Ухвала від 26.08.2022 по справі 260/3050/22

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

26 серпня 2022 рокум. Ужгород№ 260/3050/22

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Дору Ю.Ю., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 - тимчасово виконувача обов'язків керівника Управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - ОСОБА_3 про визнання протиправними та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до ОСОБА_2 - тимчасово виконувача обов'язків керівника Управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - ОСОБА_3 у якій просить суд: визнати відмову Відповідачки ОСОБА_4 протиправною, щодо не надання повної та належної інформації на запит, зобов язання вчинення певних дій: зобов'язати Відповідачку ОСОБА_4 надати мені, Позивачеві, в паперовому вигляді, належно посвідчені копії з документів у відповідності до діючих вимог національного стандарту ДСТУ 4163:2020 «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів»., які запитувались Запитом на отримання публічної інформації від 14 липня 2022 року, У випадку відсутності запитуваних (вище перелічених документів)-прошу суд зобов'язати Відповідачку ОСОБА_4 , надати офіційну, належним чином посвідчену інформаційну Довідку про те, що перелічені у моєму інформаційному запиті документи, громадянином ОСОБА_5 , до Управління містобудування та архітектури Ужгородської міської Ради не подавалися.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст. ст. 160, 161 КАС України з наступних підстав.

Відповідно до п.4 ч.5 статті 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Суд вказує, що відповідачем у справі позивач зазначила - ОСОБА_2 - тимчасового виконувача обов'язків керівника Управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради, разом з тим, зі змісту позовних вимог вказано що вимога позивача звернена до відповідача, - як до особи, що має надати інформацію на запит.

Відповідно до статті 13 ЗУ « Про доступ до публічної інформації», розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються: 1) суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання; 2) юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів; 3) особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов'язаної з виконанням їхніх обов'язків; 4) суб'єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, - стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них; 5) юридичні особи публічного права, державні/комунальні підприємства або державні/комунальні організації, що мають на меті одержання прибутку, господарські товариства, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток, паїв) прямо чи опосередковано належать державі та/або територіальній громаді, - щодо інформації про структуру, принципи формування та розмір оплати праці, винагороди, додаткового блага їх керівника, заступника керівника, особи, яка постійно або тимчасово обіймає посаду члена виконавчого органу чи входить до складу наглядової ради.

Відповідно до статті 19 ЗУ « Про доступ до публічної інформації», запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. 2. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту. 3. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача.

Відповідно до статті 3 ЗУ « Про звернення громадян», під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги.

Пропозиція (зауваження) - звернення громадян, де висловлюються порада, рекомендація щодо діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів, посадових осіб, а також висловлюються думки щодо врегулювання суспільних відносин та умов життя громадян, вдосконалення правової основи державного і громадського життя, соціально-культурної та інших сфер діяльності держави і суспільства.

Заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.

Скарга - звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, посадових осіб.

З аналізу вищевикладеного, що розпорядником інформації, є саме суб'єкт владних повноважень, а не його посадові особи, відтак, позивачу необхідно у спосіб визначений до статті 160,161 КАС України, надати позовну заяву, уточнивши в ній прохальну частину заявленого позову та привівши зміст позовних вимог у відповідність до обставин, якими такі вимоги обґрунтовує (та копію такої позовної заяви відповідно до кількості учасників справи) та чітко вказавши відповідача по справі, до якого позивач заявляє свої вимоги, відповідно до чинного законодавства

Відповідно до п.5 ч.5 статті 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до ч.4 статті 161 КАС України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Разом з тим, позивач вказуючи, що 14 липня 2022 року зверталася з письмовою заявою до Управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради не надала суду доказ такого звернення.

Відповідно до ч.1 статті 161 КАС України, до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Так, позивач не надав жодного документу доданих до позовної заяви для відповідача та не надав копію позовної заяви та копії доданих до позовної заяви документів для третьої особи - ОСОБА_3 . Суд зауважує, що КАС України, не визначає як «особисте передання» особі матеріалів позову, як виключення з норми статті 161 КАС України, а тому не може зазначене позивачем прийняти судом до уваги.

Вищенаведене свідчить про невідповідність вимогам ст. 160 КАС України.

Відповідно до статті 169 КАС України суддя, зокрема, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до статті 169 частини 4 пункту 1 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Отже, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно у спосіб визначений до статті 160,161 КАС України, надати суду позовну заяву, уточнивши в ній прохальну частину заявленого позову та привівши зміст позовних вимог у відповідність до обставин, якими такі вимоги обґрунтовує (та копію такої позовної заяви відповідно до кількості учасників справи) та чітко вказавши відповідача по справі, до якого позивач заявляє свої вимоги, відповідно до чинного законодавства, надати доках звернення з письмовою заявою до Управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради 14 липня 2022 року, та надати копії позовних заяв та доданих до позовних заяв документів відповідно до кількості учасників справи.

На підставі наведеного та керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 248 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 - тимчасово виконувача обов'язків керівника Управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - ОСОБА_3 про визнання протиправними та зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.

Надати позивачу строк п'ять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення вищезазначених недоліків.

Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.

Попередити позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачеві.

Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Суддя Ю.Ю.Дору