Ухвала від 15.07.2022 по справі 640/10503/22

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

15 липня 2022 року м. Київ № 640/10503/22

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

ОСОБА_1

до Територіального управління Служби судової охорони у м. Києві та Київській області Державної судової адміністрації України Міністерства фінансів України

про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язаня вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Територіального управління Служби судової охорони у м. Києві та Київській області, Державної судової адміністрації України, Міністерства фінансів України та Державної казначейської служби України, в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Територіального управління Служби судової охорони у місті Києві та Київської області щодо не проведення нарахування та виплати ОСОБА_1 додаткової винагороди згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» від 28.02.2022 №168;

- зобов'язати Територіальне управління Служби судової охорони у місті Києві та Київської області здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 додаткової винагороди, згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» від 28.02.2022 №168:

за період з 24 лютого 2022 року по 28 лютого 2022 року в розмірі 17 857,14 грн. (100 000 грн. / 28 днів * 5 днів);

за період з 01 березня 2022 року по 31 березня 2022 року в розмірі 100 000 грн.;

за період з 01 квітня 2022 року по 18 квітня 2022 року в розмірі 60 000 грн. (100 000 грн. / 30 днів * 18 днів);

за період з 19 квітня 2022 року по 30 квітня 2022 року в розмірі 12 000 грн. (30 000 грн. / 30 днів * 12 днів);

за період з 01 травня 2022 року по 31 травня 2022 року в розмірі 30 000 грн.;

за період з 01 червня 2022 року по 30 червня 2022 року в розмірі 30 000 грн.;

- визнати протиправною бездіяльність Державної судової адміністрації України, Міністерства фінансів України щодо незабезпечення фінансування видатків, передбачених постановою Кабінету Міністрів України «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» від 28.02.2022 №168, у частині виплати ОСОБА_1 додаткової винагороди;

- зобов'язати Державну судову адміністрацію України, Міністерство фінансів України забезпечити фінансування видатків, передбачених постановою Кабінету Міністрів України «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» від 28.02.2022 №168, у частині виплати ОСОБА_1 додаткової винагороди:

за період з 24 лютого 2022 року по 28 лютого 2022 року в розмірі 17 857,14 грн. (100 000 грн. / 28 днів * 5 днів);

за період з 01 березня 2022 року по 31 березня 2022 року в розмірі 100 000 грн.;

за період з 01 квітня 2022 року по 18 квітня 2022 року в розмірі 60 000 грн. (100 000 грн. / 30 днів * 18 днів);

за період з 19 квітня 2022 року по 30 квітня 2022 року в розмірі 12 000 грн. (30 000 грн. / 30 днів * 12 днів);

за період з 01 травня 2022 року по 31 травня 2022 року в розмірі 30 000 грн.;

за період з 01 червня 2022 року по 30 червня 2022 року в розмірі 30 000 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно з ч. 2 ст. 171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Вимоги до позовної заяви та доданих до неї документів визначені у ст. 160 і 161 цього Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, у силу норми ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема:

- зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

- у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень мають бути зазначені обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.

Зі змісту титульної сторінки та прохальної частини позовної заяви суд встановив, що відповідачами за позовом визначені четверо суб'єктів владних повноважень - Територіальне управління Служби судової охорони у м. Києві та Київській області, Державна судова адміністрація України, Міністерство фінансів України.

При цьому, у тексті позову не наведені обґрунтування щодо порушеннями конкретними діями (рішеннями, бездіяльністю) Міністерства фінансів України прав та інтересів позивача.

У зв'язку з наведеним суд пропонує позивачу уточнити зміст позовної заяви, шляхом наведення в її основній частині обґрунтувань щодо порушеннями конкретними діями (рішеннями, бездіяльністю) Міністерства фінансів України прав та інтересів позивача.

Крім того, суд звертає увагу позивача на зміст ч. 3 ст. 161 КАС України, відповідно до якої до позовної заяви обов'язково додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VІ (у редакції чинній станом на день звернення позивача із цим позовом) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VІ за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, справляється судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за подання адміністративного позову майнового характеру - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При цьому, нормами абз. 2 ч. 3, ч. 7 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» визначено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» від 02.12.2021 №1928-IX установлено, що у 2022 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2022 року становить 2 481 гривень.

Суддею встановлено, що позивачем в адміністративному позові заявлено всього три основні позовні вимоги немайнового характеру (а саме: про визнання протиправною бездіяльність Територіального управління Служби судової охорони у місті Києві та Київської області щодо прийняття певного наказу, про визнання протиправною бездіяльність Державної судової адміністрації України щодо невиконання постанови Уряду, про визнання протиправною бездіяльність Міністерства фінансів України щодо невиконання постанови Уряду). Таким чином, відповідно до вищенаведених норм Законів №3674-VІ і №1928-IX загальна сума судового збору, яку мав сплатити позивач при зверненні до адміністративного суду із цим позовом становить 2 977,20 грн. (992,40 грн. х 3).

Оглянувши долучені до позовної заяви додатки суд встановив, що позивачем не додано до матеріалів позову належного документального доказу (платіжного документу) про сплату судового збору у встановленому законом порядку. Натомість на титульній сторінці позовної заяви позивач, з посиланням на п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону №3674-VІ, вказав, що його звільнено від сплати судового збору.

Стосовно таких доводів позивача суд зазначає, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

Зі змісту прохальної частини позову ОСОБА_1 суд встановив, що останній не заявив безпосередньо вимогу про стягнення з будь-кого із відповідачів сум заробітної плати, а тому відповідно норма п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» не підлягає застосуванню в даному випадку.

Згідно з ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вищевказаним вимогам положень ст.ст. 160, 161 КАС України і позивачу належить усунути вищенаведені недоліки у п?ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали шляхом подання до суду із супровідним листом: уточненої позовної заяви, приведеної у відповідність п. 9 ч. 5 ст. 160, з урахуванням зауважень суду, - у кількості примірників (для суду та відповідачів); оригіналу платіжного документу про сплату позивачем судового збору за розгляд Окружним адміністративним судом м. Києва його позовної заяви у розмірі 2 977,20 грн.

Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.

2. Встановити позивачу п?ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.

3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили після її підписання суддею відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та оскарженню не підлягає.

Суддя Т.О. Скочок