ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
04 липня 2022 року м. Київ № 640/11182/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Чудак О.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення та виклику учасників справи питання про заміну позивача правонаступником та клопотання представника відповідача про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,
встановив:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Головне управління Державної фіскальної служби у Житомирській області з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу у сумі 92519,98 грн.
Ухвалою судді Окружного адміністративного суду міста Києва Чудак О.М. від 19.07.2019 прийнято до свого провадження дану адміністративну справу та вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 №1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України", відповідно до якої Державна податкова служба України та Державна митна служба України є правонаступниками прав та обов'язків реорганізованої Державної фіскальної служби України у відповідних сферах діяльності.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 №537 "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби" реорганізовано, зокрема, Головне управління ДФС у Житомирській області шляхом його приєднання до відповідного територіального органу Державної податкової служби, а саме до Головного управління ДПС у Житомирській області.
Постановою Кабінету Міністрів України "Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби" від 30.09.2020 №893 (далі - Постанова №893) ліквідовано як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком (у тому числі Головне управління ДПС у Житомирській області).
Територіальні органи Державної податкової служби, що ліквідуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, продовжують здійснювати свої повноваження та функції до утворення Державною податковою службою територіальних органів згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови та прийняття рішення про можливість забезпечення здійснення такими органами повноважень та функцій територіальних органів, що ліквідуються. Таке рішення приймається Державною податковою службою після здійснення заходів, пов'язаних із внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань даних про територіальні органи Державної податкової служби, що будуть утворені згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови, як відокремлені підрозділи юридичної особи публічного права, затвердженням положень про них, структур, штатних розписів, кошторисів та заповненням 30 відсотків вакансій.
Права та обов'язки територіальних органів Державної податкової служби, що ліквідуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, переходять Державній податковій службі та її територіальним органам у межах, визначених положеннями про Державну податкову службу та її територіальні органи (пункт 2 Постанови 893).
Згідно з наказом Державної податкової служби України "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби" від 30.09.2020 № 529 утворені як відокремлені підрозділи Державної податкової служби України територіальні органи згідно з переліком (додаток до цього наказу), серед яких Головне управління ДПС у Житомирській області.
Згідно з Положенням про Головне управління ДПС у Житомирській області, затвердженого наказом Державної податкової служби України від 12.11.2020 №643, Головне управління ДПС у Житомирській області, утворене на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ ВП 44096781), забезпечує реалізацію повноважень ДПС на території Житомирської області та є правонаступником майна, прав та обов'язків Головного управління ДПС у Житомирській області (ЄДРПОУ 43142501).
Наказом Державної податкової служби України "Про початок забезпечення здійснення територіальними органами ДПС повноважень та функцій" від 24.12.2020 №755 розпочато з 01.01.2021 здійснення територіальними органами ДПС, утвореними як її відокремлені підрозділи згідно з наказом ДПС від 30.09.2020 №529 "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби", повноважень та функцій територіальних органів ДПС, що ліквідуються відповідно до пункту 1 Постанови 893.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для заміни позивача у справі його правонаступником.
Згідно з частиною першою статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Крім того, представником відповідача подано клопотання про зупинення провадження.
Клопотання обґрунтовано тим, що ухвалою від 25.02.2020 Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження по справі №640/4271/20 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Житомирській області про скасування податкових повідомлень-рішень. Предметом розгляду справи №640/4271/20 є податкові повідомлення-рішення №40-13 від 30.05.2017, №917-55-0616 від 27.05.2018 та №8843-55-0616 від 29.05.2019. При цьому, до податкового боргу по справі №640/11182/19 входять зобов'язання визначені позивачем в якості податкового боргу, які виникли на підставі податкових-повідомлень рішень №№40-13 від 30.05.2017, 917-55-0616 від 27.05.2018.
Враховуючи вищевикладене, відповідач вважає, що розгляд адміністративної справи №640/1182/19 по суті є неможливим, оскільки відповідач оскаржив податкові повідомлення-рішення, на підставі яких позивач грунтує свої позовні вимоги.
Вирішуючи клопотання про зупинення провадження у справі суд виходить з наступного.
Зупинення провадження по справі - це врегульована законом і оформлена ухвалою суду тимчасова перерва в провадженні у справі, викликана наявністю однієї з передбачених в законі обставин, які заважають здійснювати її розгляд.
Порядок зупинення провадження у справі регулюється статтею 236 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Враховуючи, що у провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва перебуває адміністративна справа №640/4271/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Житомирській області про скасування податкових повідомлень-рішень, та відповідно до заявленого позивачем предмету й підстав позову, суд вважає, що наявні підстави для задоволення клопотання.
На підставі викладеного, керуючись статтями 167, 236, 248 КАС України, суд
ухвалив:
Замінити позивача у справі, а саме, Головне управління Державної фіскальної служби у Житомирській області, його правонаступником - Головним управлінням ДПС у Житомирській області (код ЄДРПОУ ВП 44096781).
Клопотання представника відповідача задовольнити.
Провадження в адміністративній справі за позовом Головного управління ДПС у Житомирській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, - зупинити до набрання законної сили судовим рішенням у справі №640/4271/20.
Зобов'язати сторін повідомити суд про обставини, до настання яких зупинено провадження у даній справі.
Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 256 КАС України і може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 292-297 КАС України.
Суддя О.М. Чудак