Ухвала від 29.06.2022 по справі 640/9342/22

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про забезпечення адміністративного позову

29 червня 2022 року м. Київ № 640/9342/22

Cуддя Окружного адміністративного суду міста Києва Вєкуа Н.Г., розглянувши заяву представника позивача про забезпечення позову в адміністративній справі за позовом Державного підприємства "Дослідне господарство "БІЛОКРИНИЦЬКЕ" Інституту сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України" до Національної академії аграрних наук України, третя особа - ОСОБА_1 , про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство "Дослідне господарство "БІЛОКРИНИЦЬКЕ" Інституту сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України" (надалі - позивач, ДП «ДГ «Білокриницьке» ІСГЗП НААН України), (адреса: 35342, Рівненська область, село Біла Криниця вулиця Рівненська, будинок 96) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Національної академії аграрних наук України (надалі - відповідач), адреса: 01010, місто Київ, вулиця Михайла Омеляновича-Павленка, будинок 9, в якому просить суд:

-визнати протиправною бездіяльність Національної академії аграрних наук України (Код ЄДРПОУ 00024360, місцезнаходження: 01010, місто Київ, вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 9), як суб'єкта владних повноважень, щодо нездійснення контролю за дотриманням вимог контракту ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , Паспорт номер НОМЕР_2 ;

- зобов'язати Національну академію аграрних наук України( ЄДРПОУ 00024360, місцезнаходження: 01010, місто Київ, вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 9), як суб'єкта владних повноважень, розірвати контракт з керівником підприємства, що є у державній власності від 04.01.2021 року, укладений між Національною академією аграрних наук України та ОСОБА_1 у зв'язку з порушенням ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , Паспорт номер НОМЕР_2 ) пункту 11 зазначеного Контракту.

Разом з тим представником позивача подано заяву про забезпечення позову, яку суддею Вєкуа Н.Г. отримано 28.06.2022 року, в якій позивач просить:

вжити заходи забезпечення позову, шляхом заборони державним реєстраторам, нотаріусам та іншим суб'єктам державної реєстрації, визначеним Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", приймати рішення про державну реєстрацію змін, здійснюючи державну реєстрацію змін та вносити до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідні записи та вчиняти інші реєстраційні дії, що стосуються зміни керівника Державного підприємства «Дослідне господарство «Білокриницьке» Інституту сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України»(Код ЄДРПОУ: 00729574, місцезнаходження: 35342, Рівненська обл., Рівненський р-н, село Біла Криниця, ВУЛИЦЯ РІВНЕНСЬКА, будинок 96) до набрання законної сили судовим рішенням у справі.

Частиною першою статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.

Розглянувши заяву про забезпечення позову, дослідивши необхідні для розгляду заяви матеріали адміністративної справи, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини першої статті 150 КАС України суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.

Згідно з частиною другою статті 150 КАС України забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо:

1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або

2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.

Відповідно до частини першої статті 151 КАС України позов може бути забезпечено:

1) зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта;

2) забороною відповідачу вчиняти певні дії;

4) забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору;

5) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.

Частиною другою цієї ж статті передбачено, що суд може застосувати кілька заходів забезпечення позову. Заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Суд також повинен враховувати співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, із наслідками вжиття заходів забезпечення позову для заінтересованих осіб.

Аналізуючи вказані вище норми у сукупності, суд зазначає, що заходи забезпечення адміністративного позову мають вживатись виключно у двох випадках: 1) якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача (фізичної або юридичної особи, суб'єкта владних повноважень), яка в майбутньому зробить неможливим їх захист або ускладнить виконання рішення суду у разі невжиття заходів забезпечення позову; 2) якщо є очевидні ознаки протиправності рішень, дій та бездіяльності суб'єктів владних повноважень, що призводить до порушення прав, свобод та інтересів позивача.

Однак, для задоволення судом поданої позивачем заяви про забезпечення адміністративного позову останній має довести, що невжиття обраних заходів призведе хоча б до одного із наслідків, передбачених частиною другою статті 150 КАС України.

Згідно роз'яснень, викладених у Постанові Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 року № 9 "Про практику застосування судами процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову" при розгляді заяв про забезпечення позову суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитись, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулась з такою заявою, позовним вимогам.

Відповідно до Рекомендації № R (89) 8 про тимчасовий судовий захист в адміністративних справах, прийнятій Комітетом Ради Європи 13.09.1989, рішення про вжиття заходів тимчасового захисту може, зокрема, прийматися у разі, якщо виконання адміністративного акта може спричинити значну шкоду, відшкодування якої неминуче пов'язано з труднощами, і якщо на перший погляд наявні достатньо вагомі підстави для сумнівів у правомірності такого акта. Суд, який постановляє вжити такий захід, не зобов'язаний одночасно висловлювати думку щодо законності чи правомірності відповідного адміністративного акта; його рішення стосовно вжиття таких заходів жодним чином не повинно мати визначального впливу на рішення, яке згодом має бути ухвалено у зв'язку з оскарженням адміністративного акта.

Враховуючи наведене, за своєю суттю інститут забезпечення позову в адміністративному судочинстві є інститутом попереднього судового захисту. Метою його запровадження є гарантування виконання рішення суду у випадку задоволення позову та існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення у справі.

Доведення наявності зазначених підстав або принаймні однієї з них, з точки зору процесуального закону, є необхідною передумовою для вжиття судом заходів до забезпечення позову у разі їх вжиття за заявою позивача.

Позивач зазначає, що Наказом Національної академії аграрних наук України № 98-к від 29.03.2022 року ОСОБА_3 було призначено виконуючим обов'язки директора Державного підприємства «Дослідне господарство «Білокриницьке» Інституту сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України» з 31 березня 2022 року.

В подальшому, після набуття повноважень керівника, 05.05.2022 року листом зі Сквирського районного суду Київської області було отримано позовну заяву ОСОБА_1 до Національної академії аграрних наук України, Державного підприємства «Дослідне господарство «Білокриницьке» Інституту сільського господарство Західного Полісся Національної академії аграрних наук України про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення, поновлення на посаді, з додатками, зокрема контракт з керівником підприємства, що є у державній власності від 04.01.2021 року з додатками, Наказ Національної академії аграрних наук України №97-к від 29 березня 2022 р «Про звільнення ОСОБА_1 », Акт проведення внутрішнього аудиту від 22.12.2021 року, листи Рівненської обласної військової адміністрації від 28.03.2022 № вих3300/0/01-17/22 та Інституту сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України від 28.03.2022 №67.

З 14.01.2021 року по 30.03.2022 року ОСОБА_1 був директором Державного підприємства «Дослідне господарство «Білокриницьке» Інституту сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України», що підтверджується контрактом з керівником підприємства, що є у державній власності від 04.01.2021 року з додатками, Наказами НААН України № 4-к від 06.01.2021 року «Про призначення ОСОБА_1 , № 312-к від 10.08.2021 року «Про зміну прізвища ОСОБА_1 , №97-к від 29 березня 2022 року «Про звільнення ОСОБА_1 » та випискою з ЄДР щодо ДП «ДГ «Білокриницьке» ІСГЗП НААН України.

За результатами проведення внутрішнього аудиту з питань, що стосуються правомірності дій керівництва Державного підприємства «Дослідне господарство «Білокриницьке» Інституту сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України» у використанні рухомого та нерухомого майна (в т. ч. земельних ділянок), веденні претензійно-позовної роботи, а також у веденні фінансово-господарської діяльності за період з 01.01.2021 по 15.12.2021, який був проведений на підставі наказу Національної академії аграрних наук України від 17.12.2021 №131 «Про створення комісії з проведення внутрішнього аудиту в ДП «ДГ «Білокриницьке»», комісією було складено Акт проведення внутрішнього аудиту від 22.12.2021 року.

Позивач зазначає, що з акту внутрішнього аудиту від 22.12.2021 року вбачаються вчинення колишнім керівником ДП «ДГ «Білокриницьке» ІСГЗП НААН України ОСОБА_1 трудових правопорушень, та як наслідок завдання істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам Держави, Державного підприємства "Дослідне господарство "Білокриницьке" Інституту сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України, а також кредиторам у справі про банкрутство, за що особа повинна нести матеріальну відповідальність.

Зауважує, що у разі поновлення на посаді ОСОБА_1 до моменту розгляду даної справи, зазначеною особою може бути продовжено вчинення трудових правопорушень, якими буде завдано істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам Держави, Державного підприємства "Дослідне господарство "Білокриницьке" Інституту сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України, а також кредиторам у справі про банкрутство.

Враховуючи вищевикладене, наявність ознак протиправності бездіяльності Національної академії аграрних наук України, як суб'єкта владних повноважень, щодо нездійснення контролю за дотриманням вимог контракту ОСОБА_1 задля недопущення уникнення винними особами матеріальної відповідальності, та як наслідок притягнення за заподіяну шкоду підприємству третіх осіб, які можуть бути призначені на посаду керівника за час розгляду справи, виникає необхідність забезпечити позов, шляхом заборони державним реєстраторам, нотаріусам та іншим суб'єктам державної реєстрації, визначеним Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", приймати рішення про державну реєстрацію змін, здійснюючи державну реєстрацію змін та вносити до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідні записи та вчиняти інші реєстраційні дії, що стосуються зміни керівника Державного підприємства «Дослідне господарство «Білокриницьке» Інституту сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України» до набрання законної сили судовим рішенням у справі, з метою ефективного захисту прав та законних інтересів Державного підприємства "Дослідне господарство "БІЛОКРИНИЦЬКЕ" Інституту сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України", за захистом яких він звернувся.

Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї документів, Відповідно до пункту 1.1. Статуту ДП «ДГ «Білокриницьке» ІСГЗП НААН України, Державне підприємство «Дослідне господарство «Білокриницьке» Інституту сільського господарство Західного Полісся Національної академії аграрних наук України засноване на основі державної власності, перебуває у віданні Національної академії аграрних наук України», як органу управління державним майном.

Згідно пункту 2.1. Статуту, підприємство, як юридична особа, є державним сільськогосподарським підприємством, яке створене з метою організаційно-господарського забезпечення Науковій установі, якій безпосереднього підпорядковане, а також іншим науково дослідним уставам Академії умов для своєчасного та високоякісного проведення наукових досліджень та їх апробації, виробництва оригінального, елітного та репродукційного насіння сільськогосподарських культур і саджанців, нових засобів захисту рослин і тварин, штамів мікроорганізмів, вирощування племінного молодняку тварин і птиці, проектування і виготовлення дослідних і макетних зразків нової техніки, тощо.

За приписами пунктів 7.1. та 7.2. Статуту, управління Підприємством здійснюється відповідно до цього Статуту. Управління Підприємством здійснюється його директором, який підзвітний Академії.

Згідно пункту 7.5. Статуту, директор Підприємства призначається на посаду на конкурсній основі та звільняється з неї президентом Академії, відповідно до діючого законодавства. Контракт з директором підприємства укладається Національною академією аграрних наук України в особі її президента.

Наказом Національної академії аграрних наук України № 98-к від 29.03.2022 року ОСОБА_3 було призначено виконуючим обов'язки директора Державного підприємства «Дослідне господарство «Білокриницьке» Інституту сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України» з 31 березня 2022 року.

Згідно статті 1 ЗУ «Про управління об'єктами державної власності», управління об'єктами державної власності - здійснення Кабінетом Міністрів України та уповноваженими ним органами, іншими суб'єктами, визначеними цим Законом, повноважень щодо реалізації прав держави як власника таких об'єктів, пов'язаних з володінням, користуванням і розпоряджанням ними, у межах, визначених законодавством України, з метою задоволення державних та суспільних потреб.

За приписами частини 1 статті 4 ЗУ «Про управління об'єктами державної власності», суб'єктами управління об'єктами державної власності є, зокрема. Національна академія наук України, галузеві академії наук.

Отже, відповідно до ст. 4 ЗУ «Про управління об'єктами державної власності», Національна академія наук України є суб'єктом управління об'єктами державної власності.

Так, пунктом 4 частини 1 статті 6 ЗУ «Про управління об'єктами державної власності», визначено, що уповноважені органи управління відповідно до покладених на них завдань призначають на посаду та звільняють з посади керівників державних унітарних підприємств, у яких не утворено наглядову раду, установ, організацій та господарських структур, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, та в яких не утворено наглядову раду, укладають і розривають з ними контракти, здійснюють контроль за дотриманням їх вимог.

Відповідно до статті 2 ЗУ «Про особливості правового режиму діяльності Національної академії наук України, національних галузевих академій наук та статусу їх майнового комплексу», майновий комплекс Національної академії наук України та майновий комплекс національних галузевих академій наук складають усі матеріальні та нематеріальні активи (далі - об'єкти майнового комплексу), що обліковуються на балансах Національної академії наук України та на балансах відповідних національних галузевих академій наук і організацій, віднесених до відання Національної академії наук України та національних галузевих академій наук, і які закріплені державою за Національною академією наук України та за національними галузевими академіями наук в безстрокове користування, або придбані за рахунок бюджетних коштів, а також коштів від фінансово-господарської діяльності та/або набуті іншим шляхом, не забороненим законом.

Об'єкти майнового комплексу Національної академії наук України та об'єкти майнового комплексу національних галузевих академій наук належать відповідно Національній академії наук України та національним галузевим академіям наук на праві господарського відання і передаються ними організаціям, що віднесені до відання Національної академії наук України та до відання національних галузевих академій наук, на праві оперативного управління з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.

Відповідно до статті 4 ЗУ «Про особливості правового режиму діяльності Національної академії наук України, національних галузевих академій наук та статусу їх майнового комплексу». Національні галузеві академії наук, здійснюючи повноваження з управління об'єктами майнового комплексу національних галузевих академій наук, забезпечують реалізацію прав держави як власника цих об'єктів, ефективно їх використовують та розпоряджаються цими об'єктами майнового комплексу у межах, визначених законодавством. Національні галузеві академії наук:

- призначають (обирають) керівників наукових та науково-дослідних установ згідно із законодавством та діючими статутами національних галузевих академій;

- ведуть облік об'єктів майнового комплексу національних галузевих академій наук, здійснюють контроль за ефективністю використання таких об'єктів; Відповідно до пункту 7,3, Статуту ДП «ДГ «Білокриницьке» ІСГЗП НААН України, Академія: - затверджує Статут Підприємства, здійснює контроль за додержанням Статуту і приймає рішення у зв'язку з його порушенням; - здійснює разом з Науковою установою контроль за збереженням та ефективністю використання державного майна, закріпленого за Підприємством;

- здійснює разом з Науковою установою контроль за фінансовою, виробничою та іншою господарською діяльністю Підприємства.

Оскільки ДП «ДГ «Білокриницьке» ІСГЗП НААН України відноситься до сфери управління НААН України, рішення щодо призначення на посаду та звільнення з посади керівника суб'єкта господарювання державного сектору економіки, а також укладення і розірвання з ним контракту та здійснення контролю за дотриманням його вимог, є управлінською функцією НААН України та відноситься до виключної компетенції органу владних повноважень.

Згідно пункту 7.7. Статуту ДП «ДГ «Білокриницьке» ІСГЗП НААН України, Директор здійснює управління Підприємством. Він несе персональну відповідальність за стан та діяльність Підприємства, за збереження та ощадливе використання майна Підприємства, забезпечення пожежної безпеки його об'єктів, а також створення належних соціально-побутових умов для трудового колективу.

Враховуючи вищенаведене, в порушення вимог Статуту ДП «ДГ «Білокриницьке» ІСГЗП НААН України, ЗУ «Про особливості правового режиму діяльності Національної академії наук України, національних галузевих академій наук та статусу їх майнового комплексу», ЗУ «Про управління об'єктами державної власності» та Кодексу законів про працю України, Національна академії аграрних наук України, як орган управління ДП «ДГ «Білокриницьке» ІСГЗП НААН України не здійснила контроль за дотриманням вимог контракту ОСОБА_1 та не притягнула ОСОБА_1 до матеріальної відповідальності за трудові правопорушення, тому фактично не виконала свої управлінські функції, які відноситься до виключної компетенції органу владних повноважень, чим допустила протиправну бездіяльність та порушила законні права та інтереси Державного підприємства "Дослідне господарство "Білокриницьке" Інституту сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України.

Відповідно до контракту з керівником підприємства, що є у державній власності від 04.01.2021 року, укладеного між Національною академією аграрних наук України, як Органом управління державним майном та ОСОБА_1:

10. Керівник зобов'язується забезпечити виконання показників ефективності використання державного майна і прибутку, а також майнового: стану підприємства згідно з додатком До контракту, який є його невід'ємною частиною (Додаток № 1). 11. На період дії цього Контракту Керівник зобов'язаний забезпечити: 11.1 Виконання (за наявності) державного замовлення в тому числі з питань наукової тематики і виробництва продукції.

11.2. Високоефективне використання земельних ресурсів, основних фондів, іншого державного майна, що знаходиться в розпорядженні Підприємства та переданих в оперативне управління Органом управління матеріальних та інших цінностей, їх збереження, в тому числі використання майна, нежитлових будинків і приміщень на умовах оренди.

11.3. Виконання договірних зобов'язань в тому числі по проведенню наукових досліджень і впровадженню їх у виробництво. 11.4. Виконання програм соціального розвитку, дотримання умов колективного договору.

11.5 Дотримання законодавства на Підприємстві, вдосконалення управління, зміцнення договірної та трудової дисципліни, фінансового стану Підприємства, запобігання корупційним явищам. 11.6. Забезпечення зростання виробничих показників в рослинництві по сільськогосподарських культурах до рівня не нижчого ніж в середньому по району.

11.7. Забезпечення в тваринництві виробничих показників по продуктивності тварин на рівні не нижчих від середніх показників по Академії за попередній рік. 11.8. Забезпечення контролю за використанням майнових і авторських прав гідно положень НААН та чинного Законодавства України;

Невиконання умов, наведених у п.7 - п.11 цього Контракту є підставою для розірвання Контракту із Керівником за ініціативи Органу управління.

Отже, відповідно до Контракту Керівник був зобов'язаний забезпечити високоефективне використання земельних ресурсів, основних фондів, іншого державного майна, що знаходиться в розпорядженні Підприємства та переданих в оперативне управління Органом управління матеріальних та інших цінностей, їх збереження, в тому числі використання майна, нежитлових будинків і приміщень на умовах оренди, а НААН України, здійснюючи повноваження з управління об'єктами майнового комплексу повинна забезпечувати реалізацію прав держави як власника цих об'єктів щодо їх ефективного використання та розпорядження у межах, визначених законодавством.

Зважаючи на викладене, виходячи із досліджених документів, поданих в обґрунтування заяви про забезпечення позову, з огляду на ознаки противоправної бездіяльності Національної академії аграрних наук України та порушення прав, свобод і інтересів Позивача, суд вважає, що подальше проведення відповідних заходів, пов'язаних з реєстраційними та нотаріальними діями призведе до заподіяння шкоди правам та інтересам заявника, а також завдасть істотних майнових збитків підприємству, яке засноване на державній власності та має на меті здійснення господарської комерційної діяльності для досягнення економічних і соціальних результатів з метою отримання прибутку.

Крім того, на думку суду, наведені вище обставини ускладнять ефективне поновлення прав та інтересів заявника, відновлення яких потребуватиме значних витрат та зусиль останнього.

Конституційний Суд України у пункті 9 мотивувальної частини рішення від 30 січня 2003 року №3-рп/2003 у справі № 1-12/2003 наголошує на тому, що правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах.

За таких обставин, вжиття заходів забезпечення адміністративного позову в межах спірних правовідносин є доцільним шляхом заборони державним реєстраторам, нотаріусам та іншим суб'єктам державної реєстрації, визначеним Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", приймати рішення про державну реєстрацію змін, здійснюючи державну реєстрацію змін та вносити до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідні записи та вчиняти інші реєстраційні дії, що стосуються зміни керівника Державного підприємства «Дослідне господарство «Білокриницьке» Інституту сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України»(Код ЄДРПОУ: 00729574, місцезнаходження: 35342, Рівненська обл., Рівненський р-н, село Біла Криниця, ВУЛИЦЯ РІВНЕНСЬКА, будинок 96) до набрання законної сили судовим рішенням у справі.

На переконання суду, наведений спосіб забезпечення адміністративного позову є співмірним із заявленими позовними вимогами відповідає критеріям розумності, обґрунтованості, забезпечення збалансованості інтересів учасників спірних правовідносин та, водночас, вжиття таких заходів не зумовлює фактичного вирішення спору по суті, а спрямоване лише на збереження існуючого становища до розгляду справи по суті.

Таким чином, перевіривши зазначені в заяві про забезпечення позову доводи на предмет їх відповідності вище викладеним нормам та з'ясованим обставинам, а також оцінивши докази, які містяться у матеріалах справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення заяви про забезпечення позову із зазначених вище підстав.

Частиною 1 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що ухвала суду про забезпечення позову має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Така ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.

На підставі викладеного, керуючись статтями 150-154, 156, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ:

Заяву представника Державного підприємства "Дослідне господарство "БІЛОКРИНИЦЬКЕ" Інституту сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України" задовольнити повністю.

Заборонити державним реєстраторам, нотаріусам та іншим суб'єктам державної реєстрації, визначеним Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", приймати рішення про державну реєстрацію змін, здійснюючи державну реєстрацію змін та вносити до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідні записи та вчиняти інші реєстраційні дії, що стосуються зміни керівника Державного підприємства «Дослідне господарство «Білокриницьке» Інституту сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України»(Код ЄДРПОУ: 00729574, місцезнаходження: 35342, Рівненська обл., Рівненський р-н, село Біла Криниця, ВУЛИЦЯ РІВНЕНСЬКА, будинок 96) до набрання законної сили судовим рішенням у справі.

Ухвала набирає чинності з 29.06.2022 і підлягає негайному виконанню на підставі частини першої статті 156 КАС України.

Ухвала може бути пред'явлена до виконання до " 29" червня 2025 року.

Стягувач: Державне підприємство "Дослідне господарство "БІЛОКРИНИЦЬКЕ" Інституту сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України" (адреса: 35342, Рівненська область, село Біла Криниця вулиця Рівненська, будинок 96).

Боржник: Національна академія аграрних наук України (адреса: 01010, місто Київ, вулиця Михайла Омеляновича-Павленка, будинок 9, ЄДРПОУ 00024360).

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею в порядку ст.256 КАС України. Ухвала суду може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції відповідно до ч. 8 ст. 154 КАС України у порядку та строки, встановлені статтями 293-297 КАС України.

Суддя Н.Г. Вєкуа