Справа № 686/8373/22
Провадження № 1-кс/686/7450/22
18 серпня 2022 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Хмельницькому клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні №42022242260000001 від 12.01.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України,
17.08.2022 року слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області капітан поліції ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором, про тимчасовий доступ до оригіналів документів, які перебувають у володінні Приватного підприємства « ОСОБА_4 » ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме: належних чином завірених копій статутних документів ПП « ОСОБА_5 », а також копії документів (наказу), стосовно призначення директором ПП « ОСОБА_5 » ОСОБА_6 ; документів стосовно тендерної пропозиції на продаж пального відповідно до договору №27ПК-12719/20 від 15.04.2020 на закупівлю бензину А-92 та договору №27ПК-12723/20 від 15.04.2020 на закупівлю дизельного палива, інших документів, які мають відношення до укладання договору №27ПК-12719/20 від 15.04.2020 на закупівлю бензину А-92 та договору №27ПК-12723/20 від 15.04.2020, на закупівлю дизельного палива а також додаткових угод до них, поставку цього товару та розрахунок за нього, з можливістю вилучення належних чином завірених копій вказаних документів.
В обґрунтування даного клопотання слідчим зазначено, що вказані документи мають важливе значення для вказаного кримінального провадження №42022242260000001 та є необхідними для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення.
Слідчий в судове засідання не з'явився, в клопотанні міститься прохання про розгляд справи без участі слідчого та представників юридичної особи, у володінні якої знаходяться документи, вимоги клопотання підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити.
Вивчивши надані матеріали, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Досудовим розслідуванням встановлено, що що службові особи ПП « ОСОБА_5 », діючи умисно, з метою заволодіння бюджетними коштами ІНФОРМАЦІЯ_1 , зловживаючи своїм службовим становищем, у період січня - жовтня 2021 року подали КП " ІНФОРМАЦІЯ_2 » експертні висновки про середньо ринкову вартість пального на певні дати, про ніби-то здорожчання товару на ринку, на підставі яких уклали та підписали із комунальним підприємством завідомо незаконні додаткові угоди №1 від 29.01.2021, №2 від 05.02.2021, №3 від 13.05.2021 та №4 від 26.10.2021 про внесення змін до істотних умов договорів про неодноразове збільшення ціни за одиницю пального.
За вказаним фактом окружною прокуратурою міста Хмельницького до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Встановлено, що у лютому 2020 року Хмельницьким комунальним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (надалі -Замовник, ХКП « ІНФОРМАЦІЯ_2 ») на веб-порталі Уповноваженого органу опубліковано оголошення про проведення відкритих торгів за №UA-2020-02-11-001302-с про закупівлю товару за кодом ДК 021:2015:09134200-9-нафта, дистиляти: Лот 1 (бензин А-92 - 42 000 літрів); Лот 2 (дизельне паливо - 735 000 літів) та відомості про укладення із Приватним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (далі - ПП « ОСОБА_7 », Учасник) договору №27ПК-12719/20 від 15.04.2020 на закупівлю бензину А-92 (далі - Договір) та договору №27ПК-12723/20 від 15.04.2020 на закупівлю дизельного палива (далі - Договір).
Відповідно до умов вищевказаних Договорів, Учасник зобов'язується з дати укладення договору, упродовж 2020-2021 років постачати Замовнику товар, зазначений у специфікації, а Замовник зобов'язується приймати та оплачувати його вартість на умовах договору (Розділ V,VI Договорів).
Сума Договору №27ПК-12719/20 від 15.04.2020 на закупівлю бензину А-92 становить 919 800,00 грн. (п.3.1. Розділу 3 Договору).
Сума Договору №27ПК-12723/20 від 15.04.2020 на закупівлю дизельного палива становить 15 876 000,00 грн. (п.3.1. Розділу 3 Договору).
Відповідно до специфікації, що є невід'ємною частиною договору №27ПК-12719/20 від 15.04.2020, Учасник зобов'язується поставити 42 000 літрів Бензину А-92 по ціні 21,90 грн./л).
Відповідно до специфікації, що є невід'ємною частиною договору №27ПК-12723/20 від 15.04.2020, Учасник зобов'язується поставити 735 000 літрів Дизельного палива по ціні 21,60 грн./л).
Укладенню Договорів передувало рішення тендерного комітету Замовника, оформлене протоколами від 24.03.2020 щодо обрання переможцем відкритих торгів ПП « ОСОБА_7 », тендерна пропозиція якого відповідає всім критеріям та умовам, що визначені у тендерній документації і визнана найбільш економічно вигідною, та якому Замовник повідомив про намір укласти договір.
Згідно п.10.1 Договору, вони набирають чинності з моменту його підписання та діють по 31 грудня 2021 року, але в будь-якому разі до повного виконання сторонами своїх зобов'язань.
У зв'язку із необхідністю проведення процедури закупівлі на початку наступного року, 30 грудня 2021 року сторони домовилися продовжити строк дії обох Договорів до 01.03.2022, підписавши до кожного Договору додаткову угоду №5, за змістом яких також внесено зміни до специфікації:
-Бензину А-92 буде поставлено у кількості 36 927,4 літри по ціні 29,89 грн/л;
-Дизельного палива буде поставлено 632 090,245 літрів по ціні 30,14 грн/л.
Додатковими угодами №6 від 31.01.2022 року обидва Договори дострокового розірвано, про що Замовником 01.02.2022 оприлюднено звіти про їх виконання.
Однак, упродовж січня - жовтня 2021 року між сторонами укладено 4 додаткових угоди, якими внесено зміни до істотних умов Договору №27ПК-12719/20 від 15.04.2020 (Специфікації товару) про закупівлю бензину А-92, а саме:
-додатковою угодою №1 від 29.01.2021 збільшено ціну до 24,09 грн./л. (на 10 %)
-додатковою угодою №2 від 05.02.2021 збільшено ціну до 25,43 грн./л. (на 5,5 %);
-додатковою угодою №3 від 13.05.2021збільшено ціну до 27,97 грн/л. (на 9,9%);
-додатковою угодою №4 від 26.10.2021 збільшено ціну до 29,89 грн/л. (на 6,8%);
Аналогічно, упродовж січня - жовтня 2021 року між сторонами укладено 4 додаткових угоди, якими внесено зміни до істотних умов Договору №27ПК-12723/20 від 15.04.2020 (Специфікації товару) про закупівлю дизельного палива, а саме:
-додатковою угодою №1 від 29.01.2021 збільшено ціну до 23,76 грн./л. (на 10 %)
-додатковою угодою №2 від 05.02.2021 збільшено ціну до 25,86 грн./л. (на 8,8 %);
-додатковою угодою №3 від 13.05.2021 збільшено ціну до 28,29 грн/л. (на 9,3%);
-додатковою угодою №4 від 26.10.2021 збільшено ціну до 30,14 грн/л. (на 6,5%).
Таким чином, внаслідок укладення додаткових угод, ціну одного літра бензину А-92 збільшено з 21,90 грн/л до 29,89 грн/л., у т.ч. ПДВ (на 36,4%), а обсяг постачання товару за Договором №27ПК-12719/20 зменшено на 9 895,01 літрів.
Внаслідок укладення додаткових угод, ціну одного літра дизельного палива збільшено з 21,60 грн/л до 30,14 грн/л., у т.ч. ПДВ (на 39,5%), а обсяг постачання товару за Договором №27ПК-12723/20 зменшено на 148 194,98 літрів.
Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави встановлює Закон України «Про публічні закупівлі».
Метою Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища, запобігання проявам корупції, розвиток добросовісної конкуренції.
Відповідно до ст. 3 Закону, закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія, ефективність та пропорційність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників та рівне ставлення до них; об'єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі; запобігання корупційним діям і зловживанням.
Частиною 1 ст. 36 Закону визначено, що договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
У відповідності до ст. 180 Господарського кодексу України, зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов'язань, які погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов'язкові умови відповідно до законодавства. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода. При укладанні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.
Згідно пункту 4 статті 36 Закону, умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі, крім випадків визначення грошового еквівалента зобов'язання в іноземній валюті та/або випадків перерахунку ціни за результатами електронного аукціону в бік зменшення ціни тендерної пропозиції без зменшення обсягів закупівлі.
Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, зокрема: збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що така зміна не призведене до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю.
Така ж умова зазначена у Договорах ( п.11.3).
У відповідності до роз'яснення Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 27.10.2016 р. № 3302-06/34307-06 «Щодо зміни істотних умов договору», внесення змін до договору про закупівлю у залежності від коливання ціни товару на ринку повинно бути обґрунтованим та документально підтвердженим. Держстат України є спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі статистики, однак перелік органів, установ, організацій, які уповноважені надавати відповідну інформацію щодо коливання ціни товару на ринку, не є вичерпним.
На підтвердження факту коливання ціни на товар, у документі, який видає компетентна організація має бути зазначена діюча ринкова ціна на товар і її порівняння з ринковою ціною станом на дату, з якої почалися змінюватися ціни на ринку, як у бік збільшення, так і у бік зменшення (тобто наявності коливання). Необхідність зазначення такої інформації зумовлюється також тим, що у випадку коливання цін, зміни до договору про закупівлю вносяться з урахуванням показників коливання цін, що стали підставою для здійснення попередніх змін до договору. Кожна зміна до договору має містити окреме документальне підтвердження. Документ про зміну ціни повинен містити належне підтвердження, викладених в ньому даних, проведених досліджень коливання ринку, джерел інформації тощо.
Тобто, не будь-яка довідка уповноваженого органу про ціну товару на ринку є належним підтвердженням та підставою для зміни ціни в договорі після його підписання, а лише той документ, який підтверджує факт коливання ціни конкретного предмета закупівлі, зокрема: інформація (довідка) або експертний висновок відповідного органу, який має повноваження моніторити ціни на конкретний товар, визначати зміни в цінах на такий товар.
Згідно роз'яснення Мінекономіки від 24.11.2020 № 3304-04/69987-06 під «пропорційністю» розуміється збільшення ціни саме на такий відсоток, на який відбулося коливання на ринку, але не більше ніж на 10%. Розрахунок відсотків зміни ціни і кількості здійснюється у додатковій угоді від ціни підписаного договору, а у наступних додаткових угодах - за потреби від останньої зміни ціни та кількості.
Так, учасник зобов'язаний був не лише довести підвищення ціни на певний товар на певному ринку за допомогою доказів, але й обґрунтувати для Замовника самі пропозиції про підвищення ціни, визначеної у договорі. Учасник повинен обґрунтувати, чому таке підвищення цін на ринку зумовлює неможливість виконання договору по запропонованій Замовнику на тендері ціні, навести причини, через які виконання укладеного договору стало для нього вочевидь невигідним. Продавець також має довести, що підвищення ціни є непрогнозованим (його неможливо було передбачити і закласти в ціну товару на момент подання постачальником тендерної пропозиції).
Такої правової позиції щодо імперативної поведінки постачальника дійшов Верховний Суд в своїй постанові від 18.06.2021 у справі № 927/491/19.
Однак, в обґрунтування підвищення ціни перед кожною додатковою угодою Учасник надавав Замовнику експертні висновки ІНФОРМАЦІЯ_4 №В-100 станом на 26.01.2021, №В-128 станом на 01.02.2021 та №В-512 станом на 11.05.2021, які не підтверджували коливання ціни на ринку пального, так як ціна на товар у довідках тільки зазначена на окрему дату.
Вказані порушення вимог законодавства про публічні закупівлі підтверджуються проведеним ІНФОРМАЦІЯ_5 відповідно до ст. 8 Закону України «Про публічні закупівлі» моніторингом даної закупівлі від 15.09.2021, згідно висновку якого встановлено, що при внесенні змін до Договору№27ПК-12719/20 та Договору №27ПК-12723/20 шляхом укладання додаткових угод №1 від 29.01.2021, №2 від 05.02.2021, №3 від 13.05.2021 сторони порушили вимоги п.2 ч.4 ст.36 Закону України, оскільки не мали на те законних підстав.
Також прокуратурою встановлено, що безпідставним є посилання сторін на зростання закупівельних цін за одиницю товару при укладанні кожної додаткової угоди, оскільки згідно інформації ІНФОРМАЦІЯ_6 (лист №22-05/1300 від 22.12.2021), ринкові ціни на бензин А-92 та дизельне паливо змінювалися наступним чином:
Бензин А-92:
- між датою укладання Договору №27ПК-12719/20 від 15.04.2020 та додатковою угодою №1 від 29.01.2021 ціна зросла з 23,39 грн/л до 24,77 грн/л. (5,8 %);
- між датою укладання додаткової угоди №1 та додаткової угоди №2 від 05.02.2021 ціна зросла з 24,77 грн/л до 25,56 грн/л. (3,1%);
- між датою укладання додаткової угоди №2 та додаткової угоди №3 від 13.05.2021 ціна зросла з 25,56 грн/л до 28,27 грн/л. (10%)
- між датою укладання додаткової угоди №3 та додаткової угоди №4 від 26.10.2021 ціна зросла з 28,27 грн/л до 30,22 грн/л. (6,8%)
Дизельне паливо:
- між датою укладання Договору №27ПК-12723/20 від 15.04.2020 та додатковою угодою №1 від 29.01.2021 ціна зросла з 24,01 грн/л до 25,27 грн/л. (5,2 %);
- між датою укладання додаткової угоди №1 та додаткової угоди №2 від 05.02.2021 ціна зросла з 25,27 грн/л до 26,08 грн/л. (3,2%);
- між датою укладання додаткової угоди №2 та додаткової угоди №3 від 13.05.2021 ціна зросла з 26,08 грн/л до 28,42 грн/л. (8,9%);
- між датою укладання додаткової угоди №3 та додаткової угоди №4 від 26.10.2021 ціна зросла з 28,42 грн/л до 30,04 грн/л. (6,5%).
Також, проведеним прокуратурою вивченням інформації інтернет-ресурсу ІНФОРМАЦІЯ_7 встановлено, що ринкова ціна на:
Бензин А-92 у період:
- між датою укладання Договору №27ПК-12719/20 від 15.04.2020 та додатковою угодою №1 від 29.01.2021 ціна зросла на 6,4 %, в той час, коли сторони її збільшили на 10 %;
- між датою укладання додаткової угоди №1 та додаткової угоди №2 від 05.02.2021 ціна зросла 3%, в той час, коли сторони її збільшили на 5,5 %;
- між датою укладання додаткової угоди №2 та додаткової угоди №3 від 13.05.2021 ціна зросла на 10% і сторони її підняли на такий самий рівень;
- між датою укладання додаткової угоди №3 та додаткової угоди №4 від 26.10.2021 ціна зросла на 6,8 % і сторони її підняли на такий самий рівень.
Дизельне пальне у період:
- між датою укладання Договору №27ПК-12723/20 від 15.04.2020 та додатковою угодою №1 від 29.01.2021 ціна зросла на 6,2 %, в той час, коли сторони її збільшили на 10 %;
- між датою укладання додаткової угоди №1 та додаткової угоди №2 від 05.02.2021 ціна зросла 2,8%, в той час, коли сторони її збільшили на 8,8 %;
- між датою укладання додаткової угоди №2 та додаткової угоди №3 від 13.05.2021 ціна зросла на 8,7% і сторони її підняли на 9,3%;
- між датою укладання додаткової угоди №3 та додаткової угоди №4 від 26.10.2021 ціна зросла на 6,5 % і сторони її підняли на такий самий рівень
Із вказаного слідує, що ПП « ОСОБА_4 », спонукаючи Замовника до укладення додаткових угод, мало на меті збільшити ціну за одиницю товару на вигідний для себе відсоток, а не на реальний відсоток коливання.
Отже, підвищення сторонами Договору ціни, шляхом укладання додаткових угод, суперечить меті Закону України «Про публічні закупівлі». Зокрема, такі дії нівелюють інститут публічних закупівель, як засіб забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у цій сфері, запобігання проявам корупції та розвитку добросовісної конкуренції, оскільки якщо пристати на тлумачення сторонами п.2 ч.4 ст. 36 Закону, то при укладанні додаткових угод ціну за товар можна збільшувати необмежену кількість разів.
Можливість зміни ціни договору внаслідок недобросовісних дій сторін (сторони) договору робить результат закупівлі невизначеним та тягне за собою неефективне використання бюджетних коштів, що є прямим порушенням принципів процедури закупівлі (аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 12.09.2019 у справі № 915/1868/18).
Будь-який покупець товару, за звичайних умов, не може бути зацікавленим у збільшенні його ціни, а відповідно й у зміні відповідних умов договору. Тобто, навіть за наявності росту цін на ринку відповідного товару, який відбувся після укладення договору, покупець має право відмовитися від підписання невигідної для нього додаткової угоди, адже ціна продажу товару вже визначена в договорі купівлі-продажу чи поставки.
Комунальне підприємство Хмельницької міської ради мало беззаперечне право на отримання пального по ціні, визначеній в укладеному сторонами Договорі, однак без надання письмових заперечень чи проведення переговорів щодо пропозиції ПП « ОСОБА_7 » про збільшення ціни, підписало додаткові угоди №1,2,3,4 внаслідок чого ціна одного літра бензину А-92 збільшилася на 36,4%, а дизельного палива - на 39,5%, а обсяг поставки за Договорами зменшився на 9 895,01 та 148 194,98 літрів відповідно.
Однак, вищезазначеної інформаціє замало, щоб прийти до висновку, чиї дії або бездіяльність стали причиною завдання збитків Хмельницькому КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Таким чином, з метою встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні згідно ст. 91 КПК України, здобуття доказів і встановлення фактів, що мають значення для повного швидкого, та неупередженого розслідування даного кримінального провадження відповідно до ст. 2 КПК України, встановлення та перевірки інформації, чиї дії або бездіяльність призвели до завдання збитків Хмельницькому КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », в наслідок укладання договору та додаткових угод до нього з ПП « ОСОБА_8 » виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до оригіналів документів, які перебувають у володінні Приватного підприємства « ОСОБА_4 » ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме: належних чином завірених копій статутних документів ПП « ОСОБА_5 », а також копії документів (наказу), стосовно призначення директором ПП « ОСОБА_5 » ОСОБА_6 ; документів стосовно тендерної пропозиції на продаж пального відповідно до договору №27ПК-12719/20 від 15.04.2020 на закупівлю бензину А-92 та договору №27ПК-12723/20 від 15.04.2020 на закупівлю дизельного палива, інших документів, які мають відношення до укладання договору №27ПК-12719/20 від 15.04.2020 на закупівлю бензину А-92 та договору №27ПК-12723/20 від 15.04.2020, на закупівлю дизельного палива а також додаткових угод до них, поставку цього товару та розрахунок за нього, із правом їх подальшого вилучення, оскільки вказані документи можуть мати суттєве доказове значення для встановлення обставин вказаного кримінального провадження та можуть бути використані як докази на підставі подальшого безпосереднього дослідження яких, залежить прийняття кінцевого рішення у вказаному провадженні.
Разом з тим, без отримання дозволу на тимчасовий доступ до документів не можливе проведення оглядів, почеркознавчої та інших видів експертиз, встановлення потерпілих, проведення їх допитів та допитів свідків та інших процесуальних дій у вказаному кримінальному провадженні, а долучення їх копій чи оригіналів шляхом направлення інформаційних запитів з огляду на тяжкість злочинів за ознаками яких відкриті кримінальні провадження, строки надання відповідей володільцями інформації, можуть призвести до знищення чи несанкціонованого внесення змін до оригіналів документів особами, які мають до них доступ та, які можуть бути причетними до вчинення злочинів.
Слід звернути увагу на той факт, що здійснення зазначеного заходу забезпечення кримінального провадження, не призведе до зупинення роботи володільця документів та інформації та будь-які негативні ризики за результатами проведення вказаної слідчої дії відсутні в тому числі матеріальної шкоди.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 160 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Згідно з ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи можливості ознайомлення з ними, зробити з них копії та вилучити дані документи. При отриманні вказаних документів, вони будуть мати значення доказів і будуть використані в даному кримінальному провадженні.
Таким чином, слідчим наведено підстави, передбачені ч. 2, 5 ст. 163 КПК України, зокрема, що документи, доступ до яких він просить надати, в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин та можуть бути використані як доказ в кримінальному провадженні.
Враховуючи викладене, з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідчий суддя приходить до висновку, що є всі підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до вказаних вище документів, що знаходяться у володінні приватного підприємства « ОСОБА_4 », з можливістю вилучення копій вказаних документів, адже це сприятиме встановленню важливих обставин та може бути використано як доказ у вказаному кримінальному провадженні.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 163, 164 КПК України, -
Клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні №42022242260000001 від 12.01.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України - задовольнити.
Надати слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні №42022242260000001 від 12.01.2022 дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів, які перебувають у володінні Приватного підприємства « ОСОБА_4 » ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме: належних чином завірених копій статутних документів ПП « ОСОБА_5 », а також копії документів (наказу), стосовно призначення директором ПП « ОСОБА_5 » ОСОБА_6 ; документів стосовно тендерної пропозиції на продаж пального відповідно до договору №27ПК-12719/20 від 15.04.2020 на закупівлю бензину А-92 та договору №27ПК-12723/20 від 15.04.2020 на закупівлю дизельного палива, інших документів, які мають відношення до укладання договору №27ПК-12719/20 від 15.04.2020 на закупівлю бензину А-92 та договору №27ПК-12723/20 від 15.04.2020, на закупівлю дизельного палива а також додаткових угод до них, поставку цього товару та розрахунок за нього, з можливістю вилучення належних чином завірених копій вказаних документів.
Відповідальним особам приватного підприємства « ОСОБА_4 » забезпечити тимчасовий доступ до вищезазначених документів.
Ухвала діє до 19 вересня 2022 року включно.
Відповідно до ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Хмельницького
міськрайонного суду ОСОБА_1