Справа № 507/311/22
Провадження № 1-кс/507/531/2022
"24" серпня 2022 р. Слідчий суддя Любашівського районного суду Одеської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянув клопотання слідчого СВ ВП № 1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Любашівської окружної прокуратури Одеської області ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 12020160210000145 від 25 серпня 2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 185 ч. 3 КК України про продовження строку досудового розслідування,
Слідчий СВ ВП № 1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням про продовження строку досудового розслідування кримінального провадження № 12020160410000145 від 25 серпня 2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 185 ч.3 КК України про продовження строку досудового розслідування на три місяці.
Слідчим СВ ВП № 1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12020160410000145 від 25 серпня 2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 185 ч. 3 КК України.
Згідно клопотання, до 25.08.2020 року до ЧЧ Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області надійшла заява від директора Ф/Г «Любас» ОСОБА_5 про те, що в ніч з 24.08.2020 року на 25.08.2020 року невстановлені особи з його орендованого поля № 17 площею біля 50 га, що розташоване на території Новоселівської сільської ради, здійснили крадіжку урожаю соняшника 2020 року з території біля 15 га. Сума збитків на даний час встановлюється.
25 серпня 2020 року, відомості про вказаний факт було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020160210000145 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 185 ч. 3 КК України.
В рамках кримінального провадження 12020160210000145 від 25 серпня 2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 185 ч.3 КК України, було проведено ряд слідчих дій, однак встановити осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення встановити не виявилось можливим.
У ході досудового розслідування проведено необхідно провести ще ряд слідчих дій.
Завершити досудове розслідування на даний час не є можливим, оскільки необхідно встановити та опитати свідків та очевидців кримінального правопорушення, надати окремі доручення оперативним підрозділам з метою встановлення осіб причетних до скоєня злочину.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування у кримінальних провадженнях щодо тяжких злочинів становить вісімнадцять місяців з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Відповідно до ст. 12 КК України зазначений злочин відноситься до категорії тяжких злочинів.
Відомості про вчинений злочин внесено до ЄРДР 25.08.2020 року, тому строк досудового розслідування по даному кримінальному провадженню спливає 25 серпня 2022 року. Ухвалою слідчого судді строк досудового розслідування кримінального провадження було продовжено до 25.08.2022 року.
Слідчий просить продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні на три місяці.
Дослідивши матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Згідно ч. 1 ст. 28 КПК України, під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки.
У відповідності до ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 295-1 КПК України, до клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання. При цьому слідчий, прокурор зобов'язані зазначити у відповідному клопотанні найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування.
Отже, для завершення досудового розслідування, прийняття об'єктивного рішення у кримінальному провадженні, необхідно виконати значний обсяг процесуальних та слідчих дій.
Однак, при вирішенні питання щодо продовження строку досудового розслідування кримінального провадження, слідчий суддя враховує необхідність виконання задач кримінального провадження, необхідність у проведенні зазначених слідчих та процесуальних дій, які мають доказове значення у кримінальному провадженні.
З огляду на викладене, строк досудового розслідування кримінального провадження необхідно продовжити на три місяці.
Керуючись ст.ст. 2, 28, 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання слідчого СВ ВП № 1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Любашівської окружної прокуратури Одеської області ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню № 12020160210000145 від 25 серпня 2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 185 ч. 3 КК України про продовження строку досудового розслідування - задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12020160210000145 від 25 серпня 2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 185 ч. 3 КК України на три місяці, тобто до 25 листопада 2022 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1