Справа № 522/9840/22
Провадження № 3/522/8558/22
30 серпня 2022 року суддя Приморського районного суду м. Одеси Свячена Ю.Б., розглянувши матеріали, які надійшли з Відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований та проживає за адресою АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
На адресу Приморського районного суду м. Одеси, надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 107082 від 22 липня 2022 року, встановлено, що 22 липня 2022 року ОСОБА_1 знаходячись з адресою: м. Одеса, Олександрівський проспект, 36, у приміщенні прийому товару здійснював продаж алкогольних напоїв без марок акцизного податку (спиртовмісна речовина), чим вчинив правопорушення передбачене ч. 1 ст. 156.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 107082 від 22 липня 2022 року, ОСОБА_1 було добровільно видано предмети торгівлі.
У судове засідання 30 серпня 2022 року ОСОБА_1 не з'явився. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Про причини неявки суд не повідомив. У матеріалах справи міститься зобов'язання ОСОБА_1 з'являтися за викликом до суду.
За ч. 1 ст. 156 КУпАП роздрібна або оптова торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку, тягне за собою накладення штрафу від двохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються собою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
При розгляді матеріалів справи про адміністративне правопорушення, суд відповідно до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП повинен, зокрема, з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 107082 від 22 липня 2022 року зазначено, що ОСОБА_1 згідно акта добровільної видачі вилучено речі для тимчасового зберігання.
Відповідно до Акту добровільної видачі алкогольної продукції згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 107082 вилучено 8,5 л. спиртовмісної речовини.
Відповідно до ст. 265 КУпАП речі і документи, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, виявлені під час затримання, особистого огляду або огляду речей, вилучаються посадовими особами органів, зазначених у статтях 234-1, 234-2, 244-4, 262 і 264 цього Кодексу. Вилучені речі і документи зберігаються до розгляду справи про адміністративне правопорушення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням із Державною судовою адміністрацією України, а після розгляду справи, залежно від результатів її розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують, або повертають володільцеві, або знищують, а при оплатному вилученні речей - реалізують. Про вилучення речей і документів складається протокол або робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення, про огляд речей або адміністративне затримання.
Відповідно до Постанови КМУ Про затвердження Порядку зберігання вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення речей і документів, від 16 січня 2012 року № 17, про отримання речей і документів, вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення, для зберігання в обладнаному приміщенні відповідальна особа заповнює квитанцію за формою згідно з додатком 2, яка долучається до матеріалів справи про адміністративне правопорушення.
Однак, дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що у матеріалах справи відсутні відомості, де знаходяться на зберіганні вилучені речі, інформація, щодо відповідальної за їх збереження особи, та відсутня квитанція про отримання речей і документів, вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення.
Вищезазначені недоліки не дають можливості об'єктивно розглянути дану справу, та не можуть бути усунуті в судовому засіданні.
З урахуванням викладеного, протокол про адміністративне правопорушення з додатками до нього підлягають поверненню до відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 245, 251, 256, 268, 277, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення суд,-
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований та проживає за адресою АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути до відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 Головного Управління національної поліції в Одеській області для належного оформлення.
Постанова суду оскарженню не підлягає.
Суддя Свячена Ю.Б.