Справа № 519/648/22 Провадження № 3/519/344/22
02.09.22 м. Южне
Суддя Южного міського суду Одеської області Лемець С.П., за участю прокурора Доброславської окружної прокуратури Вяткіної С.П., особи відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 та її захисника - адвоката Юдіна О.Ю. розглянувши матеріали, які надійшли від Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Національної поліції Українипро притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України,
місце проживання: АДРЕСА_1 ,
місце роботи, посада: головний лікар КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради,
за ч.1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП
Встановив:
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання наказу № 35- к від 01.10.2020 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 3863 грн. їй особисто як лікарю -педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №553/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання наказу № 40- к від 02.11.2020 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 4250 грн. їй особисто як лікарю -педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №552/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання наказу № 48- к від 01.12.2020 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 4400 грн. їй особисто як лікарю -педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №551/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання наказу № 52- к від 23.12.2020 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 4000 грн. інженеру господарсько-обслуговуючої служби КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради ОСОБА_2 , який є її чоловіком та близькою особою відповідно до ст.1 Закону, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №550/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання наказу № 55- к від 31.12.2020 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 2400 грн. їй особисто як лікарю -педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №549/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання наказу № 9- к від 01.02.2021 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 4400 грн. їй особисто як лікарю -педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №548/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання наказу № 15- к від 02.03.2021 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 4400 грн. їй особисто як лікарю -педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №547/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання наказу № 24- к від 01.04.2021 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 4400 грн. їй особисто як лікарю -педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №546/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання наказу № 33- к від 29.04.2021 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 2800 грн. їй особисто як лікарю -педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №545/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання наказу № 43- к від 01.06.2021 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 4400 грн. їй особисто як лікарю -педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №544/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання наказу № 60- к від 16.06.2021 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 6000 грн. їй особисто як лікарю -педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради та премію у розмірі 4000 грн. інженеру господарсько-обслуговуючої служби КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради ОСОБА_2 , який є її чоловіком та близькою особою відповідно до ст.1 Закону, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №543/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання наказу № 68- к від 01.07.2021 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 3300 грн. їй особисто як лікарю -педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №542/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання наказу № 84- к від 02.08.2021 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 2800 грн. їй особисто як лікарю -педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №541/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання наказу № 102- к від 03.09.2021 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 2095 грн. їй особисто як лікарю -педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №540/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання наказу № 110-к від 04.10.2021 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 4000 грн. їй особисто як лікарю -педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №539/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання наказу № 117-к від 02.11.2021 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 4400 грн. їй особисто як лікарю -педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №538/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання наказу № 121-к від 01.12.2021 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 4000 грн. їй особисто як лікарю -педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №537/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання наказу № 130- к від 23.12.2021 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 3000 грн. інженеру господарсько-обслуговуючої служби КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради ОСОБА_2 , який є її чоловіком та близькою особою відповідно до ст.1 Закону, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №536/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання наказу № 131-к від 31.12.2021 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 4400 грн. їй особисто як лікарю -педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №535/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила Южненську міську раду Одеській області про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу № 35-к від 01.10.2020 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 3863 грн. їй особисто як лікарю - педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №534/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила Южненську міську раду Одеській області про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу № 40-к від 02.11.2020 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 4250 грн. їй особисто як лікарю - педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №533/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила Южненську міську раду Одеській області про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу № 48-к від 01.12.2020 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 4400 грн. їй особисто як лікарю - педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №532/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила Южненську міську раду Одеській області про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу № 55-к від 31.12.2020 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 2400 грн. їй особисто як лікарю - педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №530/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила Южненську міську раду Одеській області про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу № 9-к від 01.02.2021 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 4400 грн. їй особисто як лікарю - педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №529/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила Южненську міську раду Одеській області про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу № 15-к від 02.03.2021 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 2800 грн. їй особисто як лікарю - педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №528/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила Южненську міську раду Одеській області про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу № 24-к від 01.04.2021 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 4400 грн. їй особисто як лікарю - педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №527/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила Южненську міську раду Одеській області про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу № 33-к від 29.04.2021 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 2800 грн. їй особисто як лікарю - педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №526/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила Южненську міську раду Одеській області про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу № 84-к від 02.08.2021 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 2800 грн. їй особисто як лікарю - педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №523/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила Южненську міську раду Одеській області про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу № 68-к від 01.07.2021 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 3300 грн. їй особисто як лікарю - педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №522/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила Южненську міську раду Одеській області про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу № 102-к від 03.09.2021 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 2095 грн. їй особисто як лікарю - педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №521/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила Южненську міську раду Одеській області про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу № 60-к від 16.06.2021 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 6000 грн. їй особисто як лікарю - педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради та премію у розмірі 4000 грн. інженеру господарсько- обслуговуючої служби КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради ОСОБА_2 , який є її чоловіком та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №524/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила Южненську міську раду Одеській області про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу № 110-к від 04.10.2021 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 4000 грн. їй особисто як лікарю - педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №520/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила Южненську міську раду Одеській області про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу № 117-к від 02.11.2021 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 4400 грн. їй особисто як лікарю - педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №519/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила Южненську міську раду Одеській області про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу № 121-к від 01.12.2021 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 4000 грн. їй особисто як лікарю - педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №518/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила Южненську міську раду Одеській області про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу № 130-к від 23.12.2021 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 3000 грн., інженеру господарсько- обслуговуючої служби КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради ОСОБА_2 , який є її чоловіком та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №517/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила Южненську міську раду Одеській області про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу № 131-к від 31.12.2021 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 4400 грн. їй особисто як лікарю - педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №516/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила Южненську міську раду Одеській області про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу № 52-к від 23.12.2020 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 4000 грн., інженеру господарсько- обслуговуючої служби КПП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради ОСОБА_2 , який є її чоловіком та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №531/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила Южненську міську раду Одеській області про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу № 43-к від 01.06.2021 «Про преміювання працівників», згідно якого сплачено премію у розмірі 4400 грн. їй особисто як лікарю - педіатру КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
По цьому факту був складений протокол про адміністративне правопорушення №525/2022 від 14.07.2022 у відношенні ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнала, надала письмові пояснення, згідно яких просить провадження у справі відносно неї закрити у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
В судовому засіданні захисник ОСОБА_1 - адвокат Юдін О.Ю. вину своєї підзахисної не визнав та пояснив, що протокол складений не уповноваженою на те особою, під час складання протоколів допущено порушення, а саме: не роз'ясненні права ОСОБА_1 та під час складання протоколів не було забезпечено присутність адвоката, а також зазначив, що відсутній склад адміністративного правопорушення, оскільки протоколи не містять доказів наявності саме реального конфлікту інтересів.
В судовому засіданні прокурор Вяткіна С.П. пояснила, що протоколи складені відповідно до норм законодавства, уповноваженою на те посадовою особою та відповідно до Інструкції. В кожному протоколі ОСОБА_1 були роз'ясненні права. Відповідно до антикорупційного законодавства ОСОБА_1 не мала права сама собі призначати преміальні, а родичі не можуть бути у її підпорядковані, її дії містять склад адміністративного правопорушення, оскільки є реальний конфлікт інтересів.
Постановою Южного міського суду Одеської області від 02.09.2022 справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП об'єднані в одне провадження.
Вислухавши учасників справи, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступних висновків.
Згідно з ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
За частиною 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
За положеннями ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови
Статтею 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
За частиною 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
За змістом абзаців 9, 10, 11 частини 1 ст. 1 Закону України "Про запобігання корупції" правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність;
приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях;
реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Диспозиція ч. 1 ст. 172-7 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Диспозиція ч. 2 ст. 172-7 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
За пунктом 1 примітки до ст. 172-7 КУпАП суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції".
Пунктом 2 примітки до ст. 172-7 КУпАП встановлено, що у цій статті під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.
Відповідно до підпункту "а" пункту 2 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктами, на яких поширюється дія зазначеного Закону, є особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті.
За визначенням абзацу 4 частини 1 ст. 1 Закону України "Про запобігання корупції" близькими особами є, зокрема, чоловік суб'єкта, зазначеного у ч. 1 ст. 3 цього Закону.
Конституційний Суд України у своєму Рішенні від 06 жовтня 2010 року № 21-рп/2010 (п. 3.2.2.) прямо вказав на необхідність визнання і дію в Україні принципу верховенства права, і на необхідність врахування, насамперед, того, що термін При цьому необхідно враховувати, насамперед, що термін "корупція" означає "використання особою наданих їй службових повноважень та пов'язаних з цим можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб", а діяння, яке не відповідає змісту терміну "корупція", не може визнаватись корупційним правопорушенням.
Відповідно до пунктів 2, 3 ч. 1 ст. 28 Закону України "Про запобіганні корупції" особи, зазначені у п. 2 ч. 1ст. 3 цього Закону, зобов'язані, зокрема, повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;
Отже, суб'єктивна сторона корупційного діяння характеризується тим, що воно вчинюється лише з корисливих спонукань. Особа, яка вчинила таке корупційне діяння, усвідомлює, що вона незаконно використовує свої службові повноваження та незаконно одержує у зв'язку з цим певні матеріальні блага для себе чи близьких осіб
Тобто, навіть при наявності суперечності між приватними інтересами особами та її службовими повноваженнями, обов'язковим є встановлення можливості впливу такої суперечності на об'єктивність або упередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих службових повноважень.
При цьому конфлікт інтересів повинен бути реальним (очевидним) і передбачуваним. Тобто, конфлікт інтересів має місце тоді, коли вказана суперечність фактично вплинула чи могла вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих особі службових повноважень.
Таким чином, хоча ст. 28 Закону України "Про запобігання корупції" передбачено обов'язок особи повідомляти про наявність у неї потенційного чи реального конфлікту інтересів, проте адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП настає лише за неповідомлення особою у встановлених законом випадках про наявність у неї реального конфлікту інтересів та за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Так в судовому засіданні було встановлено, що ОСОБА_1 видала та підписала накази «Про преміювання працівників». Серед заохочуваних працівників КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради інженер господарсько-обслуговуючої служби КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Южненської міської ради ОСОБА_2 , який є її чоловіком та близькою особою.
Відповідно до норм ст.ст.13, 97 КЗпП України, форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами, установами, організаціями самостійно у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами. Якщо колективний договір на підприємстві, в установі, організації не укладено, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний погодити ці питання з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), що представляє інтереси більшості працівників, а у разі його відсутності - з іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом. Конкретні розміри тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок робітникам, посадових окладів службовцям, а також надбавок, доплат, премій і винагород встановлюються власником або уповноваженим ним органом з урахуванням вимог, передбачених частиною другою цієї статті.
Порядок преміювання працівників визначений Колективним договором, а саме - Положенням про преміювання, Додаток №5 до Колективного договору.
Відповідно до п.19 Положення про преміювання визначає точні суми та алгоритми розрахунків, які використовуються для визначення як лікаря, який підлягає преміюванню, так і розміру премій для лікаря.
Наявність підстав для преміювання та сума премії кожного разу перевірялась незалежною комісією, що підтверджується відповідними Протоколами перевірки дотримання/недотримання вимог НСЗУ щодо надання первинної медико-санітарної допомоги командами з надання ПМД, що підтверджується протоколами, які містяться в матеріалах справи.
Крім того, відповідно до положень п.15 Положення про преміювання, Додаток №5 до Колективного договору, премія виплачується працівникам на підставі наказу Керівника Підприємства за погодженням Профспілкового комітету.
Тобто, кожного разу, перш ніж видати наказ про преміювання будь-яких працівників, усі розміри премій погоджувались з Профспілковим комітетом.
Відповідно до ст. 12 Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», професійні спілки, їх об'єднання у своїй діяльності незалежні від державних органів та органів місцевого самоврядування, роботодавців, інших громадських організацій, політичних партій, їм не підзвітні і не підконтрольні.
За процедурою попереднього погодження з Профспілкою розміру премії та кола осіб, які підлягали преміюванню, здійснювалось і преміювання чоловіка ОСОБА_1 - ОСОБА_2 .
За нормами Положення про преміювання, Додаток №5 до Колективного договору, як розміри премій, так і коло осіб, які підлягали преміюванню, з початку визначались незалежною комісією та погоджувались Профспікою (для лікарів), або відразу визначались та погоджувались Профспілкою (для працівників, які не є лікарями). І тільки на підставі попередніх протоколів погоджень ОСОБА_1 видавала накази про преміювання.
Як вбачається зі змісту наказів про преміювання, преміюванню разом з ОСОБА_1 та її чоловіком, ОСОБА_2 , підлягали і інші працівники підприємства.
Згідно роз'яснень, наданих Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ у інформаційному листі "Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією" № 223-943/0/4-17 від 22 травня 2017 року, аналіз термінів "потенційний інтерес" та "реальний інтерес", які містяться у ч. 1 ст. 1 Закону, з урахуванням висновку науково-правової експертизи Ради науково-правових експертиз при Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України від 29 квітня 2016 року № 126/50-е, виконаного на замовлення адвоката Ульянова Р. А., щодо законодавства про боротьбу з корупцією дає можливість констатувати, що потенційний конфлікт інтересів відрізняється від реального тим, що при потенційному конфлікті встановлюється лише наявність, існування приватного інтересу особи, що може вплинути на об'єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, тоді як при реальному конфлікті інтересів існуюча суперечність між наявним приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями безпосередньо впливає (вплинула) на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання вказаних повноважень. Крім того, це також визначає ступінь впливу цієї суперечності на прийняття рішення чи вчинення дії, який повинен мати об'єктивний вираз, а також часовий взаємозв'язок між прийняттям рішення та наявністю певних ознак, що мають місце при цьому.
Тобто відмінність між цими поняттями полягає в тому, що для встановлення факту реального конфлікту інтересів недостатньо констатувати існування приватного інтересу, який потенційно може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а слід безпосередньо встановити, що по-перше, приватний інтерес наявний, по-друге, він суперечить службовим чи представницьким повноваженням, а по-третє така суперечність не може вплинути, а реально впливає на об'єктивність чи неупередженість прийняття рішень чи вчинення дій.
Таким чином, для встановлення наявності факту прийняття рішення, вчинення чи не вчинення дії в умовах реального конфлікту інтересів та розмежування реального і потенційного конфлікту інтересів особа, яка здійснює правозастосовну діяльність, для кваліфікації рішення як такого, що прийняте в умовах реального конфлікту інтересів, має встановити наявність обов'язкової сукупності таких юридичних фактів, як:
1) наявність у правопорушника факту приватного інтересу, який має бути чітко сформульований (артикульований) та визначений;
2) наявність факту суперечності між приватним інтересом і службовими чи представницькими повноваженнями із зазначенням того, в чому саме ця суперечність знаходить свій вияв або вплив на прийняття рішення;
3) наявність повноважень на прийняття рішення;
4) наявність факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на об'єктивність або неупередженість рішення.
Без наявності хоча б одного з фактів із цієї сукупності реальний конфлікт інтересів не виникає. Встановлення цих фактів має бути відображено в протоколі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, та, відповідно, в постанові суду.
Перевіряючи наявність у ОСОБА_1 реального конфлікту інтересів під час видачі та підписання наказів, суд враховує, що у ОСОБА_1 наявний приватний інтерес при вирішенні питань, пов'язаних з преміюванням її чоловіка, а також наявні повноваження на прийняття рішень щодо преміювання лікарів та інших працівників КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Южненської міської ради. В той же час зі змісту протоколів про адміністративні правопорушення не вбачається наявності факту суперечності між приватним інтересом ОСОБА_1 та її службовими повноваженнями із зазначенням того, в чому конкретно зазначена суперечність знайшла свій вияв або вплив на прийняття рішення, адже до протоколів про адміністративне правопорушення не додано будь-яких доказів на підтвердження того, що розмір премії ОСОБА_1 та її чоловіка є безпідставно завищеним та таким, що не відповідає Положенню про преміювання та не узгоджений з профспілковим комітетом, або відсутні підстави такого преміювання. Досліджуючи вищезазначені накази про преміювання, судом встановлено, що премії призначалися у відповідності до діючого Положення, у конкретному розмірі у вигляді фіксованої суми, їх конкретний розмір погоджено профспілковим комітетом, при цьому розмір премій був аналогічним, як і у інших посад того самого рівня.
Судом не встановлено у діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, адже накази про преміювання видані ОСОБА_1 в умовах потенційного, а не реального конфлікту інтересів, оскільки в даному випадку відсутня така обов'язкова ознака реального конфлікту інтересів, як наявність факту реального впливу суперечності між приватним та службовим інтересом на об'єктивність або неупередженість рішення, і в протоколах не зазначено, в чому саме такий вплив знайшов свій вияв та яким саме чином вплинув на об'єктивність прийнятого рішення.
Разом з тим, приймаючи рішення у справі, суд має керуватися презумпцією невинуватості, закріпленою у ст. 62 Конституції України, відповідно до якої тягар доказування вини покладено на орган, який склав відповідний матеріал. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Нормами чинного КУпАП не передбачено адміністративної відповідальності за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах потенційного конфлікту інтересів.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, провадження в справі про адміністративні правопорушення підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 2, 7, 9, 221, 245, 247, 251, 252, 280, 283-285 КУпАП, суд
Постановив:
Справу про адміністративні правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП закрити за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10-ти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуть до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 цього Кодексу до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Южний міський суд Одеської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Южного міського суду Сергій ЛЕМЕЦЬ