ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
12 липня 2022 року м. Київ № 640/19093/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Смолія І.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Промінь-С" до Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві про визнання протиправним та скасування рішення,
встановив:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось товариство з обмеженою відповідальністю "Промінь-С" (далі - позивач, ТОВ "Промінь-С") з позовом до Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві (далі - відповідач), в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві № 12 від 26.06.2020 про застосування до ТОВ "Промінь-С" адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін у виді штрафу у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 34000,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що не погоджується з рішенням про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення законодавства про ціни та ціноутворення, вважає його протиправним та таким, що підлягає скасуванню. Позивач стверджує, що надав головному спеціалісту відділу контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві письмові пояснення та частину запитуваних документів, оскільки зі змісту запитів про надання інформації не можливо було з'ясувати реквізити документів/інформації, що дають можливість ідентифікувати які саме документи/інформація запитуються. Однак, в рішенні про застосування адміністративно-господарських санкцій Головним управлінням Держпродспоживслужби у м. Києві не надано жодної оцінки поясненням TOB "Промінь-С" та наданим документам.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.08.2020 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Вказаною ухвалою встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються його позиція.
Представником відповідача подано відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що позивачем створено перешкоди посадовим особам Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві, як органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з контролю за цінами під час позапланового заходу, що стало підставою для прийняття рішення про застосування господарських санкцій. Відповідач наголошує, що позивачу направлено два запити, проте останнім не надано запитуваних документів.
Позивач надав суду заперечення на відзив, в яких наголосив, що Товариство не є суб'єктом на ринку електричної енергії відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії" №2019-VIII від 13.04.2017 та не є регулятором у сферах енергетики та комунальних послуг. Також позивач зазначив, що при проведенні перевірки посадовими особами відповідача не було роз'яснено прав та обов'язків та повторно проведено перевірку за одним і тим самим фактом.
Відповідач надав до суду письмові пояснення з приводу заперечень на відзив.
Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
У квітні 2020 року до Державної служби України з питань безпечності харчових і продуктів та захисту споживачів надійшли звернення громадян - мешканців будинків № 3-В, 5-Б, 7, 7-Г по вул. Софії Русової, житлового масиву "Патриотика" в Дарницькому районі міста Києва з питань правомірності застосування обслуговуючою організацією - ТОВ "Промінь-С" тарифу для промисловості (2,30), при нарахуванні за електроенергію за березень 2020 року.
Крім того, серед інших до Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві надійшло звернення гр. ОСОБА_1 (за вх. Г-2435 від 17.04.2020), власника квартири АДРЕСА_1 , щодо перевірки правомірності нарахувань ТОВ "Промінь-С" за електроенергію за березень 2020 року по тарифу не для населення, до якого додано платіжну квитанцію на оплату комунальних послуг за березень 2020 року.
На підставі доручення Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту прав споживачів від 17.04.2020 № 16.2-6/2/6294 Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві видано наказ від 01.06.2020 №2700 про проведення з 02.06.2020 по 16.06.2020 позапланового заходу (перевірки) ТОВ "Промінь-С" щодо дотримання вимог порядку застосування тарифів на послуги з постачання та розподілу електричної енергії з питань, викладених у зверненні гр. ОСОБА_1 (за вх.Г-2435 від 17.04.2020) та направлення на проведення перевірки від 01.06.2020 №1933.
Разом з направленням керівнику ТОВ "Промінь-С" надано запит про надання інформації, зареєстрований ТОВ "Промінь-С" за № 113 від 03.06.2020, з вимогою суб'єкту господарювання підготувати до 12 год. 00 хв. 04.06.2020 належним чином завірені копії документів та інформацію з підтверджуючими матеріалами за періоди, викладені в зверненнях громадян, відповідно до зазначених питань, зокрема, дані про нарахування споживачам вартості отриманих послуг з постачання та розподілу електричної енергії.
У зазначений термін ТОВ "Промінь-С" відповіді на запит Головному управлінню Держпродспоживслужби в м. Києві не надало, у зв'язку з цим відповідачем направлений повторний запит №2 про надання інформації згідно з переліком питань у першому запиті до 11 год. 00 хв. 11.06.2020.
Оскільки у термін, встановлений повторним запитом, суб'єкт господарювання відомостей та копій витребуваних документів не надано, Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві 16.06.2020 складено акт б/н про створення перешкод посадовій особі спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з питань дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін у проведенні перевірки, яким встановлено, у тому числі порушення позивачем вимог статті 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".
Крім того, відповідачем складено акт перевірки дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін ТОВ "Промінь-С" від 16.06.2020 №2700-10, яким установлено порушення статті 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" шляхом ненадання документів (інформації) необхідних для здійснення позапланової перевірки, за що передбачена відповідальність, визначена пунктом 4 частини першої статті 20 Закону України "Про ціни і ціноутворення" у розмірі 2000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
За результатами розгляду матеріалів перевірки, у відповідності до вимог п. 6 ч. 1 ст. 18 та п. 4 ч. 1 ст. 20 Закону України "Про ціни та ціноутворення", ст. 12 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві винесено рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін №12 від 26.06.2020, яким застосовано до ТОВ "Промінь-С" штраф у розмірі 34 000 грн.
ТОВ "Промінь-С" не погоджуючись з рішенням про застосування адміністративно господарських санкцій за порушення законодавства про ціни і ціноутворення у виді штрафу, звернулось з позовною заявою до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 № 877-V (далі також Закон №877-V).
За визначенням у статті 1 цього Закон, заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом.
Згідно з абз.5 частини першої статті 6 Закону №877-V підставами для здійснення позапланових заходів є звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров'ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності). Позаплановий захід у такому разі здійснюється територіальним органом державного нагляду (контролю) за наявністю погодження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у відповідній сфері державного нагляду (контролю), або відповідного державного колегіального органу.
Відповідно до п.1 Положення про Головне управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в області, в місті Києві, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 12.04.2017 №209 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.05.2017 за №604/30472 (далі також Положення) Головне управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в області, в місті Києві (далі - Головне управління) є територіальним органом Держпродспоживслужби та їй підпорядковане.
Головному управлінню підпорядковуються установи та організації, що належать до сфери управління Держпродспоживслужби та розташовані на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
Повноваження Головного управління поширюються на територію відповідної області, міста Києва.
Згідно з пп.11 п.4 Положення Головне управління відповідно до покладених на нього завдань забезпечує реалізацію державної політики, а саме: у сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін:
здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням вимог формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;
здійснює державний нагляд (контроль) за достовірністю інформації, зазначеної у документах про формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;
приймає рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;
надає органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, суб'єктам господарювання обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень вимог законодавства щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.
Основні засади цінової політики і регулює відносини, що виникають у процесі формування, встановлення та застосування цін, а також здійснення державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення визначає Закон України "Про ціни і ціноутворення" (далі також Закон №5007-VI).
Згідно зі статтею 17 Закону №5007-VI основними функціями уповноважених органів є: 1) виконання контрольно-наглядових функцій за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; 2) здійснення державного спостереження у сфері ціноутворення; 3) запобігання порушенням у сфері ціноутворення.
Положеннями статті 18 Закону №5007-VI встановлено, що уповноважені органи мають право:
1) проводити у суб'єктів господарювання в установленому порядку планові та позапланові перевірки: достовірності зазначеної у документах інформації про формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; бухгалтерських книг, звітів, кошторисів, декларацій, показників реєстраторів розрахункових операцій та інших документів незалежно від способу подання інформації, пов'язаних з формуванням, встановленням та застосуванням державних регульованих цін; наявності виписки або витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також документів, що посвідчують особу, в посадових осіб;
2) одержувати відповідно до законодавства у письмовій формі пояснення, довідки і відомості з питань, що виникають під час проведення перевірки;
3) одержувати безоплатно від суб'єктів господарювання, що перевіряються, копії документів та інші відомості, необхідні для здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, документів, що можуть підтверджувати їх порушення, платіжних доручень, квитанцій, що підтверджують факт перерахування до бюджету коштів у разі застосування адміністративно-господарських санкцій, а також довідки, підготовлені суб'єктами господарювання на їх вимогу;
4) робити запити та одержувати від органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в повному обсязі інформацію та документи, необхідні для виконання покладених на них функцій;
5) вимагати від суб'єктів господарювання, що перевіряються, усунення виявлених порушень вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;
6) приймати рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;
7) надавати органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, суб'єктам господарювання обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;
8) звертатися до суду з позовами про стягнення до бюджету коштів у разі прийняття рішення про порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.
Статтею 11 Закону №877-V встановлено, що суб'єкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) зобов'язаний:
допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходів державного нагляду (контролю) за умови дотримання ними порядку здійснення державного нагляду (контролю), передбаченого цим Законом;
виконувати вимоги органу державного нагляду (контролю) щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства;
надавати документи, зразки продукції, пояснення в обсязі, який він вважає необхідним, довідки, відомості, матеріали з питань, що виникають під час державного нагляду (контролю), відповідно до закону;
одержувати примірник акта та/або припису органу державного нагляду (контролю) за результатами здійсненого планового чи позапланового заходу.
Відповідно до частини першої статті 12 Закону №877-V невиконання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених під час здійснення заходу державного нагляду (контролю), тягне за собою застосування до суб'єкта господарювання штрафних санкцій у порядку, встановленому законом.
Водночас, згідно з пунктом 4 частини першої статті 20 Закону №5007-VI до суб'єктів господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції за невиконання приписів уповноважених органів або створення перешкод для виконання покладених на них функцій - штраф у розмірі 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Як вбачається з матеріалів справи, до позивача оскаржуваним рішенням застосовано адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафу у розмірі 34000,00 грн. на підставі п. 6 ч. 1 ст.18, п. 4 ч. 1 ст.20 Закону №5007-VI та ст.12 Закону №877-V внаслідок створення ТОВ "Промінь-С" перешкод для виконання покладених функцій на посадових осіб Головного управління шляхом ненадання документів (інформації) необхідних для здійснення позапланової перевірки.
В обґрунтування заявлених позовних вимог, ТОВ "Промінь-С" зазначило, що оскільки в запитах відповідача від 03.06.2020 та від 11.06.2020, аналогічного змісту, відповідачем не вказано реквізити документів/інформації, які дають можливість ідентифікувати які саме документи/інформація запитуються, їх надано не було.
При цьому, 12.06.2020 за вих. №81 позивачем надано письмові пояснення з приводу запитуваних документів/інформації, до яких додано копію виписки Єдиного державного реєстру ТОВ "Промінь-С"; виписку з статуту ТОВ "Промінь-С" 2019 рік; копію витягу з державного реєстру від 03.12.2019 №1006040308; копію акту №33 від 30.04.2020; копію виписки з програми щодо розрахунку за квітень 2020 року по вул. Софії Русової, 3-В; копію рахунку №200402СР_3В,15_1 на сплату житлово-комунальних послуг за квітень 2020 року; копію паспорту директора ТОВ "Промінь-С" сторінки 1-3, 4-5, 12-13.
В той же час, судом встановлено, що з метою перевірки дотримання вимог порядку застосування тарифів на послуги з постачання та розподілу електричної енергії відповідачем витребувано від суб'єкта господарювання ТОВ "Промінь-С" копії документів та інформацію, у тому числі, за період зазначений у зверненні гр. ОСОБА_1 , а саме:
1) установчі документи та внесені належним чином зміни до них:
- свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи або виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
- статут/засновницький договір/установчий акт/положення, який діє упродовж звітного періоду;
- довідку про внесення юридичної особи до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;
2) підтвердження наявності ліцензії на ведення господарської діяльності:
- оригінал ліцензії, у разі відсутності ліцензії - довідку про прийняття заяви про переоформлення ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності або прийняття заяви про видачу дубліката ліцензії;
- копію ліцензії - в разі наявності у підприємства філій або інших відокремлених підрозділів, де відповідний ліцензіат буде провадити зазначений у ліцензії вид господарської діяльності, у разі відсутності копії ліцензії - довідка про прийняття заяви про переоформлення або видачу копії ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності;
- інші первинні бухгалтерські документи, банківські виписки, пов'язані з застосуванням державних регульованих цін (тарифів);
3) документальне підтвердження наявності у суб'єкта господарювання інженерних мереж які перебувають у його власності чи користуванні:
- документ, що підтверджує право власності або користування цілісним майновим комплексом;
- державний акт на право постійного користування або на право власності на землю;
- технічний проект на розміщення інженерних мереж, споруд та устаткування;
4) додатково:
- договір з електроенергопостачальною організацією;
- договір з водопостачальною організацією;
- рахунки про сплату за отриману електричну енергію;
- рахунки про сплату за послугу централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;
- протоколи зборів мешканців щодо повідомлення (про погодження) плати за надання послуги з постачання та розподілу електричної енергії, послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;
- протоколи зборів мешканців щодо визнання ТОВ "Промінь-С" управляючою будинком;
- інформацію про оприлюднення повідомлення про зміну тарифів;
- дані про нарахування споживач вартості отриманих послуг з постачання та розподілу електричної енергії;
- дані про нарахування споживачам вартості отриманих послуг централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;
- копію наказу про призначення на посаду керівника суб'єкта господарювання;
- копію наказу про призначення; посадової особи відповідальної на підприємстві за формуванням, встановленням та застосуванням цін (тарифів) та/або її посадову інструкцію;
- копії паспорта (інформацію про особисті паспортні данні): 1, 2, 11 сторінка та відмітку про реєстрацію (керівника, головного бухгалтера, відповідальної за ціноутворення посадової особи).
Перелік документів не є вичерпним. Документи запропоновано направити в електронному вигляді на відповідну адресу електронної пошти, вказаної відповідачем.
Запитом передбачено надання відповідачу інформації до 04.06.2020.
У зазначений термін ТОВ "Промінь-С" відповіді на запит відповідачу не надало, у зв'язку з цим останнім направлено ТОВ "Промінь-С" повторний запит про надання інформації згідно з переліком питань, зазначених у першому запиті.
Отримання запитів за вх. №113 від 03.06.2020 та вх. №119 від 11.06.2020 позивач не заперечує.
Дослідивши матеріали справи, суд зазначає, що вимоги Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві про надання документів (інформації) необхідних для проведення перевірки позивачем не виконані, у тому числі у строки, визначені у запитах.
При цьому, листом від 12.06.2020 за вих. №81 відповіді на питання, що містяться у запитах, надані позивачем лише частково. Зокрема, у листі ТОВ "Промінь-С" від 12.06.2020 № 81 та у доданих до нього матеріалах інформація про нарахування послуг з постачання та розподілу електричної енергії споживачу гр. ОСОБА_1 у березні 2020 року відсутня.
Разом з цим, у вказаному листі позивач надав пояснення щодо компенсації електричної енергії мешканцями будинку за адресою: АДРЕСА_2 за розрахунковий період, квітень 2020 року, до листа додано копію виписки з програми щодо розрахунку за квітень 2020 року по АДРЕСА_2 та копію рахунку № 200402СР_ЗВ,15_1 на сплату комунальних послуг за квітень 2020 року.
Однак, позивачем не надано жодного документа стосовно даних про нарахування гр. ОСОБА_1 вартості послуги з постачання та розподілу електричної енергії за березень 2020 року по АДРЕСА_3 .
Тобто, позивач надав пояснення з приводу нарахувань за електричну енергію, надавши при цьому документи та матеріали по іншій адресі та за інший період.
Суд не погоджується із твердженнями позивача щодо необізнаності про перелік питань, які мали бути досліджені під час перевірки, що слугувало підставою для ненадання відповідних документів, оскільки позивач з 03.06.2020 був належним чином повідомлений про предмет заходу, зазначений у направленні, а також про перелік питань, які мали бути досліджені під час позапланової перевірки.
Суб'єкту господарюванню вручено направлення відповідача на проведення перевірки разом із копією звернення гр. ОСОБА_1 , з яких вбачається, що позаплановий захід стосується саме правомірності застосування тарифів постачання та розподілу електроенергії за конкретно визначеною адресою: АДРЕСА_3 та за визначений період - березень 2020 року.
Крім того, у наведених запитах відповідачем прямо зазначено, що витребувані документи стосуються періодів, визначених у зверненнях громадян, які стали підставою для проведення позапланової перевірки позивача, у тому числі і гр. ОСОБА_1 за період - березень 2020 року.
Однак, позивачем не надано жодного документа щодо даних про нарахування гр. ОСОБА_1 вартості послуги з постачання та розподілу електричної енергії за березень 2020 року по АДРЕСА_3 .
Отже, надаючи відповідь на запит Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві, без додавання відповідних документів, довідок, відомостей та матеріалів з питань визначених у запиті та направленні, позивач створив перешкоди посадовим особам органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з контролю за цінами, у виконанні покладених на них обов'язків.
Поряд з цим, суд не надає оцінку статусу ТОВ "Промінь-С" як учасника ринку електричної енергії оскільки в даному випадку спір стосується створення перешкод для виконання покладених на контролюючі органи функцій, яке виокремлено в окремий вид правопорушення. Крім того, такими діями суб'єкт господарювання позбавляє контролюючий орган можливості встановити, зокрема, і статус суб'єкта господарювання як учасника ринку електричної енергії, підстави та характер правовідносин із іншими учасниками ринку правовідносин та споживачами послуг тощо.
Отже, надаючи відповідь на запити відповідача з порушенням установлених строків та без надання запитуваних документів, довідок, відомостей та матеріалів з питань визначених у запиті та направленні, позивач створив перешкоди посадовим особам відповідача у виконанні покладених на них обов'язків та функцій, що стало підставою для складення вищевказаних акта від 16.06.2020 про створення перешкод посадовій особі спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з питань дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін у проведенні перевірки та акта від 16.06.2020 №2700-10 перевірки дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.
Як зазначено судом вище, пунктом 6 частини першої статті 18 Закону №5007-VI відповідач наділений правом приймати рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.
Відповідно до частини першої статті 12 Закону №877-V невиконання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених під час здійснення заходу державного нагляду (контролю), тягне за собою застосування до суб'єкта господарювання штрафних санкцій у порядку, встановленому законом.
Водночас, згідно з пунктом 4 частини першої статті 20 Закону №5007-VI до суб'єктів господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції за невиконання приписів уповноважених органів або створення перешкод для виконання покладених на них функцій - штраф у розмірі 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Зважаючи на створення ТОВ "Промінь-С" перешкод для виконання покладених на посадових осіб відповідача функцій у зв'язку з ненаданням в установлені строки документів (інформації), необхідних для здійснення позапланової перевірки, відповідач в межах повноважень та обґрунтовано відповідно до пункту 6 частини першої статті 18, пункту 4 частини першої статті 20 Закону №5007-VI та статті 12 Закону №877-V, на підставі вищевказаних актів прийняв оскаржуване рішення про застосування до позивача адміністративно-господарської санкції у вигляді штрафу в розмірі 34000,00 грн.
Згідно із частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно з частинами 1-3 статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, доведено правомірність та обґрунтованість прийнятого ним оскаржуваного рішення.
Натомість, позивачем не надано достатньо доказів в підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги.
Враховуючи наведене, системно проаналізувавши норми законодавства, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, за результатами з'ясування обставини у справі та їх правової оцінки, суд дійшов висновку про необґрунтованість позову та відсутність підстав для його задоволення.
Відповідно, враховуючи те, що у задоволенні позову слід відмовити, судові витрати відшкодуванню позивачу не підлягають.
Керуючись ст.ст. 72-77, 90, 139, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України суд,
вирішив:
У задоволенні адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю "Промінь-С" (02072, м. Київ, вул. Єлізавети Чавдар, буд.32, кім.6, код ЄДРПОУ 33587098) відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.В. Смолій