ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
04 липня 2022 року справа №640/7156/22
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши у письмовому провадженні клопотання Департаменту патрульної поліції про закриття провадження в адміністративній справі
за позовомОСОБА_1
доДепартаменту патрульної поліції
провизнання протиправними та скасування наказів, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та додаткової винагороди
ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Департаменту патрульної поліції (далі по тексту - відповідач), в якому просить: 1) визнати протиправним та скасувати наказ Департаменту патрульної поліції від 17 березня 2022 року №194 про притягнення до дисциплінарної відповідальності інспектора взводу №2 роти №1 батальйону №1 полку №2 (з обслуговування лівого берега) УПП в м. Києві ОСОБА_1 ; 2) визнати протиправним та скасувати наказ Департаменту патрульної поліції від 17 березня 2022 року №630 о/с про звільнення інспектора взводу №2 роти №1 батальйону №1 полку №2 (з обслуговування лівого берега) УПП в м. Києві ОСОБА_1 зі служби в поліції; 3) поновити ОСОБА_1 на службі в поліції на посаді інспектора взводу №2 роти №1 батальйону №1 полку №2 (з обслуговування лівого берега) УПП в м. Києві з 17 березня 2022 року; 4) стягнути за рахунок державних асигнувань Департаменту патрульної поліції на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з моменту звільнення, а саме з 17 березня 2022 року по день фактичного розрахунку; 5) стягнути за рахунок державних асигнувань Департаменту патрульної поліції на користь ОСОБА_1 додаткову винагороду в розмірі 30 000,00 гривень щомісячно, починаючи з 01 березня 2022 року до дня припинення та/або скасування воєнного стану в Україні.
Ухвалою від 01 червня 2022 року Окружний адміністративний суд міста Києва прийняв адміністративну справу до розгляду та відкрив провадження в адміністративній справі №640/7156/22 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи та проведення судового засідання.
Від відповідача надійшло клопотання про закриття провадження у справі на підставі пункту 8 частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України, в якому він зазначив, що оскаржувані накази від 17 березня 2022 року №194 та №630 о/с скасовані наказами від 12 травня 2022 року №281 о/с та №785 о/с та передбачено виплатити ОСОБА_1 грошове забезпечення за час вимушеного прогулу з 18 березня 2022 року по 12 травня 2022 року.
Відповідно до пункту 8 частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Розглянувши клопотання та дослідивши наявні у справі матеріали, Окружний адміністративний суд міста Києва дійшов висновку про необхідність зобов'язати позивача надати суду письмові пояснення (заперечення) щодо цього клопотання.
Частиною четвертою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справ, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до частин першої та другої статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема письмовими, речовими і електронними доказами.
Відповідно до частини третьої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи.
Враховуючи викладене, з метою всебічного та повного дослідження обставин справи, суд вважає за необхідне зобов'язати ОСОБА_1 надати суду письмові пояснення (заперечення) щодо клопотання Департаменту патрульної поліції про закриття провадження у справі.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 9, 72, 77, 238 та 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
Зобов'язати ОСОБА_1 до 22 липня 2022 року надати суду письмові пояснення (заперечення) щодо клопотання Департаменту патрульної поліції про закриття провадження у справі.
Відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями) та не підлягає оскарженню.
Суддя В.А. Кузьменко