стані припинення з 02 листопада 2020 року, номер запису 1000731270011041404.

Суд звертає увагу, що Постановою Кабінету Міністрів України від 02 жовтня 2019 року № 858 «Деякі питання територіальних органів Державної митної служби», зокрема, утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної митної служби, зокрема Київську митницю Держмитслужби. Відповідно до додатку № 2 вказаної постанови Київську митницю ДФС реорганізовано шляхом приєднання до Київської митниці Держмитслужби.

Також, Постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 року № 895 «Деякі питання територіальних органів Державної митної служби», зокрема, реорганізовано територіальні органи Державної митної служби за переліком згідно з додатком шляхом їх приєднання до Державної митної служби, зокрема Київську митницю ДФС. установлено, що територіальні органи Державної митної служби, що реорганізуються відповідно до пункту 1 цієї постанови (зокрема, Київська митниця ДФС), продовжують здійснювати свої повноваження та функції до утворення Державною митною службою територіальних органів згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови та прийняття рішення про можливість забезпечення здійснення такими органами повноважень і функцій територіальних органів, що реорганізуються. Таке рішення приймається Державною митною службою після здійснення заходів, пов'язаних із внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань даних про територіальні органи Державної митної служби, що будуть утворені згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови як відокремлені підрозділи юридичної особи публічного права, затвердженням положень про них, структури, штатних розписів, кошторисів та заповненням 30 відсотків вакансій.

Згідно з пунктом 3 Постанови Кабінету Міністрів України № 895 Державну митну службу зобов'язано забезпечити, зокрема утворення територіальних органів Державної митної служби відповідно до статті 211 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади».

Статтею 211 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» встановлено, що територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, можуть утворюватися в межах граничної чисельності державних службовців та працівників відповідного центрального органу виконавчої влади і коштів, передбачених на утримання центрального органу виконавчої влади, ліквідовуватися, реорганізовуватися керівником відповідного центрального органу виконавчої влади як відокремлені підрозділи центрального органу виконавчої влади за погодженням з міністром, який спрямовує та координує діяльність такого центрального органу виконавчої влади.

Територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, визначені частиною першою цієї статті, утворюються без статусу юридичної особи та є органами державної влади.

Положення про територіальний орган як відокремлений підрозділ центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, затверджуються керівником відповідного центрального органу виконавчої влади за погодженням з міністром, який спрямовує та координує діяльність такого центрального органу виконавчої влади.

Керівник центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, може делегувати керівнику територіального органу як відокремленого підрозділу такого центрального органу виконавчої влади окремі повноваження відповідно до положення про такий територіальний орган.

Відповідно до Положення про Державну митну службу України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 06 березня 2019 року № 227, встановлено, що Державна митна служба України (Держмитслужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів та реалізує державну митну політику.

Пунктами 7 та 15 цього Положення визначено, що Держмитслужба є юридичною особою публічного права, здійснює повноваження безпосередньо та через територіальні органи Держмитслужби та спеціалізовані органи.

Наказом Державної митної служби України від 19 жовтня 2020 року № 460 «Про утворення територіальних органів Державної митної служби як відокремлених підрозділів» було утворено Київську митницю.

Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Київську митницю утворено 04 грудня 2019 року, номер запису 10000001689504.

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну митну службу України встановлено, що Державна митна служба України (надалі - Митниця) є центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом, діяльність якого спрямовується, і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів. Держмитслужба є спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи.

Згідно з підпунктом 2 пункту 4 Положення про Державну митну службу України, Митниця організовує взаємодію митних органів з іншими органами виконавчої влади, які здійснюють передбачені законодавством види державного контролю товарів і транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон та в зонах митного контролю та митній території України.

Згідно частини 2 статті 211 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» відокремлені підрозділи центрального органу виконавчої влади утворюються без статусу юридичної особи та є органом державної влади, може мати окремий баланс, рахунки в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, печатку та бланк зі своїм найменуванням та із зображенням Державного Герба України.

Згідно наказу Державної митної служби України від 30 червня 2021 року № 472 «Про початок здійснення митницями як відокремленими підрозділами Державної митної служби України покладених на них функцій і повноважень з реалізації державної митної політики, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань митної справи» митницями як відокремленими підрозділами Державної митної служби України з 00 год. 00 хв. 01 липня 2021 року розпочато здійснення функцій і повноважень з реалізації державної митної політики, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань митної справи.

Таким чином, з урахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку, що заява Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві про заміну боржника у виконавчому провадженні підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 241, 243, 248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ:

Заяву Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві про заміну боржника у виконавчому провадженні - задовольнити.

Замінити боржника у виконавчому провадженні № 47017791 з Київської митниці Держмитслужби (код ЄДРПОУ 43337359) на Київську митницю як відокремлений підрозділ Державної митної служби України (код ЄДРПОУ ВП 43997555)

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею в порядку ст.256 КАС України. Ухвала суду може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції відповідно до ч. 3 ст. 379 КАС України у порядку та строки, встановлені статтями 293-297 КАС України.

Суддя В.П.Шулежко