Справа №705/2385/22
3/705/1750/22
01.09.2022 м. Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Єщенко О.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Уманського РУП ГУНП в Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , який проживає по АДРЕСА_1 , такого, що не працює,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 03.06.2022 серії АПР18 № 257348 ОСОБА_1 03.06.2022 близько 23 години в с. Ладижинка Уманського району по вул. Одеській, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, наніс один удар рукою в обличчя ОСОБА_2 , в результаті чого останній тілесних ушкоджень завдано не було, чим порушив спокій громадян, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП
ОСОБА_1 повідомлявся в установленому порядку про час та місце розгляду справи, в суд не з'явився, про причини неявки не повідомив, письмових заперечень проти протоколу про адміністративне правопорушення та клопотання про відкладення розгляду справи від нього не надійшло.
За таких обставин та враховуючи рішення Європейського суду з прав людини від 03 квітня 2008 року у справі «Пономарьов проти України», згідно з яким сторони мають вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі наявних у справі матеріалів.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, з огляду на таке.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
У скерованому до суду протоколі не зазначено суть адміністративного правопорушення, не вказано, чи є місце, де відбувалася зафіксована у протоколі подія, громадським місцем, та не зазначені наслідки у вигляді порушення громадського порядку чи спокою громадян, оскільки відповідно до ст. 173 КУпАП відповідальність настає за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні події, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Суду не надано доказів, які б підтверджували вчинення ОСОБА_1 вказаного адміністративного правопорушення.
Додані до протоколу матеріали також не підтверджують, що у вказані день та час дійсно мало місце адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП, відтак і підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні такого адміністративного правопорушення відсутнє.
Відповідно до ч. 3 ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Враховуючи зазначені обставини, провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ч. 3 ст. 62 Конституції України, ст.ст. 247, 284, 287 КУпАП,
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ст. 173 КУпАП щодо ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляції через Уманський міськрайонний суд Черкаської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя О.І. Єщенко