Рішення від 30.05.2022 по справі 640/38577/21

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 травня 2022 року м. Київ № 640/38577/21

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Аблова Є.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві

про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,-

ОБСТАВИНИСПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_2 ) з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (далі по тексту - відповідач, ГУ ПФУ в м. Києві), в якому просить:

- визнати неправомірною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо:

- не здійснення з 01.05.2016 р. перерахунку пенсії позивачу, виходячи з розміру 90% від суми грошового забезпечення, з урахуванням надбавок та підвищень, без обмеження її максимальним розміром на підставі довідки військової частини НОМЕР_1 №222/4/157/239/43 від 26.01.2017 р. про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії відповідно до Постанови №718 за нормами, чинними на 01.05.2016 p.;

- не здійснення з 01.01.2019 р. пенсії позивачу, виходячи з розміру 90% від суми грошового забезпечення, з урахуванням надбавок та підвищень, без обмеження її максимальним розміром на підставі довідки військової частини НОМЕР_1 №222/4/164/239/783 від 13.11.2020 р. про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії відповідно до Постанови №718 за нормами, чинними на 05.03.2019 р.

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 :

- з 01.05.2016 p., виходячи з розміру 90% від суми грошового забезпечення, з урахуванням надбавок та підвищень, без обмеження її максимальним розміром на підставі довідки військової частини НОМЕР_1 №222/4/157/239/43 від 26.01.2017 р. про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії відповідно до Постанови №718 за нормами, чинними на 01.05.2016 р. в якій зазначено: посадовий оклад - 11 200,00 гривень; Оклад за військове звання (генерал-майор) - 140,00 гривень; Надбавка за вислугу років (40%) - 4 536,00 гривень; Надбавка за інтенсивність служби (100%) - 11 200,00 гривень; Надбавка за службу в умовах режимних обмежень (20%) - 2 240,00 гривень; Премія (63%) - 7 056.00 гривень; Надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць (20%) -2 240,00 гривень. Усього - 38 612,00 гривень.;

- з 01.01.2019 p., виходячи з розміру 90% від суми грошового забезпечення, з урахуванням надбавок та підвищень, без обмеження її максимальним розміром на підставі довідки військової частини НОМЕР_1 №222/4/164/239/783 від 13.11.2020 р. про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії відповідно до Постанови №718 за нормами, чинними на 05.03.2019 p., в якій зазначено: Посадовий оклад - 21 990,00 гривень; Оклад за військове звання (генерал-майор) - 1 550,00 гривень; Надбавка за вислугу років (50%) - 11 770,00 гривень; Надбавка за роботу в умовах режимних обмежень (20%) - 4 398,00 гривень; Надбавка держекспертам (20%) - 4 398,00 гривень; Надбавка за інтенсивність служби (59%) - 12 974,10 гривень. Усього - 57 080,10 гривень.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що відмова ГУ ПФУ в місті Києві перерахувати та виплатити пенсію з 01.06.2016 у розмірі 90% від суми грошового забезпечення та встановлення обмеження в 2019 р. є протиправними, суперечить вимогам чинного законодавства та порушує його право на отримання пенсії із врахуванням додаткових видів грошового забезпечення.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 січня 2022 року відкрито провадження у адміністративній справі №640/38577/21 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи та проведення судового засідання (у письмовому провадженні).

Вказаною ухвалою суду відповідачу надано п'ятнадцятиденний строк з дня вручення йому даної ухвали надати відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, або заяву про визнання позову.

На адресу суду 20.04.2021, на виконання ухвали суду від 27 січня 2022 р., ГУ ПФУ у м. Києві направило копію пенсійної справи позивача.

Відповідач своїм правом, передбаченим КАС України, на подачу відзиву не скористався, жодних заяв чи клопотань до суду не надав.

Згідно із частиною шостою статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звільнений з військової служби 14 липня 2004 року з посади першого заступника командира військової частини НОМЕР_1 - заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України та перебуває на обліку в Управлінні пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Згідно розрахунку на пенсію за вислугу років за пенсійною справою ФА136699 за січень 2014 року, розмір основної пенсії позивача становить 5 079,36 грн., який призначений з 15 липня 2004 року за вислугу 42 років у розмірі 90 % грошового утримання.

Відповідно до розрахунку пенсії за вислугу років з Автоматизованої системи розрахунку пенсій ГУ ПФУ в м. Києві по пенсійній справі ФА 136699 пенсія позивачу була нарахована з наступних складових:

- посадовий оклад;

- оклад за військовим званням;

- процентна надбавка за вислугу років (40%);

- особи, які працюють в умовах режимних обмежень (20%);

- надб.за знання 1 європейської мови (10%);

- надб., держ.експерт з питань таємниць (20%);

- надб.за безпосередню охорону перших осіб держави (90%).

Основний розмір пенсії - 90%.

При проведенні з 01 червня 2016 року перерахунку пенсії позивача відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року №718 «Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців та осіб начальницького складу» розмір пенсії за вислугу років обчислювався, виходячи з 70% сум грошового забезпечення за посадою позивача, відповідно до редакції Закону чинної на дату з якої проводився перерахунок пенсії.

Крім того, з урахуванням статті 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08 липня 2011 року №3668-VI тимчасово, у період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), зокрема, призначених (перерахованих) відповідно до Закону, обмежено розмір виплати, а саме 10 740 грн..

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 вересня 2019 року адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві щодо виплати ОСОБА_1 пенсії з обмеженням її максимального розміру, починаючи з 01 червня 2016 року. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у місті Києві провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії, починаючи з 01 червня 2016 року, без обмеження максимальним розміром з урахуванням проведених виплат.

З матеріалів справи також вбачається, що внаслідок зміни грошового забезпечення відповідних категорій осіб, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам» від 21.02.2018 року №103, позивачу здійснено перерахунок призначеної пенсії у 2019 р. розмірі 70% грошового забезпечення.

Позивач 15.09.2020 р. позивач звернувся до військової частини НОМЕР_1 з заявою щодо складення, оформлення належним чином та подання до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві оновлених Довідок про розмір збільшеного грошового забезпечення на основі збільшеного окладу за військове звання і двічі збільшеного посадового окладу для перерахунку пенсії.

29.12.2020 р. військова частина НОМЕР_1 листом №222/4/3265 від 29.12.2020 р. повідомила позивача про те, що у постанові Верховний Суд виклав висновок про те. що з 05.03.2019 р. (з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18) виниклі підстави для перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення. Зважаючи на це, військовою частиною НОМЕР_1 підготовлено довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 13 листопада 2020 року №222/4/164/239/783 зі збільшеними окладом за військове звання, посадовим окладом і відповідно збільшеними надбавками станом на 05 березня 2019 року (Додаток№9) та направлено її листом за вихідним № 222/4/2301 від 13 листопада 2020 року до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві для проведення перерахунку розміру пенсії позивачу.

26.02.2021 р. позивач звернувся із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо усунення бездіяльності, оскільки з часу останнього перерахунку його пенсії у 2019 р. виникли нові підстави для перерахунку пенсії, про які, згідно діючого законодавства, він маю право повідомити органи Пенсійного фонду України.

02.04.2021 р. відповідач повідомив позивача про те, що листом №2600-0310-8/33479173417 від 07.12.2020 р. відповідач повернув без виконання надіслану військовою частиною НОМЕР_1 довідку про розмір грошового забезпечення на 05.03.2019 p., видану відповідно до висновків рішення Верховного суду від 17.12.2019 р. у зразкової справі №160/8324/19, оскільки будь-які повідомлення від Мінсоцполітики про проведення перерахунку пенсії з 05.03.2019 р. не надходили.

Крім того, 06.06.2021 р. позивач повторно звернувся до відповідача із заявою про проведення з 01.12.2019 року перерахунку та виплати відповідної грошової суми надбавок «Бойові дії в інших країнах/учасник бойових дій (ст. 6)» - 25% прожиткового мінімуму та «Особливі заслуги» (ст. 1. п.п. 6-8 Закону) - 30% прожиткового мінімуму відповідно до розмірів прожиткового мінімуму.

13.07.2021 р. листом відповідач відмовив провести виплату збільшених надбавок «учасник бойових дій» та «Особливі заслуги» у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму, оскільки «...рішенням суду, ухваленого на користь ОСОБА_1 , не покладено зобов'язань щодо виплати пенсії без обмеження максимального розміру в подальшому в разі проведення перерахунків пенсії, зокрема, в зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, тому розмір пенсійної виплати з 01.06.2016 р. після виконання рішення суду становить 26 036, 50 грн».

Вважаючи бездіяльність відповідача протиправною, позивач звернувся до суду з даним позовом для захисту своїх прав та законних інтересів.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема, Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі також - Закон № 2262-ХІІ).

Статтею 9 Закону №2011-XII визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Згідно із частиною другою статті 9 Закону №2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять:

- посадовий оклад, оклад за військовим званням;

- щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);

- одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина третя статті 9 Закону № 2011-ХІІ).

Статтею 43 Закону №2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

За частинами першою, другою та четвертою статті 63 Закону№2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяких інших осіб».

Абзацом 1 пункту 5 Порядку №45 (у редакції постанови №103) передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

При цьому, у додатку 2 до Порядку №45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку постановою №103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 в адміністративній справі №826/3858/18, залишеного без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.

Таким чином, зміни внесені постановою №103, зокрема до додатку 2 до Порядку №45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, відтак, з 05.03.2019, тобто з дня набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18, діє редакція додатку 2 до Порядку №45, яка діяла до зазначених змін.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Правління ПФУ від 30.01.2007 №3-1 (далі - Порядок №3-1).

Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, встановленому статтею 63 Закону №2262. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону №2262 уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.

Аналогічний правовий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 10.10.2019 у справі №553/3619/16-а.

Кабінет Міністрів України 30.08.2017 прийняв постанову №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова КМУ №704), яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Зокрема, Постановою №704 установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 100% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою (абзац четвертий підпункту 1 пункту 5 постанови № 704); надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу (пункт 6 постанови № 704).

При цьому, підпунктом 2 пункту 5 постанови №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Таким чином, з 05.03.2019 (з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18) виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою КМУ №704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262 та статті 9 Закону №2011.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020 у зразковій справі №160/8324/19.

Також, відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України «Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців та осіб начальницького складу» від 19.10.2016 №718, із змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2018 №121 (надалі - Постанова №718), посадові оклади за посадами окремих категорій військовослужбовців та осіб начальницького складу, які займають керівні посади, встановлюються у розмірах, зазначених у схемі посадових окладів на посадах державної служби, за групами оплати праці у державних органах, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, відповідно до співвідношення, затвердженого цією постановою.

Пунктом 2 Постанови №718 встановлено, що військовослужбовцям та особам начальницького складу, зазначеним у пункті 1 цієї постанови, виплачується: надбавка за інтенсивність служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу; премія відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи у межах коштів, передбачених у кошторисі на преміювання військовослужбовців та осіб начальницького складу відповідного органу; грошова допомога на оздоровлення під час надання щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує місячного грошового забезпечення.

Згідно з пунктом 3 Постанови №718, грошове забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького складу, зазначених у пункті 1 цієї постанови, складається з посадового окладу, інших виплат, установлених цією постановою, а також окладу за військовим (спеціальним) званням і надбавки за вислугу років, установлених у розмірі та порядку, що визначаються законодавством для військовослужбовців.

Пунктом 5 Постанови №718 визначено, що рішення про виплату та конкретний розмір надбавки за інтенсивність служби, премії, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, грошової допомоги на оздоровлення приймається в порядку, установленому керівником відповідного органу, в межах затвердженого фонду грошового забезпечення.

Рішення про виплату та конкретний розмір надбавки за інтенсивність служби, премії, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, грошової допомоги на оздоровлення військовослужбовцям та особам начальницького складу, що є керівниками центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через відповідних міністрів, їх заступникам приймаються міністром, який спрямовує та координує діяльність центрального органу виконавчої влади; керівникам органів військового управління та їх заступникам - міністром, якому підпорядковуються військові формування та правоохоронні органи.

Відповідно до пункту7 Постанови №718 умови грошового забезпечення, визначені цією постановою, застосовуються з 01.05.2016.

Крім того, згідно з пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 № 102 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо вдосконалення структури заробітної плати працівників держаних органів, судів, органів та установ системи правосуддя у 2019 році», яка набрала чинності 16.02.2019 і застосовується з 01.01.2019 затверджена схема посадових окладів на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів у 2019 році (у коефіцієнтах).

Відповідно до пункту 4 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами 2 і 3 статті 51 Закону.

Згідно із частинами 2, 3 статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Вказані правові висновки викладені у рішенні Верховного Суду від 17.12.2019 у зразковій справі №160/8324/19.

Відтак, перерахунок пенсій у визначеному вище порядку здійснюється як на підставі відповідної заяви пенсіонера та доданих до неї документів, так і довідки уповноваженого органу про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. У цьому випадку - це заява позивача від 06.02.2021р. з інформацією про Постанови КМУ про підвищення окладу за військовим званням та про підвищення двічі посадового окладу, а також довідка військової частини А0515 №222/4/164/239/783 від 13.11.2020 р. про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 відповідно до Постанови від 19.10.2016 р. №718 станом на 05.03.2019 p., яка була надіслана військовою частиною НОМЕР_1 13.11.2020 р. до відповідача за вихідним №222/4/2301.

Отже, в силу вимог статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пункту 4 Порядку № 45, позивач отримав право на перерахунок пенсії.

Суд також зазначає, що відповідно до частини другої статті 13 Закону України від 09.04.1992 року №2262-ХІ1 (у редакції чинній на момент призначення позивачу пенсії), загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90% відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1-100 процентів, до категорії 2-95%.

Позивачу при призначенні пенсія у 2004 р. була обчислена в розмірі 90% грошового забезпечення.

У подальшому, до статті 13 Закону України від 09.04.1992 року №2262-Х І І вносились зміни Законом України від 07.07.2011 року №3668-Vl «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» та Законом України від 27.03.2014 року № 1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», внаслідок яких максимальний розмір пенсії при її призначенні змінено з 90% до 80%, а з 01 травня 2014 року до 70%.

Тобто, зміна встановленого максимального розміру пенсії здійснювалась вже після призначення позивачу пенсії.

Частиною першою статті 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Таким чином, зміна максимального розміру пенсії, що відбулася у частині другої статті 13 Закону України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ після призначення пенсії позивачу, не с підставою для зменшення розміру призначеної йому пенсії під час проведення відповідачем її перерахунку з 01.05.2016року.

Всупереч наведеному, при здійснені перерахунків пенсії позивача, відповідач безпідставно застосував норми, які регулюють питання призначення пенсії, а не її перерахунок.

Тому під час проведення нового перерахунку пенсії позивача за підвищеними окладами необхідно проводити його у 90% від суми грошового забезпечення.

Щодо обмеження максимального розміру пенсії варто зазначити, що Законом України від 06.12.2016 року №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», (який набрав чинності 01.01.2017 року) у частині сьомої статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262-ХІ1 слова і цифри «у період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року" замінено словами і цифрами «по 31 грудня 2017 року».

Рішенням Конституційного суду України від 20.12.2016 року №7-рп/2016 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ № «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» зі змінами, а саме:

- частина 7 статті 43, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність: тимчасово, у період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 740 гривень;

-перше речення частини 1 статті 54, відповідно до яких тимчасово, у період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, особам (крім інвалідів І та II груп, інвалідів війни III групи, ветеранів військової служби та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), які працюють на посадах та на умовах, передбачених законами України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», призначені пенсії/щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються;

-положення частини 7 статті 43, першого речення частини 1 статті 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ зі змінами, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Таким чином, положення частини 7 статті 43 Закону України від 09.04.1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» зі змінами, щодо встановлення максимального розміру пенсії не більше десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність, та щодо встановлення максимального розміру пенсії тимчасово, у період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, не більше 10 740 гривень, - втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення, тобто з 20 грудня 2016 року.

Законом України від 24.12.2015 року №911-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», який набрав чинності 01.01.2016 року, частина п'ята статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року №2262-ХІІ доповнено реченням такого змісту: «Тимчасово, у період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 740 гривень».

Після чого, Законом України від 06.12.2016 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», який набрав чинності 01.01.2017 року, у частині 7 статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ слова і цифри» у період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року «замінено словами і цифрами «по 31 грудня 2017 року».

Разом з тим, пунктом 2 розділу 2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 року №911-VIII передбачено, що дія положень цього Закону щодо визначення максимального розміру пенсії застосовується до пенсій, які призначаються починаючи з 01.01.2016 року.

Тобто, вищевказані положення Закону щодо обмеження максимальним розміром пенсії не може застосовуватися до позивача, оскільки пенсію йому було призначено з 2004 року, а не з 01.01.2016 року.

Крім того, Конституційним Судом України визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення законодавства, якими був обмежений максимальний розмір пенсії. Внесення в подальшому змін до Закону шляхом зазначення іншого часового періоду, протягом якого діють обмеження максимального розміру пенсії, за аналогією є неконституційними, оскільки вирішальне значення має не період дії обмеження, а сам факт обмеження прав особи на отримання пенсії у відповідному розмірі.

Таким чином, буквальне розуміння змін внесених Законом України від 06.12.2016 року №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» з урахуванням рішення Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20.12.2016 року дозволяє суду дійти висновку про те, що у Законі України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» відсутня частина 7 статті 43, а внесені до неї зміни, що полягають у зміні слів і цифр є нереалізованими.

Це означає, що протягом 2017 року стаття 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» також не передбачала положення про те, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів.

Отже, внесені Законом України від 06.12.2016 року №1774 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» до частини 7 зазначеної статті, яка визнана неконституційною і втратила чинність, зміни (щодо періоду, протягом якого діють обмеження пенсії), самі по собі не створюють підстав для такого обмеження.

Аналогічну правову позицію викладено в постановах Верховного Суду від 06.11.2018 року ц справі №522/3093/17 та від 16.10.2018 року у справі №522/16882/17.

Саме на цій правовій підставі Окружний адміністративний суд м. Києва рішенням від 04.09.2019 і зобов'язав відповідача провести перерахунок пенсії позивача з урахуванням надбавок та підвищень без обмеження максимального розміру і саме на цій підставі під час проведення нового перерахунку пенсії позивача, виходячи з розміру 90% від суми грошового забезпечення та підвищеними окладами, необхідно проводити його також без обмеження максимального розміру.

Таким чином, відповідач при проведенні перерахунків розміру пенсії позивача як на підставі підвищення окладу за військовим званням і посадовим окладом, так і виплати підвищених розмірів надбавок «бойові дії в інших країнах/учасник бойових дій» - 25% прожиткового мінімуму та «особливі заслуги» - 30%, не може обмежувати розмір пенсії позивача максимальним розміром.

Крім того, у відповідності до частини третьої статті 51 Закону України від 09.04.1992 року №2262-ХІІ перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат та підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Враховуючи викладене, суд вважає, що Головним управління Пенсійного фонду України в м. Києві протиправно відмовлено позивачу у проведенні перерахунку пенсії позивача.

Відтак, підлягають задоволенню вимоги про визнання неправомірною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо не здійснення з 01.05.2016 р. перерахунку пенсії позивачу, виходячи з розміру 90% від суми грошового забезпечення, з урахуванням надбавок та підвищень, без обмеження її максимальним розміром на підставі довідки військової частини НОМЕР_1 №222/4/157/239/43 від 26.01.2017 р. про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії відповідно до Постанови №718 за нормами, чинними на 01.05.2016 p. Та не здійснення з 01.01.2019 р. пенсії позивачу, виходячи з розміру 90% від суми грошового забезпечення, з урахуванням надбавок та підвищень, без обмеження її максимальним розміром на підставі довідки військової частини НОМЕР_1 №222/4/164/239/783 від 13.11.2020 р. про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії відповідно до Постанови №718 за нормами, чинними на 05.03.2019 р.

Разом з цим, суд зазначає, що відповідно до ч. 4 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

З системного аналізу вказаних норм ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України можна дійти висновку, що суд наділений повноваженнями щодо зобов'язання відповідача прийняти рішення на користь позивача.

Тобто, такі повноваження суд реалізує у разі встановленого факту порушення прав свобод чи інтересів позивача і необхідність їх відновлення таким способом, який би гарантував повний захист прав, свобод, інтересів позивача від порушень з боку відповідача, забезпечував його виконання та унеможливлював необхідність наступних звернень до суду.

Верховний Суд України у своєму рішенні від 16 вересня 2015 року у справі № 21-1465а15 вказав, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

Як було встановлено вище, позивач має право на перерахунок пенсії, втім відповідачем протиправно було відмовлено у задоволенні такої заяви, що дозволяє суду дійти висновку про необхідність зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у місті Києві провести перерахунок та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 з 01.05.2016 p., виходячи з розміру 90% від суми грошового забезпечення, з урахуванням надбавок та підвищень, без обмеження її максимальним розміром на підставі довідки військової частини НОМЕР_1 №222/4/157/239/43 від 26.01.2017 р. про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії відповідно до Постанови №718 за нормами, чинними на 01.05.2016 р. в якій зазначено: посадовий оклад; оклад за військове звання (генерал-майор); надбавка за вислугу років (40%); надбавка за інтенсивність служби (100%); надбавка за службу в умовах режимних обмежень (20%); премія (63%); надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць (20%) та з 01.01.2019 p., виходячи з розміру 90% від суми грошового забезпечення, з урахуванням надбавок та підвищень, без обмеження її максимальним розміром на підставі довідки військової частини НОМЕР_1 №222/4/164/239/783 від 13.11.2020 р. про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії відповідно до Постанови №718 за нормами, чинними на 05.03.2019 p., в якій зазначено: посадовий оклад; оклад за військове звання (генерал-майор); надбавка за вислугу років (50%); надбавка за роботу в умовах режимних обмежень (20%); надбавка держекспертам (20%); надбавка за інтенсивність служби (59%), з урахуванням раніше проведених виплат.

Разом з тим, щодо визначених позивачем сум виплат при проведенні перерахунку з 01.05.2016 та з 01.01.2019 суд зазначає наступне.

Згідно із пунктом 29 частини 1 статті 116 Бюджетного кодексу України здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням, всупереч цьому Кодексу чи закону про Державний бюджет України, є порушенням бюджетного законодавства.

28 серпня 2018 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 року № 649 «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду», пунктом 2 якої встановлено, що для виконання судових рішень, якими на органи Пенсійного фонду України покладені зобов'язання з нарахування (перерахунку) пенсійних виплат, що фінансуються з державного бюджету, виплата коштів, нарахованих за період до набрання судовим рішенням законної сили, здійснюється відповідно до Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затвердженого цією постановою.

При цьому, порядок №649 визначає механізм погашення заборгованості, що утворилася внаслідок нарахування (перерахунку) пенсійних виплат на виконання судових рішень, за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті Пенсійному фонду України на цю мету.

Слід зазначити, що правомірність норм Порядку №649 в судовому порядку не оскаржувалась, а отже, він є обов'язковим до виконання органами Пенсійного фонду.

У силу п. 5 Порядку № 649, для підтвердження суми, що підлягає виплаті, боржник (орган Пенсійного фонду України, визначений судом боржником у виконанні судового рішення) подає до Пенсійного фонду України: документ, що підтверджує дату надходження судового рішення до боржника; копію судового рішення (судових рішень) або виконавчого листа; розрахунок суми, що підлягає виплаті, засвідчений керівником боржника або уповноваженою ним особою.

Перевірку обґрунтованості розрахованої боржником суми, що підлягає виплаті, проводить в Пенсійному фонді України комісія з питань погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду (далі - комісія) (п.6 Порядку №649).

За змістом п. п. 10-11 Порядку №649, виділення коштів для виплати здійснюється Пенсійним фондом України в межах наявних бюджетних призначень Пенсійному фонду України на цю мету шляхом перерахування коштів боржнику.

Боржник у триденний строк повідомляє стягувачу про виділення коштів та не пізніше десяти робочих днів з дня надходження коштів у межах встановленого Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» періоду виплати пенсії зобов'язаний здійснити виплату стягувачу суми, що підлягає виплаті, у порядку, встановленому статтею 47 зазначеного Закону.

Аналіз наведених норм в контексті спірних правовідносин дає змогу дійти висновку про те, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень, в розумінні ст.19 Конституції України, позбавлений можливості діяти всупереч вимог Порядку №649, а отже, перерахована пенсія буде виплачена відповідачем на користь позивача безпосередньо після перерахування Пенсійним фондом України коштів Управлінню в порядку наявності бюджетних асигнувань.

Доводи позивача та надані ним матеріали, досліджені та оцінені судом, не спростовують наведених висновків суду та не доводять зворотного.

Нараховані суми пенсії не отримані пенсіонером з вини органу Пенсійного фонду України, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів (частина друга статті 55 Закону №2262-ХІІ).

Крім того, суд звертає увагу, що виплата пенсій провадиться за поточний місяць загальною сумою у встановлений строк, але не пізніше останнього числа місяця, за який виплачується пенсія (частина друга статті 52 Закону №2262-ХІІ).

Відповідно до статей 1, 2 Закону України від 19.10.2000 № 2050-III «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» (далі - Закон № 2050-III) підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи). Компенсація громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати (далі - компенсація) провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом.

Виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць (стаття 4 Закону № 2050-III).

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню, а саме: визнання неправомірною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо не здійснення з 01.05.2016 р. перерахунку пенсії позивачу, виходячи з розміру 90% від суми грошового забезпечення, з урахуванням надбавок та підвищень, без обмеження її максимальним розміром на підставі довідки військової частини НОМЕР_1 №222/4/157/239/43 від 26.01.2017 р. про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії відповідно до Постанови №718 за нормами, чинними на 01.05.2016 p. та не здійснення з 01.01.2019 р. пенсії позивачу, виходячи з розміру 90% від суми грошового забезпечення, з урахуванням надбавок та підвищень, без обмеження її максимальним розміром на підставі довідки військової частини НОМЕР_1 №222/4/164/239/783 від 13.11.2020 р. про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії відповідно до Постанови №718 за нормами, чинними на 05.03.2019 р., а також зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України у місті Києві провести перерахунок та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 з 01.05.2016 p., виходячи з розміру 90% від суми грошового забезпечення, з урахуванням надбавок та підвищень, без обмеження її максимальним розміром на підставі довідки військової частини НОМЕР_1 №222/4/157/239/43 від 26.01.2017 р. про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії відповідно до Постанови №718 за нормами, чинними на 01.05.2016 р., в якій зазначено: посадовий оклад; оклад за військове звання (генерал-майор); надбавка за вислугу років (40%); надбавка за інтенсивність служби (100%); надбавка за службу в умовах режимних обмежень (20%); премія (63%); надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць (20%) та здійснити перерахунок з 01.01.2019 p., виходячи з розміру 90% від суми грошового забезпечення, з урахуванням надбавок та підвищень, без обмеження її максимальним розміром на підставі довідки військової частини НОМЕР_1 №222/4/164/239/783 від 13.11.2020 р. про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії відповідно до Постанови №718 за нормами, чинними на 05.03.2019 p., в якій зазначено: посадовий оклад; оклад за військове звання (генерал-майор); надбавка за вислугу років (50%); надбавка за роботу в умовах режимних обмежень (20%); надбавка держекспертам (20%); надбавка за інтенсивність служби (59%), з урахуванням раніше проведених виплат.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При зверненні до суду позивачем судовий збір не було сплачено, оскільки у відповідності до приписів ст. 5 Закону України «Про судовий збір» він є звільненим від сплати судового збору, отже, судові витрати розподілу не підлягають.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 72-77, 139, 143, 241-246, 255, 257-263 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, ЄДРПОУ 42098368) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії - задовольнити.

2. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо не здійснення з 01.05.2016 р. перерахунку пенсії позивачу, виходячи з розміру 90% від суми грошового забезпечення, з урахуванням надбавок та підвищень, без обмеження її максимальним розміром на підставі довідки військової частини НОМЕР_1 №222/4/157/239/43 від 26.01.2017 р. про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії відповідно до Постанови №718 за нормами, чинними на 01.05.2016 p..

3. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо не здійснення з 01.01.2019 р. пенсії позивачу, виходячи з розміру 90% від суми грошового забезпечення, з урахуванням надбавок та підвищень, без обмеження її максимальним розміром на підставі довідки військової частини НОМЕР_1 №222/4/164/239/783 від 13.11.2020 р. про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії відповідно до Постанови №718 за нормами, чинними на 05.03.2019 р..

4. Зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України у місті Києві провести перерахунок та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 з 01.05.2016 p., виходячи з розміру 90% від суми грошового забезпечення, з урахуванням надбавок та підвищень, без обмеження її максимальним розміром на підставі довідки військової частини НОМЕР_1 №222/4/157/239/43 від 26.01.2017 р. про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії відповідно до Постанови №718 за нормами, чинними на 01.05.2016 р., в якій зазначено: посадовий оклад; оклад за військове звання (генерал-майор); надбавка за вислугу років (40%); надбавка за інтенсивність служби (100%); надбавка за службу в умовах режимних обмежень (20%); премія (63%); надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць (20%).

5. Зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України у місті Києві провести перерахунок та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 з 01.01.2019 p., виходячи з розміру 90% від суми грошового забезпечення, з урахуванням надбавок та підвищень, без обмеження її максимальним розміром на підставі довідки військової частини НОМЕР_1 №222/4/164/239/783 від 13.11.2020 р. про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії відповідно до Постанови №718 за нормами, чинними на 05.03.2019 p., в якій зазначено: посадовий оклад; оклад за військове звання (генерал-майор); надбавка за вислугу років (50%); надбавка за роботу в умовах режимних обмежень (20%); надбавка держекспертам (20%); надбавка за інтенсивність служби (59%), з урахуванням раніше проведених виплат.

Згідно з частиною першою статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до частини першої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя Є.В. Аблов