Ухвала від 31.08.2022 по справі 260/2789/22

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про закриття провадження у адміністративній справі

31 серпня 2022 рокум. Ужгород№ 260/2789/22

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі: головуючої судді - Маєцької Н.Д., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Державної міграційної служби у Закарпатській області (Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Грибоєдова, буд. 12 а) про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії , -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Державної міграційної служби у Закарпатській області, в якій просить: 1) Визнати дії ГУ ДМС в Закарпатській області щодо заборони в'їзду на територію України незаконними; 2) Визнати протиправним та скасувати рішення відповідача № 113 від 23.02.2022 року про заборону в'їзду в Україну; 3) Зобов'язати Управління державної міграційної служби України в Закарпатській області повідомити Адміністрацію Державної прикордонної служби України про скасування рішення № 115 від 23.02.2022 року про заборону в'їзду в Україну строком на 3 роки громадянину Німеччини ОСОБА_1 .

Від представника відповідача на адресу суду надійшло клопотання про закриття провадження у справі. Клопотання обґрунтоване тим, що 09 травня 2022 року до ГУ ДМС у Закарпатській області надійшов лист УПП в Закарпатській області № 09289/41/15-2022 від 04 травня 2022 року про зняття заборони в'їзду громадянину ОСОБА_1 , у зв'язку з чим Головним управлінням ДМС України в Закарпатській області 13 липня 2022 року до Головного центру обробки спеціальної інформації Держприкордонслужби України надіслано доручення про відкликання попереднього доручення щодо заборони в'їзду в Україну позивачу.

Розглянувши клопотання про закриття провадження у справі, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить наступних висновків.

Судом встановлено, що рішенням Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області про заборону в'їзду в Україну від 23 лютого 2022 року № 115 заборонено громадянину Німеччини ОСОБА_1 в'їзд в Україну строком на три роки.

Як вбачається із вказаного рішення, до ГУ ДМС України в Закарпатській області 16 лютого 2022 року за № 04618/41/15/03-2022 від УПП Закарпатської області ДПП надійшло обґрунтоване звернення про прийняття рішення щодо заборони в'їзду на територію України терміном на три роки відносно громадянина Німеччини ОСОБА_1 .

Підстави прийняття рішення про заборону в'їзду на територію України регламентуються ст. 13 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», відповідно до якої розроблено Інструкцію про порядок прийняття Державною міграційною службою України та її територіальними органами рішень про заборону в'їзду в Україну іноземцям та особам без громадянства, затверджену наказом МВС України № 1235 від 17.12.2013 (далі - Інструкція), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.01.2014 за № 25/24802.

Відповідно до п. 4 Інструкції № 1235 рішення про заборону в'їзду в Україну особам приймається ДМС та її територіальними органами за ініціативою: а) підрозділів Робочого апарату Укрбюро Інтерполу - у разі встановлення підстав для заборони в'їзду в Україну особам у процесі співробітництва з правоохоронними органами інших держав та міжнародних правоохоронних організацій; б) підрозділів кримінальної поліції - у разі встановлення підстав для заборони в'їзду в Україну особам під час здійснення оперативно-розшукової діяльності; в) органів досудового розслідування поліції - у разі встановлення підстав для заборони в'їзду в Україну особам під час здійснення кримінального провадження; г) підрозділів патрульної поліції - у разі встановлення підстав для заборони в'їзду в Україну особам під час провадження в справах про адміністративні правопорушення, підготовки або здійснення заходів із забезпечення громадського порядку; ґ) органів охорони здоров'я - у разі встановлення підстав для заборони в'їзду в Україну якщо це необхідно для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України та інших осіб, які проживають в Україні; д) за власною ініціативою або за поданням державного, приватного виконавця - у разі якщо під час попереднього перебування на території України особа не виконала рішення суду або органів державної влади, уповноважених накладати адміністративні стягнення, або має інші невиконані майнові зобов'язання перед державою, фізичними або юридичними особами, включаючи пов'язані з попереднім видворенням, у тому числі після закінчення терміну заборони подальшого в'їзду в Україну.

Пунктом 5 Інструкції №1235 визначено, що після отримання даних, які обґрунтовують необхідність заборони в'їзду в Україну особі, органи та підрозділи, визначені у пункті 4 цієї Інструкції, надсилають до ДМС або її територіальних органів обґрунтоване звернення (довідку, рапорт), в якому зазначають такі відомості про особу: а) громадянство (підданство); б) прізвище, ім'я (імена) та по батькові (за наявності) особи в називному відмінку (для громадян Російської Федерації та Республіки Білорусь - російською мовою з дублюванням латиницею, для інших іноземців та осіб без громадянства - латиницею); в) дата народження (день, місяць, рік); г) стать; ґ) місце проживання; д) серія та номер паспортного документа, коли і ким виданий; е) відомості, які згідно з абзацами другим, третім та сьомим частини першої статті 13 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" дають підстави для прийняття рішення про заборону особі в'їзду в Україну; є) запропонований строк заборони в'їзду та відомості, які обґрунтовують його тривалість (обставини і характер вчинення іноземцем або особою без громадянства суспільно небезпечного діяння; результати перевірки особи за обліками МВС України, обліками правоохоронних органів іноземних держав та міжнародних правоохоронних організацій; наявність в особи не виконаних майнових зобов'язань перед юридичними або фізичними особами в Україні).

Разом з цим, механізм надання та відкликання доручень щодо заборони в'їзду в Україну врегульований Порядком надання Державній прикордонній службі та виконання нею доручень уповноважених державних органів щодо осіб, які перетинають державний кордон, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 280 від 17.04.2013 (далі - Порядок).

Відповідно до п. 1 вказаного Порядку цей Порядок визначає механізм надання Держприкордонслужбі та виконання нею доручень уповноважених державних органів - правоохоронних, розвідувальних органів та ДМС щодо осіб, які перетинають державний кордон (далі - доручення).

Відповідно до п. 16 Порядку доручення достроково знімається з контролю органом Держприкордонслужби у разі надходження повідомлення про його відкликання за підписом посадової особи, яка підписала доручення, або посадової особи вищого рівня, зазначеної у пунктах 6 і 7 цього Порядку, або коли протягом п'яти діб до органу Держприкордонслужби не надійшов оригінал доручення, поданого згідно з пунктом 11 цього Порядку.

13 липня 2022 року Головним управлінням державної міграційної служби України в Закарпатській області надіслано до Головного центру обробки спеціальної інформації Держприкордонслужби України доручення про відкликання попереднього доручення щодо заборони в'їзду в Україну позивачу.

Як вбачається із вказаного доручення, підставою для відкликання доручення про заборону в'їзду в Україну позивачу було надходження листа Управління патрульної поліції в Закарпатській області № 09289/41/15/-2022 від 04 травня 2022 року стосовно сплати громадянином Німеччини ОСОБА_1 штрафу.

Таким чином, відповідачем достроково відкликано доручення щодо заборони в'їзду в Україну терміном на 3 роки стосовно позивача.

Відповідно до п. 8 ч.1 ст. 238 КАС України суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.

Тому, зважаючи на вищевикладене та на підставі п. 8 ч. 1 ст. 238 КАС України, суд приходить до висновку про наявність підстав для закриття провадження у даній адміністративній справі.

Згідно з ч. 2 ст. 239 КАС України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.

Відповідно до ч. 2 ст. 238 КАС України про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету. Ухвала суду про закриття провадження у справі може бути оскаржена.

Згідно з п.5 ч.1 ст.7 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI, встановлено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі, зокрема, закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

З огляду на вказане вище, законодавством передбачено повернення сплаченого судового збору в разі закриття провадження у справі.

Враховуючи викладене, суд приходить висновку про необхідність повернення позивачу сплаченого судового збору в розмірі 992,40 грн., що перерахований до бюджету відповідно до квитанції від 29 липня 2022 року № 454290025.

При цьому, суд зазначає, що оригінал квитанції про сплату судового збору знаходяться у матеріалах даної адміністративної справи.

Враховуючи вищевикладене те керуючись статтями 132,140, 238, 243, 248, 256, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1.Закрити провадження у адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , паспортний документ громадянина Німеччини № НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Державної міграційної служби у Закарпатській області (Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Грибоєдова, буд. 12 а, код ЄДРПОУ 37809328) про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.

2. Повернути ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , паспортний документ громадянина Німеччини № НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) з Державного бюджету України, сплачений згідно квитанції від 29 липня 2022 року № 454290025 судовий збір у розмірі 992, 40 грн. (дев'ятсот дев'яносто дві гривні сорок копійок).

3. Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями). Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

СуддяН.Д. Маєцька