30 серпня 2022 року Справа № 701/24/22
Шостий апеляційний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Епель О.В.,
суддів: Губської Л.В., Карпушової О.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження в залі суду в м. Києві клопотання ОСОБА_1 про продовження строку на подачу відзиву на апеляційну скаргу у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови,
У провадженні Шостого апеляційного адміністративного суду перебуває справа за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови.
Ухвалами Шостого апеляційного адміністративного суду від 06.07.2022 та від 19.08.2022 відкрито провадження у справі, витребувано матеріали справи із суду першої інстанції, установлено строк для подачі відзиву на апеляційну скаргу та призначено справу до судового розгляду в порядку письмового провадження з 30.08.2022.
29.08.2022 від Позивача надійшло клопотання про продовження строку на подачу відзиву на апеляційну скаргу у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови.
В обґрунтування зазначеного клопотання Позивач стверджує, що він не отримував копію апеляційної скарги та ухвалу суду про відкриття апеляційного провадження і дізнався про таке лише 29.08.2022.
Перевіряючи доводи Позивача, колегія суддів установила, що в матеріалах справи міститься поштове зворотне повідомлення про отримання 13.07.2022 представником Позивача, а саме особою ОСОБА_2 , копії апеляційної скарги та ухвали про відкриття апеляційного провадження.
Разом з тим, з огляду на те, що з матеріалів справи неможливо встановити повноваження особи Мельниченко на представництво інтересів Позивача, з метою забезпечення реалізації його процесуальних прав, колегія суддів вважає за необхідне продовжити йому строк на подачу відзиву на апеляційну скаргу в цій справі до 05.09.2022 та направити на електронну адресу, указану ним у клопотанні, що розглядається, копію апеляції Відповідача та копії всіх процесуальних ухвал, прийнятих судом апеляційної інстанції у цій справі.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 118 КАС України, процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії.
У ч. 1, 3, 6 ст. 121 КАС України закріплено, що встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку чи за ініціативою суду.
Про продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу.
Таким чином, законодавством регламентовано процесуальні гарантії доступу до правосуддя і забезпечення практичної можливості їх реалізації покладено на суд.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що клопотання Позивача про продовження строку на подачу відзиву на апеляційну скаргу у цій справі підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 118, 121, 311, 321, 325, 328 КАС України, суд,
Клопотання ОСОБА_1 про продовження строку на подачу відзиву на апеляційну скаргу у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови - задовольнити.
Продовжити ОСОБА_1 строк на подачу відзиву на апеляційну скаргу у справі № 701/24/22 до 05.09.2022 включно та призначити розгляд цієї справи в порядку письмового провадження на 06.09.2022.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не може бути оскаржена в касаційному порядку.
Головуючий суддя О.В. Епель
Судді: Л.В. Губська
О.В. Карпушова