про залишення позовної заяви без руху
22.08.2022 р., м.Львів, вул.Личаківська,128 Справа № 914/1893/22
Господарський суд Львівської області в складі судді Бортник О.Ю., розглянувши матеріали за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», м.Київ
до відповідача: Західного міжрегіонального управління Мінстерства юстиції, м.Львів
про стягнення 2471331,14грн.
Встановив: Товариство з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», м.Київ, звернулося до Господарського суду Львівської області з позовом до Західного міжрегіонального управління Мінстерства юстиції, м.Львів про стягнення 2471331,14грн.
Вирішуючи питання про прийняття позовної заяви до розгляду, судом встановлено наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.
Відповідно до ч.2 ст.164 ГПК України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Позивачем не подано суду первинних доказів на підтвердження його доводів про те, що відповідач з жовтня 2021р. до листопада 2021р. спожив природного газу та послуг з його транспортування на суму 1935911,30грн.
Також позивачем не подано суду первинних доказів на підтвердження його доводів про сплату відповідачем 30.12.2021р. 701710,8грн.
Крім цього, позивачем не подано суду первинних доказів на підтвердження його доводів про обсяг спожитого відповідачем та протранспортованого відповідачу природного газу (щодо кількості м3).
Згідно з п.3 ч.3 ст.162 ГПК України позовна заява повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Позивачем не подано суду розрахунку заборгованості, виготовленого штрифтом 12 і більше, оскільки прочитання розрахунку заборгованості зробленого штрифтом 7 є ускладненим.
У відповідності до ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Беручи до уваги вищевикладене, керуючись ст.ст.162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1.Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», м.Київ, про стягнення боргу - залишити без руху.
2.Надати Товариству з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», м.Київ, строк для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині цієї ухвали, а саме: 10днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. У цей строк позивачу: 1) подати суду первинні докази на підтвердження доводів позивача про те, що відповідач з жовтня 2021р. до листопада 2021р. спожив природного газу та послуг з його транспортування на суму 1935911,30грн.; 2) подати суду первинні докази на підтвердження доводів позивача про сплату відповідачем 30.12.2021р. 701710,8грн.; 3) подати суду первинні докази на підтвердження доводів позивача про обсяг спожитого відповідачем та протранспортованого відповідачу природного газу (щодо кількості м3); 4) подати суду розрахунок заборгованості, виготовленого штрифтом 12 і більше, оскільки прочитання розрахунку заборгованості зробленого штрифтом 7 є ускладненим.
3.Роз'яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», м.Київ, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя Бортник О.Ю.