Постанова від 18.08.2022 по справі 686/15721/22

Справа № 686/15721/22

Провадження № 3/686/4751/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 серпня 2022 року м.Хмельницький

Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Вітушинська О.О., з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , захисника Косюка Р.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Хмельницькому справу про адміністративне правопорушення відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 , пенсіонера,

за ч.1 ст.130 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

23.07.2022 року відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №235885 за ч.1 ст.130 КУпАП, за яким останньому ставиться в вину те, що він, 22.07.2022 року о 23 год. 51 хв. по вул. Довженка, 2 в м.Хмельницькому керував автомобілем «Opel Zafira» номерний знак НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння різкий запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів) та, в порушення вимог п.2.5 Правил дорожнього руху України від проходження відповідно до встановленого законом порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння відмовився у лікаря-нарколога.

Заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що провадження у справі підлягає закриттю за відсутності в діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, складу інкримінованого правопорушення.

Частина 1 ст.130 КУпАП передбачає три окремих склади адміністративного правопорушення, в тому числі і такий склад як відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Відповідно до п.2.5 Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою КМУ №1306 від 10.10.2001 року, водій зобов'язаний на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Порядок огляду водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції встановлений ст.266 КУпАП, згідно якої :

«ч.2 - огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення;

ч.3 - у разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладі охорони здоров'я:

ч.4 - огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення в присутності поліцейського;

ч.5 - огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним;

ч.6 - направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції і проведення такого огляду здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України».

Як слідує з п.п. 1, 2, 3, 4 6, 7, 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або перебувають під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 року №1103:

- огляд водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, за наявності відповідних ознак, на місці зупинки транспортного засобу здійснює поліцейський за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та МВС в присутності двох свідків;

- водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я;

- поліцейський забезпечує проведення огляду водія транспортного засобу в закладі охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту виявлення відповідних підстав;

- у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я, поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

В судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 свою винуватість у вчиненні інкримінованого йому адмінправопорушенні заперечив. Стверджує, що алкоголю не вживав, у стані алкогольного сп'яніння не перебував та від проходження огляду не відмовлявся, при цьому, пояснив, що після зупинки транспортного засобу, до нього підійшли працівники поліції і йому було запропоновано пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння за допомогою приладу «Драгер», на що він погодився та декілька разів дув у прилад, який нічого не показував, після чого, працівники поліції повезли його у Скаржинці, де він відмовився повторно проходити огляд за допомогою приладу «Драгер», оскільки на місці зупинки вже неодноразово дув у пристрій, але він не спрацьовував. Це було розцінено поліцейськими, як його відмова від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння, після чого ними було складено протокол про адміністративне правопорушення. Окрім того зазначає, що свідки при складанні протоколу не залучались.

Такі пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, повністю узгоджуються із переглянутими в судовому засіданні відеозаписами, зроблених з відеореєстратора та нагрудних камер відеоспостереження працівників поліції, з яких вбачається, що ОСОБА_1 на місці зупинки, на пропозицію поліцейських пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння за допомогою приладу «Драгер» погодився, та неодноразово дув у пристрій, який не показував ніякого результату, що було розцінено поліцейським як ухилення від проходження огляду та було запропоновано ОСОБА_1 проїхати у заклад охорони здоров'я, на що останній також погодився.

В кабінеті у лікаря-нарколога ОСОБА_1 не відмовлявся проходити огляд, однак, не погоджувався знову дути в пристрій «Драгер», оскільки перед цим неодноразово вже дув в нього.

Після чого, відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення, а саме за відмову водія, що керує транспортним засобом з ознаками алкогольного сп'яніння, від проходження огляду на такий стан.

Вказаний протокол складений без участі двох свідків, а також у ньому не зазначено фактичні дії водія, які б свідчили про ухилення від огляду.

Оцінюючи безпосередньо досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, приходжу до висновку, що фактично, ОСОБА_1 від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння в медичному закладі не відмовлявся, лише не погоджувався пройти його за допомогою приладу «Драгер», до того ж працівниками поліції не було дотримано порядку огляду водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в зв'язку із чим, ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП притягнуто бути не може.

У відповідності до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження у справі підлягає закриттю.

Керуючись ст.ст. 283, 284, 247 КУпАП,

ПОСТАНОВИЛА:

Провадження у справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу інкримінованого адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Хмельницький міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її винесення.

СУДДЯ: