Постанова від 22.08.2022 по справі 571/740/22

Справа № 571/740/22

Провадження № 3/571/404/2022

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 серпня 2022 року смт. Рокитне

Суддя Рокитнівського районного суду Рівненської області Верзун О.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду, справу про адміністративне правопорушення відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України,

у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

02 червня 2022 року, о 23 год. 44 хв. в смт Рокитне по вул. Міцкевича, 80, Сарненського району Рівненської області, водій ОСОБА_1 керував автомобілем марки «Toyota» модель «Camry» номерний знак НОМЕР_2 , в стані алкогольного сп'яніння. Огляд проводиться на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора «ALKOTEST DRАGER» №7510/0461 у присутності двох свідків, що підтверджується тестом №426 від 03.06.2022, результати становлять 0,54 % (проміле).

Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст. 130 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився. В своїх письмових пояснення просить закрити провадження в справі про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП, на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП. Мотивує тим, що в матеріалах справи є направлення його на визначення стану алкогольного сп'яніння у заклад охорони здоров'я, яке по хронології йде після складеного відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення, що свідчить про те, що у встановлений законом спосіб він не направлявся у заклад охорони здоров'я для визначення стану алкогольного сп'яніння.

Не погоджуючись з результатами огляду на стан сп'яніння, він поїхав до м.Рівне, та за власною ініціативою 03.06.2022 року о 02 год. 40 хв. звернувся в КП «Рівненський обласний центр психічного здоров'я населення РОР» з метою встановлення (підтвердження чи спростування) ознак сп'яніння. В результаті проведених згаданою вище установою досліджень на предмет перебування в стані алкогольного сп'яніння, лікарем був зроблений висновок щодо результатів медичного огляду про те, що ознак сп'яніння не виявлено. Оригінал висновку додано до пояснення.

У відповідності з чинним законодавством, працівниками поліції був грубо порушений порядок направлення водіїв в заклади охорони здоров'я для проходження огляду в разі незгоди водія з результатами проходження такого огляду на місці зупинки, що передбачено ст. 266 КУпАП, як наслідок поліцейський передчасно прийняв рішення про складання відносно мене протоколу про адміністративне правопорушення.

У судовому засіданні захисник ОСОБА_1 адвокат Крижов С.В. підтримав пояснення та вважав за необхідне закрити провадження у справі на підставі п.1ч. 2 ст. 247 КУпАП.

Пунктом 2 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України 09.11.2015 №1452/735, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 р. за №1413/27858 (надалі - Інструкція), передбачено, що огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі - поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.

Ознаками наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (згідно з п.4 розділу І Інструкції) є: наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп'яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість.

Статтями 251, 280 КУпАП визначено обставини, які повинні бути з'ясовані при розгляді справи про адміністративне правопорушення та фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні тощо.

Згідно із вимогами ч.2 ст.266 КУпАП, огляд особи, яка керувала транспортним засобом, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ч.3 ст.266 КУпАП, у разі незгоди особи на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я, перелік яких затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду в інших закладах забороняється.

Крім того, відповідно до вимог ч. 4 ст. 266 КУпАП, огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.

Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Суд окремо звертає увагу, що відповідно до вимог ч. 5 ст. 266 КУпАП, огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.

З огляду на вище наведене, суд не приймає до уваги висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння від 03.06.2022, згідно якого у ОСОБА_1 під час огляду о 01 год. 10 хв. 03.06.2022 ознак сп'яніння не виявлено, оскільки він складений всупереч вимог ст. 266 КУпАП та на підставі його само звернення.

Таким чином, суд вважає надані ОСОБА_1 письмові пояснення, такими, що не відповідають дійсності та спростовані іншими доказами, долученими до протоколу, що були дослідженими судом.

Відтак, вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР №291209 від 03.06.2022, в якому зафіксовано обставини вчиненого правопорушення, результатом огляду на виявлення стану алкогольного сп'яніння за допомогою спеціальних технічних засобів на місці зупинки, результат становить 0,54 % проміле, актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, письмовими поясненнями ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , відеозаписами з нагрудних камер працівників поліції.

Із перегляду матеріалів відеофіксації слідує, що ОСОБА_1 був зупинений працівниками поліції через несправність освітлення транспортного засобу. На відео видно, що ОСОБА_1 проходить огляд на стан визначення алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу, результат огляду складає 0,54% проміле, на запитання працівника поліції про проходження огляду в медичному закладі ОСОБА_1 чітко та однозначно повідомив про те, що не бажає проходити такий огляд ( відео еxport-dx5fy на 11:21хв.)

Відповідно до п.2.9а Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10.10.2001 року (надалі - Правила дорожнього руху) водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Пунктом 1.9. Правил дорожнього руху України встановлено, що особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.

Таким чином, суд вважає доведеною вину ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП.

Враховуючи характер та небезпечність вчиненого адміністративного правопорушення, ступінь його суспільної небезпеки - дане правопорушення являється грубим порушенням правил дорожнього руху, є потенційно небезпечним для суспільства та становить реальну небезпеку учасникам дорожнього руху, загрожує їх життю та здоров'ю, суд приходить до висновку про призначення йому адміністративного стягнення в межах передбаченого санкцією ч.1 ст.130, КУпАП у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, а розмір і порядок сплати такого встановлюється законом.

Згідно з п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» (з врахуванням положень ч.1 цієї ж статті), у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення повинен бути сплачений судовий збір в розмірі, що становить 496,20 грн.

Керуючись ч.1 ст.130, ст.ст. 283-285 КУпАП, -

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 грн. (сімнадцять тисяч гривень нуль копійок) з позбавлення права керування транспортними засобами на строк один рік.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 496,20 грн. (чотириста дев'яносто шість гривень двадцять копійок).

Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.

Повний текст постанови виготовлено 24.08.2022.

Суддя :