Рішення від 22.08.2022 по справі 380/7330/22

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/7330/22

провадження № П/380/7383/22

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 серпня 2022 року

Львівський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Братичак У.В., розглянувши в письмовому провадженні, у м.Львові, в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної установи «Територіальне медичне об'єднання міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) звернувся з позовною заявою до Державної установи «Територіальне медичне об'єднання міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» (місцезнаходження: вул. Замарстинівська, 233, м. Львів, 79068; ЄДРПОУ: 08734210), в якій просить:

- визнати протиправною бездіяльність Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Львівській області» щодо відмови ОСОБА_1 у видачі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, а саме підвищення посадового окладу за службу в поліції особливого призначення у розмірі 100 % посадового окладу;

- зобов'язати Державну установу «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Львівській області нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на листопад 2019 року, з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних основних та додаткових видів грошового забезпечення, включивши підвищення посадового окладу за службу в поліції особливого призначення у розмірі 100 % посадового окладу, а також здійснити розрахунок додаткових видів грошового забезпечення, із врахуванням зазначеної надбавки.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивачем зазначено, що перед звільненням з органів внутрішніх справ він отримував грошове забезпечення, складовою якого був підвищений посадовий оклад у розмірі 100%, однак протиправно у виданій довідці від 17.05.2021 №247 про розмір грошового забезпечення позивача вищевказане підвищення не відображено. Зазначає, що вказана надбавка встановлювалася кожному співробітнику окремо. За сумлінне виконання своїх обов'язків, командиром ОБМШР «Беркут», ОСОБА_1 було встановлено максимальний розмір вказаної надбавки та враховано її під час розрахунку розміру пенсії. Позивач наголошує, що формою довідки про розмір грошового забезпечення визначеною додатком №3 до Порядку проведення перерахунку пенсій призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого Постановою КМУ №45 передбачений такий вид грошового забезпечення. На думку позивача форма довідки видана йому відповідачем має відповідати вказаному порядку. Стверджує, що станом на сьогодні, в системі Національної поліції МВС України, у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та Наказу МВС України від 06 квітня 2016 року № 260 «Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських», поліцейським, які проходять службу в підрозділах поліції особливого призначення передбачена спеціальна надбавка - підвищення посадового окладу до 100% посадового окладу. Таким чином, на думку позивача, відповідач протиправно відмовив йому у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідки про розмір його грошового забезпечення станом на листопад 2019 року, у відповідності до вимог ст. ст. 43, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови КМУ від 11.11.2015 №988, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних основних та додаткових видів грошового забезпечення, включивши підвищення посадового окладу за службу в поліції особливого призначення у розмірі 100% посадового окладу, а також у здійсненні розрахунку додаткових видів грошового забезпечення, із врахуванням зазначеної надбавки. Відтак, просить позов задовольнити в повному обсязі.

Ухвалою судді від 16.05.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. Залучено третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області.

Згідно з ухвалою про відкриття спрощеного позовного провадження, відповідачу встановлено п'ятнадцятиденний строк на подання відзиву з дати отримання ухвали про відкриття провадження. Однак, станом на момент розгляду цієї справи, жодних заяв по суті справи на адресу суду не надходило. При цьому, суд враховує, що згідно з ч.4 ст.159 Кодексу адміністративного судочинства України, подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Відповідно до ч.6 ст.162 цього ж Кодексу, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

ОСОБА_1 перебуває на обліку у Головному Управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію за віком на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

04.05.2017 Головним управлінням МВС України у Львівській області позивачу було видано довідку №91-16717, згідно з якою грошове забезпечення позивача становить:

- посадовий оклад - 2850,00 грн.;

- підвищений посадовий оклад - 2850,00 грн.;

- оклад за звання майор - 2000,00 грн.;

- стаж служби в поліції 40% - 1940,00 грн.;

- премія 2,61% - 184,66 грн.;

- надбавка за службу в умовах режимних обмежень 10% - 285,00 грн.;

Всього - 7259,66 грн.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Надалі, за наслідками розгляду зразкової справи №160/8324/19, Верховним Судом винесено рішення від 17.12.2019, залишене без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020, у якому зазначено, що з 05.03.2019 - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати особа має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою №704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-ХІІ.

З огляду на викладене Державною установою «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Львівській області» виготовлено довідку №247 від 17.05.2021 про розмір грошового забезпечення позивача станом на листопад 2019 року за прирівняною посадою поліцейського: заступник командира батальйону, що не входить до складу полку.

Згідно з вищевказаною довідкою до розміру грошового забезпечення позивача за листопад 2019 року за прирівняною посадою поліцейського включено:

- посадовий оклад - 2850,00 грн.;

- оклад за спеціальним званням майор - 2000,00 грн.;

- надбавка за стаж служби в поліції 40% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби 64,55% - 4382,95 грн.;

- надбавка за службу в умовах режимних обмежень 10% посадового окладу - 285,00 грн.;

- премія 28,34% - 3247,18 грн.

Всього 14705,13 грн.

Позивач вважає, що до складу його грошового забезпечення відповідач мав включити також складову підвищення посадового окладу за службу в поліції особливого призначення у розмірі 100% посадового окладу, оскільки така передбачена йому у попередній довідці Головного управління МВС України у Львівській області від 04.05.2017 №91-16717.

Враховуючи викладене позивач звернувся до відповідача з проханням підготувати та скерувати до ГУ ПФ України у Львівській області довідку з урахуванням підвищення посадового окладу 100%, проте отримав відмову.

Вказана відмова, на переконання позивача є протиправною, тому він звернувся до суду з цим позовом.

При вирішенні спору, суд керувався таким.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 3 ст. 51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно з ч. 4 ст. 63 Закону №2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (далі - Порядок №45), повідомляють орган ПФУ.

Пунктом 1 Порядку №45, передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Абзацом 2 пункту 5 Порядку №45, в редакції Постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2020 (далі - Постанова №103), передбачено, що особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 року проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.

Пунктом 3 Постанови №103 встановлено перерахувати з 1 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Згідно з п. 5 Постанови №103, перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45.

Водночас, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019 у справі №826/12704/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019, визнано протиправним та скасовано пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб". Тобто, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019 у справі №826/12704/18 набрало законної сили 19.11.2019.

У вказаних рішеннях суди дійшли висновку, що пункт 3 Постанови №103, передбачає перерахунок пенсії, з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення та премій виплачених поліцейським у січні 2016 року, хоча фактично додаткові види грошового забезпечення поліцейським були затверджені лише у квітні 2016 року наказом МВС України №260 від 06.04.2016. За таких обставин оскаржуваний пункт 3 Постанови №103 у відсотковому співставленні встановлює зменшення виплати пенсії військовослужбовцям у порівнянні з тими умовами, які вони мали до його прийняття, фактично звужують складові грошового забезпечення, які підлягають врахуванню при обрахунку пенсії вказаним особам, а тому звужують зміст вже існуючих прав таких осіб. Отже, Кабінет Міністрів України, визначаючи новий порядок перерахунку раніше призначених пенсій, з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, не враховував всі види грошового забезпечення військовослужбовців, вичерпний перелік яких встановлений Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", і які відображають умови, особливості військової служби кожної особи, яка має право на пенсію за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Згідно з ч. 2 ст. 265 КАС України, нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.

Відповідно до ст. 94 Закону України "Про Національну поліцію", Постанови №988, з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 №260 затверджено Порядок та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі - Порядок №260).

Пунктом 3 Порядку №260 передбачено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Порядком №260 установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (пункт 4 Порядку №260); надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі (пункт 5 Порядку №260); надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць (пункт 6 Порядку №260); надбавка за службу в умовах режимних обмежень (пункт 7 Порядку №260); надбавка за почесне звання "заслужений" (пункт 8 Порядку №260); доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності (пункт 9 Порядку №260); доплата за вчене звання (пункт 10 Порядку №260); доплата за службу в нічний час (пункт 11 Порядку №260).

Таким чином, починаючи з 19.11.2019 - дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/12704/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії.

При цьому, у Додатку 2 до Порядку №45 містилась форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій. Постановою №103 було доповнено Порядок №45 Додатком 3, а саме Довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції).

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, в адміністративній справі №826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.

Оскільки зміни, внесені Постановою № 103, зокрема, до додатку 2 Порядку №45, у якому доповнено Порядок додатком 3, були визнані судом протиправними та нечинними, то з дня набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку №45, яка діяла до внесення зазначених змін.

Суд зазначає, що порядок дій, який повинні вчинити, зокрема, відповідач у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2, 3 Постанови №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45, не змінився.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок №3-1.

Відповідно до пункту 24 Порядку 3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону №2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток №5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Тотожні за змістом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грошового забезпечення містяться у пунктах 2, 3 Порядку №45.

Отже, оскільки пункт 3 Постанови №103, що стосується перерахунку розміру грошового забезпечення особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), визнано протиправним рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі №826/12704/18, яке набрало законної сили 19.11.2019, саме з 01.12.2019 (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії) виникли підстави для перерахунку пенсії позивача, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановами №988, №260 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Водночас, обов'язок з перерахунку пенсії у пенсійного органу виникає після отримання ним належної довідки.

Аналогічні висновки містяться в рішенні Верховного Суду від 17.12.2019 за результатами розгляду зразкової справи №160/8324/19, яке залишено без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 24 червня 2020 року.

Судом з'ясовано, що Державною установою «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» виготовлено довідку №247 від 17.05.2021 про розмір грошового забезпечення позивача станом на листопад 2019 року за прирівняною посадою поліцейського: заступник командира батальйону, що не входить зі складу полку згідно з Постановою №988.

Встановлено, що у вказаній довідці не зазначено та відповідно і не враховано при визначенні грошового забезпечення складову - підвищення посадового окладу за службу в поліції особливого призначення. Позивач вважає, що зазначена складова має бути врахована у розмірі 100% посадового окладу.

Суд бере до уваги, що відповідно до грошового атестату №2, наявного в матеріалах справи, та довідки №91-16717 від 04.05.2017 позивач на день звільнення з військової служби мав 100% підвищення до посадового окладу.

Викладене вище в сукупності з аналізом норм законодавства свідчить про те, що умовами включення до грошового забезпечення поліцейського (за прирівняною посадою) для перерахунку пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) таких його визначених видів є їх щомісячна виплата (постійна періодичність) та сплата з них єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

При цьому згідно з Порядком №260, відсоток підвищення посадового окладу встановлюється кожній особі індивідуально залежно від ступеня ризику та складності виконання завдань із забезпечення громадського порядку та безпеки громадян, покладених на підрозділ поліції особливого призначення, на підставі мотивованого подання керівника. А також, поліцейським, які проходять службу на території населених пунктів, яким надано статус гірських, посадові оклади підвищуються на 25 відсотків.

Тобто, відсоток підвищення посадового окладу встановлюється індивідуально у кожному конкретному випадку і є змінною величиною.

Отже, для здійснення перерахунку пенсії позивача до 01.01.2016 повинні враховуватись надбавки, передбачені Постановою №1294, а для здійснення перерахунку пенсії з 01.01.2016 - надбавки, передбачені Постановою №988. Інші надбавки до довідок для перерахунку пенсії не включаються.

Разом з тим, суд звертає увагу, що така складова як підвищення посадового окладу не є самостійною складовою грошового забезпечення поліцейського. Водночас зазначення такого в довідці про розмір грошового забезпечення пенсіонера відіграє «корегуючу» роль, а не констатуючу функцію відображення такого виду грошового забезпечення. Так, у випадку встановлення підвищення до посадового окладу поліцейському (наприклад, 50% при посадовому окладі 1000,00 грн), у довідці така інформація буде відображена наступним чином: «посадовий оклад - 1500,00 грн.; підвищення посадового окладу - 1500,00 грн.». Відповідні нарахування надбавки за вислуги років, премій та інших надбавок будуть проводитись з розрахунку посадового окладу « 1500,00 грн», а не 3000,00 грн (1500+1500 грн).

Наведене також слідує з довідки №91-16717 від 04.05.2017, згідно з якою грошове забезпечення позивача складається з:

- посадового окладу - 2850,00 грн.;

- підвищеного посадового окладу - 2850,00 грн.;

- окладу за звання майор - 2000,00 грн.;

- стажу служби в поліції 40% - 1940,00 грн.;

- премії 2,61% - 184,66 грн.;

- надбавки за службу в умовах режимних обмежень 10% - 285,00 грн.;

Що разом становить 7259,66 грн.

Як також слідує зі згаданої довідки, на яку, зокрема, посилається позивач, відсотковий розмір додаткових видів грошового забезпечення ОСОБА_1 розраховується від вже підвищеного посадового окладу - 2850,00 грн. та окладу за звання майор - 2000,00 грн. (разом 4850,00 грн.).

Аналізуючи вищевказане, суд дійшов висновку, що посадовий оклад позивача, зазначений у довідках №91-16717 від 04.05.2017 та №247 від 17.05.2021 у розмірі 2850,00 грн. вже є підвищеним та не потребує додаткового врахування як самостійної складової грошового забезпечення.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач покликається також на форму довідки, визначену Порядком №45, яка передбачає таку складову, як підвищення посадового окладу, однак судом зазначена форма не береться до уваги, оскільки вона включає й інші альтернативні складові (надбавка за почесне звання, доплата за науковий ступінь, тощо). Також вказана форма передбачає й інші надбавки, які мають постійний характер та визначені постановою КМУ від 11.11.2015 №988. Тобто, перелік складових грошового забезпечення вказаний у долученій позивачем довідці не може вважатися вичерпним чи виключним і залежить від конкретних індивідуальних обставин.

З урахуванням встановленого та наведеного правового регулювання, суд приходить висновку, що довідка про грошове забезпечення від 17.05.2021 №247 відповідачем виготовлена відповідно до норм чинного законодавства, а тому відсутні підстави для виготовлення нової довідки про розмір грошового забезпечення та задоволення позовних вимог.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. А, згідно ч.1 ст.90 цього ж Кодексу, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України, доказів, наявних в матеріалах справи, суд дійшов висновку, що у задоволенні позову необхідно відмовити.

Щодо судового збору, то такий розподілу не підлягає.

Керуючись ст.ст.6-10, 14, 72-77, 90, 132, 159, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

у задоволенні позову відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Суддя Братичак Уляна Володимирівна