Справа № 292/642/22
Номер провадження 3/292/511/22
01 вересня 2022 року смт. Пулини
Суддя Червоноармійського районного суду Житомирської області Лотуга В.Ф., розглянувши матеріали справ, які надійшли з сектора поліцейської діяльності №1 відділення поліції № 4 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
уродженця с.Очеретянка, Червоноармійський район, Житомирська область,
громадянина України, з повною загальною середньою освітою, розлученого,
пенсіонера, зареєстрованого та проживаючого по
АДРЕСА_1 , не військовозобов"язаного,
є особою з інвалідністю 1-ї групи, інших пільг не має,
ідентифікаційний номер НОМЕР_1
за ч.1 ст.173-2 КУпАП,-
З протоколів про адміністративні правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 07 серпня 2022 року о 16 год. та 08 серпня 2022 року, близько 10 год., перебуваючи по АДРЕСА_2 , висловлював слова погроз фізичною розправою на адресу матері ОСОБА_2 , чим завдав шкоди її психологічному здоров'ю.
Дії особи кваліфіковані працівниками поліції, як вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.173-2 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому не визнав та пояснив, що протягом деякого часу проживав з матір'ю, яка зловживає алкогольними напоями, по АДРЕСА_2 . Зазначає, що 07 та 08 серпня 2022 року будь-яких сварок з матір"ю не було, а тому протоколи працівниками щодо нього складено безпідставно. 09.08.2022 мати будучи в стані алкогольного сп"яніння, зайшла до нього в кімнату і стала вимагати виключити телевізор, однак він повідомив, що має такі самі права, як і вона, оскільки народився у даному будинку, проживає в ньому та оплачує комунальні послуги. Такі висловлювання матері не сподобались і вона викликала працівників поліції, які приїхавши у ситуації не розібрались та склали протокол.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення (ст.251 КУпАП) є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, а також іншими документами.
У відповідності до ч.2 ст.251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
З диспозиції ч.1 ст.173-2 КУпАП вбачається, що адміністративна відповідальність передбачена за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі винесення такого припису.
Крім протоколів серії ВАВ № 174332, серії ВАВ № 174333 від 16.08.2022, у матеріалах про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.173-2 КУпАП, із документів, які відповідно до ст. 251 КУпАП, можуть містити будь-які фактичні дані щодо вчинення домашнього насильства та вважатись доказами у справі, наявний рапорт інспектора СПД №1 ВП №4 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області та письмове пояснення ОСОБА_2 , яке суперечить поясненню ОСОБА_1 .
Відповідно до рапорта інспектора СПД №1 ВП №4 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області від 09.08.2022, заявниця ОСОБА_2 повідомила, що 09.08.2022 син її зв"язав та побив, а вона розв"язашись втекла до сусідів. Зазначені в рапорті дані, жодним чином не підтверджують вчинення ОСОБА_1 неправомірних дій щодо ОСОБА_2 07 та 08 серпня 2022 року.
З наданого в суді пояснення ОСОБА_1 вбачається, що 07 та 08 серпня 2022 року протиправних дій щодо своєї матері ОСОБА_2 не вчиняв. Наданими суду доказами, такі доводи ОСОБА_1 , не спростовані та працівниками поліції не перевірялись.
До протоколу про вчинення адміністративного правопорушення не додано жодного іншого доказу (пояснення інших осіб, медичні документи, висновки спеціалістів та інше), який би об'єктивно підтверджував вчинення 07 та 08 серпня 2022 року ОСОБА_1 домашнього насильства.
Відповідно до ч.3 ст.62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Дослідивши надані матеріали справи, враховуючи відсутність належних, допустимих та достатніх доказів, приходжу до висновку про те, що матеріалами справи не доведено наявність в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.173-2 КУпАП.
Згідно п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищенаведене, суддя приходить до висновку, що провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п.1 ст.247 КУпАП.
Керуючись ст.283 КУпАП, суддя,-
Провадження в справі про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.173-2 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративних правопорушень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Червоноармійський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В. Ф. Лотуга