Суворовський районний суд міста Одеси
Справа №523/10045/22
Провадження №1-кс/523/2324/22
про визнання правомірним та надання дозволу
на проведений у невідкладному випадку огляд іншого володіння
30.08.2022 року м. Одеса
Слідчий суддя Суворовського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 та прокурора Суворовської окружної прокуратури м. Одеси ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання слідчого про визнання правомірним та надання дозволу на проведений у невідкладному випадку огляд іншого володіння,
29 серпня 2022 року до Суворовського районного суду м. Одеси надійшло клопотання слідчого СВ відділу поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором Суворовської окружної прокуратури м. Одеси Одеської області ОСОБА_3 , про визнання правомірним та надання дозволу на проведений у невідкладному випадку огляд транспортного засобу, з метою безпосереднього переслідування підозрюваної особи, а також відшукання та вилучення предмету вчиненого злочину.
Дослідженням клопотання із долученими до нього додатками встановлено, що СВ відділу поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №12022162490000739 від 26 серпня 2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.263 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 26 серпня 2022 року в період часу з 13 години 59 хвилин по 14 годину 04 хвилини на підставі повідомлення зі спецлінії «102» на блокпосту «Куяльник», розташованому за адресою: м. Одеса, вул. Лиманна, співробітниками поліції був зупинений автомобіль «VOLKSWAGEN Polo», д/н НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в салоні якого слідчим СВ відділу поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 у невідкладному випадку було проведено огляд автомобіля, у водійських дверцятах якого був виявлений металевий предмет, зовні схожий на металеву дубинку, який запаковано до спеціального пакету №WAR1271550, з підписами понятих, учасників та слідчого.
З'ясувавши думку прокурора - в підтримку внесеного клопотання, слідчий суддя вважає можливим його задовольнити, виходячи із наступного.
Положеннями ст.ст.233 та 237 КПК України встановлено, що ніхто не має права проникнути до іншого володіння з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ним володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім невідкладних випадків, пов'язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину. Безпосереднє переслідування особи, що підозрюється у вчиненні злочину, розуміється як слідування за особою безперервно протягом певного часу, без втрати переслідувачем переслідуваного з поля зору, що здійснюється стосовно особи, якій вручено повідомлення про підозру, або яку застали на місці вчинення злочину чи безпосередньо після його вчинення.
В такому випадку слідчий, за погодженням з прокурором, чи прокурор зобов'язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися з клопотанням про проведення огляду до слідчого судді. Слідчий суддя розглядає таке клопотання згідно з вимогами ст.234 цього Кодексу, перевіряючи, крім іншого, чи дійсно були наявні підстави для проникнення до житла без ухвали слідчого судді.
Як вбачається з матеріалів даного кримінального провадження слідчий отримав дані про перебування підозрюваного та предмету злочину в салоні транспортного засобу, а подальше зволікання у невідкладному проведенні цієї слідчої дії могло обумовити настання негативних наслідків.
Оскільки проведення такої слідчої дії як огляд іншого володіння, в силу положень ст.ст.233-234,237 КПК України, було єдиною можливістю досягти вищезазначеної мети, то фактично проведену відповідну слідчу дію необхідно визнати правомірною.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.233-235,237,309,370,372 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання слідчого СВ відділу поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 - задовольнити.
Визнати правомірним та надати дозвіл на проведений у невідкладному випадку слідчим СВ відділу поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 в кримінальному провадженні №12022162490000739 від 26 серпня 2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.263 України, в період часу з 13 годин 59 хвилин до 14 годин 04 хвилини 26 серпня 2022 року, за адресою: м. Одеса, вул. Лиманна, буд.139-А, огляд автомобіля марки «VOLKSWAGEN Polo», н/з НОМЕР_1 , під час якого було виявлено та вилучено предмет, зовні схожий на металеву дубинку, який запаковано до спеціального пакету №WAR1271550, з підписами понятих, учасників та слідчого.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1