справа № 380/7246/22
провадження № П/380/7298/22
25 серпня 2022 року
Львівський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Братичак У.В., розглянувши в письмовому провадженні, у м. Львові, в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, -
ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, 79016; ЄДРПОУ: 13814885), в якому просить:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови ОСОБА_1 в зарахуванні до страхового та пільгового стажу і до розрахунку середньої заробітної плати періоду роботи з 01.09.2019 до 02.06.2021 у Відокремленому підрозділі «Шахта «Лісова» Державного підприємства «Львіввугілля»;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати до страхового (загального) та підземного (пільгового) стажу за Списком №1 відповідно до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» і до розрахунку середньої заробітної плати ОСОБА_1 період роботи з 01.09.2019 до 02.06.2021 у Відокремленому підрозділі «Шахта «Лісова» Державного підприємства «Львіввугілля» та провести перерахунок та виплату пенсії відповідно до ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», ч.1 ст.33 та абзацу 3 частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з дати призначення пенсії, тобто 19.07.2021, з урахуванням фактично виплачених сум.
В обґрунтування позову зазначено протиправність, на думку позивача, відмови відповідача у зарахуванні періоду з 01.09.2019 до 02.06.2021 у Відокремленому підрозділі «Шахта «Лісова»» Державного підприємства «Львіввугілля». На думку позивача, він не повинен відповідати за неналежне виконання підприємством-страхувальником свого обов'язку щодо повноти сплати страхових внесків. Позивач вважає, що такі дії відповідача щодо не зарахування до страхового та пільгового стажу спірного періоду порушують його права, відтак він звернувся до суду із цим позовом.
Ухвалою судді від 31.05.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
На адресу суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву від 07.06.2022, в якому проти позову заперечив. В обґрунтування такого вказав, що позивачу призначено пенсію по ІІІ групі інвалідності внаслідок професійного захворювання. Зазначив, що при призначенні пенсії позивачу не зараховано до страхового стажу та до стажу роботи за Списком № 1 з повним робочим днем під землею, оскільки згідно з «Індивідуальними відомостями про застраховану особу» Форми ОК-5 за вказаний період відсутні відомості про сплату страхових внесків відокремленим підрозділом шахти «Шахта «Лісова»» Державного підприємства «Львіввугілля». Тому, на думку відповідача, з урахуванням норми абз. 7 пункту 4.3 Порядку № 33-1, підстави для проведення перерахунку пенсії позивача, з дня її призначення відсутні. Просив у задоволенні позову відмовити.
07.07.2022 від представника позивача до суду надійшли додаткові пояснення, в яких зазначено, що позивач не звертався із заявою про перерахунок пенсії, оскільки жодною нормою закону не передбачено обов'язок позивача звертатися із заявою про перерахунок пенсії у разі, якщо усі документи вже подано пенсіонером з відповідною заявою про призначення пенсії і прийнято рішення про призначення пенсії. У випадку призначення пенсії всупереч закону з вини Пенсійного фонду, не передбачено подання заяви про перерахунок такої пенсії і не встановлено жодного зразка заяви. Тобто, в таких випадках немає обов'язку звертатися із заявою про перерахунок, а про встановлену законом форму заяви немає вказівки в законі взагалі.
Вказує, що у запиті представника позивача до Пенсійного фонду ставилося питання, крім іншого, щодо повідомлення умов, за яких ОСОБА_1 буде проведено перерахунок пенсії. У відповідь на адвокатський запити, відповідачем повідомлено, що при вирішенні питання щодо призначення пенсії ОСОБА_1 не включено до загального (страхового) та пільгового (підземного) стажу та до розрахунку середньої заробітної плати період роботи з 01.09.2019 до 02.06.2021 через несплату підприємством як страхувальником страхових внесків за вказаний період, а саме несплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування Відокремленим підрозділом «Шахти «Лісова» ДП «Львіввугілля».
Таким чином, зазначає, що право позивача на нарахування та виплату пенсії у розмірі, визначеному статтею 8 Закону «Про підвищення престижності шахтарської праці» виникло з 19.07.2021 (дати призначення пенсії). Проте, відповідач при призначенні з 19.07.2021 пенсії ОСОБА_1 , не зарахував період його роботи на шахті з 01.09.2019 до 02.06.2021. Як наслідок, визначаючи розмір пенсії, відповідач протиправно не застосував норми статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці». Після того, як відповідачем було прийнято рішення про призначення пенсії, підстав для подання заяви з інших підстав для перерахунку у позивача не виникало. Його право на отримання пенсії у відповідному розмірі було порушено під час призначення пенсії.
Відтак, представник позивача переконана, що предметом оскарження в даній справі є бездіяльність відповідача при призначення пенсії, яка полягає у не зарахуванні до страхового та пільгового стажу і до розрахунку середньої заробітної періоду роботи з 01.09.2019 до 02.06.2021. Вимога здійснити перерахунок та виплату пенсії у встановленому розмірі є похідною від вимоги про зарахування до страхового та пільгового стажу і до розрахунку середньої заробітної періоду роботи з 01.09.2019 до 02.06.2021 у Відокремленому підрозділі «Шахта «Лісова» Державного підприємства «Львіввугілля», адже позивачем подано усі необхідні документи для призначення та виплати йому пенсії у розмірі, встановленому ст.8 Закону «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 19.07.2021 звернувся до відповідача із заявою встановленого зразка про призначення пенсії по інвалідності та пакетом документів.
В подальшому, ОСОБА_1 призначено пенсію по інвалідності у розмірі пенсії за віком, як непрацюючій особі з інвалідністю ІІІ групи внаслідок професійного захворювання, з 19.07.2021 по 31.07.2022, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Згідно з записами в трудовій книжці серії НОМЕР_2 від 10.08.1993, в межах спірного періоду, з 01.09.2019 по 02.06.2021 ОСОБА_1 працював електрослюсарем підземним 5 розряду з повним робочим днем на підземних роботах та був звільнений 02.06.2021 у зв'язку з виявленою невідповідністю виконуваній роботі внаслідок стану здоров'я, що перешкоджає продовженню даної роботи (проф. захворювання) згідно з п. 2 ст. 40 КЗпП України, з виплатою вихідної допомоги в розмірі місячного середнього заробітку та одноразової допомоги у розмірі двомісячного середнього заробітку за стаж роботи згідно з колективним договором.
Як слідує з листа відповідача від 29.04.2022, загальний страховий стаж позивача при призначенні пенсії враховано по 31.08.2019 та відповідно до відомостей про сплату страхових внесків, становить 35 років 11 місяців 23 дні, з них 13 років 09 місяців 28 днів - пільговий (підземний) стаж за Списком № 1. Період роботи на ВП «Шахта «Лісова» ДП «Львіввугілля»» з 01.09.2019 по 02.06.2021 не враховано до загального (страхового) та пільгового стажу та до розрахунку середньої заробітної плати, оскільки на час призначення пенсії підприємством не сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Також повідомлено, що після надходження даних про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України у повному обсязі за період роботи з 01.09.2019 по 02.06.2021 на ВП «Шахта «Лісова» ДП «Львіввугілля»» за зверненням ОСОБА_1 буде проведено перерахунок його пенсії. Вказано, що пенсія призначена та виплачується згідно норм чинного законодавства.
Позивач вважає протиправними такі дії Головного управління ПФУ у Львівській області щодо відмови йому в зарахуванні позивачу до страхового стажу та пільгового стажу (стажу на підземних роботах з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці за Списком № 1) періоду роботи у відокремленому підрозділі «Шахта «Лісова»» Державного підприємства «Львіввугілля» з 01.09.2019 по 02.06.2021, а тому звернувся до суду із цим позовом за захистом своїх прав.
При вирішенні спору по суті, суд керується таким.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі та в межах повноважень у спосіб, що передбачений, як Конституцією, так і Законами України.
Правовідносини, що виникають у сфері пенсійного забезпечення громадян, регулюються Законом України «Про пенсійне забезпечення» № 1788-XII від 05.11.1991 (далі - Закон № 1788-XII) та Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 09.07.2003 (далі - Закон № 1058-IV) (у редакціях, чинних на момент виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону № 1058-IV цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.
Статтею 8 Закону № 1058-IV передбачено право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.
Відповідно до ч. 3 ст. 30 Закону № 1058-IV пенсія по інвалідності від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання призначається відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».
Пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсія у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання до 01.10.2017 обчислювались за нормами Закону №1788-XII.
З 01.10.2017 Законом України від 03.10.2017 № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» до ч. 1 ст. 30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія по інвалідності призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності за наявності страхового стажу, передбаченого статтею 32 цього Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 33 Закону № 1058-IV пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності призначається в таких розмірах: особам з інвалідністю І групи - 100 відсотків пенсії за віком; особам з інвалідністю ІІ групи - 90 відсотків пенсії за віком; особам з інвалідністю ІІІ групи - 50 відсотків пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону.
Відповідно до абзацу 3 ч. 1 ст. 28 Закону № 1058-IV мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 року для жінок за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи у розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу) застрахованої особи, визначеної відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, але менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» передбачено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.
Матеріалами справи підтверджується, що відповідач, не зарахувавши до загального та підземного стажу позивача періоду роботи у відокремленому підрозділі «Шахта «Лісова»» Державного підприємства «Львіввугілля» з 01.09.2019 по 02.06.2021, посилався на те, що за вказаний період відсутні відомості про сплату страхових внесків роботодавцем. З цього приводу, суд зазначає таке.
Основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України (ст. 62 Закону № 1788-ХІІ).
На виконання вимог статті 62 Закону № 1788-ХІІ Кабінет Міністрів України постановою від 12.08.1993 № 637 затвердив Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (далі - Порядок № 637), пунктом 3 якого визначено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Згідно з п. 20 Порядку № 637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.
Аналіз наведених норм свідчить про те, що основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Проте, якщо у трудовій книжці не зазначені відомості про умови праці та характер виконуваної роботи, то для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
У разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до п. 1 ст. 24 Закону № 1058-IV, страховий стаж - це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування найманих працівників та інших осіб, які належать до кола осіб, що підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та зазначені у статті 11 Закону № 1058-IV, сплачуються їх роботодавцями та безпосередньо застрахованими особами.
Статтею 113 Закону № 1058-IV передбачено, що держава створює умови для функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування і гарантує дотримання законодавства з метою захисту майнових та інших прав і законних інтересів осіб стосовно здійснення пенсійних виплат.
На підставі ч. 1 ст. 16 Закон № 1058-IV застрахована особа має право отримувати від страхувальника підтвердження про сплату страхових внесків, вимагати від страхувальників сплати внесків, у тому числі в судовому порядку тощо.
З цим правом кореспондується обов'язок страхувальника нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески (п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону № 1058-IV) незалежно від фінансового стану платника (ч. 12 ст. 20 Закону № 1058-IV).
Пунктом 1 ч. 2 ст. 6 Закону України від 08.07.2010 № 2464-IV «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464-IV) встановлено, що платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Відповідно до ст. 4 Закону № 2464-IV платниками єдиного внеску є, зокрема, роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Відповідно до ст. 26 Закону № 2464-IV посадові особи платників єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність, зокрема, за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску.
Вказане свідчить про те, що страхові внески є складовою умовою існування солідарної системи і підлягають обов'язковій сплаті, перерахунок пенсії провадиться з урахуванням часу, коли особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, та за який підприємством, де працює людина, (страхувальником) сплачені щомісячні страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Відповідальність за несплату страхових внесків несе підприємство-страхувальник, оскільки здійснює нарахування страхових внесків із заробітної плати застрахованої особи.
Отже, позивач не повинен відповідати за неналежне виконання підприємством-страхувальником свого обов'язку щодо належної сплати страхових внесків, а отже, наявність заборгованості підприємства по страхових внесках не може бути підставою для незарахування до страхового стажу при призначенні пенсії позивачу періоду його роботи.
Такі висновки узгоджуються із правовою позицією, яка викладена Верховним Судом раніше, зокрема у постанові від 09.09.2019 у справі № 242/5448/16-а.
Як вже зазначалося вище, зі записів в трудовій книжці серії НОМЕР_2 від 10.08.1993, судом встановлено, що ОСОБА_1 у спірний період з 01.09.2019 по 02.06.2021 працював у Відокремленому підрозділі «Шахта «Лісова» Державного підприємства «Львіввугілля»» електрослюсарем підземним 5 розряду з повним робочим днем на підземних роботах.
Оскільки відповідальність за несплату страхових внесків несе підприємство-страхувальник, то відповідачем протиправно не зараховано при призначенні позивачу пенсії зазначений вище період роботи ОСОБА_1 до його страхового (загального) стажу та стажу роботи за Списком № 1 (пільгового стажу).
Згідно з ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.
Таким чином, суд звертає увагу, що стаж позивача на підземних роботах за неврахований відповідачем період з 01.09.2019 по 02.06.2021 становить 1 рік 9 місяців 2 дні. Відтак, загальний пільговий стаж позивача на підземних роботах за Списокм № 1 становить більше 15 років (1 рік 9 місяців 2 дні (неврахований відповідачем стаж) + 13 років 09 місяців 28 днів (врахований стаж), що дає право на перерахунок пенсії позивача відповідно до ст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Отже, обираючи належний та ефективний спосіб захисту порушеного права позивача, суд вважає за необхідне визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо незарахування при призначенні пенсії до страхового (загального) та пільгового (спеціального) стажу за Списком № 1 позивачу періоду його роботи у Відокремленому підрозділі «Шахта «Лісова» Державного підприємства «Львіввугілля»» з 01.09.2019 по 02.06.2021 та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати ОСОБА_1 до страхового (загального) та пільгового (спеціального) стажу за Списком № 1 період його роботи у Відокремленому підрозділі «Шахта «Лісова» Державного підприємства «Львіввугілля»» з 01.09.2019 по 02.06.2021 та здійснити перерахунок та виплату його пенсії, з врахуванням вказаного стажу, згідно з ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» з 19.07.2021, з урахуванням раніше виплачених сум.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно з ч.1 ст.90 цього ж Кодексу, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позову.
Щодо судового збору, то відповідно до вимог ч.1 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України такий відшкодовуються позивачу в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.6-10, 14, 72-77, 90, 132, 159, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
позов задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо незарахування при призначенні пенсії до страхового (загального) та пільгового (спеціального) стажу за Списком № 1 ОСОБА_1 періоду його роботи у Відокремленому підрозділі «Шахта «Лісова»» Державного підприємства «Львіввугілля» з 01.09.2019 по 02.06.2021.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, 79061; код ЄДРПОУ: 13814885) зарахувати ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до страхового (загального) та пільгового (спеціального) стажу за Списком № 1 період його роботи у Відокремленому підрозділі «Шахта «Лісова»» Державного підприємства «Львіввугілля»» з 01.09.2019 по 02.06.2021 та здійснити перерахунок та виплату його пенсії, з врахуванням вказаного стажу, згідно з ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» з 19.07.2021, з урахуванням раніше виплачених сум.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, 79061; код ЄДРПОУ: 13814885) сплачений судовий збір в сумі 992 (дев'ятсот дев'яносто дві) грн. 40 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Братичак Уляна Володимирівна