Ухвала від 29.08.2022 по справі 120/2674/22-а

УХВАЛА

м. Вінниця

29 серпня 2022 р. Справа № 120/2674/22-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Воробйової Інни Анатоліївни, розглянувши у письмовому провадженні заяву про відстрочення рішення суду у справі за позовом ОСОБА_1 до Тульчинської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Тульчинської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, у якій 09.05.22 р. прийнято рішення про часткове задоволення позову.

11.08.22 р. надійшла заява відповідача про відстрочення виконання рішення суду в частині зобов'язання Тульчинської міської ради визначити площу земельної ділянки комунальної форми власності, яка розташована на території Тульчинського району, за межами с. Крищинці, відносно якої рішенням 19 сесії 8 скликання Тульчинської міської ради від 19.10.2021 № 1167 надано дозвіл ОСОБА_1 на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, з урахуванням висновків суду зроблених у цьому рішенні.

В обгрунтування заяви вказано, що положеннями ЗК України заборонено надання дозволів на розроблення документації із землеустрою до припинення воєнного стану, відтак, на думку відповідача, ця підстава унеможливлює виконання судового рішення.

Дана заява ухвалою суду від 15.08.2022 р. призначена до розгляду на 29.08.2022 р.

Сторони в судове засідання призначене на 29.08.2022 р. не з'явились, про час і місце повідомлені належним чином. Від представника позивача надійшли заперечення щодо відстрочення виконання рішення суду , оскільки рішення, яким надано дозвіл скасовано лише в частині визначення площі та зобов'язано відповідача визначити таку. Тобто , виконання судового рішення полягає не у наданні дозволу, а у визначенні площі.

Відповідно до частини третьої статті 378 КАС України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Враховуючи процитовану норму та подані сторонами заяви, суд дійшов висновку про розгляд заяви в порядку письмового провадження.

Суд розглянувши подану заяву, встановив наступне.

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа №120/2674/22-а за позовом ОСОБА_1 до Тульчинської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, за наслідком розгляду якої 09.05.2022 року прийнято рішення, що набрало законної сили, яким адміністративний позов задоволено частково, а саме визнано протиправним та скасовано рішення 19 сесії 8 скликання Тульчинської міської ради від 19.10.2021 № 1167 у частині визначення площі земельної ділянки 0,10 га відносно якої ОСОБА_1 надано дозвіл на виготовлення проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, з урахуванням висновків суду зроблених у цьому рішенні. Також, зобов'язано Тульчинську міську раду визначити площу земельної ділянки комунальної форми власності, яка розташована на території Тульчинського району, за межами с. Крищинці, відносно якої рішенням 19 сесії 8 скликання Тульчинської міської ради від 19.10.2021 № 1167 надано дозвіл ОСОБА_1 на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, з урахуванням висновків суду зроблених у цьому рішенні.

Визначаючись щодо підстав для відстрочення виконанння судового рішення, суд виходить з наступного.

Частиною 1 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.

Відповідно до частини 5 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, ухвали, постанови.

Згідно частини 3 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.

Частиною 4 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: 1) ступінь вини відповідача у виникненні спору; 2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім'ї, її матеріальне становище; 3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.

Так, Законом України від 24 березня 2022 року № 2145-XI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану", який набрав чинності 07 квітня 2022 року, внесені зміни до Земельного кодексу України.

Зокрема, вказаним законом розділ X "Перехідні положення" Земельного кодексу України доповнено пунктом 27, згідно з яким під час дії воєнного стану земельні відносини регулюються з урахуванням таких особливостей:

5) безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється.

Отже, до припинення (скасування) воєнного стану в Україні діє встановлена законом заборона на надання уповноваженим органом виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою безоплатної передачі земельних ділянок у власність.

В свою чергу, Указом Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022 в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб., яки продовжувався Указами Президента України № 133/2022 від 14.03.2022 р., від 19.04.2022 № 7300 та від 17.05.2022 №341/2022.

Указом Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" від 12 серпня 2022 року № 573/2022, продовжено строк дії воєнного стану з 05 годин 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

При цьому, суд акцентує увагу, що встановлено заборону саме щодо надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі.

Проте, позивачці відповідним рішенням органу місцевого самоврядування вже надано дозвіл, що не було предметом спору чи оскарження. Судовим рішенням лише зобов'язано Тульчинську міську раду визначити площу земельної ділянки комунальної форми власності, яка розташована на території Тульчинського району, за межами с. Крищинці, відносно якої рішенням 19 сесії 8 скликання Тульчинської міської ради від 19.10.2021 № 1167 надано дозвіл ОСОБА_1 на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства.

Оскільки судове рішення не зобов'язує відповідача надати дозвіл, а тому й не підлягають застосуванню у цьому випадку та з підстав зазначених відповідачем норми процесуального кодексу про відстрочення судового рішення. Відтак, відсутні пістави для задоволення заяви відповідача..

Керуючись ст.ст. 256, 378 КАС України суд, -

УХВАЛИВ:

в задоволенні заяви представника відповідача щодо відстрочення виконання судового рішення - відмовити.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Воробйова Інна Анатоліївна