707/1927/22
3/707/1442/22
25 серпня 2022 року м. Черкаси
Суддя Черкаського районного суду Черкаської області Морозов В.В. розглянувши матеріали справи, які надійшли від Відділу поліцейської діяльності № 1 Черкаського районного управління поліції ГУНП України у Черкаській області, відносно ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП,-
23 серпня 2022 року до Черкаського районного суду Черкаської області від Відділу поліцейської діяльності № 1 Черкаського районного управління поліції ГУНП України у Черкаській області надійшов матеріал про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Ознайомившись з матеріалами справи, суддя зазначає наступне.
За приписами частини третьої статті 7 КУпАП застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до п.п. 1, 2 статті 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя, в тому числі, повинен вирішити, чи належить до його компетенції розгляд даної справи та чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення і інші матеріали справи.
Відповідно до ч.1 ст. 276 КУпАП - дана категорія справ про адміністративне правопорушення, розглядається за місцем його вчинення.
Частиною першою статті 257 КУпАП передбачено, що протокол надсилається органу (посадовій особі), уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення.
У протоколі про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог частини першої статті 256 КУпАП, зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 030567 від 15 серпня 2022 рокувбачається, що ОСОБА_1 15.08.2022 року о 22.00 годині у м. Черкаси по вул. Чигиринський Шлях керував автомобілем Хонда Легенд, державний номерний знак НОМЕР_1 та перебував у стані наркотичного сп'яніння внаслідок вживання “маріхуани” згідно лікаря-нарколога № 387.
Місцем скоєння правопорушення зазначено вул. Чигиринський Шлях у м. Черкаси без зазначення номеру будинку.
Разом з тим, вулиця Чигиринський Шлях у м Черкаси відсутня.
Юрисдикція Черкаського районного суду Черкаської області поширюється виключно на Черкаський район Черкаської області, а місцем скоєння правопорушення вказано м. Черкаси.
У зв'язку із чим, неможливо встановити підсудність вказаної адміністративної справи.
З урахуванням викладеного, а також невідповідності протоколу про адміністративне правопорушення вимогам ч. 1 ст. 256 КпАП України, суд позбавлений можливості надати оцінку в частині доведеності чи недоведеності обставин, відображених у протоколі про адміністративне правопорушення, у зв'язку із чим, приходить до висновку про необхідність повернення справи для дооформлення, під час якого необхідно всебічно, повно, і об'єктивно з'ясувати всі обставини, що мають значення для прийняття правильного рішення, після чого, за наявності для того законних підстав, направити до суду.
До того ж, в ході усунення недоліків, прошу звернути увагу на те, що відповідно до п. 7 розділу ІІ "Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції" затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 року № 1376, не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
На підставі викладеного, керуючись ст. 256 КУпАП,-
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП - повернути до Відділу поліцейської діяльності № 1 (м. Черкаси) Черкаського районного управління поліції ГУНП у Черкаській області на дооформлення.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя: В. В. Морозов