Рішення від 01.09.2022 по справі 360/720/22

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

01 вересня 2022 року Справа № 360/720/22

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

27.01.2022 до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Управління соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (далі- відповідач, УСЗН Сєвєродонецької міської ВЦА), в якій просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області щодо непризначення ОСОБА_1 щомісячної адресної допомоги, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України "Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг" від 01.10.2014 № 505, з 21.12.2021;

- зобов'язати Управління соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області, призначити та виплатити ОСОБА_1 щомісячну адресну допомогу, передбачену постановою Кабінету Міністрів України "Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг" від 01 жовтня 2014 року № 505, з 21.12.2021, а також виплатити заборгованість із цієї допомоги, що виникла за період її несплати.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач є внутрішньо переміщеною особою, що перемістилася з м. Луганськ, Луганської області до м. Сєвєродонецьк, внаслідок проведення на даній території антитерористичної операції.

З жовтня 2019 року відповідачем було призначено виплату щомісячної адресної допомоги як непрацюючій працездатній особі із скороченням терміну призначення та зменшенням суми виплати, а саме: з 07.10.2019 по 06.12.2019 у розмірі 442 грн в місяць; з 07.12.2019 по 06.02.2020 у розмірі 221 грн в місяць.

Згідно з заявою дружини позивача - ОСОБА_2 , як уповноваженого представника сім'ї, від 03.04.2020 допомогу було призначено їй та дітям ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , а позивача не було включено до розрахунку.

21.12.2021 дружина позивача як уповноважений представник сім'ї знову звернулася з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги, надавши довідку про працевлаштування позивача з 17.11.2021. Однак, відповідачем відмовлено листом від 13.01.2022 № 414/10 у призначенні позивачу вищезазначеної допомоги на підставі абз. 10 п. 3 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505 відповідно до якого особам працездатного віку, яким виплату грошової допомоги було припинено відповідно до пункту 7 цього Порядку, грошова допомога не призначається, крім осіб, які після припинення виплати грошової допомоги втратили працездатність.

Позивач вважає, що відповідачем необґрунтовано та з порушенням норм законодавства не здійснено нарахування та виплату позивачу щомісячної адресної допомоги, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України “Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг” від 01.10.2014 № 505, що стало підставою для звернення позивача до суду за захистом порушеного права на отримання такої допомоги.

Відповідач позовні вимоги не визнав, до канцелярії суду надав відзив від 10.02.2022 №1432/03, в якому зазначив, що позивач перебуває на обліку внутрішньо переміщених осіб в УСЗН Сєвєродонецької міської ВЦА з 03.10.2019 по теперішній час, про що надано відповідну довідку № 919-5000206404. Позивач отримував щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг у складі своєї сім'ї, як працездатна непрацююча особа, згідно з п. 7 Порядку Призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 505 від 01.10.2014 (далі - Порядок), із скороченням терміну призначення та зменшенням суми виплати, таким чином: з 07.10.2019 по 06.12.2019 у розмірі 442 грн в місяць; з 07.12.2019 по 06.02.2020 у розмірі 221 грн в місяць. Через те, що позивач не працевлаштувався у період призначення допомоги, у відповідача не було підстав для її виплати в подальшому.

21.12.2021 дружина позивача - ОСОБА_2 , звернулася із заявою для призначення зазначеної допомоги та надала довідку про працевлаштування позивача з 17.11.2021. Заяву було розглянуто та відповідно до п. 3 Порядку, позивачу було відмовлено у призначенні зазначеної допомоги.

УСЗН Сєвєродонецької міської ВЦА звертає увагу суду на той факт, що позивач не звертався особисто до відповідача за призначенням щомісячної адресної допомоги внутрішньо перемішеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг після свого офіційного працевлаштування, тобто з 17.11.2021. З п.3 Порядку вбачається, що особам працездатного віку, яким грошова допомога була припинена відповідно до пункту 7 цього Порядку, грошова допомога на наступний строк не призначається, крім осіб, які після припинення виплати грошової допомоги втратили працездатність. Тому у призначенні допомоги позивачу було відмовлено. На підставі викладеного, відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Ухвалою суду від 31 січня 2022 року справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Ухвалою суду від 01 вересня 2022 року вирішено подальший розгляд адміністративної справи № 360/720/22 здійснювати на підставі її матеріалів в електронній формі.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-77, 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд встановив такі обставини справи.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , що підтверджується копіями паспорта громадянина України серії НОМЕР_2 , виданий 13.02.1996 Артемівським РВ ЛМУ УМВС України в Луганській області, копією картки платника податків, що додані до позову.

Позивач є внутрішньо переміщеною особою, що підтверджується копією доданої до позову довідки від 03.10.2019 №919-5000206404, фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 .

11.12.2019 між позивачем та ОСОБА_2 було зареєстровано шлюб, що підтверджено копією свідоцтва про шлюб від 11.12.2019 Серії НОМЕР_3 , доданого до позову.

Згідно з довідкою ТОВ «Науково-виробниче об'єднання «СЗХНО» від 05.01.2022 №01/15 та трудової книжки НОМЕР_4 від 03.06.1998 (запис №12) ОСОБА_1 працює електрозварником ручного зварювання 3 розряду збирального цеху з 17 листопада 2021 року по теперішній час. Зазначені копії довідки та трудової книжки надані позивачем разом з позовом.

21.12.2021 ОСОБА_2 , дружина позивача, звернулася до УСЗН Сєвєродонецької міської ВЦА із заявою, зареєстрованою 21.12.2021 за № 16/1952, про призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на себе та на дітей ОСОБА_3 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , а також в заяві просила поновити виплати допомоги її чоловіку - ОСОБА_1 та надала довідку про працевлаштування позивача з 17.11.2021, що не заперечується відповідачем у відзиві.

26.12.2021 ОСОБА_2 , дружина позивача, звернулася до УСЗН Сєвєродонецької міської ВЦА із заявою, зареєстрованою 28.12.2021 за № 11/2546, в якій просила повідомити підстави не призначення адресної допомоги її чоловіку. Копію заяви додано разом з позовом.

Згідно з витягом з протоколу від 29.12.2021 № 238 засідання міської комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам вирішено ОСОБА_1 не призначати соціальну виплату на підставі п.3 Порядку.

Рішенням УСЗН Сєвєродонецької міської ВЦА від 31.12.2021 заяву від 21.12.2021 розглянуто. Звернення не підлягає розрахунку згідно п.3 ПКМУ № 505 від 01.10.14.

Цей факт підтверджено копіями, доданих відповідачем до відзиву зазначених документів.

Листом від 13.01.2022 №414/10, копія якого додана до позову, відповідач на звернення ОСОБА_2 від 28.12.2021 повідомив про відмову у призначенні її чоловіку - ОСОБА_1 допомоги на підставі п.3 Порядку.

Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовані вимоги і заперечення учасників справи, суд вирішує справу на підставі таких вимог чинного законодавства.

У відповідності до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», що набрав чинності 15.10.2014, визначено тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення.

З метою обліку осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції була прийнята постанова Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509, якою затверджений Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік переміщених осіб (далі - Порядок № 509).

Відповідно до пункту 1 Порядку № 509, довідка є документом, який підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Кабінетом Міністрів України 01.10.2014 прийнята постанова № 505, якою затверджено Порядок надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (далі - Порядок № 505).

Порядок № 505 визначає механізм надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (далі - грошова допомога).

Згідно з пунктом 2 Порядку №505 грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, їх дітям, які народилися після дати початку проведення антитерористичної операції, тимчасової окупації або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації та взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.

Відповідно до пункту 3 Порядку №505 грошова допомога внутрішньо переміщеним особам призначається на сім'ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди у довільній формі про виплату йому грошової допомоги від інших членів сім'ї (далі - уповноважений представник сім'ї) у таких розмірах:

для осіб, які отримують пенсію, та інших осіб, які досягли пенсійного віку (крім осіб з інвалідністю), дітей, осіб, які досягли 18-річного віку та продовжують навчання за денною формою в закладах освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої, професійної (професійно-технічної) або вищої освіти, до закінчення таких закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, - 1000 гривень на одну особу (члена сім'ї);

для осіб з інвалідністю I групи та дітей з інвалідністю - 130 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

для осіб з інвалідністю II групи - 115 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

для осіб з інвалідністю III групи - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність;

для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім'ї).

Загальний розмір допомоги на сім'ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім'ї та не може перевищувати 3000 гривень, для сім'ї, до складу якої входить одна особа з інвалідністю або дитина з інвалідністю, - 3400 гривень, для багатодітної сім'ї - 5000 гривень. Загальний розмір допомоги на сім'ю, до складу яких входять двоє і більше осіб з інвалідністю (дітей з інвалідністю), максимальним розміром не обмежується.

Якщо у складі сім'ї, якій призначено грошову допомогу, відбулися зміни, розмір грошової допомоги перераховується з місяця, наступного за місяцем виникнення таких змін, за заявою уповноваженого представника сім'ї або інформацією, поданою компетентним органом.

Відповідно до абзаців першого, другого пункту 7 Порядку № 505 якщо у складі сім'ї, якій призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або та дітьми з інвалідністю віком до 18 років, або особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги, та студентів денної форми навчання), які не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України, в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, але фактично не працюють, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім'ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період - припиняється. Особи працездатного віку, яким призначено грошову допомогу, зобов'язані інформувати у триденний строк уповноважений орган про факт працевлаштування або перебування на обліку як безробітних.

Згідно з абзацами першим, четвертим пункту 6 Порядку № 505 грошова допомога не призначається у разі, коли: будь-хто із членів сім'ї (крім сімей, до складу яких входять військовослужбовці з числа внутрішньо переміщених осіб, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції) має у власності житлове приміщення/частину житлового приміщення, що розташоване в інших регіонах, ніж тимчасово окупована територія України, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, крім житлових приміщень, які непридатні для проживання, що підтверджується відповідним актом технічного стану; будь-хто з членів сім'ї має на депозитному банківському рахунку кошти у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Відповідно до абзацу другого пункту 8 Порядку № 505 уповноважені органи протягом 10 днів після подання уповноваженим представником сім'ї заяви та документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, призначають грошову допомогу або відмовляють у її призначенні, про що надають відповідне повідомлення уповноваженому представнику сім'ї.

Отже, Порядок № 505 передбачає можливість припинення виплати призначеної на шість місяців допомоги працездатній особі, яка не працевлаштувалася протягом чотирьох місяців від дня початку таких виплат (п.7 Порядку №505). Зазначені норми хибно трактуються відповідачем як такі, що взагалі позбавляють працездатну особу права на призначення вказаної допомоги на майбутні періоди, і в тому випадку, якщо особа буде в наступному періоді вже працевлаштована.

Оскільки допомога відповідно до вимог Порядку №505 має кожного разу призначатися заново, а зацікавлені особи мають кожного разу підтверджувати склад своєї сім'ї та свій статус відповідними довідками та іншими документами, то якщо така особа була працевлаштована в наступному періоді, підтвердила цей факт належним документом, доданим до заяви про призначення допомоги - її статус не суперечить пунктам 2, 3, 5, 6 Порядку № 505, таким чином вона знову набуває право на призначення щомісячної адресної допомоги.

Положення Порядку № 505 не містять норми, яка б у подібних правовідносинах назавжди позбавляла права особу працездатного віку, яка працевлаштувалась та як і раніше має статус внутрішньо переміщеної особи, на отримання грошової допомоги. Також Порядком № 505 не встановлено жодного обмеження уповноваженої особи звернутись з новою заявою про призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг і вказати в ній працездатного члена сім'ї, який на дату подання такої заяви вже працює.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 - дружина позивача звернулася до відповідача із заявою, зареєстрованою 21.12.2021 за № 16/1952, про призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послу на себе та на дітей ОСОБА_3 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , а також в заяві просила поновити виплати чоловіку - ОСОБА_1 та надала довідку про працевлаштування позивача з 17.11.2021, що не заперечувалося відповідачем у відзиві.

Таким чином, відповідач протиправно рішенням від 31.12.2021 відмовив у призначенні з 21.12.2021 та виплаті щомісячної адресної допомоги, передбаченої Постановою № 505, за заявою № 16/1952 від 21.12.2021, що подана ОСОБА_2 як уповноваженого члена сім'ї позивача.

Згідно з вимогами ч.2ст.9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

З метою ефективного захисту прав позивача, про захист яких він просить, суд на підставі частини другої статті 9 КАС України вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог, самостійно обравши спосіб захисту, який відповідає об'єкту порушеного права та у спірних правовідносинах є достатнім і необхідним (ефективним), визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 31.12.2021, яким позивачу не здійснено розрахунок щомісячної адресної допомоги, і зобов'язати відповідача призначити позивачу за заявою ОСОБА_2 № 16/1952 від 21.12.2021 щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, передбачену постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505 “Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг” з 21.12.2021, а також виплатити заборгованість, що виникла за період її несплати.

З електронних матеріалів справи судом встановлено, що позивач сплатив судовий збір за подання позовної заяви у розмірі 992,40 грн (копія квитанції від 25.01.2022 №0.0.24335183821).

Оскільки у даній справі позовні вимоги фактично підлягають задоволенню, лише з коригуванням обраного позивачем способу захисту порушеного права, відповідно до частини першої статті 139 КАС України на користь позивача підлягають стягненню витрати зі сплати судового збору в розмірі 992,40 грн. за рахунок бюджетних асигнувань УСЗН Сєвєродонецької міської ВЦА.

Керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 9, 77, 90, 139, 241-246, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 ) до Управління праці та соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Луганської області ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний код НОМЕР_5 , фактичне місце проживання: АДРЕСА_3 ) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Управління праці та соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Луганської області від 31 грудня 2021 року, яким ОСОБА_1 не здійснено розрахунок щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг за заявою уповноваженого члена його сім'ї ОСОБА_2 № 16/1952 від 21.12.2021.

Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Луганської області призначити з 21.12.2021 ОСОБА_1 за заявою уповноваженого члена його сім'ї ОСОБА_2 № 16/1952 від 21.12.2021 щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, передбачену постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505 “Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг”, а також виплатити заборгованість, що виникла за період її несплати.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області на користь ОСОБА_1 витрати зі сплати судового збору у розмірі 992,40 грн (дев'ятсот дев'яносто дві гривні 40 коп.).

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя В.С. Шембелян