Рішення від 01.09.2022 по справі 160/8419/22

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 вересня 2022 року Справа № 160/8419/22

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Озерянської С.І. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в письмовому провадженні у м. Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

17.06.2022 року ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд: визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо протизаконного зменшення виплати пенсії з 01.03.2022 року у розмірі 174,80 грн. в порушення ст. ст. 43, 51, 63, 64 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області відновити виплату раніше встановленої пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2022 року з урахуванням 174,80 грн.; визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо нездійснення підвищення, перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 з урахуванням індексації у відповідності ст. 64 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням внесених змін Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства» № 2040-ІХ від 15.02.2022 року; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити з 01.03.2022 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з урахуванням індексації основної пенсії, а саме 82% грошового забезпечення у відповідності ст. 64 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням внесених змін Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства» №2040-ІХ від 15.02.2022 року.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.06.2022 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі № 160/8419/22 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

Розглядати справу вирішено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

09.08.2022 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області надано відзив на позовну заяву, який долучено до матеріалів справи.

Заперечуючи проти позовної заяви, відповідачем зазначено, що рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16.08.2021 року по справі № 160/9454/21 зобов'язано Головне управління здійснити з 01.04.2019 року перерахунок та виплату позивачу пенсії з урахуванням раніше встановлених 82 відсотків грошового забезпечення за вислугу років з урахуванням надбавок, підвищень, доплат та премії без обмеження максимальним розміром, нарахуванням та виплатою компенсації втрати частини доходу за період з 01.04.2019 року по 04.06.2021 року. На виконання рішення суду позивачу проведено перерахунок пенсії з 01.04.2019 року в розмірі 82% від грошового забезпечення 22380,61 грн, яке зазначено у довідці від 14.09.2020 року за № 1831, що надана Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області та нараховано компенсацію втрати частини доходу. Основний розмір пенсії позивача складає 18352,10 грн. До основного розміру пенсії станом на 01.12.2021 виплачувались наступні надбавки та підвищення: 4588,03 грн. - збільшення основного розміру пенсії на 25%, 773,60 грн. - підвищення, як особі з інвалідністю внаслідок війни 2 групи в розмірі 40% від прожиткового мінімуму, для осіб, які втратили працездатність (1934,00 грн х 40 773,60 грн), 50,0 грн. - цільова грошова допомога особі з інвалідністю внаслідок війни 2 групи. З 01.12.2021 загальний розмір пенсійної виплати складав 23763,73 грн. Одночасно Головним управлінням було переглянуто виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16.08.2021 року по справі № 160/9454/21 та приведено у відповідність. Так, розмір підвищення, як особі з інвалідністю внаслідок війни 2 групи обчислено станом на дату, з якої судом зобов'язано провести перерахунок пенсії, тобто з 01.04.2019 року, що призвело до зменшення розміру пенсії на суму 174,80 грн. Оскільки розмір пенсії, обчислений на виконання рішення суду перевищує максимальний розмір, визначений статтею 43 Закону № 2262 (19340,00 грн), для підвищення пенсії на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,14 відповідно до Постанови № 118 відсутні законні підстави. Виплата пенсії з 01.03.2022 здійснюється у розмірі 23588,93 грн, який обчислено на виконання рішення суду.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив та зазначає наступне.

Позивач набув право на державне пенсійне забезпечення та отримує пенсію по інвалідності відповідно до норм Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що не заперечується сторонами.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16 серпня 2021 року у справі № 160/9454/21 адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії задоволено: визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо не здійснення з 01.04.2019 року перерахунку та виплати одним платежем пенсії ОСОБА_1 на підставі оновленої довідки виданої Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області від 14.09.2020 № 1831 згідно рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01 лютого 2021 року справа № 160/15686/20, що набрало законної сили, зменшення розміру відсотків 80 за вислугу років з 01.04.2019 року по теперішній час, переведення без письмової згоди позивача на пенсію по інвалідності, обмеженням максимальним розміром пенсії, невиплатою з 01.06.2021 року підвищень та доплат по інвалідності, не здійснення нарахування та виплати компенсації втрати частини доходу за період з 01.04.2019 року по 04.06.2021 року; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити з 01.04.2019 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням раніше встановлених 82 відсотків грошового забезпечення за вислугу років з урахуванням надбавок, підвищень, доплат та премії без обмеження максимальним розміром, нарахуванням та виплатою компенсації втрати частини доходу за період з 01.04.2019 року по 04.06.2021 року.

На виконання рішення суду позивачу проведено перерахунок пенсії з 01.04.2019 в розмірі 82% від грошового забезпечення 22380,61 грн, яке зазначено у довідці від 14.09.2020 за № 1831, що надана Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області та нараховано компенсацію втрати частини доходу. Основний розмір пенсії позивача складає 18352,10 грн. До основного розміру пенсії станом на 01.12.2021 виплачувались наступні надбавки та підвищення: 4588,03 грн. - збільшення основного розміру пенсії на 25%, 773,60 грн. - підвищення, як особі з інвалідністю внаслідок війни 2 групи в розмірі 40% від прожиткового мінімуму, для осіб, які втратили працездатність (1934,00 грн х 40 773,60 грн), 50,0 грн. - цільова грошова допомога особі з інвалідністю внаслідок війни 2 групи. З 01.12.2021 загальний розмір пенсійної виплати складав 23 763,73 грн.

Як зазначає, відповідач у відзиві, пенсійним управлінням було переглянуто виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16.08.2021 по справі № 160/9454/21 та приведено у відповідність. Так, розмір підвищення, як особі з інвалідністю внаслідок війни 2 групи обчислено станом на дату, з якої судом зобов'язано провести перерахунок пенсії, тобто з 01.04.2019, що призвело до зменшення розміру пенсії на суму 174,80 грн.

Листом від 11.05.2022 вих.№5590-4532/К-02/8-1600/22 відповідачем на звернення позивача від 14.03.2022 року повідомлено, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 16.02.2022 за № 118 “Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році” (далі - Постанова № 118) відповідно до якої з 1 березня 2022 року розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) підвищуються на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,14 у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом. У зв'язку із зазначеним, пенсія ОСОБА_1 не підлягає індексації.

Не погодившись з такими діями відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі, є Закон України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (надалі - Закон №2262-ХІІ).

Частиною третьою статті 43 Закону №2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частини третьої статті 63 Закону №2262-XII, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Згідно із частиною сьомою статті 43 Закону №2262-XII в редакції Закону №911-VIII від 24.12.2015 чинній з 1 січня 2016, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740,00 грн.

Рішенням Конституційного Суду України №7-рп/2016 від 20.12.2016 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» зі змінами, а саме: частини сьомої статті 43, згідно з якою максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740,00 грн.

Відповідно до пункту 2 резолютивної частини рішення Конституційного Суду України №7-рп/2016 від 20.12.2016 року, положення частини сьомої статті 43 Закону №2262-XII, які визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.

Згідно зі статтею 152 Конституції України, закони та інші правові акти за рішенням Конституційного Суду України визнаються неконституційними повністю чи в окремій частині, якщо вони не відповідають Конституції України або якщо була порушена встановлена Конституцією України процедура їх розгляду, ухвалення або набрання ними чинності.

Закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Крім того, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 №1774-VIII, який відповідно до Прикінцевих положень цього Закону, набрав чинності з 01.01.2017, у частині сьомій статті 43 Закону №2262-XII слова і цифри у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року замінено словами і цифрами по 31 грудня 2017 року.

Таким чином, буквальне розуміння змін, внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 №1774-VIII, з урахуванням рішення Конституційного Суду України №7-рп/2016 від 20.12.2016, дозволяє стверджувати, що у Законі №2262-XII відсутня частина сьома статті 43, а внесені до неї зміни, що полягають у зміні слів і цифр, є нереалізованими.

Це означає, що протягом 2017-2022 років стаття 43 Закону №2262-XII не передбачала положення про те, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів.

Отже, внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 №1774 до частини сьомої зазначеної статті, яка визнана неконституційною і втратила чинність, зміни (щодо періоду, протягом якого діють обмеження пенсії), самі по собі не створюють підстав для такого обмеження.

Починаючи з 2017 року та до моменту ухвалення цього рішення суду інших змін до частини сьомої статті 43 Закону №2262-XII не вносилося.

Таким чином, з 20.12.2016 до моменту ухвалення судом рішення в цій справі обмеження максимальним розміром пенсії є протиправним.

Така позиція суду узгоджується з висновками Верховного Суду, викладеними у постановах від 09.02.2021 у справі №1640/2500/18 (№К/9901/66965/18) та від 24.09.2021 у справі №370/2610/17 (№К/9901/52961/18), які є обов'язковими для врахування судом в силу вимог ч. 5 ст. 242 КАС України.

Відповідно до п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 року № 118 "Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році" установлено, що з 1 березня 2022 р. розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за зазначеним Законом (крім військовослужбовців строкової служби), та членам їх сімей і строк призначення яких до 31 грудня 2021 р. включно, підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений абзацом другим пункту 1 цієї постанови, у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом.

Враховуючи, що на час виникнення спірних правовідносин відсутня норма закону, яка визначає максимальний розмір пенсії, суд вважає дії відповідача щодо відмови у перерахунку розміру пенсії позивача на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 № 118 із застосуванням обмеження її максимального розміру з 01.03.2022 протиправними, оскільки такі здійснені не у спосіб, визначений законом.

Суд наголошує, що право позивача на обрахунок його пенсії без застосування обмеження максимальним розміром було захищене судовим рішенням від 16 серпня 2021 року у справі № 160/9454/21.

Відповідно до статті 129-1 Конституції України судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Конституційний Суд України неодноразово зазначав, що виконання судового рішення є невід'ємною складовою права кожного на судовий захист і охоплює, зокрема, законодавчо визначений комплекс дій, спрямованих на захист і відновлення порушених прав, свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави (п.2 мотивувальної частини рішення від 13.12.2012 №18-рп/2012); невиконання судового рішення загрожує сутності права на справедливий розгляд судом (п.3 мотивувальної частини рішення від 25.04.2012 №11-рп/2012).

Суд, розглядаючи справу, бере до уваги практику Європейського суду з прав людини, який, зокрема, в рішенні у справі "Шмалько проти України" від 20.07.2004 вказав, що право на виконання судового рішення є складовою права на судовий захист, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, для цілей якої виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватися як складова частина судового розгляду (п.43).

Таким чином, право на судовий захист є конституційною гарантією прав і свобод людини і громадянина, а обов'язкове виконання судових рішень - складовою права на справедливий судовий захист.

Враховуючи викладене, порушене право позивача підлягає відновленню шляхом зобов'язання відповідача провести перерахунок та виплату з 01.03.2022 року з урахуванням індексації, установленої згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 № 118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» пенсії позивачу без обмеження її максимального розміру, з урахуванням раніше виплачених сум.

При цьому, судом встановлено, що основний розмір пенсії позивача складав 18 352,10 грн. (22 390, 91* 82%), до якого виплачуються наступні надбавки та підвищення: 4588,03 грн. - збільшення основного розміру пенсії на 25%, 773,60 грн. - підвищення, як особі з інвалідністю внаслідок війни 2 групи в розмірі 40% від прожиткового мінімуму, для осіб, які втратили працездатність (1934,00 грн х 40 = 773,60 грн), 50,0 грн. - цільова грошова допомога особі з інвалідністю внаслідок війни 2 групи, загальний розмір пенсії складає 23 588, 93 грн.

Підставою для зменшення розміру пенсії позивача на суму 174,80 грн. стало застосування відповідачем при проведенні перерахунку пенсії на виконання рішення суду з 01.04.2019 року прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність у розмірі 1 934 грн. при обрахунку суми підвищення, як особі з інвалідністю внаслідок війни 2 групи в розмірі 40%.

Так, на виконання рішення суду відповідачем було здійснено перерахунок пенсії позивача з 01.04.2019 року. При обрахунку розміру підвищення як особі з інвалідністю внаслідок війни 2 групи в розмірі 40%, відповідачем було взято розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність 1 934 грн., який законодавством встановлено в період з 01.12.2021 року по 31.12.2021 року. Сума підвищення склала 773,60 грн. (1934,00 грн х 40% = 773,60 грн.).

В свою чергу, в період з 01.01.2019 року по 30.06.2019 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність становив 1 497 грн., і саме такий розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність мав застосовуватись при розрахунку підвищення до пенсії при здійсненні її перерахунку з 01.04.2019 року. Сума підвищення склала 598,80 грн. (1497*40%=598,80 грн.).

Сума у розмірі 174,80 грн., яка на переконання позивача протиправно йому перестала нараховуватись та виплачуватись відповідачем, є різницею у помилково визначеному розмірі підвищення 773,60 грн. та вірно розрахованому розмірі підвищення 598,80 грн. (773,60 грн. - 598,80 грн.=174,80 грн.).

Такти чином, суд дійшов висновку, що при перегляді виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16.08.2021 по справі № 160/9454/21 та приведенні його у відповідність до вимог чинного законодавства, відповідачем жодним чином не було порушено прав та законних інтересів позивача.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною першою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до частин першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

За наведених обставин, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити частково.

Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , іпн НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 26, ЄДРПОУ 21910427) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо нездійснення перерахунку з 01.03.2022 на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 № 118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» пенсії ОСОБА_1 .

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2022 року з урахуванням індексації, установленої згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 року № 118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» без обмеження максимального розміру пенсії, з урахуванням виплачених сум.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя С.І. Озерянська