Постанова від 18.08.2022 по справі 279/3354/22

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Справа № 279/3354/22

Провадження № 1-в/279/238/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.08.2022 року

Суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_1 , розглянувши в приміщенні суду в м. Коростень подання начальника Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючому в АДРЕСА_1 -

ВСТАНОВИВ:

В провадження Коростенського міськрайонного суду Житомирської області надійшло подання начальника Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_2 .

В обґрунтування подання зазначено, що ОСОБА_2 після відбуття покарання на шлях виправлення не став, продовжує систематично порушувати публічний порядок.

Так, ОСОБА_2 , 23.05.2022 року притягувався до адміністративної відповідальності за ст.173 КУпАП; 23.05.2022 року за ст.178 ч.1 та 176 КУпАП; 09.06.2022 року за ст.176 КУпАП; 08.06.2022 року за ст.178 ч.2 КУпАП.

Незважаючи на зроблені зауваження 23.05.2022 року, 08.06.2022 року та 09.06.2022 року письмові попередження про необхідність припинення антигромадського способу життя, надалі продовжує порушувати публічну безпеку, негативно впливає на оточуючих громадян, принижує їх права та гідність.

За місцем проживання характеризується з негативної сторони.

Просить вирішити питання про встановлення ОСОБА_2 адміністративного нагляду.

ОСОБА_2 проти задоволення подання заперечив.

Дослідивши матеріали подання встановлено наступне.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.

Згідно ст. 2 вказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Відповідно до п. "в" ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Статтею 4 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" визначено, що за матеріалами органів Національної поліції адміністративний нагляд може бути встановлено щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.

Аналізом доданих до подання копій постанов по справах про адміністративні правопорушення та попереджень встановлено, що ініціатором подання не доведено, що ОСОБА_2 порушує (як зазначено у поданні), публічну безпеку, негативно впливає на оточуючих громадян, принижує їх права та гідність.

Притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності, з урахуванням характеру вчинених правопорушень та їх наслідків, не вказують на останнього, як особу, яка становить небезпеку для суспільства.

До того ж, додана до подання копія постанови суду від 15.06.2022 року роздрукована з ЄРДР, у зв'язку з чим неможливо ідентифікувати особу. Разом з тим, з цього рішення слідує, що особа, відносно якої прийнято рішення, звільнена від адміністративної відповідальності з оголошенням усного зауваження, що не є видом адміністративного стягнення.

З урахуванням наведеного при розгляді подання не встановлено, а суб'єктом подання не доведено, що ОСОБА_2 є небезпечним для суспільства, що є обов'язковою та суттєвою обставиною при вирішенні питання щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду.

Керуючись Законом України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі",

УХВАЛИВ:

В задоволенні подання начальника Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_2 відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Коростенський міськрайонний суд Житомирської області протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя: ОСОБА_1