Ухвала від 31.08.2022 по справі 240/4654/19

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

(про заміну сторони у виконавчому провадженні)

31 серпня 2022 року м. Житомир справа № 240/4654/19

категорія 112030300

Житомирський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Капинос О.В., розглядаючи у письмовому провадженні питання про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про зобов'язання вчинити дії,

встановив:

Позивач звернувся до суду із заявою, в якій просить замінити боржника у виконавчому листі з Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області його правонаступником - Управлінням соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області та визнати таким, що не підлягає виконанню виконавчий лист №9209 від 14 грудня 2020 року.

Керуючись приписами ч.3 ст. 194, ч.9 ст. 205, ч.4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України), суд вважає за можливе провести розгляд заяви у порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали адміністративної справи та заяву, суд дійшов висновку, що вона підлягає задоволенню з наступних підстав.

Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду адміністративний позов задоволено частково.

На виконання рішення суду, Житомирським окружним адміністративним судом позивачу видано виконавчий лист, в якому боржником є Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області.

Частиною 1 ст. 379 КАС України встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи, суд який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Відповідно до ч. 4 цієї статті, її положення застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 року №1635-р "Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій" вирішено здійснити реорганізацію районних державних адміністрацій районів, ліквідованих зазначеною постановою, шляхом їх приєднання до районних державних адміністрацій згідно з додатком. Таким чином Овруцьку райдержадміністрація реорганізовано шляхом приєднання до Коростенської райдержадміністрації.

Отже, Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області є правонаступником - Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області.

Враховуючи викладене та оскільки первинний боржник - Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області - вибув, його правонаступником є Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області, а відтак заява в частині заміни боржника на його правонаступника підлягає задоволенню.

Щодо заяви у частині визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, суд зазначає наступне.

За приписами ч. 2 ст. 374 КАС України суд визнає виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, якщо його було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин.

Як вбачається з поданої заяви позивач просить визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню у зв'язку із припиненням.

Разом з тим, згідно зі ст. 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників.

Таким чином, враховуючи ту обставинну, що судом задоволено заяву в частині заміни боржника на його правонаступника, відтак зобов'язання боржника щодо виконання рішення суду не є припиненими.

При цьому, суд наголошує що позивач може звернути судове рішення до виконання шляхом подання оригіналу виконавчого листа та копії ухвали про заміну сторони у виконавчому провадженні, що набрала законної сили, до органів державної виконавчої служби у відповідності до Закону України "Про виконавче провадження".

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що заяву в частині визнання виконавчого листа №9209 2020 р. таким, що не підлягає виконанню слід залишити без задоволення.

Керуючись статтями 242-246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,

ухвалив:

Заяву позивача задовольнити частково.

Замінити боржника у виконавчому листі Житомирського окружного адміністративного суду від 14.12.2020 №9209 2020р. з Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області на його правонаступника - Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області.

В задоволенні іншої частини заяви, відмовити.

Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею.

Ухвала суду може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя О.В. Капинос