Україна
Донецький окружний адміністративний суд
13 березня 2020 року Справа№200/14639/19-а
приміщення суду за адресою: 84122, м. Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Кравченко Т.О.,
за участю
секретаря судового засідання Дьяченка Є.І.,
представника позивача Денщика В.І.,
представника відповідача Ярової С.Е.,
розглянув в порядку загального позовного провадження в судовому засіданні адміністративну справу за позовом комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» до Головного управління ДПС у Донецькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
встановив:
19 грудня 2019 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» в особі Слов'янського регіонального виробничого управління комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» (далі - позивач, КП «Компанія «Вода Донбасу») до Головного управління ДПС у Донецькій області (далі - відповідач, ГУ ДПС у Донецькій області), в якому позивач просив:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення ГУ ДПС у Донецькій області від 01 жовтня 2019 року № 0001835504 на суму 857,08 грн;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення рішення ГУ ДПС у Донецькій області від 01 жовтня 2019 року № 0001825504 на суму 102,24 грн.
І. Заяви, клопотання учасників справи. Процесуальні дії у справі.
24 грудня 2019 року суд постановив ухвалу про прийняття позовної заяви та відкриття провадження в адміністративній справі № 200/14639/19-а; задовольнив клопотання позивача та вирішив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження; призначив справу до розгляду в судовому засіданні на 24 січня 2020 року; встановив строки для подання заяв по суті справи; витребував у відповідача докази.
В судовому засіданні 24 січня 2020 року оголошена перерва до 06 лютого 2020 року.
24 січня 2020 року суд постановив ухвалу, якою задовольнив заяву відповідача про розгляд справи в порядку загального позовного провадження; вирішив розглядати справу в порядку загального позовного провадження; змінив судове засідання для розгляду справи по суті, призначене на 06 лютого 2020 року, підготовчим засіданням.
11 березня 2020 року за наслідками підготовчого засідання суд постановив ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначив справу до судового розгляду по суті на 05 березня 2020 року.
В судовому засіданні 05 березня 2020 року оголошена перерва до 11 березня 2020 року; в судовому засіданні 11 березня 2020 року оголошена перерва до 13 березня 2020 року для надання відповідачем додаткових пояснень і доказів.
Справа розглянута по суті 13 березня 2020 року в судовому засіданні за участю представників сторін.
На підставі ч. 1 ст. 229 КАС України під час розгляду справи здійснювалося повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
ІІ. Стислий виклад позиції позивача та заперечень відповідача.
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що 01 жовтня 2019 року ГУ ДПС у Донецькій області прийняло податкові повідомлення-рішення № 0001835504 та № 0001825504, якими застосувало до Слов'янського регіонального виробничого управління КП «Компанія «Вода Донбасу» (далі - Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу») штрафні санкції за порушення строку сплати грошового зобов'язання з земельного податку з юридичних осіб на загальну суму 952,32 грн.
Позивач зазначав, що Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» зареєстроване в м. Слов'янськ та є платником земельного податку за користування земельними ділянками Слов'янської міської ради, Райгородоцьої селищної ради Слов'янського району Донецької області, Маяківської сільської ради Слов'янського району Донецької області.
Місто Слов'янськ, селище Райгородок Слов'янського району Донецької області, село Маяки Слов'янського району Донецької області включені до Переліку населеного пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція.
Позивач покликався на норми ст. 6 Закону України від 02 вересня 2014 року № 1669-VІІ «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» (далі - Закон № 1669) в редакції, яка була чинною до 08 червня 2016 року, та зазначав, що до 08 червня 2016 року Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» як суб'єкт господарювання, який здійснює діяльність на території проведення антитерористичної операції, було звільнено від плати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності.
На підтвердження цього доводу позивач наводив висновки Верховного Суду, викладені в постановах від 29 січня 2019 року по справі № 805/4626/16-а, від 16 липня 2019 року по справі № 805/1684/19-а.
Починаючи з червня 2016 року Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» належним чином виконувало обов'язок щодо сплати земельного податку відповідно до задекларованих сум, про що свідчать дані електронного кабінету платника та платіжні доручення про сплату земельного податку.
Крім того, 28 липня 2016 року Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» добровільно сплатило земельний податок за травень 2016 року.
Позивач наголошував, що відсутність обов'язку сплати земельного податку за податкові періоди до 08 червня 2016 року виключає можливість утворення податкового боргу з цього податку та, як наслідок, формування контролюючим органом розпорядчих документів, які покладають на платника податку додаткові грошові зобов'язання у вигляді податкового зобов'язання та/або штрафної (фінансової) санкції, пені.
Позивач зауважував, що згідно з розрахунками штрафних санкцій до податкових повідомлень-рішень, які є предметом спору, кількість днів прострочення оплати складає 26 (з 30 червня 2016 року по 26 липня 2019 року), тобто кінцевий строк сплати зобов'язання 30 червня 2019 року, а фактично сплачено 26 липня 2019 року, що вказує на прострочення строку сплати узгодженого податкового зобов'язання за травень 2019 року.
Позивач покликався на висновок Верховного Суду, наведений в постановах від 14 березня 2019 року по справі № 805/220/17-а, від 19 лютого 2019 року по справі № 805/3343/17-а, та зазначав, що відсутність обов'язку сплати податкового зобов'язання виключає утворення податкового боргу. Відповідно, спрямування контролюючим органом коштів, сплачених позивачем в рахунок виконання зобов'язання зі сплати земельного податку за поточні податкові періоди, на погашення нібито податкового боргу з податку на землю за ті періоди, коли позивач був звільнений від його сплати (до 08 червня 2016 року), є протиправним.
Позивач наводив ст. 10 Закону № 1669 та зазначав, що протягом терміну дії цього Закону єдиним належним та достатнім документом, що підтверджує настання обставин непереборної сили (форс-мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, які підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежне виконання) зобов'язань, є сертифікат Торгово-промислової палати України.
Позивач доводив, що Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» не допустило порушення термінів сплати грошового зобов'язання з земельного податку за 2019 рік, оскільки законодавство, яке діяло до 08 червня 2016 року, звільняло суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції під час її проведення, від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності, а своєчасна сплата земельного податку за податкові періоди після 08 червня 2016 року свідчить про відсутність податкового боргу з земельного податку за ці періоди, як наслідок, нарахування штрафу нібито за затримку сплати грошового зобов'язання є безпідставним.
Також позивач зауважив, що, керуючись ст. 6 Закону № 1669 в редакції до 08 червня 2016 року, в лютому 2019 року подав контролюючому органу уточнюючі податкові декларації з плати за землю за податкові періоди 2016 року за земельні ділянки Райгородоцької селищної ради Слов'янського району Донецької області, Маяківської сільської ради Словянського району Донецької області, якими зменшив податкові зобов'язання за січень-квітень 2016 року.
Крім того в обґрунтування заявлених вимог позивач покликався на такі, що набрали законної сили, рішення Донецького окружного адміністративного суду від 12 березня 2019 року по справі № 200/14943/18-а, від 18 лютого 2019 року по справі № 200/13617/18-а, від 09 листопада 2018 року № 200/10964/18-а, якими визнані протиправними та скасовані податкові повідомлення-рішення, винесені контролюючим органом за аналогічних обставин за попередні періоди.
З огляду на викладене позивач просив задовольнити позов.
Відповідач позов не визнав, надав відзив на позовну заяву.
Відповідач доводив, що у спірних правовідносинах діяв в межах повноважень, в порядку та способом, що визначені податковим законодавством.
Зазначав, що Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» зареєстроване у м. Слов'янськ та є користувачем земельних ділянок Райгородоцької селищної ради та Маяківської сільської ради.
Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» надало декларацію з плати за землю за 2019 рік від 19 лютого 2019 року № 9025901278, в якій самостійно визначило плату за землю з юридичних осіб в сумі 1 022,40 грн; декларацію з плати за землю за 2019 рік від 19 лютого 2018 року № 9025901310, в якій самостійно визначило плату за землю з юридичних осіб в сумі 8 570,80 грн.
Відповідач вказував на те, що за результатами камеральної перевірки встановлено порушення Слов'янським РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» граничних строків сплати узгоджених податкових зобов'язань з плати за землю, що відображено в акті від 21 серпня 2019 року № 2402/05-99-47-07.
Ці порушення слугували підставою для прийняття контролюючим органом податкових повідомлень-рішень від 01 жовтня 2019 року № 0001825504 та № 0001835504.
Щодо посилання позивача на норми Закону № 1669 відповідач зазначив, що згідно з п. 38 розділу ХХ підрозділу 10 ПК України тимчасово, на період проведення антитерористичної операції, для платників податків, які станом на 14 квітня 2014 року мали місцезнаходження (місце проживання) на тимчасово окупованій території, що визнана такою відповідно до постанови Верховної Ради України «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями», або в населених пунктах на лінії зіткнення, та/або платників податків, які мають об'єкти оподаткування місцевими податками, зборами на цих територіях, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у цьому пункті.
При цьому відповідно до п. 38.1 ст. 38 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України окупована територія - територія окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, визначена відповідно до постанови Верховної Ради України «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями», на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження та населених пунктів на лінії зіткнення, визначається Кабінетом Міністрів України.
Місто Слов'янськ та населені пункти, що розташовані у Слов'янському районі, не входять до переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження та населених пунктів на лінії зіткнення, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 року № 1085-р.
Відповідач наголошував, що Закон № 1669 не є законом з питань оподаткування або внесення змін до ПК України, як наслідок, його положення суперечать п. 2.1 ст. 2 та п. 7.3 ст. 7 ПК України, а тому не підлягають застосуванню до спірних правовідносин.
Крім того, відповідач зауважував, що надані позивачем сертифікати засвідчують обставини непереборної сили з 14 квітня 2014 року, стосуються положень п. п. 100.4-100.5 ст. 100 ПК України, та в жодному разі не стосуються своєчасності та повноти сплати податків і зборів.
На цих підставах відповідач просив відмовити в позові.
Позивач надав відповідь на відзив, в якій наполягав на застосуванні до спірних правовідносин норм Закону № 1669.
ІІІ. Обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин, з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини. Докази відхилені судом, та мотиви їх відхилення.
На виконання вимог ст. 90 КАС України суд оцінив докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні; оцінив належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, виходячи з того, що жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 77 КАС України кожна особа повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу.
За правилами абз. 1 ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно з ч. 5 ст. 77 КАС України якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних документів.
З'ясовуючи чи мали місце обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, а також чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, суд встановив таке.
Позивач - комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу» (ідентифікаційний код: 00191678, місцезнаходження: 87547, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Карла Лібкнехта, буд. 177А) зареєстроване як юридична особа 03 вересня 2007 року, про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесений відповідний запис.
В структуру КП «Компанія «Вода Донбасу» входить низка відокремлених підрозділів без статусу юридичної особи, в тому числі Слов'янське регіональне виробниче управління КП «Компанія «Вода Донбасу» (код ЄДРПОУ ВП: 35397869, місцезнаходження: 84112, Донецька обл., м. Слов'янськ, вул. Університетська, буд. 13).
Як платник податків Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» перебуває на обліку в Слов'янській об'єднаній державній податковій інспекції ГУ ДФС у Донецькій області з 10 вересня 2007 року за № 5724.
Ці обставини встановлені на підставі витягу з ЄДР від 01 серпня 2018 року № 23793975, витягу з ЄДР від 27 листопада 2019 року № 1006018859, статуту КП «Компанія «Вода Донбасу», затвердженого розпорядженням голови Донецької обласної ради від 28 серпня 2007 року № 98р, Положення № 5 про Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу», затвердженого наказом КП «Компанія «Вода Донбасу» від 12 листопада 2015 року № 196, відомостей ЄДР, отриманих судом на стадії прийняття позовної заяви та відкриття провадження у справі.
Відповідач - Головне управління ДПС у Донецькій області (ідентифікаційний код 43142826) зареєстроване як юридична особа 31 липня 2019 року, про що до ЄДР внесений відповідний запис.
В структуру ГУ ДПС у Донецькій області входить Слов'янсько-Лиманське управління ГУ ДПС у Донецькій області (код ЄДРПОУ ВП: 43196693) без статусу юридичної особи.
ГУ ДПС у Донецькій області є правонаступником Головного управління ДФС у Донецькій області (ідентифікаційний код 39406028) зареєстрованого як юридична особа 23 вересня 2014 року, про що до ЄДР внесений відповідний запис.
21 серпня 2019 року головний державний ревізор-інспектор відділу місцевих податків і зборів, екологічного податку та рентної плати Слов'янсько-Лиманського управління Головного управління ДФС у Донецькій області Демченко Л.В. на підставі пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п. 75.1 ст. 75 у порядку ст. 76 ПК України провела камеральну перевірку з питання своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) згідно з податковими деклараціями за 2019 рік № 9025901278, № 9025901310 від 19 лютого 2019 року, код платежу - 18010500, за результатами якої склала акт № 2402/05-99-47-07 «Про результати камеральної перевірки з питання своєчасності сплати грошового зобов'язання з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) Слов'янське регіональне виробниче управління комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» (код ЄДРПОУ 35397869)».
Контролюючий орган в акті перевірки наводив норми пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16, п. 286.2 ст. 286, п. 57.1 ст. 57, п. 87.9 ст. 87 ПК України та зазначав, що перевіркою встановлено:
податкова декларація з плати за землю за 2019 рік від 19 лютого 2019 року № 9025901278, 10% - узгоджене податкове зобов'язання платника - 1 022,40 грн; граничний термін сплати - 30 червня 2019 року; фактично сплачено - 26 липня 2019 року; кількість днів затримки - 26;
податкова декларація з плати за землю за 2019 рік від 19 лютого 2019 року № 9025901310, 10% - узгоджене податкове зобов'язання платника - 8 570,80 грн; граничний термін сплати - 30 червня 2019 року; фактично сплачено - 26 липня 2019 року; кількість днів затримки - 26.
Контролюючий орган дійшов висновку, що дані камеральної перевірки свідчать про несвоєчасну сплату платником податків узгодженого податкового грошового зобов'язання по податковим деклараціям з плати за землю за 2019 рік № 9025901278, № 9025901310 від 19 лютого 2019 року, відповідальність за яке передбачена п. 126.1 ст. 126 ПК України.
Акт від 21 серпня 2019 року надісланий на адресу Слов'янського РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» рекомендованою поштовою кореспонденцією та вручений адресату 22 серпня 2019 року, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.
Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» подало заперечення на акт про результати камеральної перевірки (лист від 27 серпня 2019 року № 5.05/1405), які відхилені контролюючим органом (лист ГУ ДПС у Донецькій області від 18 вересня 2019 року № 4260/10/05-99-55-04).
Відповідь на заперечення від 18 вересня 2019 року надіслана на адресу Слов'янського РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» рекомендованою поштовою кореспонденцією та вручена адресату 20 вересня 2019 року, що підтверджено рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
01 жовтня 2019 року ГУ ДПС у Донецькій області прийняло податкове повідомлення-рішення форми «Ш» № 0001825504.
Цим податковим повідомленням-рішенням відповідно до акта від 21 серпня 2019 року № 2402/05-99-47-07, яким встановлено порушення строку сплати суми грошового зобов'язання п. 286.2 ст. 286, п. 287.3 ст. 287 ПК України з земельного податку з юридичних осіб, та на підставі ст. 126 ПК України затримку на 26 календарних днів сплати грошового зобов'язання в суму 1 022,40 грн Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» зобов'язано сплатити штраф в розмірі 10% у сумі 102,24 грн за платежем земельний податок з юридичних осіб, 18010500.
01 жовтня 2019 року ГУ ДПС у Донецькій області прийняло податкове повідомлення-рішення форми «Ш» № 0001835504.
Цим податковим повідомленням-рішенням відповідно до акта від 21 серпня 2019 року № 2402/05-99-47-07, яким встановлено порушення строку сплати суми грошового зобов'язання п. 286.2 ст. 286, п. 287.3 ст. 287 ПК України з земельного податку з юридичних осіб, та на підставі ст. 126 ПК України затримку на 26 календарних днів сплати грошового зобов'язання в суму 8 570,80 грн Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» зобов'язано сплатити штраф в розмірі 10% у сумі 857,08 грн за платежем земельний податок з юридичних осіб, 18010500.
В додатках до податкових повідомлень-рішень від 01 жовтня 2019 року № 0001825504 та № 0001835504 наведений розрахунок штрафних санкцій, який відповідає тому, що викладений в акті від 21 серпня 2019 року.
Податкові повідомлення-рішення від 01 жовтня 2019 року № 0001825504 та № 0001835504 надіслані на адресу платника податків рекомендованою поштовою кореспонденцією та вручені адресату 03 жовтня 2019 року, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.
Позивач не погодився з цими податковими повідомленнями-рішеннями та оскаржив їх в адміністративному порядку.
06 грудня 2019 року Державна податкова служба України прийняла рішення № 12112/6/99-00-08-05-05 про результати розгляду скарги, яким податкові повідомлення-рішення від 01 жовтня 2019 року № 0001825504 та № 0001835504 залишила без змін, а скарга Слов'янського РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» від 07 жовтня 2019 року - без задоволення.
Щодо наявності в користуванні у Слов'янського РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» земельних ділянок комунальної власності суд встановив такі обставини.
Відповідно до п. 1.2 Статуту КП «Компанія «Вода Донбасу» позивач є правонаступником прав та обов'язків державного виробничого підприємства по зовнішньому централізованому водопостачанню «Укрпромводчермет».
Згідно з державним актом на право постійного користування землею серії ІІ-ДН № 001886 від 16 січня 2001 року, державному виробничому підприємству по зовнішньому централізованому водопостачанню «Укрпромводчермет» надані у постійне користування 52,6198 га землі в межах згідно з планом землекористування для розміщення та обслуговування об'єктів водопостачання, енергозабезпечення та під'їзної автодороги відповідно до рішення Райгородської селищної ради народних депутатів від 12 квітня 2000 року № 23/11-91.
Державний акт зареєстрований в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за № 43.
Згідно з державним актом на право постійного користування землею серії ІІ-ДН № 001887 від 16 січня 2001 року, державному виробничому підприємству по зовнішньому централізованому водопостачанню «Укрпромводчермет» надані у постійне користування 485,7969 га землі в межах згідно з планом землекористування для розміщення та обслуговування об'єктів водопостачання, енергозабезпечення та під'їзної автодороги відповідно до рішення Маяківської сільської ради народних депутатів від 12 квітня 2000 року № 23/12-121.
Державний акт на зареєстрований в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за № 42.
На час виникнення спірних правовідносин платником земельного податку за вказані вище земельні ділянки, що перебували в постійному користуванні КП «Компанія «Вода Донбасу» як правонаступника державного виробничого підприємства по зовнішньому централізованому водопостачанню «Укрпромводчермет», було Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу», що визнається сторонами.
Щодо нарахування та сплати Слов'янським РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» податкових зобов'язань з плати за землю суд встановив такі обставини.
18 лютого 2016 року Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» подало звітну податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2016 рік, якою визначило річну суму зобов'язання, що підлягає сплаті, - 18 042,13 грн, в тому числі в січні-листопаді 2016 року по 1 503,51 грн щомісячно, в грудні 2016 року - 1 503,52 грн.
17 березня 2016 року Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» подало уточнюючу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2016 рік, якою визначило річну суму зобов'язання, що підлягає сплаті, - 202 189,35 грн з нарахуванням до зменшення податкового зобов'язання на суму 370 680,48 грн за лютий-грудень 2016 року та вказівкою на розмір завищення податкового зобов'язання минулих податкових періодів або періодів поточного року, за якими минув термін сплати, на суму 33 698,32 грн за січень 2016 року.
20 лютого 2017 року Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» подало звітну податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2017 рік, якою визначило річну суму зобов'язання, що підлягає сплати, - 169 314,17 грн, в тому числі в січні-листопаді 2017 року по 14 109,51 грн щомісячно, в грудні 2017 року - 14 109,56 грн.
27 лютого 2017 року Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» подало уточнюючу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки держаної або комунальної власності) за 2017 рік, якою визначило річну суму зобов'язання, що підлягає сплаті, - 18 174,14 грн з нарахуванням до збільшення податкового зобов'язання на суму 5 260,81 грн за січень-грудень 2017 року.
13 лютого 2018 року Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» подало звітну податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки держаної або комунальної власності) за 2018 рік, якою визначило річну суму зобов'язання, що підлягає сплаті, - 151 403,67 грн, в тому числі в січні-листопаді 2018 року по 12 616,97 грн щомісячно та в грудні 2018 року - 12 617,00 грн.
26 лютого 2018 року Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» подало уточнюючу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2018 рік, якою визначило річну суму зобов'язання, що підлягає сплаті, - 273 551,06 грн з нарахуванням до збільшення податкового зобов'язання на суму 273 551,06 грн за січень-грудень 2018 року.
08 лютого 2019 року Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» подало уточнюючу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2016 рік, якою визначило річну суму зобов'язання, що підлягає сплаті, - 12 028,09 грн з нарахуванням до зменшення податкового зобов'язання на суму 6 014,04 грн за січень-квітень 2016 року.
10 лютого 2019 року Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» подало звітну податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки держаної або комунальної власності) за 2019 рік, якою визначило річну суму зобов'язання, що підлягає сплаті, - 151 128,43 грн, в тому числі в січні-листопаді 2019 року по 12 594,04 грн щомісячно, в грудні 2019 року - 12 593,99 грн.
15 лютого 2019 року Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» подало уточнюючу податкову декларацію за плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2016 рік, якою визначило річну суму зобов'язання, що підлягає сплаті, - 134 792,90 грн з нарахуванням до зменшення податкового зобов'язання на суму 67 396,44 грн за січень-квітень 2016 року.
18 лютого 2019 року Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» подало звітну податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2019 рік, якою визначило річну суму зобов'язання, що підлягає сплаті, - 273 392,69 грн, в тому числі в січні-листопаді 2019 року по 22 782,72 грн щомісячно, в грудні 2019 року - 22 782,77 грн.
На підтвердження виконання зобов'язань з внесення плати за землю до місцевих бюджетів за місцем розташування земельних ділянок Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» надало платіжні доручення:
№ 919 від 28 липня 2016 року на суму 1 503,51 грн з призначенням платежу «плата за землю за 05.2016 року по строку 28 липня 2016 року»;
№ 920 від 28 липня 2016 року на суму 1 503,51 грн з призначенням платежу «плата за землею за 06.2016 року по строку 28 липня 2016 року»;
№ 917 від 28 липня 2016 року на суму 178,98 грн з призначенням платежу «плата за землю за 05.2016 по строку 28 липня 2016 року;
№ 918 від 28 липня 2016 року на суму 178,98 грн з призначенням платежу «плата за землю за 06.2016 року по строку 28 липня 2016 року;
№ 923 від 28 липня 2016 року на суму 16 849,11 грн з призначенням платежу «плата за землею за 06.2016 року по строку 28 липня 2016 року»;
№ 924 від 28 липня 2016 року на суму 16 849,11 грн з призначенням платежу «плата за землю за 06.2016 року по строку 28 липня 2016 року»;
№ 1063 від 23 серпня 2016 року на суму 16 849,11 грн з призначенням платежу «плата за землею за 07.2016 року по строку 23 липня 2016 року»;
№ 1246 від 28 вересня 2016 року на суму 178,98 грн з призначенням платежу «плата за землю за 08.2016 року по строку 28 вересня 2016 року»;
№ 1060 від 23 серпня 2016 року на суму 178,98 грн з призначенням платежу «плата за землю за 07.2016 року по строку 23 липня 2016 року»;
№ 1061 від 23 серпня 2016 року на суму 1 503,51 грн з призначенням платежу «плата за землю за 07.2016 року по строку 23 липня 2016 року»;
№ 1249 від 28 вересня 2016 року на суму 233,51 грн з призначенням платежу «плата за землю за 08.2016 року по строку 28 вересня 2016 року»;
№ 1251 від 29 вересня 2016 року на суму 1 270,00 грн з призначенням платежу «плата за землю за 08.2016 року по строку 29 вересня 2016 року»;
№ 1252 від 29 вересня 2016 року на суму 16 849,11 грн з призначенням платежу «плата за землю за 08.2016 року по строку 29 вересня 2016 року»;
№ 42 від 27 жовтня 2016 року на суму 178,98 грн з призначенням платежу «плата за землю за 09.2016 року по строку сплати 27 жовтня 2016 року»;
№ 43 від 27 жовтня 2016 року на суму 1 503,51 грн з призначенням платежу «плата за землю за 09.2016 року по строку сплати 27 жовтня 2016 року»;
№ 46 від 28 жовтня 2016 року на суму 16 849,11 грн з призначенням платежу «плата за землю за 09.2016 року по строку сплати 27 жовтня 2016 року»;
№ 220 від 28 листопада 2016 року на суму 178,98 грн з призначенням платежу «плата за землю за 10.2016 року по строку сплати 28 листопада 2016 року»;
№ 221 від 28 листопада 2016 року на суму 1 503,51 грн з призначенням платежу «плата за землю за 10.2016 року по строку сплати 28 листопада 2016 року»;
№ 222 від 28 листопада 2016 року на суму 16 849,11 грн з призначенням платежу «плата за землю за 10.2016 року по строку сплати 28 листопада 2016 року»;
№ 361 від 26 грудня 2016 року на суму 178,98 грн з призначенням платежу «плата за землю за 11.2016 року по строку сплати 26 грудня 2016 року»;
№ 362 від 26 грудня 2016 року на суму 1 503,51 грн з призначенням платежу «плата за землю за 11.2016 року по строку сплати 26 грудня 2016 року;
№ 363 від 26 грудня 2016 року на суму 16 849,11 грн з призначенням платежу «плата за землю за 11.2016 року по строку сплати 26 грудня 2016 року»;
№ 81 від 27 січня 2017 року на суму 178,94 грн з призначенням платежу «плата за землю за 12.2016 року по строку сплати 27 січня 2017 року»;
№ 85 від 27 січня 2017 року на суму 1 503,52 грн з призначенням платежу «плата за землю за 12.2016 року по строку сплати 27 січня 2017 року»;
№ 86 від 27 січня 2017 року на суму 16 849,14 грн з призначенням платежу «плата за землю за 12.2016 року по строку сплати 27 січня 2017 року»;
№ 173 від 27 лютого 2017 року на суму 192,02 грн з призначенням платежу «плата за землю за 01.2017 року по строку сплати 28 лютого 2017 року»;
№ 174 від 27 лютого 2017 року на суму 14 109.51 грн з призначенням платежу «плата за землю за 01.2017 року по строку сплати 28 лютого 2017 року»;
№ 177 від 28 лютого 2017 року на суму 1 514,51 грн з призначенням платежу «плата за землю за 01.2017 року по строку сплати 28 лютого 2017 року»;
№ 300 від 23 березня 2017 року на суму 192,02 грн з призначенням платежу «плата за землю за 02.2017 року по строку сплати 31 березня 2017 року»;
№ 301 від 23 березня 2017 року на суму 1 514,51 грн з призначенням платежу «плата за землю за 02.2017 року по строку сплати 31 березня 2017 року»;
№ 302 від 23 березня 2017 року на суму 14 109,51 грн з призначенням платежу «плата за землю за 02.2017 року по строку сплати 31 березня 2017 року»;
№ 439 від 24 квітня 2017 року на суму 192,02 грн з призначенням платежу «плата за землю за 02.2017 року по строку сплати 30 квітня 2017 року»;
№ 440 від 24 квітня 2017 року на суму 1 514,51 грн з призначенням платежу «плата за землю за 03.2017 року по строку сплати 30 квітня 2017 року»;
№ 441 від 24 квітня 2017 року на суму 14 109,51 грн з призначенням платежу «плата за землю за 03.2017 року по строку сплати 30 квітня 2017 року»;
№ 534 від 24 травня 2017 року на суму 192,02 грн з призначенням платежу «плата за землю за 04.2017 року по строку сплати 31 травня 2017 року»;
№ 549 від 29 травня 2017 року на суму 1 514,51 грн з призначенням платежу «плата за землю за 04.2017 року по строку сплати 31 травня 2017 року»;
№ 550 від 29 травня 2017 року на суму 14 109,51 грн з призначенням платежу «плата за землю за 04.2017 року по строку сплати 31 травня 2017 року»;
№ 673 від 20 червня 2017 року на суму 192,02 грн з призначенням платежу «плата за землю за 05.2017 року по строку сплати 30 червня 2017 року»;
№ 674 від 21 червня 2017 року на суму 1 214,51 грн з призначенням платежу «плата за землю за 05.2017 року по строку сплати 30 червня 2017 року»;
№ 678 від 22 червня 2017 року на суму 300,00 грн з призначенням платежу «плата за землею за 05.2017 року по строку сплати 30 червня 2017 року»;
№ 683 від 22 червня 2017 року на суму 800,00 грн з призначенням платежу «плата за землю за 05.2017 року по строку сплати 30 червня 2017 року»;
№ 682 від 22 червня 2017 року на суму 12 309,51 грн з призначенням платежу «плата за землю за 05.2017 року по строку сплати 30 червня 2017 року»;
№ 684 від 23 червня 2017 року на суму 1 000,00 грн з призначенням платежу «плата за землю за 05.2017 року по строку сплати 30 червня 2017 року»;
№ 754 від 20 липня 2017 року на суму 192,02 грн з призначенням платежу «плата за землю за 06.2017 року по строку сплати 30 липня 2017 року»;
№ 755 від 20 липня 2017 року на суму 1 514,51 грн з призначенням платежу «плата за землю за 06.2017 року по строку сплати 30 липня 2017 року»;
№ 769 від 24 липня 2017 року на суму 14 109,51 грн з призначенням платежу «плата за землю за 06.2017 року по строку сплати 30 липня 2017 року»;
№ 930 від 29 серпня 2017 року на суму 1 514,51 грн з призначенням платежу «плата за землю за 07.2017 року по строку сплати 31 серпня 2017 року»;
№ 928 від 29 серпня 2017 року на суму 192,02 грн з призначенням платежу «плата за землю за 07.2017 року по строку сплати 31 серпня 2017 року»;
№ 931 від 29 серпня 2017 року на суму 14 109,51 грн з призначенням платежу «плата за землю за 07.2017 року по строку сплати 31 серпня 2017 року»;
№ 1082 від 25 вересня 2017 року на суму 192,02 грн з призначенням платежу «плата за землю за 08.2017 року по строку сплати 30 вересня 2017 року»;
№ 1083 від 25 вересня 2017 року на суму 1 514,51 грн з призначенням платежу «плата за землею за 08.2017 року по строку сплати 30 вересня 2017 року»;
№ 1084 від 25 вересня 2017 року на суму 14 109,51 грн з призначенням платежу «плата за землю за 08.2017 року по строку сплати 30 вересня 2017 року»;
№ 1222 від 24 жовтня 2017 року на суму 192,02 грн з призначенням платежу «плата за землю за 09.2017 року по строку сплати 30 жовтня 2017 року»;
№ 1223 від 24 жовтня 2017 року на суму 1 514,51 грн з призначенням платежу «плата за землю 09.2017 року по строку сплати 30 жовтня 2017 року»;
№ 1226 від 24 жовтня 2017 року на суму 14 109,51 грн з призначенням платежу «плата за землю за 09.2017 року по строку сплати 30 жовтня 2017 року»;
№ 1410 від 24 листопада 2017 року на суму 1 514,51 грн з призначенням платежу «плата за землю за 10.2017 року по строку сплати 24 листопада 2017 року»;
№ 1417 від 27 листопада 2017 року на суму 192,02 грн з призначенням платежу «плата за землю за 10.2017 року по строку сплати 24 листопада 2017 року»;
№ 1418 від 27 листопада 2017 року на суму 14 109,51 грн з призначенням платежу «плата за землю за 10.2017 рок по строку сплати 24 листопада 2017 року»;
№ 1551 від 21 грудня 2017 року на суму 192,02 грн з призначенням платежу «плата за землю за 11.2017 року по строку сплати 30 грудня 2017 року»;
№ 1552 від 21 грудня 2017 року на суму 1 514,51 грн з призначенням платежу «плата за землю за 11.2017 року по строку сплати 30 грудня 2017 року»;
№ 1553 від 21 грудня 2017 року на сум 14 109,51 грн з призначенням платежу «плата за землю за 11.2017 року по строку сплати 30 грудня 2017 року»;
№ 60 від 23 січня 2017 року на суму 192,04 грн з призначенням платежу «плата за землю за 12.2017 року по строку сплати 30 січня 2018 року»;
№ 61 від 23 січня 2018 року на суму 1 514,53 грн з призначенням платежу «плата за землю за 12.2017 року по строку сплати 30 січня 2018 року»;
№ 62 від 23 січня 2018 року на суму 14 109,56 грн з призначенням платежу «плата за землю за 12.2017 року по строку сплати 30 січня 2018 року»;
№ 380 від 29 березня 2018 року на суму 285 588,98 грн з призначенням платежу «недоїмка з податку на землю за 2017 рік - 265 682,17 грн, 3% річних - 5 138,95 грн, пеня - 14 767,86 грн»;
№ 396 від 30 березня 2018 року на суму 108,66 грн з призначенням платежу «недоїмка з податку на землю за 2017 рік»;
№ 229 від 26 лютого 2018 року на суму 5 278,00 грн з призначенням платежу «плата за землю за 01.2018 року по строку сплати 02 березня 2018 року»;
№ 231 від 26 лютого 2018 року на суму 12 616,97 грн з призначенням платежу «плата за землю за 01.2018 року по строку сплати 02 березня 2018 року»;
№ 230 від 26 лютого 2018 року на суму 22 795,92 грн з призначенням платежу «плата за землю за 01.2018 року по строку сплати 02 березня 2018 року»;
№ 350 від 27 березня 2018 року на суму 5 278,00 грн з призначенням платежу «плата за землю за 02.2018 року по строку сплати 30 березня 2018 року»;
№ 351 від 27 березня 2018 року на суму 12 616,97 грн з призначенням платежу «плата заземлю за 02.2018 року по строку сплати 30 березня 2018 року»;
№ 369 від 29 березня 2018 року на суму 22 795,92 грн з призначенням платежу «плата за землю за 02.2018 року по строку сплати 30 березня 2018 року»;
№ 515 від 20 квітня 2018 року на суму 5 278,00 грн з призначенням платежу «плата за землю за 03.2018 року по строку сплати 30 квітня 2018 року»;
№ 517 від 20 квітня 2018 року на суму 12 616,97 грн з призначенням платежу «плата за землю за 03.2018 року по строку сплати 30 квітня 2018 року»;
№ 516 від 20 квітня 2018 року на суму 22 795,92 грн з призначенням платежу «плата за землю за 03.2018 року по строку сплати 30 квітня 2018 року»;
№ 705 від 29 травня 2018 року на суму 5 278,00 грн з призначенням платежу «плата за землю за 04.2018 року по строку сплати 30 травня 2018 року»;
№ 707 від 29 травня 2018 року на суму 12 616,97 грн з призначенням платежу «плата за землю за 04.2018 року по строку сплати 30 травня 2018 року»;
№ 706 від 29 травня 2018 року на суму 22 795,92 грн з призначенням платежу «плата за землю за 04.2018 року по строку сплати 30 травня 2018 року»;
№ 870 від 25 червня 2018 року на суму 5 278,00 грн з призначенням платежу «плата за землю за 04.2018 року по строку сплати 25 червня 2018 року»;
№ 872 від 25 червня 2018 року на суму 12 616,97 грн з призначенням платежу «плата за землю за 04.2018 року по строку сплати 25 червня 2018 року»;
№ 871 від 25 червня 2018 року на суму 22 795,92 грн з призначенням платежу «плата за землю за 04.2018 року по строку сплати 25 червня 2018 року»;
№ 1033 від 27 липня 2018 року на суму 5 278,00 грн з призначенням платежу «плата за землю за 05.2018 року по строку слати 30 липня 2018 року»;
№ 1035 від 27 липня 2018 року на суму 12 616,97 грн з призначенням платежу «плата за землю за 06.2018 року по строку сплати 30 липня 2018 року»;
№ 1034 від 27 липня 2018 року на суму 22 795,92 грн з призначенням платежу «плата за землю за 06.2018 року по строку сплати 30 липня 2018 року»;
№ 1206 від 29 серпня 2018 року на суму 5 278,00 грн з призначенням платежу «плата за землю за 07.2018 року по строку сплати 30 серпня 2018 року»;
№ 1208 від 29 серпня 2018 року на суму 12 616,97 грн з призначенням платежу «плата за землю за 07.2018 року по строку сплати 30 серпня 2018 року»;
№ 2107 від 29 серпня 2018 року на суму 22 795,92 грн з призначенням платежу «плата за землю за 07.2018 року по строку сплати 30 серпня 2018 року»;
№ 1421 від 25 вересня 2018 року на суму 5 278,00 грн з призначенням платежу «плата аз землю за 08.2018 року по строку сплати 30 вересня 2018 року»;
№ 1423 від 25 вересня 2018 року на суму 12 616,97 грн з призначенням платежу «плата за землю за 08.2018 року по строку сплати 30 вересня 2018 року»;
№ 1422 від 25 вересня 2018 року на суму 22 795,92 грн з призначенням платежу «плата за землю за 08.2018 року по строку сплати 30 вересня 2018 року»;
№ 1583 від 25 жовтня 2018 року на суму 5 278,00 грн з призначенням платежу «плата за землю за 09.2018 року по строку сплати 30 жовтня 2018 року»;
№ 1585 від 25 жовтня 2018 року на суму 12 616,97 грн з призначенням платежу «плата за землю за 09.2018 року по строку сплати 30 жовтня 2018 року»;
№ 1584 від 25 жовтня 2018 року на суму 22 795,92 грн з призначенням платежу «плата за землю за 09.2018 року по строку сплати 30 жовтня 2018 року»;
№ 1738 від 26 листопада 2018 року на суму 5 278,00 грн з призначенням платежу «плата за землю за 10.2018 року по строку сплати 30 листопада 2018 року»;
№ 1744 від 27 листопада 2018 року на суму 22 795,92 грн з призначенням платежу «плата за землю за 10.2018 року по строку сплати 30 листопада 2018 року»;
№ 1745 від 27 листопада 2018 року від 12 616,97 грн з призначенням платежу «плата за землю за 10.2018 року по строку сплати 30 листопада 2018 року»;
№ 1870 від 21 грудня 2018 року на суму 5 278,00 грн з призначенням платежу «плата за землю за 11.2018 року по строку сплати 30 грудня 2018 року»;
№ 1873 від 21 грудня 2018 року на суму 22 795,94 грн з призначенням платежу «плата за землю за 11.2018 року по строку сплати 30 грудня 2018 року»;
№ 1874 від 21 грудня 2018 року на суму 12 616,97 грн з призначенням платежу «плата за землю за 11.2018 року по строку сплати 30 грудня 2018 року»;
№ 86 від 29 січня 2019 року на суму 12 617,00 грн з призначенням платежу «плата за землю за 12.2018 року по строку сплати 30 січня 2019 року»;
№ 179 від 12 лютого 2019 року на суму 1,00 грн з призначенням платежу «плата за землю за 01.2019 року по строку 28 лютого 2019 року»;
№ 239 від 26 лютого 2019 року на суму 12 594,04 грн з призначенням платежу «плата за землю за 01.2019 року по строку сплати 28 лютого 2019 року»;
№ 238 від 26 лютого 2019 року на суму 22 782,72 грн з призначенням платежу «плата за землю за 01.2019 року по строку сплати 28 лютого 2019 року»;
№ 237 від 26 лютого 2019 року на суму 23 943,40 грн з призначенням платежу «плата за землю за 01.2019 року по строку сплати 28 лютого 2019 року»;
№ 380 від 26 березня 2019 року на суму 12 594,04 грн з призначенням платежу «плата за землю за 02.2019 року по строку сплати 30 березня 2019 року»;
№ 379 від 26 березня 2019 року на суму 22 782,72 грн з призначенням платежу «плата за землю за 02.2019 року по строку сплати 30 березня 2019 року»;
№ 378 від 26 березня 2019 року на суму 23 943,40 грн з призначенням платежу «плата за землю за 02.2019 року по строку сплати 30 березня 2019 року»;
№ 527 від 24 квітня 2019 року на суму 12 594,04 грн з призначенням платежу «плата за землю за 03.2019 року по строку сплати 26 квітня 2019 року»;
№ 526 від 24 квітня 2019 року на суму 22 782,72 грн з призначенням платежу «плата за землю за 03.2019 року по строку сплати 26 квітня 2019 року»;
№ 525 від 24 квітня 2019 року на суму 23 943,40 грн з призначенням платежу «плата за землю за 03.2019 року по строку сплати 26 квітня 2019 року»;
№ 683 від 28 травня 2019 року на суму 7 594,04 грн з призначенням платежу «плата за землю за 04.2019 року по строку сплати 30 травня 2019 року»;
№ 685 від 29 травня 2019 року на суму 5 000,00 грн з призначенням платежу «плата за землю за 04.2019 року по строку сплати 30 травня 2019 року»;
№ 690 від 29 травня 2019 року на суму 22 782,72 грн з призначенням платежу «плата за землю за 04.2019 року по строку сплати 30 травня 2019 року»;
№ 689 від 29 травня 2019 року на суму 23 943,40 грн з призначенням платежу «плата за землю за 04.2019 року по строку сплати 30 травня 2019 року»;
№ 822 від 25 червня 2019 року на суму 12 594,04 грн з призначенням платежу «плата за землю за 05.2019 року по строку сплати 27 червня 2019 року»;
№ 821 від 25 червня 2019 року на суму 22 782,72 грн з призначенням платежу «плата за землю за 05.2019 року по строку сплати 27 червня 2019 року»;
№ 820 від 25 червня 2019 року на суму 23 943,40 грн з призначенням платежу «плата за землю за 05.2019 року по строку сплати 27 червня 2019 року»;
№ 970 від 26 липня 2019 року на суму 12 594,04 грн з призначенням платежу «плата за землю за 06.2019 року по строку сплати 30 липня 2019 року»;
№ 969 від 26 липня 2019 року на суму 22 782,72 грн з призначенням платежу «плата за землю за 06.2019 року по строку сплати 30 липня 2019 року»;
№ 975 від 30 липня 2019 року на суму 23 943,40 грн з призначенням платежу «плата за землю за 06.2019 року по строку сплати 30 липня 2019 року»;
№ 1093 від 28 серпня 2019 року на суму 12 594,04 грн з призначенням платежу «плата за землю за 07.2019 року по строку сплати 30 серпня 2019 року»;
№ 1092 від 28 серпня 2019 року на суму 22 782,72 грн з призначенням платежу «плата за землю за 07.2019 року по строку сплати 30 серпня 2019 року»;
№ 1091 від 28 серпня 2019 року на суму 23 943,40 грн з призначенням платежу «плата за землю за 07.2019 року по строку сплати 30 серпня 2019 року»;
№ 1288 від 27 вересня 2019 року на суму 12 594,04 грн з призначенням платежу «плата за землю за 08.2019 року по строку сплати 30 вересня 2019 року»;
№ 1283 від 27 вересня 2019 року на суму 22 782,72 грн з призначенням платежу «плата за землю за 08.2019 року по строку сплати 30 вересня 2019 року»;
№ 1263 від 26 вересня 2019 року на суму 23 943,40 грн з призначенням платежу «плата за землю за 08.2019 року по строку сплати 30 вересня 2019 року»;
№ 1421 від 26 жовтня 2019 року на суму 12 594,04 грн з призначенням платежу «плата за землю за 09.2019 року по строку сплати 30 жовтня 2019 року»;
№ 1420 від 26 жовтня 2019 року на суму 22 782,72 грн з призначенням платежу «плата за землю за 09.2019 року по строку сплати 30 жовтня 2019 року»;
№ 1419 від 28 жовтня 2019 року на суму 23 943,40 грн з призначенням платежу «плата за землю за 09.2019 року по строку сплати 30 жовтня 2019 року»;
№ 1594 від 27 листопада 2019 року на суму 12 594,04 грн з призначенням платежу «плата за землю за 10.2019 року по строку сплати 30 листопада 2019 року»;
№ 1593 від 27 листопада 2019 року на суму 22 782,72 грн з призначенням платежу «плата за землю за 10.2019 року по строку сплати 30 листопада 2019 року»;
№ 1592 від 27 листопада 2019 року на суму 23 943,40 грн з призначенням платежу «плата за землю за 10.2019 року по строку сплати 30 листопада 2019 року».
Відомості інтегрованих карток платника податків - Слов'янського РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» за платежем 18010500 (земельний податок з юридичних осіб) свідчать, що платник податків своєчасно виконав свій обов'язок по сплаті узгодженого податкового зобов'язання з земельного податку за травень 2019 року (граничний термін сплати - 30 червня 2019 року).
Також суд встановив, що 29 жовтня 2014 року Торгово-промислова палата України, розглянувши звернення Слов'янського РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» від 04 вересня 2014 року, надала сертифікат (висновок) № 1201 про настання обставин непереборної сили, яким відповідно до п. п. 100.4 і 100.5 ст. 100 ПК України засвідчило Слов'янському РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» настання обставин непереборної сили з 10 червня 2014 року при здійсненні господарської діяльності на території Донецької області та дотриманні законодавчих актів України, які стосуються справляння та сплати податків та обов'язкових платежів. На момент видачі сертифікату (висновку) Торгово-промислової палати України обставини непереборної сили тривали та дату закінчення їх терміну встановити було неможливо.
25 листопада 2014 року Торгово-промислова палата України, розглянувши звернення КП «Компанія «Вода Донбасу» від 04 вересня 2019 року, надала сертифікат (висновок) № 1735 про настання обставин непереборної сили, яким відповідно до п. п. 100.4 і 100.5 ст. 100 ПК України засвідчило КП «Компанія «Вода Донбасу» настання обставин непереборної сили з 10 червня 2016 року при здійсненні господарської діяльності на території Донецької області та дотриманні законодавчих актів України, які стосуються справляння та сплати податків та обов'язкових платежів. На момент видачі сертифікату (висновку) Торгово-промислової палати України обставини непереборної сили тривали та дату закінчення їх терміну встановити було неможливо.
Вказані сертифікати Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» надало контролюючому органу, про що свідчить лист від 18 грудня 2014 року № 02/1666, адресований Слов'янській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області.
Будь-які інші докази щодо предмета доказування суду не надані.
IV. Норми права, які застосував суд, та мотиви їх застосування. Норми права, на які посилалися сторони, які не застосував суд, та мотиви їх незастосування. Мотивована оцінка кожного аргументу, наведеного учасниками справи, щодо наявності чи відсутності підстав для задоволення позову. Чи були і ким порушені, не визнані або оспорені права чи інтереси, за захистом яких мало місце звернення до суду, та мотиви такого висновку. Висновки суду по суті позовних вимог.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Податковий кодекс України (далі - ПК України) регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів.
Серед іншого ПК України визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
П. 7.3 ст. 7 ПК України встановлено, що будь-які питання щодо оподаткування регулюються цим Кодексом і не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів, що містять виключно положення щодо внесення змін до цього Кодексу та/або положення, які встановлюють відповідальність за порушення норм податкового законодавства.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п. 54.1 ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до п. 286.2 ст. 286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
П. 287.3 ст. 287 ПК України встановлено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельних ділянок за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Суд встановив, що Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» своєчасно виконало обов'язок по сплаті узгодженого грошового зобов'язання з земельного податку за травень 2019 року з граничним терміном сплати - 30 червня 2019 року.
Однак, як свідчать відомості інтегрованих карток платника податків - Слов'янського РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» за платежем 18010500 (земельний податок з юридичних осіб), контролюючий орган зараховував поточні платежі в рахунок погашення боргу минулих періодів, в тому числі за штрафними санкціями та пенею, який виник за період до 08 червня 2016 року.
Зарахування поточних платежів, в тому числі за травень 2019 року, в рахунок погашення боргу минулих періодів зумовило висновок контролюючого органу про порушення Слов'янським РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» граничних строків сплати узгодженого грошового зобов'язання, а саме:
за податковою декларацією з плати за землю за 2019 рік від 19 лютого 2019 року № 9025901278, 10% - узгоджене податкове зобов'язання платника - 1 022,40 грн; граничний термін сплати - 30 червня 2019 року; фактично сплачено - 26 липня 2019 року; кількість днів затримки - 26;
за податковою декларацією з плати за землю за 2019 рік від 19 лютого 2019 року № 9025901310, 10% - узгоджене податкове зобов'язання платника - 8 570,80 грн; граничний термін сплати - 30 червня 2019 року; фактично сплачено - 26 липня 2019 року; кількість днів затримки - 26.
У зв'язку з цим 01 жовтня 2019 року ГУ ДПС у Донецькій області прийняло податкові повідомлення-рішення форми «Ш» № 0001825504 та № 0001835504, якими відповідно до акта від 21 серпня 2019 року № 2402/05-99-47-07, яким встановлено порушення строку сплати суми грошового зобов'язання п. 286.2 ст. 286, п. 287.3 ст. 287 ПК України з земельного податку з юридичних осіб, та на підставі ст. 126 ПК України затримку на 26 календарних днів сплати грошового зобов'язання до Слов'янського РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» застосований штраф в розмірі 10%.
Перевіряючи податкові повідомлення-рішення від 01 жовтня 2019 року форми «Ш» № 0001825504 та № 0001835504 на відповідність критеріям, наведеним у ч. 2 ст. 2 КАС, суд виходить з такого.
Указом Президента України № 405/2014 від 14 квітня 2014 року введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо боротьби з терористичною загрозою і збереження територіальної цілісності України» та розпочато проведення Антитерористичної операції (далі - АТО) на території Донецької і Луганської областей.
02 вересня 2014 року Верховна Рада України прийняла Закон України № 1669-VII «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» (далі - Закон № 1669), який визначає тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення.
Відповідно до ст. 1 Закону № 1669 період проведення антитерористичної операції - час між датою набрання чинності Указом Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.
Територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014.
Ст. 6 Закону № 1669 передбачала звільнення від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності.
Так, ст. 6 Закону № 1669 в редакції від 02 вересня 2014 року передбачала, що під час проведення антитерористичної операції звільнити суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності.
17 травня 2016 року Верховна Рада України прийняла Закон України № 1365-VІІІ «Про внесення змін до Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» щодо безперешкодної діяльності органів місцевого самоврядування» (далі - Закону № 1365).
Закон № 1365 набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування, а саме з 08 червня 2016 року.
На підставі п. 2 розділу І Закону № 1365 ст. 6 Закону № 1669 викладена в такій редакції:
«Звільнити суб'єктів господарювання від плати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності в населених пунктах згідно з переліками, передбаченими частиною четвертою статті 4 цього Закону».
В свою чергу, ч. 4 ст. 4 Закону № 1669 в редакції Закону № 1365 встановлено, що Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджуються Кабінетом Міністрів України, який забезпечує своєчасну їх актуалізацію.
Аналіз положень ст. 6 Закону № 1669 зумовлює такі висновки:
- в період з 14 квітня 2014 року по 07 червня 2016 року включно від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності були звільнені суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції;
- починаючи з 08 червня 2016 року суб'єкти господарювання звільнені від плати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та в населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення.
Суд встановив, що місцезнаходження Слов'янського РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» зареєстроване в м. Слов'янськ. Земельні ділянки, з приводу плати за які виник спір, розташовані на території Райгородоцької селищної ради та Маяківської сільської ради Слов'янського району Донецької області.
Місто Слов'янськ (пп. 23 п. 1), смт Райгородок, смт Донецьке, с. Карпівка, с. Селезнівка (Райгородоцька селищна рада), с. Маяки, с. Пришиб, с. Сидорове, с. Тетянівка (Маяківська сільська рада) Слов'янського району Донецької області (пп. 14 п. 2) включені до Переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053-р.
На підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2014 року № 1079-р «Про зупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 р. № 1053» була зупинена дія розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053 «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція».
Місто Слов'янськ (пп. 23 п. 1), смт Райгородок, смт Донецьке, с. Карпівка, с. Селезнівка (Райгородоцька селищна рада), с. Маяки, с. Пришиб, с. Сидорове, с. Тетянівка (Маяківська сільська рада) Слов'янського району Донецької області (пп. 14 п. 2) включені до Переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 року № 1275-р.
Крім того, п. 3 розпорядження Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 року № 1275-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України» визнані такими, що втратили чинність, розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053 «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція» та від 05 листопада 2014 року № 1079 «Про зупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 р. № 1053».
Верховний Суд в постанові від 21 лютого 2019 року по справі № 805/2398/19-а навів такі висновки:
«[…], що оскільки Закон № 1669-VII є спеціальним законом у спірних правовідносинах, тому його застосування не ставиться у залежність від внесення відповідних змін до Податкового кодексу України.
Поруч з цим, згідно з частиною третьою статті 11 Закону № 1669-VII закони та інші нормативно-правові акти України діють у частині, що не суперечить цьому Закону. Відтак положення цього Закону підлягають застосуванню у межах спірних відносин виходячи із положень податкового принципу презумпції правомірності рішень платника податку закріпленого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Податкового кодексу України та пункту 56.21 статті 56 цього кодексу.
Окрім того слід відзначити, що статтею 6 Закону №1669, яка має пряму дію, не вимагається додаткове отримання сертифіката про засвідчення настання форс-мажорних обставин. Дійсно сертифікат Торгово-промислової палати України є доказом, що підтверджує причини та настання обставин, які не залежали від учасника подій. Проте у даній справі дані обставини не підлягають підтвердженню таким сертифікатом, в силу вимог статті 6 Закону № 1669-VII та Переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, до якого внесено м. Артемівськ.
Відтак, згідно з положеннями Закону № 1669-VII достатньою підставою зокрема для звільнення від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності конкретних суб'єктів господарювання є встановлення факту здійснення ними діяльності на території проведення антитерористичної операції.
[…]».
Таким чином, згідно з положеннями ст. 6 Закону № 1669 в редакції, яка була чинною до 08 червня 2016 року, достатньою підставою для звільнення від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності конкретних суб'єктів господарювання було встановлення факту здійснення ними діяльності на території проведення антитерористичної операції.
Виходячи з встановлених фактичних обставин, застосувавши наведені вище правові норми з урахуванням висновків Верховного Суду, суд дійшов висновку, що Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» як суб'єкт господарювання, який здійснював діяльність на території проведення антитерористичної операції, в період з 14 квітня 2014 року по 07 червня 2016 року включно був звільнений від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності на підставі ст. 6 Закону № 1669 в редакції, чинній до 08 червня 2016 року.
З огляду на те, що норма ст. 6 Закону № 1669 року, яка має пряму дію, не вимагала отримання суб'єктом господарювання сертифіката про засвідчення настання форс-мажорних обставин, суд відхиляє доводи та заперечення сторін, які стосуються застосування до спірних правовідносин ст. 10 Закону № 1669 та наявності у Слов'янського РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» та КП «Компанія «Вода Донбасу» сертифікатів Торгово-промислової палати України про настання обставин непереборної сили.
Суд встановив, що з червня 2016 року Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» виконувало свої обов'язки по сплаті земельного податку, однак поточні платежі контролюючий орган зараховував в рахунок погашення податкового боргу, зокрема пені, згідно з черговістю його виникнення.
З цього приводу суд зауважує наступне.
П. 87.9 ст. 87 ПК України передбачено, що в разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до ст. 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.
Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Верховний Суд в постанові від 14 березня 2019 року по справі № 805/220/17-а навів такий висновок:
«[…]
Згідно пп. 16.1.4. п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Податкова декларація, розрахунок, в силу вимог п. 46.1 ст. Податкового кодексу України, це документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відповідно до п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно з пп. 14.1.39 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Пунктом 288.7 статті 288 Податкового кодексу України встановлено, що податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285 - 287 цього розділу.
Платники плати за землю самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями (пункт 286.2 статті 286 Податкового кодексу України).
Податкове зобов'язання щодо плати за землю визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (пункт 287.3 статті 287 Податкового кодексу України).
[…]
Верховний Суд приходить до висновку, що оскільки Закон № 1669-VII є спеціальним законом у спірних правовідносинах, тому його застосування не ставиться у залежність від внесення відповідних змін до Податкового кодексу України.
Поруч з цим, згідно з частиною третьою статті 11 Закону № 1669-VII закони та інші нормативно-правові акти України діють у частині, що не суперечить цьому Закону. Відтак положення цього Закону підлягають застосуванню у межах спірних відносин виходячи із положень податкового принципу презумпції правомірності рішень платника податку закріпленого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Податкового кодексу України та пункту 56.21 статті 56 цього кодексу.
Окрім того слід відзначити, що статтею 6 Закону №1669, яка має пряму дію, не вимагається додаткове отримання сертифіката про засвідчення настання форс-мажорних обставин. Дійсно сертифікат Торгово-промислової палати України є доказом, що підтверджує причини та настання обставин, які не залежали від учасника подій. Проте у даній справі дані обставини не підлягають підтвердженню таким сертифікатом, в силу вимог статті 6 Закону № 1669-VII та Переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, до якого внесено м. Слов'янськ.
Відтак, згідно з положеннями Закону № 1669-VII достатньою підставою зокрема для звільнення від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності конкретних суб'єктів господарювання є встановлення факту здійснення ними діяльності на території проведення антитерористичної операції.
Заявлена до стягнення податкова заборгованість з земельного податку з юридичних осіб та з орендної плати за землю з юридичних осіб у сумі 155802,06 грн., виникла у м. Слов'янськ у зв'язку з несплатою узгоджених податкових зобов'язань на підставі податкових декларацій з плати за землю №.9018930686 від 17 лютого 2016 року, №9021715153 від 22 лютого 2016 року. Відтак, податковий борг за вказаними зобов'язаннями виник у період проведення антитерористичної операції на території м. Слов'янськ.
Отже, відсутність обов'язку сплати податкового зобов'язання виключає утворення податкового боргу.
[…]».
Аналогічний висновок наведений в постанові Верховного Суду від 19 лютого 2019 року по справі № № 805/3343/17-а.
У зв'язку з тим, що Слов'янське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» в період з 14 квітня 2014 року по 07 червня включно було звільнено від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності, що виключало можливість утворення податкового боргу, у контролюючого органу не було підстав для застосування штрафних санкцій та нарахування пені за невиконання (несвоєчасне) виконання грошових зобов'язань з земельного податку за цей період, та, як наслідок, не було підстав для спрямування поточних платежів в рахунок погашення такого «податкового боргу».
Відповідно до п. 126.1 ст. 126 ПК України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання (крім випадків, передбачених п. 126.2 цієї статті) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Позивач довів належними та допустимими доказами своєчасну сплату земельного податку за травень 2019 року, а тому суд приходить до висновку, що підстав для застосування до Слов'янського РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» штрафних санкцій за порушення граничних строків сплати суми грошового зобов'язання у контролюючого органу не було.
Підсумовуючи викладене, суд приходить до висновку, що податкові повідомлення-рішення ГУ ДПС у Донецькій області від 01 жовтня 2019 року форми «Ш» № 0001835504 про застосування штрафної санкції у розмірі 10% за порушення ст. 126 ПК України, а саме за затримку на 26 календарних днів сплати грошового зобов'язання у розмірі 8 570,80 грн на суму 858,08 грн, та від 01 жовтня 2019 року форми «Ш» № 0001825504 про застосування штрафної санкції у розмірі 10% за порушення ст. 126 ПК України, а саме за затримку на 26 календарних днів сплати грошового зобов'язання у розмірі 1 022,40 грн на суму 102,24 грн, підлягають визнанню протиправними і скасуванню, а позовні вимоги задоволенню повністю.
V. Розподіл судових витрат.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем документально підтвердженні судові витрати по сплаті судового збору в сумі 1 921,00 грн, про що свідчить платіжне доручення від 17 грудня 2019 року № 1706.
Докази здійснення інших судових витрат суду не надані.
Суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, а тому на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача належить стягнути судові витрати по сплаті судового збору в сумі 1 921,00 грн.
Керуючись ст. ст. 2, 12, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 250, 251, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
1. Адміністративний позов комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» (ідентифікаційний: 00191678, місцезнаходження: 87547, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Карла Лібкнехта, буд. 177а) до Головного управління ДПС у Донецькій області (ідентифікаційний код: 43142826, місцезнаходження: 87515, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Італійська, буд. 59) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - задовольнити повністю.
2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Донецькій області від 01 жовтня 2019 року № 0001835504, яким Слов'янське регіональне виробниче управління комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» зобов'язано сплатити штраф в сумі 857,08 грн за платежем - земельний податок з юридичних осіб, 18010500.
3. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення рішення Головного управління ДПС у Донецькій області від 01 жовтня 2019 року № 0001825504, яким Слов'янське регіональне виробниче управління комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» зобов'язано сплатити штраф в сумі 102,24 грн за платежем - земельний податок з юридичних осіб, 18010500.
3. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Донецькій області на користь комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» судові витрати по сплаті судового збору в сумі 1 921 (одна тисяча дев'ятсот двадцять одна) гривня 00 копійок.
4. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
5. Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
6. Повне судове рішення складено 23 березня 2020 року.
Суддя Т.О. Кравченко