про відмову в задоволенні клопотання
31 серпня 2022 рокум. Ужгород№ 260/2828/22
Закарпатський окружний адміністративний суд в особі головуючої судді Маєцької Н.Д., розглянувши в поряду письмового провадження клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомлення (викликом) сторін в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби в Закарпатській області про визнання протиправним та скасування рішення, -
ОСОБА_1 , в особі представника Овсепян К.А., звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Державної міграційної служби в Закарпатській області, в якій просить: визнати протиправним та скасувати рішення начальника УСІОБГ Головного управління Державної міграційної служби у Закарпатській області № 121 від 05 квітня 2022 року про заборону громадянину Азербайджану ОСОБА_1 в'їзду в Україну строком на 3 роки з 05.04.2022 року по 05.04.2025 року.
30 серпня 2022 року до суду від Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області надійшло клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін, відповідно до якого, просить суд розглядати дану справу у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Дослідивши клопотання представника відповідача, матеріали справи, предмет та підстави позову, склад учасників справи, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст.12 КАС України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Згідно ч. 6 ст. 262 КАС України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін: 1) у випадках, визначених статтею 263 КАС України; 2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Зважаючи на те, що заявником не обґрунтована необхідність проведення судового засідання із повідомленням (викликом) сторін, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання представника відповідача та можливість розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін, оскільки справа є незначної складності та характер спірних правовідносин і предмет доказування в ній не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
На підставі наведеного та керуючись ст. 248, 256, 260, 262, 263 КАС України, суд ,-
У задоволенні клопотання Головного управління Державної міграційної служби в Закарпатській області про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяН.Д. Маєцька