ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
10 серпня 2022 року м. Київ № 640/12161/22
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Аблов Є.В., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом ОСОБА_1
до Авдіївського відділу державної виконавчої служби у Покровському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків)
про визнання протиправними та скасування постанов
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду м.Києва з позовною заявою до Авдіївського відділу державної виконавчої служби у Покровському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків), в якій просить суд :
1. Визнати протиправною та скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 06 червня 2014 року №43622589, яка відкрита заступником начальника відділу ДВС Авдіївського МУЮ Побєдінським І.А. за виконавчим листом №403/13594/12 виданим 06.05.2013 року Бабушкінським районним судом м. Дніпропетровська про стягнення з ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , TOB «Кашемір» на користь ПАТ «Банк Кредит Дніпро» судові витрати у розмірі 1730,00 грн. відносно боржника ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).
2. Визнати протиправною та скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 06 червня 2014 року №43622198, яка відкрита заступником начальника відділу ДВС Авдіївського МУЮ Побєдінським І.А. за виконавчим листом №403/13594/12 виданим 06.05.2013 року Бабушкінським районним судом м. Дніпропетровська про стягнення з ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , TOB «Кашемір» на користь ПАТ «Банк Кредит Дніпро» у розмірі 981693,48 грн. відносно боржника ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір.
Пунктом 1 частини 1 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Частиною 1 ст. 287 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дії, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Згідно ч. 5 ст. 287 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень, ухвалених місцевим загальним судом як адміністративним судом, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.
Суд зазначає, що на примусовому виконанні Авдіївського відділу державної виконавчої служби у Покровському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) знаходяться виконавчі провадження №43622589, №43622198 щодо виконання виконавчих листів №403/13594/12, виданих 06.05.2013 року Бабушкінським районним судом м. Дніпропетровська, про стягнення боргу та судових витрат з ОСОБА_1 на користь ПАТ "БАНК КРЕДИТ ДНІПРО".
Як вбачається з позовної заяви, предметом даного спору є дії державного виконавця по виконанню вищезазначених виконавчих листів, виданих Бабушкінським районним судом м. Дніпропетровська в порядку Цивільно - процесуального кодексу України.
Законом встановлений порядок оскарження дій або бездіяльності державної виконавчої служби під час виконання рішень у цивільних справах.
Статтею 447 ЦПК України встановлено, що сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.
Статтею 448 ЦПК України передбачено, що скаргу може бути подано до суду безпосередньо або після оскарження рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби до начальника відповідного відділу державної виконавчої служби.
Скарга подається до суду, яким було постановлено рішення, на підставі якого винесено оскаржувані постанови.
Про подання скарги суд повідомляє відповідний відділ державної виконавчої служби не пізніше наступного дня після прийняття її судом.
З позовної заяви вбачається, що позивач є стороною виконавчих провадженнях №43622589, №43622198 з примусового виконання виконавчого листа №403/13594/12, виданих 06.05.2013 року Бабушкінським районним судом м. Дніпропетровська в порядку Цивільно - процесуального кодексу України.
Відповідно ч. 1 ст. 74 Закону України "Про виконавче провадження" рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
Таким чином, законом встановлений інший порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності посадових осіб державної виконавчої служби при виконанні ними рішень ухвалених згідно з ЦПК України, на підставі виконавчого документу, виданого загальним судом, при зверненні до суду сторони відповідного виконавчого провадження чи їхніх представників, в зв'язку з чим вказаний позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 170 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження по справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
З огляду на викладене слід відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
Керуючись ст. ст. 170, 243, 248, 256, 293, 294, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Авдіївського відділу державної виконавчої служби у Покровському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) про визнання протиправнимита скасування постанов про вдкриття виконавчих проваджень.
Роз'яснити позивачу, що розгляд заявлених позовних вимог належить до юрисдикції Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська в порядку цивільного судочинства.
Роз'яснити позивачу, що повторне звернення до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття рішення судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Є.В. Аблов