Рішення від 30.05.2022 по справі 640/32309/21

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 травня 2022 року м. Київ № 640/32309/21

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Федорчука А.Б., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )

до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (04053, м. Київ,

вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16)

про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 (надалі по тексту також - позивач) з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (надалі по тексту також - відповідач), в якій просить суд:

- визнати неправомірною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку його пенсії з 01 грудня 2019 року на підставі довідки №2806 від 30 липня 2021 року про новий розмір його грошового забезпечення станом на листопад 2019 року;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві згідно із частиною 18 статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» невідкладно здійснити ОСОБА_1 з 01 грудня 2019 року перерахунок його основного розміру пенсії, який складає 79 % сум його грошового забезпечення згідно рішення Окружного адміністративного суду міста Києва у справі №640/5939/19, без обмеження його грошового забезпечення станом на листопад 2019 року, виходячи із розрахунку 79 % сум його ж грошового забезпечення, а також виплатити ОСОБА_1 заборгованість по його пенсії з 01 грудня 2019 року, що утворилася не з його вини.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив про безпідставність відмови відповідача у здійсненні перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення. На думку позивача, твердження відповідача щодо неприйняття Кабінетом Міністрів України нормативно-правових актів стосовно визначення умов, порядку та розмірів, за якими має проводитися перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» є необґрунтованими, адже такий порядок встановлений Порядком №45.

Також, згідно позиції позивача, на нього не поширюються вимоги Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» щодо обмеження розміру пенсії десятьма прожитковими мінімумами, а також зменшенням розміру відсоткової ставки пенсійного забезпечення, яке встановлено рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва в справі №640/5939/19.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 січня 2022 року відкрито провадження у справі та вирішено здійснити розгляд в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Представник відповідача подав до суду відзив на адміністративний позов, в якому вказав, що внаслідок визнання протиправними та нечинними пунктів 1, 2 постанови №103 рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, винесеним в справі №826/3858/18, з 05 березня 2019 року відсутні правові підстави для здійснення органами Пенсійного фонду перерахунку військових пенсій.

Крім того, представник пенсійного фонду стверджував, що станом на 01 грудня 2019 року довідка від 30 липня 2021 року №2806 не існувала, внаслідок чого позивач не звертався до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві із заявою про перерахунок пенсії та правовідносин по перерахунку його пенсії не виникали.

На думку представника відповідача, вимоги позивача щодо здійснення з 01 грудня 2019 року перерахунку та виплати йому пенсії з урахуванням грошового забезпечення в розмірі 90 %, які діяли на час призначення позивачу пенсії, є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

З огляду на викладене вище, справа розглядається в порядку спрощеного провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі матеріалів.

При цьому, суд враховує подані позивачем клопотання про прискорення розгляду та вирішення даної справи.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Наявними матеріалами справи підтверджується, що позивач є пенсіонером МВС України з 2005 року та перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в місті Києві, отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ (надалі по тексту також - Закон №2262-ХІІ).

За заявою позивача ДУ «Територіальне медичне об'єднання МВС України по місту Києву» було видано довідку від 30 липня 2021 року №2806 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, в якій зазначено складові грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, надбавка за стаж служби в поліції, надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції, надбавка за службу в умовах режимних обмежень, премія за листопад 2019 року згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».

27 вересня 2021 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві із заявою про здійснення перерахунку його пенсії на підставі вищевказаної довідки з 01 грудня 2019 року.

За результатами розгляду даного звернення відповідач листом від 20 жовтня 2021 року №2600-0304-8/166559 повідомив, що після визнання протиправним та скасування пункту 3 Постанови №103 Урядом України акти, які визначають механізм перерахунку пенсій відповідних категорій військовослужбовців не приймалися; повідомлення від Мінсоцполітики про підстави для проведення перерахунку пенсій військовослужбовців до Головного управління не надходили, відтак підстави для проведення перерахунку пенсії - відсутні.

Незгода позивача із відмовою у здійсненні перерахунку пенсії зумовила його звернення до суду з даним адміністративним позовом, при вирішенні якого суд виходить з наступного.

Згідно з положеннями частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон № 2262-ХІІ.

Наведеним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» (далі - Закон № 900-VIII).

Цим Законом статтю 63 Закону № 2262-XII доповнено новою частиною третьою, згідно з якою перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Частина 2 статті 51 Закону №2262-XII передбачає, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Кабінетом Міністрів України Постановою №988 затверджено схеми окладів за спеціальним званням поліцейських, схеми посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання та схеми посадових окладів поліцейських у розмірах, згідно з додатками 3-10.

Відповідно до статті 94 Закону України «Про Національну поліцію», Постанови №988, з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06 квітня 2016 року №260 затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі по тексту - Порядок №260).

Згідно з пунктом 3 Порядку №260 передбачено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Порядком №260 установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (пункт 4 розділу ІІ Порядку №260); надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі (пункт 5 розділу ІІ Порядку №260); надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць (пункт 6 розділу ІІ Порядку №260); надбавка за службу в умовах режимних обмежень (пункт 7 розділу ІІ Порядку №260); надбавка за почесне звання "заслужений" (пункт 8 Порядку розділу ІІ №260); доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності (пункт 9 Порядку розділу ІІ №260); доплата за вчене звання (пункт 10 розділу ІІ Порядку №260); доплата за службу в нічний час (пункт 11 Порядку №260).

Крім того, пунктом 12 розділу ІІ Порядку № 260 розміри премії встановлюються за рішенням керівників органів поліції відповідно до затверджених ними положень про преміювання та наявного фонду грошового забезпечення. Виплата премій поліцейським здійснюється за наказами керівників органів поліції. Накази про преміювання поліцейських видаються до 25 числа кожного місяця на підставі списків начальників структурних підрозділів органу поліції, погоджених з фінансовим підрозділом у частині розміру фонду преміювання. Виплата премії проводиться щомісяця в останній день місяця за поточний місяць разом з виплатою грошового забезпечення.

Виходячи зі змісту приписів статті 63 Закону №2262-XII Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розмірів складових грошового забезпечення для такого перерахунку, а підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців та осіб, які мають право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців чи осіб, прирівняних до них.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 травня 2019 року у справі №826/12704/18, що набрало законної сили 19 листопада 2019 року) встановлено, що п. 3 постанови №103 звужує зміст та обсяг існуючих прав і свобод, оскільки скасовує надбавки, доплати, підвищення і премії, які отримували пенсіонери органів внутрішніх справ (міліції) під час служби, та які враховувались при попередніх перерахунках пенсій, тому змінює умови і норми пенсійного забезпечення осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) або за прирівняними до них посадами, а тому є протиправним та таким, що не відповідає правовим актам вищої юридичної сили. Оскаржуваний пункт постанови фактично зменшує виплати пенсії у відсотковому вимірі та звужує складові грошового забезпечення пенсіонерів внутрішніх справ, які підлягають врахуванню при обрахунку пенсії вказаним особам. П. 3 постанови №103 зменшує права пенсіонерів органів внутрішніх справ у порівнянні з їх попереднім становищем, а Кабінет Міністрів, приймаючи оскаржуваний пункт постанови діяв не в інтересах осіб, без урахування усіх існуючих обставин, без дотримання принципу пропорційності, необґрунтовано, без дотримання балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів широкого кола осіб і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення.

Відтак, скасування судовим рішенням, яке набрало законної сили 19 листопада 2019 року, пункту 3 Постанови №103, надає позивачу підстави на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановами №988, Порядком №260, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ.

Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.

Аналогічний правовий висновок міститься, у постанові Верховного Суду від 10.10.2019 у справі № 553/3619/16-а, у рішенні Верховного Суду від 17.12.2019 року справі № 160/8324/19, яке залишене без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020 року.

Відтак, з отриманням довідки, виданої ДУ «Територіальне медичне об'єднання МВС України по місту Києву» від 30 липня 2021 року №2806 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , відповідач повинен був перерахувати пенсію позивачу з 01 грудня 2019 року на підставі зазначеної довідки.

З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку про необґрунтованість висновку відповідача про відсутність підстав для здійснення перерахунку пенсії позивача на підставі виданої довідки та, як наслідок, протиправність такої відмови у здійсненні перерахунку.

Безпідставними також є посилання відповідача на пропуск позивачем строку звернення до суду, оскільки за правилами частини 3 статті 51 Закону України №2262-ХІІ перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Подібна правова позиція щодо застосування норм права викладена в постановах Верховного Суду від 05 вересня 2018 року в справі №815/3522/17 та від 24 січня 2019 року в справі №338/879/17, від 27 травня 2021 року в справі № 442/5891/17, від 31 травня 2021 року в справі 750/6708/17, від 18 серпня 2021 року в справі № 592/10230/17.

Стосовно тверджень позивача про неможливість обмеження розміру його пенсії при здійсненні перерахунку десятьма прожитковими мінімумами, суд враховує наступне.

Так, законодавчим підґрунтям обмеження пенсії максимальним розміром є положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06 грудня 2016 року №1774-VIII, а також положення Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08 липня 2011 року №3668, якими також встановлено обмеження максимального розміру пенсії.

У контексті наведеного, варто врахувати, що відповідно до ч. 7 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (у редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 №911-VIII, чинній з 01.01.2016 року по 20.12.2016 року) максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 01.01.2016 по 31.12.2016, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 грн.

Водночас, рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016 № 7-рп/2016, визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення частини сьомої статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII, згідно з якими, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 01.01.2016 по 31.12.2016, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 740 грн.

Таким чином, починаючи з 20 грудня 2016 року відсутня частина сьома статті 43 в Законі України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

За пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону №3668-VI, дія положень цього Закону щодо визначення максимального розміру пенсії не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.

При цьому, позивач перебуває на обліку у відповідача з 2005 року, відтак, обмеження, передбачені вказаною нормою Закону № 3668-VI, не поширюються на позивача, оскільки, пенсія йому призначена до набрання ним чинності в 2016 році.

В той же час, суд звертає увагу, що в межах адміністративного судочинства захисту підлягає лише порушене право позивача, наявність якого має підтверджуватися належними доказами.

В адміністративному позові позивач зазначає, що таке обмеження ймовірно матиме місце при здійсненні перерахунку пенсії на підставі виданої 30 липня 2021 року №2806 довідки, однак такий перерахунок відповідачем не здійснено, адже бездіяльність пенсійного органу є предметом оскарження в межах даного спору.

Відтак, вимога позивача в даній частині, на думку суду, заявлена на майбутнє, за відсутності факту порушення прав позивача, а тому не підлягає задоволенню станом на дату вирішення даної справи.

Крім того, в частині тверджень позивача про необхідність зобов'язання відповідача врахувати рішення Окружного адміністративного суду міста Києва в справі №640/5939/19, суд вказує, що вказане судове рішення набрало законної сили (згідно відомостей КП «ДСС») 21 вересня 2020 року.

Відповідно до положень статті 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

Також, одним із основних засад (принципів) адміністративного судочинства є обов'язковість судового рішення (пункт 5 частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України).

Обов'язковість судових рішень закріплена також у статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно змісту якої судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

Судовим рішенням в справі №640/5939/19 встановлено обов'язок Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві здійснити перерахунок пенсії позивача, виходячи з відсоткової ставки 79 %, а не як стверджує відповідач 90 %.

З огляду на встановлений на законодавчому рівні принцип обов'язковості виконання судового рішення та відсутність доказів здійснення перерахунку пенсії позивача на підставі довідки від 30 липня 2021 року №2806 із зменшенням відсоткової ставки грошового забезпечення, суд не вбачає підстав для задоволення вимог позивача в даній частині, адже вони заявлені, посилаючись на обставини, які не мають місця в межах спірних відносинах, а ґрунтуються виключно з урахуванням практики здійснення перерахунку пенсії в аналогічних ситуаціях колег позивача.

З урахуванням вищенаведеного в сукупності, суд приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення адміністративного позову.

Відповідно до статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно вимог статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідачем не виконано обов'язок щодо доказування правомірності прийняття спірної відмови.

Відповідно до частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись статтями 9, 14, 72-74, 77, 90, 139, 241-246, 250, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві у здійсненні перерахунку з 01 грудня 2019 року основного розміру пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки, виданої ДУ «Територіальне медичне об'єднання МВС України по місту Києву» №2806 від 30 липня 2021 року про розмір грошового забезпечення, викладену в листі від 20 жовтня 2021 року №2600-0304-8/166559.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки, виданої ДУ «Територіальне медичне об'єднання МВС України по місту Києву» №2806 від 30 липня 2021 року про розмір грошового забезпечення, з урахуванням проведених раніше виплат, починаючи з 01 грудня 2019 року.

В іншій частині адміністративного позову відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) понесені ним витрати по сплаті судового збору у розмірі 800 (вісімсот) гривень 00 копійок за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16, код ЄДРПОУ 42098368).

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення встановленого ст. 295 КАС України строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя А.Б. Федорчук