11.08.2022 Справа №607/9539/22
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Братасюк Віктор Миколайович, розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого по АДРЕСА_1 ,
за ч. 4 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №097123 від 21 липня 2022 року, 21 липня 2022 року о 00 год. 20 хв. по вул. 15 Квітня, 1 у м. Тернополі водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом «Kia K5», державний номерний знак НОМЕР_1 , який зобов'язаний був пройти обов'язковий технічний контроль, однак його не пройшов, чим вчинив зазначене правопорушення повторно протягом року.
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що вказані матеріали оформлені з порушенням вимог КУпАП та підлягають належному доопрацювання, виходячи з наступного.
Частиною 4 статті 121 передбачено адміністративну відповідальність, у тому числі, за Керування водієм транспортним засобом, що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов, вчинене повторно протягом року.
Відповідно до вимог ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол, у якому, відповідно до ст. 256 цього кодексу, зазначаються дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В силу вимог ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Встановлено, що в матеріалах справи відсутні будь-які належні та достатні докази, які б свідчили про необхідність проходження транспортним засобом під керуванням ОСОБА_1 обов'язкового технічного контролю. Зокрема, на якій підставі транспортний засіб, яким керував ОСОБА_1 підлягав обов'язковому технічному контролю.
Зазначений недолік не дає можливості повно та об'єктивно розглянути дану справу та накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення.
За таких обставин, вважаю, що матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , необхідно направити в Управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції, для належного доопрацювання, а саме: долучення до матеріалів справи доказів, які б підтверджували той факт, що транспортний засіб, яким керував ОСОБА_1 підлягав обов'язковому технічному контролю.
При цьому, прошу врахувати вимоги п. 7 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС від 06.11.2015 № 1376, зокрема те, що не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
Про всі доопрацювання вказаних матеріалів справи слід повідомити особу, відносно якої складено протокол та потерпілих.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 33, 256, 278 КУпАП, суддя, -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 - повернути для належного доопрацювання в Управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції.
CуддяВ. М. Братасюк