ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
щодо розгляду заяви про зупинення провадження у справі
17 серпня 2022 року м. Київ № 640/3989/22
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі судді Каракашьяна С.К., здійснюючи розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративної справи
за позовомОСОБА_1
доОдеської митниці, як відокремленого підрозділу Державної митної служби
провизнання протиправними та скасування наказів, поновлення на посаді, стягнення середньомісячного забезпечення за час вимушеного прогулу,
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Одеської митниці, як відокремленого підрозділу Державної митної служби про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на посаді, стягнення середньомісячного забезпечення за час вимушеного прогулу.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 07.02.2022 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі №640/3989/22 суд ухвалив здійснити розгляд справи за правилами загального позовного провадження, призначено справу до розгляду в підготовче засідання.
В подальшому, від представника Одеської митниці надійшло клопотання про зупинення провадження у справі.
Необхідність зупинення провадження у справі заявник обґрунтовує тим, що 24 лютого 2022 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану на території України» № 64, яким на території України введено з 24 лютого 2022 року введено воєнний стан. Відповідно до вказаного Указу, на період дії правового режиму воєнного стану можуть вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану».
Розглядаючи питання про зупинення провадження у справі, суд враховує наступне.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі у разі перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції, - до припинення перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.
З огляду на зазначені вимоги закону для вирішення питання про зупинення провадження у справі адміністративний суд повинен з'ясувати, - чим обумовлюється об'єктивна неможливість розгляду цієї справи до закінчення воєнного стану в Україні.
При цьому, об'єктивна неможливість розгляду адміністративної справи полягає в тому, що рішення суду в справі встановлює обставини, які впливають на збирання та оцінку доказів у адміністративній справі, зокрема факти, що мають (можуть мати) преюдиційне значення.
Таким чином, у клопотанні про зупинення провадження у справі заявник повинен надати чітке обґрунтування, у чому полягає об'єктивна неможливість розгляду цієї справи до закінчення воєнного стану на території України.
Суд зазначає, що заявником не наведено в клопотанні про зупинення розгляду справи жодної підстави, яка б відповідно до положень пункту 5 частини першої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України дала б Суду можливість дійти висновку про необхідність зупинення провадження у справі.
Окрім того, клопотання не містить мотивів та доказів того, що співробітники відповідача, які згідно з функціональними обов'язками здійснюють представництво та самопредставництво цього органу в судах, проходять військову службу, що унеможливлює належне представництво органу в суді. Заявником не наведено жодних мотивів на обґрунтування висновку про неможливість суду встановити та оцінити коло обставин, які входять до предмета судового розгляду в цій справі до закінчення воєнного стану в Україні.
Із наданих заявником обґрунтувань суд не встановив необхідних умов для зупинення провадження у справі, які передбачені пунктом 5 частини першої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України.
З огляду на викладене, клопотання Одеської митниці, як відокремленого підрозділу Державної митної служби, про зупинення провадження в цій справі задоволенню не підлягає.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 236, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Відмовити представнику Одеської митниці, як відокремленого підрозділу Державної митної служби, у задоволенні клопотання про зупинення провадження у справі №640/3989/22.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання у відповідності до вимог ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України та окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя С.К. Каракашьян