Постанова від 24.08.2022 по справі 380/8000/21

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 серпня 2022 рокуЛьвівСправа № 380/8000/21 пров. № А/857/2792/22

Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Гуляка В.В.

суддів: Гудима Л.Я., Ільчишин Н.В.

за участі секретаря судового засідання: Петрунів В.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зубрівська 34»,

на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 29 листопада 2021 року (суддя - Гавдик З.В., час ухвалення - не вказаний, місце ухвалення - м.Львів, дата складання повного тексту - 06.12.2021),

в адміністративній справі №380/8000/21 за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зубрівська 34» до Львівської міської ради,

про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,

встановив:

У травні 2021 року позивач ОСББ «Зубрівська 34» звернувся в суд із адміністративним позовом до відповідача Львівської міської ради, в якому просив: 1) визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо розгляду клопотання позивача про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою для надання у користування земельної ділянки; 2) зобов'язати відповідача розглянути клопотання позивача про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою для надання у користування земельної ділянки, орієнтованою площею 0,2 га для обслуговування будинку №34 по вул.Зубрівська у м.Львові.

Відповідач позовних вимог не визнав, вважаючи їх необґрунтованими, подав відзив на позовну заяву, просив відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 29.11.2021 року в задоволенні позовну відмовлено повністю.

З цим рішенням суду першої інстанції не погодив позивач та оскаржив його в апеляційному порядку. Вважає апелянт рішення суду незаконним і необґрунтованим з підстав, викладених в апеляційній скарзі.

В обґрунтування апеляційних вимог апелянт зазначає, що ОСББ «Зубрівська 34» було подано до Львівської міської ради клопотання про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою для надання у користування земельної ділянки, орієнтованою площею 0,2 га для обслуговування будинку №34 по вул.Зубрівська у м.Львові. До цього клопотання було додано графічні матеріали. Однак, це клопотання не було розглянуте органом місцевого самоврядування і не надано дозволу чи вмотивованої відмови. Вказує апелянт, що відповідач діяв неправомірно, оскільки не врахував приписів статті 123 ЗК України щодо заборони вимагати у заявника додаткові матеріали та документи. Суд першої інстанції розцінює незгоду позивача як неналежний доказ протиправної бездіяльності, хоча доказом є відсутність передбаченого законом результату розгляду клопотання. На думку апелянта відмова у задоволенні вимог заявника на підставі того, що «наданий позивачем план-схема прибудинкової території не є графічним матеріалами у розумінні ст.1 ЗУ «Про Державний земельний кадастр» - є необґрунтованою, оскільки не вказано, що саме у наданих графічних матеріалах не відповідає розумінню згідно ст.1 ЗУ «Про Державний земельний кадастр».

За результатами апеляційного розгляду апелянт просить оскаржене рішення суду першої інстанції від 29.11.2021 скасувати та прийняти нове рішення, яким задоволити позовні вимоги.

Відповідач подав відзив на апеляційну скаргу, у якому висловив незгоду з її доводами, вважаючи вимоги позивача необґрунтованими. При цьому відповідач вважає, що рішення суду першої інстанції є законним та обґрунтованим. Просить відмовити у задоволенні апеляційної скарги.

Суд апеляційної інстанції заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи та докази по справі, обговоривши доводи, межі та вимоги апеляційної скарги, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції, вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, з врахуванням наступного.

Судом апеляційної інстанції встановлено та підтверджено матеріалами справи, що 17.09.2020 року позивач ОСББ «Зубрівська 34» звернувся до відповідача Львівської міської ради із клопотанням про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою для надання у користування земельної ділянки орієнтовною площею 0,2 га для обслуговування будинку №34 по вул.Зубрівська у м.Львові. У вказаному клопотанні зазначено, що земельна ділянка складає 0,2 га.. До клопотання додано копію статуту та графічні матеріали (а.с. 3, 54-55).

22.09.2020 року листом Управління земельних ресурсів Департаменту містобудування Львівської міської ради за №2403-вих-73444 повідомлено, що звернення позивача від 17.09.2020 року розглянуто та роз'яснено, що відповідно до ухвали Львівської міської ради від 14.09.2017 року №2372 «Про затвердження інформаційних та технологічних карток адміністративних послуг, які надає Львівська міська рада» та ухвали міської ради від 13.07.2018 року №3772 «Про затвердження Тимчасового порядку надання об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків земельних ділянок у постійне користування» для одержання у користування земельної ділянки шляхом її відведення, заявникам необхідно подати звернення у Львівську міську раду на ім'я міського голови про погодження місця розташування земельної ділянки та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки і представити такі документи:

1.План земельної ділянки масштабу 1:500 із зазначеними межами ділянки і вирахуваною загальною її площею, виготовлений юридичними особами у складі яких працює не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, або фізичними особами-підприємцями, які є сертифікованими інженерами-землевпорядниками, і володіють необхідним технічним та технологічним забезпеченням (два примірники);

2.Довідка із звітності з кількісного обліку земель про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями, видана Відділом у місті Львові Головного управління Держгеокадастру у Львівській області (у разі формування нової земельної ділянки);

3.Письмова згода землекористувачів на ім'я Львівського міського голови щодо вилучення з користування земельної ділянки або її частини у разі долучення земельної ділянки (її частини) із земель цих землекористувачів (засвідчена нотаріально у поточному році);

4.Копія акта приймання-передачі житлового будинку на баланс ОСББ, засвідчена головою ОСББ;

5.Протокол загальних зборів ОСББ про оформлення документів на земельну ділянку для обслуговування багатоквартирного будинку;

6.Копії установчих документів ОСББ, засвідчені заявником (а.с. 9-10).

16.11.2020 ОСББ «Зубрівська 34» звернулося до Львівської міської ради із листом, у якому просило дотримуватися вимог законодавства, надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надати мотивовану відмову у його наданні згідно поданого 17.09.2020 клопотання про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою для надання у користування земельної ділянки для обслуговування будинку АДРЕСА_1 (а.с. 56).

Управління земельних ресурсів Департаменту містобудування Львівської міської ради листом від 02.12.2020 за №2403-вих-95295 на звернення від 19.11.2020 роз'яснено, що листом від 22.09.2020 №2403-вих-73444 надано роз'яснення у повному обсязі (а.с. 8).

Вважаючи, що відповідач протиправно допустив бездіяльність щодо розгляду клопотання позивача про надання дозволу на виготовлення технічної документації, позивач звернулися до суду з даним адміністративним позовом.

Суд першої інстанції приймаючи рішення від 29.11.2021 року у вказаній справі, дійшов висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають з огляду на те, що у клопотанні про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою для надання у користування земельної ділянки позивач зазначив лише орієнтовний розмір земельної ділянки, не вказавши про її цільове призначення. Також позивач не додав графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, а наданий позивачем план-схема прибудинкової території не є графічним матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки в розумінні ст.1 Закону України «Про Державний земельний кадастр».

Суд апеляційної інстанції не погоджується з висновками суду першої інстанції щодо відмови у задоволенні усіх позовних вимог, виходячи з наступного.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 статті 3 Земельного кодексу України (надалі також ЗК України) визначено, що земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

До повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст серед іншого належить надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу (п.«в» ч.1 ст.12 ЗК України).

Згідно пп.34 п.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виключно на пленарних засіданнях сільських, селищних та міських рад вирішуються питання регулювання земельних відносин.

Відповідно до чч.1, 2, 4 ст.42 ЗК України, земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками. Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, передаються безоплатно у власність або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Розміри та конфігурація земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначаються на підставі відповідної землевпорядної документації.

Відповідно до положень Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», ОСББ є однією із форм управління багатоквартирним будинком.

Співвласник багатоквартирного будинку - власник квартири або нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку.

Спільне майно багатоквартирного будинку - приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія.

Відповідно до ч.1 ст.92 ЗК України, право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку.

Згідно із пункту “д” частини другої статті 92 ЗК України, права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають співвласники багатоквартирного будинку для обслуговування такого будинку та забезпечення задоволення житлових, соціальних і побутових потреб власників (співвласників) та наймачів (орендарів) квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.

Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками. Розміри та конфігурація земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначаються на підставі відповідної землевпорядної документації (частини 1, 4 ст.42 ЗК України).

Статтею 116 ЗК України встановлено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування (ч.2 ст.116 ЗК України).

Частина перша статті 122 ЗК України визначає, що сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

За приписами ч.2 ст.123 ЗК України, особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки.

У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки). Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею (абз.2 ч.2 ст.123 ЗК України).

Згідно із ч.3 ст.123 ЗК України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

З аналізу зазначених норм права слідує, що ОСББ, як юридична особа, має право звернутися до уповноважених органів із клопотанням про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для обслуговування багатоквартирного будинку, а відповідний орган зобов'язаний прийняти відповідне рішення про надання або про відмову у наданні такого дозволу.

Водночас слід звернути увагу, що відповідно до вимог статті 123 ЗК України, підставою для відмови у надання дозволу на розроблення проекту землеустрою є лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Тобто, положення статті 123 ЗК України містять вичерпний перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Колегія суддів зазначає, що у спірних правовідносинах, у відповідача відсутні можливості на власний розсуд визначати надання чи відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою, якщо заінтересованою особою виконано всі необхідні умови для надання такого дозволу, у відповідності до вимог чинного законодавства.

Також колегія суддів звертає увагу, що у постанові від 30 травня 2018 року у справі №826/5737/16 Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку, що надання дозволу уповноваженим органом місцевого самоврядування на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель комунальної власності не означає позитивного рішення про передачу її в користування, а направлене на ідентифікацію земельної ділянки, яка в подальшому може стати предметом передачі.

Надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не покладає на орган місцевого самоврядування обов'язку (не є підставою для виникнення зобов'язання перед особою, яка розробила проект землеустрою) щодо надання цієї земельної ділянки у власність чи користування. Рада може відмовити у затвердженні проекту та наданні земельної ділянки у власність чи користування з підстав, визначених законом, зокрема у разі невідповідності місця розташування ділянки вимогам генеральних планів населених пунктів.

Аналогічна позиція викладена у постановах Верховного Суду від 12.04.2019 у справі №461/10926/15-а, від 07.11.2019 у справі №682/345/16-а, від 05.03.2020 у справі №495/8898/16-а, від 02.04.2020 у справі №308/10004/16-а та від 29.04.2020 у справі №352/669/15-а.

Колегія суддів апеляційного суду враховує, що як видно з матеріалів розглядуваної справи, структурний підрозділ відповідача - Управління земельних ресурсів листом від 22.09.2020 року за №2403-вих-73444 повідомив позивача, що клопотання від 17.09.2020 року розглянуто і роз'яснив, що відповідно до ухвали Львівської міської ради від 14.09.2017 року №2372 «Про затвердження інформаційних та технологічних карток адміністративних послуг, які надає Львівська міська рада» та ухвали міської ради від 13.07.2018 року №3772 «Про затвердження Тимчасового порядку надання об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків земельних ділянок у постійне користування» для одержання у користування земельної ділянки шляхом її відведення, заявникам необхідно подати звернення у Львівську міську раду на ім'я міського голови про погодження місця розташування земельної ділянки та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки і представити відповідні документи, про які вказано в описовій частині цієї постанови.

Тобто, відповідачем Львівською міською радою як органом місцевого самоврядування, не було розглянуто по суті клопотання позивача від 17.09.2020 року і не було прийнято рішення щодо надання чи відмови у наданні дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою для надання у користування земельної ділянки, орієнтованою площею 0,2 га для обслуговування будинку АДРЕСА_1 .

Така бездіяльність відповідача є протиправною, оскільки суперечить вказаним вище приписам статей 42, 92, 123 ЗК України щодо порядку (процедури) розгляду заяви ОСББ на отримання в користування земельної ділянки для обслуговування будинку, зокрема щодо питання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою та заборони вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені статтею 123 ЗК України.

При цьому, апеляційний суд зазначає, що як видно зі змісту клопотання позивача від 17.09.2020 року про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою для надання у користування земельної ділянки, у такому клопотанні було вказано орієнтовну площу бажаної земельної ділянки, її цільове призначення та її місцезнаходження, а до клопотання додано копію статуту та графічні матеріали.

Водночас, слід зазначити, що Управлінням земельних ресурсів у оскарженому повідомленні від 22.09.2020 року не вказано про недоліки змісту клопотання від 17.09.2020 року чи доданих графічних матеріалів.

Зміст ч.3 ст.123 ЗК України формує висновок про те, що відповідний орган місцевого самоврядування в межах повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Тобто, у органу місцевого самоврядування немає повноважень вимагати додаткові документи у заявника, а натомість є обов'язок розглянути клопотання по суті і за результатами розгляду прийняти рішення відповідно до чинного законодавства.

Крім цього, в ухвалі Львівської міської ради від 13.07.2018 року №3772 «Про затвердження Тимчасового порядку надання об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків земельних ділянок у постійне користування» (розділ 6 Тимчасового порядку) не передбачено повноважень (можливості) компетентного органу місцевого самоврядування на першому етапі (надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки) не розглядати по суті клопотання заявника і вимагати подання додаткових документів.

З урахуванням встановлених фактичних обставин справи та приведеного вище правового регулювання колегія суддів вважає, що відповідач проявив протиправну бездіяльність щодо нерозгляду по суті клопотання ОСББ «Зубрівська 34» від 17.09.2020 року про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою для надання у користування земельної ділянки для обслуговування будинку АДРЕСА_1 .

Таким чином, доводи апеляційної скарги у відповідній частині спростовують помилкові висновки суду першої інстанції.

Відносно позовних вимог про зобов'язання відповідача розглянути клопотання позивача про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою для надання у користування земельної ділянки, орієнтованою площею 0,2 га для обслуговування будинку АДРЕСА_1 , то такі вимоги підлягають до часткового задоволення, з врахуванням наступного.

Відповідно до статті 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом, зокрема, зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії. Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

При цьому, колегія суддів зазначає, що задоволення вимог позивача про зобов'язання відповідача як суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії, є можливим в разі встановлення судом необхідності спонукати (заставляти) рішенням суду такого відповідача до вчинення дій, які від повинен (зобов'язаний) вчинити у відповідності до вимог чинного законодавства.

Частиною 4 статті 245 КАС України визначено, що у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

Суд апеляційної інстанції враховує, що при розгляді клопотання позивача від 16.09.2020 року (зареєстрованих відповідачем 17.09.2020 року) про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою для надання у користування земельної ділянки для обслуговування будинку АДРЕСА_1 , відповідач не дотримав вимог чинного законодавства, надавши позивачу лише відповідь на вказане клопотання, не розглянувши його по суті.

Водночас, як уже було вказано судом вище, при розгляді цього клопотання позивача від 17.09.2020 року необхідно керуватись приписами частини 3 статті 123 ЗК України, де передбачено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у користування або надає мотивовану відмову у його наданні.

Тобто, з'ясування таких питань як те, чи відповідають місця розташування об'єкта -земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку, належить до владних повноважень відповідного органу виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки у власність, зокрема, у розглядуваній ситуації до повноважень Львівської міської ради.

Таким чином, колегія суддів приходить до висновку про необхідність зобов'язання відповідача розглянути по суті клопотання позивача від 17.09.2020 року щодо надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою для надання у користування земельної ділянки для обслуговування будинку АДРЕСА_1 . За результатами такого розгляду відповідач повинен прийняти обґрунтоване та законне рішення відповідно до вимог чинного законодавства.

Отже, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про те, що належним способом захисту прав позивача є зобов'язання відповідача Львівської міської ради розглянути по суті клопотання ОСББ «Зубрівська 34» від 17.09.2020 року щодо надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою для надання у користування земельної ділянки для обслуговування будинку АДРЕСА_1 , і за результатами розгляду прийняти рішення відповідно до чинного законодавства.

У задоволенні решта позовних вимог позивача необхідно відмовити.

Тому, відповідно до приписів статті 317 КАС України, рішення суду першої інстанції необхідно скасувати і прийняти нову постанову про часткове задоволення позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 243, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 328 КАС України, суд

постановив:

Апеляційну скаргу Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зубрівська 34» - задоволити частково.

Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 29 листопада 2021 року в адміністративній справі №380/8000/21 за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зубрівська 34» до Львівської міської ради про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії - скасувати і прийняти нову постанову.

Позовні вимоги Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зубрівська 34» - задоволити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Львівської міської ради щодо нерозгляду по суті клопотання Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зубрівська 34» від 17 вересня 2020 року щодо надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою для надання у користування земельної ділянки для обслуговування будинку №34 по вул.Зубрівська у м.Львові.

Зобов'язати Львівську міську раду розглянути по суті клопотання Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зубрівська 34» від 17 вересня 2020 року щодо надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою для надання у користування земельної ділянки для обслуговування будинку №34 по вул.Зубрівська у м.Львові, і за результатами розгляду прийняти рішення відповідно до чинного законодавства.

У задоволенні решта позовних вимог Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зубрівська 34» - відмовити.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня її прийняття (проголошення), а у разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення - протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя В. В. Гуляк

судді Л. Я. Гудим

Н. В. Ільчишин

Повний текст постанови суду складено 30.08.2022 року