Справа 357/10388/21 Головуючий у 1 інстанції: Цуранов А.Ю.
Провадження № 22-ц/824/7091/2022 Доповідач: Шебуєва В.А.
17 серпня 2022 року м. Київ
Київський апеляційний суд в складі колегії суддів:
судді-доповідача Шебуєвої В.А.,
суддів Верланова С.М., Музичко С.Г.,
вирішуючи питання прийняття апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 16 лютого 2022 року про призначення експертизи в справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про встановлення порядку користування будинком, зареєстрованої в суді 11 квітня 2022 року,-
У вересні 2021 року ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про встановлення порядку користування будинком.
16 лютого 2022 року ОСОБА_2 подала клопотання про призначення в справі судової будівельно-технічної експертизи, проведення якої доручити експерту Сундєєвій В.А.
Ухвалою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 16 лютого 2022 року клопотання ОСОБА_2 про призначення в справі судової будівельно-технічної експертизи задоволено.
Призначено в справі судову будівельно-технічну експертизу, проведення якої доручено експерту Сундєєвій В.А.
На вирішення судової будівельно-технічної експертизи поставлені питання: чи є технічна можливість відповідно до вимог нормативно-правових актів у галузі будівництва розділити (виділити частку) об'єкт нерухомого майна відповідно до часток співвласників будинку АДРЕСА_1 ? які варіанти розподілу (виділення частки) будинку АДРЕСА_1 можливо визначити відповідно до часток співвласників, а саме: ОСОБА_2 - 36/100 частин будинку, ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 - 17/100 частин будинку, ОСОБА_5 - 47/100 частин будинку? чи є технічна можливість відповідно до вимог нормативно-правових актів у галузі будівництва виділити у користування співвласникам згідно часток власності у будинку АДРЕСА_1 , а саме: позивачці ОСОБА_2 в даному будинку квартиру №3 з приміщеннями: 1 - кухня площею 15,80 кв.м., 2 - житлова кімната площею 17,50 кв.м., 3 - житлова кімната площею 15,70 кв.м., кладова площею 2,90 кв.м., з господарських споруд - вбиральню «М»; відповідачу ОСОБА_5 квартиру №2 з приміщеннями: 1 - коридор площею 5,10 кв.м., 2 - житлова кімната площею 12,20 кв.м., 3 - кімната площею 11,40 кв.м., 4 - кухня площею 5,60 кв.м., з господарських споруд - гараж «Ж», сарай «Е», сарай «Н», убиральню «Л»; відповідачам ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 квартиру №1 з приміщеннями: 1 - веранда площею 5,60 кв.м., 2 - житлова кімната площею 9,10 кв.м., 3 - кімната площею 12,30 кв.м., 4 - кімната площею 8,20 кв.м., кухня площею 5,60 кв.м., з господарських споруд виділити сарай «В» та убиральню «З».
Провадження в справі зупинено до отримання висновку експерта.
Не погоджуючись із вказаною ухвалою суду, ОСОБА_1 23 лютого 2022 року подала апеляційну скаргу поштою через суд першої інстанції.
Подана апеляційна скарга була підшита до матеріалів справи та направлена до Київського апеляційного суду 28 квітня 2022 року.
Постановою Київського апеляційного суду від 15 червня 2022 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено. Ухвалу Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 16 лютого 2022 року скасовано, а справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про встановлення порядку користування будинком, направлено для продовження розгляду до суду першої інстанції.
Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи, 23 лютого 2022 року ОСОБА_1 також подала апеляційну скаргу на ухвалу Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 16 лютого 2022 року поштою безпосередньо до Київського апеляційного суду, яка була зареєстрована в канцелярії суду окремо 11 квітня 2022 року за вх. №23585.
Оскільки вказана апеляційна скарга є ідентичною за змістом тій, яка була подана ОСОБА_1 поштою через суд першої інстанції, та розглянута згідно постанови Київського апеляційного суду від 15 червня 2022 року, вона підлягає поверненню особі, яка її подала.
Керуючись ст. 357 ЦПК України, суд, -
Повернути апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 16 лютого 2022 року про призначення експертизи в справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про встановлення порядку користування будинком, зареєстровану в суді 11 квітня 2022 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Верховного Суду шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя-доповідач: Судді: