31 серпня 2022 року м. Житомир справа № 240/38788/21
категорія 111031101
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Капинос О.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Житомирській області про скасування податкових повідомлень-рішень,
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення:
№ 0415255-2406-0625 від 30.04.2021 про нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у розмірі 87547,95 грн .
№ 0415256-2406-0625 від 30.04.2021 про нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у розмірі 8461,84 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що їй на праві власності належить 1/2 частки від комплексу будівель і споруд в АДРЕСА_1 загальною площею 13481,1 кв.м. та 1/2 частки від картоплесховища в АДРЕСА_2 загальною площею 1303,0 кв.м. Відповідачем протиправно застосовано з невідомих підстав ставку в розмірі 0,1 % від мінімального розміру мінімальної заробітної плати, тобто в десять разів вищу, ніж визначено рішенням Миропільської селищної ради, оскільки цільове призначення належних їй будівель "для сільськогосподарського призначення".
Провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Відповідач надав відзив на позов, в якому просить відмовити у задоволенні позову, оскільки відповідно до наданого платником договору купівлі продажу частини приміщення від 17.07.2017 ОСОБА_1 приймає у власність частину 1/2 комплексу будівель та споруд, що складається з 27 об'єктів літ. А, Б, В, Г, Д, Е, Ж, З, І, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, Ф, У, X, Ц, Щ, Ю, Я, №1, №2, загальна площа 13481,1 кв.м., проте складові частини будівель сільськогосподарського призначення з відповідною загальною площею у договорі купівлі-продажу та у витягу на момент розгляду заяви не було. Зміни складових частин, які входять до комплексу будівель та споруд (будівлі сільськогосподарського призначення) були внесені до Державного реєстру на нерухоме майно 23.07.2021.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.
Матеріали справи свідчать, що відповідно до договору купівлі-продажу частини приміщення від 17.07.2017 позивачу передано у власність 1/2 частину комплексу будівель і споруд, що складається з 27 об'єктів літ. А, Б, В, Г, Д, Е, Ж, З, І, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, Ф, У, X, Ц, Щ, Ю, Я, №1, №2, загальна площа 13481,1 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Також, відповідно до договору купівлі-продажу частини приміщення від 17.07.2017 позивачу передано у власність 1/2 частину нежитлового приміщення, картоплесховища в АДРЕСА_2 загальною площею 1303,0 кв.м.
Рішенням № 5, 31-ї сесії, 8-го скликання від 18.06.2019 "Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2020 рік" на території Миропільської селищної ради встановлені ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, згідно з додатком 1.
Додаток № 1 визначає, що ставки податку встановлюються на 2020 рік та вводяться в дію з 01 січня 2020 року.
30.04.2021 відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення № 0415255-2406-0625, яким позивачу нарахований податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2020 рік у розмірі 87547,95 грн. та ППР № 0415255-2406-0625, яким позивачу нарахований податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2020 рік у розмірі 8461, 84 грн.
Відповідно до розрахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2020 рік ОСОБА_1 нарахований податок на об'єкти оподаткування:
1) комплекс будівель та споруд, загальною площею 13481,1 кв.м. за адресою АДРЕСА_1 , розмір частки власності 1/2, що підтверджується договором купівлі - продажу, податкове зобов'язання у розмірі 87547,95 грн. виходячи із бази оподаткування - 6740,55 кв.м. (13481,1 кв.м.1/2), ставки податку - 0,3%, яка затверджена рішенням Миропільської селищної ради Романівського району від 18.06.2015 №5 "Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2020 рік" (нежитлові будівлі), а саме; 6740,55 кв.м х 14,17 грн. (0,3%*4723 грн.) = 87547,95 грн. (податкове повідомлення - рішення №0415255-2406-0625 від 30.04.2021)
2) нежитлове приміщення, картоплесховище, загальною площею 1303 кв.м. за адресою АДРЕСА_2 , розмір частки власноті 1/2, податкове зобов'язання у розмірі 8461,84 грн. виходячи із бази оподаткування - 651,50 кв.м. (1303 кв.м.1/2), ставки податку - 0,3%, яка затверджена рішенням Миропільської селищної ради Романівського району від 18.06.2015 №5 "Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2020 рік", а саме: 651,50 кв.м х 14,17 грн. (0,3%*4723 грн.) - 8461,84 грн. (податкове повідомлення - рішення №0415255-2406-0625 від 30.04.2021), з врахуванням п.525 Розділу XX Перехідні положення Податкового кодексу України (об'єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об'єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до статті 266 цього Кодексу в період з 01.03.2020 по 31.03.2020.)
14.06.2021 позивач звернулася до відповідача із заявою, в якій просила при формуванні розгорнутого розрахунку сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, врахувати: копію договору купівлі - продажу частини приміщення №8349 від 17.07.2021 - 1 прим, на 3 арк.; копію технічного паспорта № 182 від 02.08.2013р. - 1 прим, на 13 арк.; копію технічного паспорта № 182 від 02.08.2013р. - 1 прим, на 9 арк.; рішення № 5 Миропільської селищної ради Романівського району Житомирської області від 18.06.2019 - 1 прим, на 19 арк.; рішення № 5 Миропільської селищної ради Романівського району Житомирської області від 03.07.2020р. - 1 прим, на на 25 арк.; довідку про склад та технічні показники № 18 від 17.07.2017р. - 1 прим. на 25 арк.
26.07.2021 позивач звернулася до відповідача із заявою, в якій просила прийняти до розгляду деталізований витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №267232080 від 23.07.2021, (щодо об'єкта нерухомого майна за реєстраційним №417673718214, номер запису про право власності: 21412926), для формування, (деталізованого) розрахунку сплати податку (за періоди: 2019-2020 року) на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що перебуває у її власності, врахувати нижченаведені документи.
З матеріалів справи слідує, що у листі від 08.10.2021 позивачу повідомлено, що відповідь ГУ ДПС № 2091/М/06-30-24-04-12 від 30.06.2021 на заяви від 14.06.2021 №142 (вх. ГУ ДПС №М/1416/ДЗН від 16.06.2021), від 15.06.2021 №242 (вх. ГУ ДПС №М/1403/ДЗН від 16.06.2021), була надіслана поштою та повернулась з відміткою "за закінченням терміну зберігання" .
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна відомості щодо зміни складових частин об'єкта нерухомого майна з реєстраційним номером 417673718214 (комплекс будівель і споруд складається з 27 об'єктів літ. А, Б, В, Г, Д, Е, Ж, З, І, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, І, Ф, У, X, Ц, Щ, Ю, Я, №1, №2, загальна площа 13481,1 кв.м., адреса: АДРЕСА_1 , розмір частки власності 1/2) внесені 23.07.2021.
Отже, підстав для врахування змін, щодо складових частин об'єкта нерухомого майна за реєстраційним номером 417673718214 та надання пільг відповідно до рішення 31 сесії 8 скликання №5 від 18.06.2019 Миропільської селищної ради "Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2020 рік" при обрахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2020 рік, а також за 2018-2019 роки відсутні.
Позивач вважає, що відповідачем протиправно, при нарахуванні податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, не враховано пільги, встановлені рішенням Миропільської селищної ради та деталізований витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 267232080 від 23.07.2021, тому звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплату пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків і визначає заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу є Податковий кодекс України (надалі за текстом -ПК України).
Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" від 28.12.2014 №71-VIIIзапроваджено новий місцевий податок, а саме - податок на майно, який складається з трьох різновидів: транспортний податок, податок на майно, відмінне від земельної ділянки, та плата за землю.
Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. Це визначено підпунктом 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 Податкового кодексу України.
Об'єктом оподаткування податком є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка (підпункт 266.2.1 пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України).
Базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток (підпункт266.3.1 пункт 266.3 статті 266 ПК України).
Відповідно до вимог підпункту 14.1.129-1. пункту 14.1 статті 14 ПК України об'єктами нежитлової нерухомості є будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду. У нежитловій нерухомості виділяють:
а) будівлі готельні - готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани та бари, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку;
б) будівлі офісні - будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей;
в) будівлі торговельні - торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування;
г) гаражі - гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки;
ґ) будівлі промислові та склади;
д) будівлі для публічних виступів (казино, ігорні будинки);
е) господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо;
є) інші будівлі.
За правилами підпункту 266.5.1 пункту 266.5 статті 266 ПК України ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.
Згідно з підпунктом 266.6.1 пункту 266.6 статті 266 ПК України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
Відповідно до підпунктів 266.7.1, 266.7.2 пункту 266.7 статті 266 ПК України обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об'єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.
Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 266.7.1 пункту 266.7 цієї статті, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються платнику податку контролюючим органом у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).
Рішенням № 5, 31-ї сесії, 8-го скликання від 18.06.2019 "Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2020 рік" на території Миропільської селищної ради встановлені ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, згідно з додатком 1.
Додаток № 1 визначає, що ставки податку встановлюються на 2020 рік та вводяться в дію з 01 січня 2020 року.
Зокрема щодо будівель сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства, для фізичних осіб - платників податку встановлені наступні ставки (у % від мін, з/п):
1271.1 Будівлі для тваринництва 0,01
1271.2 Будівлі для птахівництва 0,01
1271.3 Будівлі для зберігання зерна 0,01
1271.4 Будівлі силосні та сінажні 0,01
1271.5 Будівлі для садівництва, виноградарства та виноробства 0,01
1271.6 Будівлі тепличного господарства 0,01
1271.7 Будівлі рибного господарства 0,01
1271.8 Будівлі підприємств лісівництва та звірівництва 0,01
1271.9 Будівлі сільськогосподарського призначення інші 0,01.
Відповідно до розрахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2020 рік ОСОБА_1 нарахований податок на об'єкти оподаткування:
1) комплекс будівель та споруд, загальною площею 13481,1 кв.м. за адресою АДРЕСА_1 , розмір частки власноті 1/2, що підтверджується договором купівлі - продажу, податкове зобов'язання у розмірі 87547,95 грн. виходячи із бази оподаткування - 6740,55 кв.м. (13481,1 кв.м./2), ставки податку - 0,3%, яка затверджена рішенням Миропільської селищної ради Романівського району від 18.06.2015 №5 "Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2020 рік" (нежитлові будівлі), а саме; 6740,55 кв.м х 14,17 грн. (0,3%*4723 грн.) = 87547,95 грн. (податкове повідомлення - рішення №0415255-2406-0625 від 30.04.2021)
2) нежитлове приміщення, картоплесховище, загальною площею 1303 кв.м. за адресою АДРЕСА_2 , розмір частки власноті 1/2, податкове зобов'язання у розмірі 8461,84 грн. виходячи із бази оподаткування - 651,50 кв.м. (1303 кв.м.1/2), ставки податку - 0,3%, яка затверджена рішенням Миропільської селищної ради Романівського району від 18.06.2015 №5 "Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2020 рік", а саме: 651,50 кв.м х 14,17 грн. (0,3%*4723 грн.) - 8461,84 грн. (податкове повідомлення - рішення №0415255-2406-0625 від 30.04.2021), з врахуванням п.525 Розділу XX Перехідні положення Податкового кодексу України (об'єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об'єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до статті 266 цього Кодексу в період з 01.03.2020 по 31.03.2020.)
Позивач, обґрунтовуючи протиправність спірних рішень вказує на те, що відповідач повинен був при обрахунку податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки врахувати, що цільове призначення будівель, що належать їй на праві власності - будівлі сільськогосподарського призначення, що підтверджується деталізованим витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 267232080 від 23.07.2021, який надавався відповідачу. Відтак, до таких об"єктів застосовується знижена ставка податку у розмірі 0,01% від мінімального розміру мінімальної заробітної плати.
В той же час, відповідач, вказуючи на правомірність рішень податкового органу посилається на те, що зміни складових частин, які входять до комплексу будівель та споруд (будівлі сільськогосподарського призначення) були внесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно лише 23.07.2021, тоді як станом на момент винесення оскаржуваних рішень, такі відомості у реєстрі були відсутні. Докази, що підтверджують право власності на будівлі позивача відповідних відомостей не містять.
Суд критично оцінює доводи відповідача, та, водночас, погоджується з доводами позивача, з огляду на таке.
Верховний Суд сформулював правовий висновок у постанові від 15 травня 2019 року у справі №825/1496/17 (адміністративне провадження №К/9901/1259/17) що рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, за загальним правилом, не можна визнати неправомірними якщо вони ґрунтуються на законі, чинному на момент прийняття відповідного рішення таким суб'єктом.
Відповідний висновок ґрунтується на положеннях статті 19 Конституції України, відповідно до якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Підсумовуючи викладене, суд зазначає, що відповідачу при реалізації владних управлінських функцій необхідно застосовувати ту норму права, яка була чинною на момент прийняття спірних рішень.
Відповідно до підпункту 266.3.1 пункту 266.3 статті 266 Податкового кодексу України (в редакції на момент прийняття спірних рішень) базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.
База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності (підпункт 266.3.2 пункт 266.3 статті 266 Податкового кодексу України).
Підпунктом 266.7.4 п. 266.7 ст. 266 ПК України зазначено, що органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов'язані щоквартально у 15 - денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за; місцем розташування такого об'єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
У разі подання платником податку контролюючому органу правовстановлюючих документів на нерухоме майно, відомості про яке відсутні у базі даних інформаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, сплата податку фізичними особами здійснюється на підставі поданих платником податку відомостей до отримання контролюючим органом відомостей від органів державної реєстрації прав на нерухоме майно про перехід права власності на об'єкт оподаткування.
Порядок подання органами державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та органами, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, відомостей, необхідних для розрахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджено постановою Кабінетом Міністрів України від 31.05.2012 № 476 (із змінами і доповненнями).
Отже п. 4 Порядку передбачено, що Міністерство юстиції України подає Державній фіскальній службі України інформацію про об'єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб.
Передача зазначеної інформації здійснюються на центральному рівні між Мін'юстом і ДПС в електронній формі телекомунікаційними каналами зв'язку.
На підставі вищезазначених даних проводиться розрахунок податкового зобов'язання з податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки.
Отже, обчислення податку відбувається на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно, та/або на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема, документів на право власності згідно з пп. 266.3.2 п. 266.3 ст. 266 Податкового кодексу України.
Таким чином, платником податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, а обчислення бази оподаткування здійснюється на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та/або документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт. Визначальними кваліфікуючими ознаками кожного окремого об'єкту нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, як об'єкту оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є місце розташування об'єкта (тобто адреса будівлі) та тип об'єкта (тобто тип будівлі).
Як слідує з матеріалів справи, на момент винесення оскаржуваних рішень згідно інформації з електронних баз даних ДПС України та даних з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру права власності на нерухоме майно у власності фізичної особи ОСОБА_1 перебуває комплекс будівель та споруд загальною площею 13481,1 кв.м. за адресою АДРЕСА_1 , розмір частки власності 1/2, нежитлове приміщення, картоплесховище, загальною площею 1303 кв.м. за адресою АДРЕСА_2 , розмір частки власності 1/2.
Зміни складових частин, які входять до комплексу будівель та споруд (будівлі сільськогосподарського призначення) були внесені позивачем до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 23.07.2021.
Зазначений витяг був наданий відповідачу позивачем 26.07.2021.
Відповідно до п.п.266.7.3. ст.266 ПКУ платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо: об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку; розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку; права на користування пільгою із сплати податку; розміру ставки податку; нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за своєю податковою адресою платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
Матеріали справи свідчать, що відповідно до пп. 266.7.3 п. 266.7 ст. 267 Податкового кодексу України фізична особа ОСОБА_1 , зверталась для проведення звірки в письмовій формі щодо зміни складових частин об'єкта нерухомого майна з реєстраційним номером 417673718214 (комплекс будівель і споруд, загальна площа 13481,1 кв.м., адреса АДРЕСА_1 , розмір частки власності 1/2).
Отже, у відповідача виник обов'язок здійснити нарахування вказаного податку із застосуванням відповідної ставки з урахуванням даних щодо цільового призначення нерухомого майна, яке є об'єктом оподаткування.
Крім того, дані щодо цільового призначення об'єкта нерухомого майна з реєстраційним номером 210047518214 (нежитлове приміщення, загальна площа 1303,0 кв.м., адреса АДРЕСА_2 , розмір частки власності 1/2) зазначені у Державному реєстру речових прав на нерухоме майно як нежитлове приміщення, картоплесховище, тобто сільськогосподарського призначення.
При цьому, суд звертає увагу, що відомості щодо даного нерухомого майна були наявні в реєстрі на час прийняття спірного рішення.
Таким чином, беручи до уваги ту обставину, що вищевказане майно відноситься до будівель сільськогосподарського призначення, відтак ставка податку має застосовуватися у розмірі 0,01% від мінімального розміру мінімальної заробітної плати.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що відповідачем не доведено правомірність прийнятих рішень, з урахуванням вимог, встановлених частиною 2 статті 19 Конституції України та частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, суд приходить до висновку про наявність підстав для визнання протиправними та скасування прийнятих відповідачем податкових повідомлень-рішень №0415255-2406-0625 від 30.04.2021 та № 0415256-2406-0625 від 30.04.2021, а відтак про задоволення позовних вимог.
Керуючись статтями 242-246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,
вирішив:
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 , НОМЕР_1 ) до Головного управління ДПС у Житомирській області (вул. Юрка Тютюнника, 7, м.Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 44096781) про скасування податкових повідомлень-рішень, задовольнити.
Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення:
№ 0415255-2406-0625 від 30.04.2021 про нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у розмірі 87547,95 грн.;
№ 0415256-2406-0625 від 30.04.2021 про нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у розмірі 8461,84 грн..
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Житомирській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 960,11 грн..
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.В. Капинос