Номер справи 703/2451/22
1-в/703/73/22
29 серпня 2022 року м. Сміла
Смілянський міськрайонний суд Черкаської області у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
представника ВП №2 ЧРУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 ,
особи, щодо якого розглядається подання - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Сміла подання т.в.о. начальника відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого у АДРЕСА_1 , раніше судимого:
- 04 лютого 2005 року Черкаським апеляційним судом за ч. 2ст. 115 КК України до 15 років позбавлення волі; звільнений 17 листопада 2018 року,
Т.в.о. начальника відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП у Черкаській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 з огляду на те, що останній після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став та продовжує вести антигромадський спосіб життя, скоює адміністративні правопорушення, після проведення профілактичних бесід знову скоїв адміністративні правопорушення.
У зв'язку з цим просив встановити відносно нього адміністративний нагляд та встановити певні обмеження.
У судовому засіданні представник відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП у Черкаській області подання підтримав та просив його задовольнити.
ОСОБА_4 проти задоволення подання не заперечував.
Суд, заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали додані до подання, приходить до наступного.
Відповідно до ст.1,2 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно з пунктом «в» статті 3 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Статтею 4 вказаного Закону передбачено, що підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.
Адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості та для піднаглядних встановлююються обмеження частково або у повному обсязі, визначені ст.10 Закону.
Як вбачається з довідки про звільнення ОСОБА_4 раніше був засуджений 04 лютого 2005 року апеляційним судом Черкаської області за ч.2 ст.115 КК України до 15 років позбавлення волі.
Відповідно до вказаної довідки ОСОБА_4 звільнений з установи виконання покарань 17 листопада 2018 року умовно-достроково.
Статтею 89 КК України встановлено, що такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.
У судовому засіданні встановлено, що судимість ОСОБА_4 за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 115 КК України, яке відповідно до ст. 12 КК України є тяжким злочином, не погашена.
У даний час ОСОБА_4 мешкає за адресою: АДРЕСА_1 .
Як вбачається з доданих до клопотання копій постанов, ОСОБА_4 після звільнення тричі притягувався до адміністративної відповідальності: за ч.1 ст.175-1 КУпАП, ч.1 ст.178 КУпАП та ч.2 ст.178 КУпАП.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_4 , будучи особою, яка має судимість за скоєння особливо тяжкого злочину, продовжує вчиняти дії, що порушують права інших осіб, порушує громадський порядок, відтак відносно нього можуть бути встановлені обмеження, передбачені ЗУ «ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі».
Керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст.392 КПК України, суд -
Подання т.в.о. начальника відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на один рік з наступними обмеженнями:
1) заборонити перебування в ресторанах, кафе, барах та інших місць, де реалізуються спиртні напої на розлив;
2) заборонити виїзд за межі Черкаського району без дозволу ВП №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області.
Ухвалу направити до відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області для виконання.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом 7 днів з дня її проголошення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, у разі її оскарження - після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя ОСОБА_1