Рішення від 23.08.2022 по справі 580/2866/22

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 серпня 2022 року справа № 580/2866/22

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд одноособово в складі головуючої судді Бабич А.М., розглянувши в залі суду в порядку спрощеного письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ В ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ, третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання протиправними дій і зобов'язання вчинити дії,

УСТАНОВИВ:

У Черкаський окружний адміністративний суд надійшов позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) (далі - позивач) до ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ В ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ (18036, Черкаська обл., місто Черкаси, вул.Смілянська , будинок 57; код ЄДРПОУ 40108667) (далі - відповідач), в якому з урахуванням заяви від 07.07.2022 про уточнення позовних вимог просив:

визнати протиправними дії (бездіяльність) щодо відмови у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області нової довідки про розмір грошового забезпечення позивача для проведення з 01.01.2020 перерахунку пенсії з обов'язковим урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення, за посадою командира роти №2 батальйону поліції особливого призначення ГУНП в Черкаській області, станом на грудень 2019 року, згідно із листом Національної поліції України від 24.02.2021 №2388/09/48-2021, включно з розмірами, визначеними грошовим атестатом від 07.11.2015 №52, а саме окладом за спеціальним званням капітан поліції - 2000,00грн, надбавкою за стаж служби в поліції (40%) - 1860,00грн;

зобов'язати відповідача підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача для проведення з 01.01.2020 перерахунку пенсії з урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення, за посадою командира роти №2 батальйону поліції особливого призначення ГУНП в Черкаській області, станом на грудень 2019 року, згідно із листом Національної поліції України від 24.02.2021 №2388/09/48-2021, включно з розмірами, визначеними грошовим атестатом від 07.11.2015 №52, а саме окладом за спеціальним званням капітан поліції - 2000,00грн, надбавкою за стаж служби в поліції (40%) - 1860,00грн.

В обґрунтування позову зазначено, що на звернення заявою про складення та подання до Головного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області нової довідки про розмір грошового забезпечення, відповідач всупереч вимог закону відмовив. Зазначив про необхідність врахування у спірних правовідносинах скасування окремих норм постанови КМУ №103 (справи №826/3858/18, №826/12704/18), внаслідок яких у нього виникло право для перерахунку пенсії з додаткових видів грошового забезпечення.

Ухвалою суду від 08.07.2022 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та вирішено розгляд справи здійснювати на виконання ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін. Також суд залучив до участі у справі третьою особою без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (18000, м.Черкаси, вул.Смілянська, буд.23; код ЄДРПОУ 21366538) (далі - третя особа). Вказану ухвалу сторони отримали 08.07.2022, що підтверджується довідками про доставку електронних листів.

28.07.2022 на адресу суду надійшов відзив з проханням у задоволенні позову відмовити повністю. Стверджує, що не допустив порушення вимог закону, оскільки збільшення грошового забезпечення працівника за прирівняною до позивача посадою не відбулося. Від третьої особи не надходили списки осіб, які проходили службу в Національній поліції України і отримали право на перерахунок пенсії. Стверджує, що право на перерахунок пенсії виникло з 01.01.2016 у зв'язку із змінами у грошовому забезпеченні поліцейських, передбаченими постановою КМУ №988. На визначення складових грошового забезпечення для перерахунку пенсії мають безпосередній вплив судові рішення у справах №826/3858/18 та №826/12704/18. Однак пенсія позивачу призначена після 01.01.2016, зокрема 02.03.2019. Тому відсутні підстави для виготовлення довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії. Зазначив, що лист, на який посилається у позовних вимогах позивач, до нього не надходив. В матеріалах позовної заяви він також відсутній. Просить урахувати висновки Верховного Суду, викладені у постановах від 20.12.2018 року у справі № 686/15836/16-а і від 27.02.2019 року у справі №753/23503/16 та у постанові від 10.10.2019 року у справі № 553/3619/16-а.

Третя особа правом подати пояснення не скористалася.

Всі подані сторонами документи долучені до матеріалів адміністративної справи.

Оскільки обґрунтованих клопотань від учасників спору про розгляд справи у судовому засіданні з їх викликом суду не надходили, зважаючи на відсутність необхідності призначити у справі експертизу або викликати та допитати свідків, суд дійшов висновку розглянути справу без виклику сторін у судове засідання за наявними письмовими доказами.

Оцінивши доводи сторін, дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню, з огляду на таке.

Згідно з витягом з наказу відповідача від 01.03.2019 №62 о/с позивача 01.03.2019 звільнено зі служби в поліції за п.2 (через хворобу) ч.1 ст.77 ЗУ «Про Національну поліцію», встановивши щомісячну премію за березень 2019 року в розмірі 116,6%.

Довідкою до аката огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12 ААБ №458318 підтверджується, що 18.04.2019 позивачу встановлена ІІ група інвалідності, зазначено, що захворювання, так, пов'язані з проходженням служби в поліції.

Згідно з посвідченням від 10.06.2019 серії НОМЕР_2 позивачу призначена пенсія з інвалідності.

Відповідно до грошового атестату відповідача №52 позивач мав: посадовий оклад - 2650,00 грн, оклад за спеціальним званням - 2000,00грн, надбавку за стаж служби 40% - 1860,00грн та був задоволений такими видами грошового забезпечення до 01.03.2019 включно: посадовим окладом в сумі - 85,48грн, окладом за спеціальним званням в сумі - 64,52грн, надбавкою за стаж служби в розмірі 40% - 60,00грн, щомісячна премія у розмірі 116.600% - 244,86грн, індексація (базовий місяць 01.11.2015) 1.397% - 24,6 (у т.ч. 0 фіксованої суми) (усього 479,46грн).

Довідкою відповідача від 02.05.2019 №192 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», підтверджується, що додаткові види грошового забезпечення за період з 01.03.2017 до 28.02.2019, зокрема премія становила 143103,26грн.

Завідувач СДЗ ГУНП в Черкаській області на запит відповідача від 26.07.2022 №779/26/03-2022 повідомив, що лист НПУ від 24.02.2021 №2388/09/48-2021 до СДЗ ГУНП в Черкаській області не надходив.

27.06.2022 позивач звертався заявою до відповідача, в якій просив виготовити та направити до третьої особи довідку про розмір грошового забезпечення на його ім'я для проведення перерахунку пенсії з обов'язковим включенням основних та додаткових видів грошового забезпечення за посадою командира роти №2 батальйону поліції особливого призначення ГУНП в Черкаській області за грудень 2019 року.

Листом від 01.07.2022 №707/01/29-2022 відповідач повідомив, що грошове забезпечення за посадою командира роти №2 батальйону поліції особливого призначення Головного управління Національної поліції в Черкаській області за грудень 2019 року нараховувалось в розмірі 23371,40грн та складалося з: посадового окладу - 2650,00грн, окладу за спеціальним званням (капітан поліції) - 1800,00грн, надбавки за стаж служби в поліції (30%) - 1335,00грн, надбавки за специфічні умови проходження служби (60%) - 3471,00грн, премії (152,5%) - 14115,40грн.

У довідці від 05.07.2022 №37/К-95 відповідач повідомив, що вислуга років на день звільнення позивача складала:

календарна - 21 рік 08 місяців 22 дні;

пільгова - 29 років 07 місяців 05 днів.

Додатково повідомив про відсутність підстав для задоволення заяви позивача. Оскільки від третьої особи до уповноваженого структурного підрозділу з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України не надходили списки осіб, які проходили службу в Національній поліції України і отримали право на перерахунок пенсії. Отже, підстав для виготовлення довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії немає.

Тому позивач звернувся в суд з позовною заявою.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Згідно із ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема Закон України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі - Закон №2262-ХІІ).

Відповідно до ст.43 Закону №2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Наведена норма ст.43 Закону №2262-ХІІ безпосередньо визначає складові грошового забезпечення для обчислення пенсій. При цьому під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.

Такий правовий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 12.11.2019 у справі № 826/3858/18.

У свою чергу, питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано ст.63 Закону, згідно ч.ч. 1, 2, 4 якої перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України делеговано право встановлювати умови і порядок перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для його проведення.

Пунктом 1 Порядку №45 закріплено, що пенсії, призначені відповідно до Закону, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Положеннями абз. 1 п.5 Порядку № 45 у редакції Постанови № 103 було передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

При цьому у Додатку 2 до Порядку №45 містилася форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою №103 викладено у новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45. Відтак, зміни, внесені Постановою №103, зокрема, до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, відтак з 05.03.2019 - дня набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін. Крім того, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019 у справі №826/12704/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019, визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови № 103.

Водночас алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема, органи Національної поліції, у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2, 3 Постанови №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не змінився.

Так, на момент звернення позивача заявою про видачу довідки про розміри його грошового забезпечення пункт 3 Порядку №45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Процедуру організації з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідачем регулює Інструкція про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та з інших соціальних питань", затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України 17 вересня 2018 року №760, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 10 жовтня 2018 року за № 1152/32604 (далі - Інструкція №760).

Положеннями абз.4 п.3 розд. І, п.1 розд. ІІ Інструкції №760 визначені МВС, ЦОВВ та Національною гвардією України як структурні підрозділи, на які покладено функції з підготовки та подання до органів, які призначають пенсії, необхідних для призначення пенсій документів.

Відповідно до п.2 розд. ІІІ Інструкції №760 при проведенні перерахунку пенсій відповідно до списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, складених головними управліннями Пенсійного фонду України, уповноважений структурний підрозділ готує довідки про розмір грошового забезпечення.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок №3-1.

Відповідно до п.23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно п.24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст.63 Закону №2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Системний аналіз наведених норм у своєму взаємозв'язку дає підстави для висновку, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють орган Пенсійного фонду України, так і відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи. Аналогічний правовий висновок у постанові Верховного Суду України від 22.04.2014 у справі № 21-484а13, у постановах Верховного Суду від 20.12.2018 у справі № 686/15836/16-а, від 27.02.2019 у справі №753/23503/16, від 10.10.2019 у справі № 553/3619/16-а, а також від 29.11.2021 у справі №620/2928/20.

11.11.2015 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", що набрала чинності 02.12.2015, якою затвердив схеми окладів за спеціальним званням поліцейських, схеми посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання та схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3 - 10.

Відповідно до ст.94 Закону України «Про Національну поліцію» та Постанови №988, з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 №260 затверджено Порядок №260.

Пунктом 3 Порядку №260 передбачено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Порядком №260 установлено додаткові види грошового забезпечення: надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (пункт 4); надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі (пункт 5); надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць (пункт 6); надбавка за службу в умовах режимних обмежень (пункт 7); надбавка за почесне звання «заслужений» (пункт 8); доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності (пункт 9); доплата за вчене звання (пункт 10); доплата за службу в нічний час (пункт 11).

Однак відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону №2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

У зв'язку зі змінами у грошовому забезпеченні поліцейських, передбаченими Постановою №988, виникло право на перерахунок пенсії з 01.01.2016, на визначення складових грошового забезпечення для перерахунку якої мають безпосередній вплив згадані вище судові рішення у справах №826/3858/18 та №826/12704/18. Поряд з цим, як було зазначено вище, пенсія позивачу призначена після 01.01.2016, тобто, зі складових поліцейського, а не міліціонера.

Матеріали пенсійної справи свідчать, що розмір і складові грошового забезпечення для призначення пенсії обчислювалися позивачу на підставі положень Постанови №988. У свою чергу, встановлення поліцейському за посадою, з якої звільнився позивач, надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції та премії, а також інших додаткових видів грошового забезпечення, передбачених Постановою №988, не є введенням нового додаткового виду грошового забезпечення для відповідної категорій осіб в розумінні ч.18 ст.43 Закону №2262-ХІІ, а відтак не зумовлює виникнення підстав для перерахунку пенсії.

Вказаний висновок відповідає усталеній практиці розгляду та вирішення адміністративних справ щодо аналогічного предмета спору Шостого апеляційного адміністративного суду у судових справах (наприклад: №580/237/22, 580/10727/21, №580/4141/21, №580/8065/21, №580/5565/20, №580/745/21, №580/6656/21) на підставі аналізу вказаних норм права вирішено про відсутність права на отримання довідки про грошове забезпечення станом на листопад 2019 року для осіб з числа поліцейських, пенсія яким призначена після 01.01.2016.

Позивачу пенсія призначена після 01.01.2016 з відомостей грошового атестата та відсутні докази, що її призначено не на підставі всіх складових грошового забезпечення поліцейського.

Станом на час звернення до відповідача заявою про видачу довідки про перерахунок пенсії зміни до Постанови №988, якою визначено складові грошового забезпечення поліцейських, не вносилися. У той час як з урахуванням наведених приписів ст.63 вказаного вищеЗакону перерахунок пенсії військовослужбовцям можливий лише у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення.

При цьому, згідно п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Не підтверджено належними, достовірними та допустимими доказами наявність листа Національної поліції України від 24.02.2021 №2388/09/48-2021, на який посилається позивач у позовній заяві, з огляду на що не враховано судом.

Порушень відповідачем заявлених прав позивача не встановлено. Отже, позовні вимоги не обґрунтовані та задоволенню не підлягають.

Зважаючи на результат вирішеного спору, відсутні підстави для розподілу судових витрат відповідно до ст.139 КАС України.

Керуючись ст.ст.2-20, 72-78, 132-139, 242-245, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

1. Відмовити повністю у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ В ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ (18036, Черкаська обл., місто Черкаси, вул.Смілянська , будинок 57; код ЄДРПОУ 40108667) про:

визнання протиправними дій (бездіяльності) щодо відмови у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області нової довідки про розмір його грошового забезпечення для проведення з 01.01.2020 перерахунку пенсії з обов'язковим урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення за посадою командира роти №2 батальйону поліції особливого призначення ГУНП в Черкаській області станом на грудень 2019 року згідно з листом Національної поліції України від 24.02.2021 №2388/09/48-2021 включно з розмірами, визначеними грошовим атестатом від 07.11.2015 №52, а саме окладом за спеціальним званням капітан поліції - 2000,00грн, надбавкою за стаж служби в поліції (40%) - 1860,00грн;

зобов'язання підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області нову довідку про розмір його грошового забезпечення для проведення з 01.01.2020 перерахунку пенсії з урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення за посадою командира роти №2 батальйону поліції особливого призначення ГУНП в Черкаській області станом на грудень 2019 року згідно з листом Національної поліції України від 24.02.2021 №2388/09/48-2021 включно з розмірами, визначеними грошовим атестатом від 07.11.2015 №52, а сам: окладом за спеціальним званням капітан поліції - 2000,00грн, надбавкою за стаж служби в поліції (40%) - 1860,00грн.

2. Судові витрати розподілу не підлягають.

3. Копію рішення направити учасникам справи.

4. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного його тексту.

Суддя Анжеліка БАБИЧ

Рішення ухвалене, складене у повному обсязі та підписане 23.08.2022.