Рішення від 22.08.2022 по справі 128/800/22

Справа № 128/800/22

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

22 серпня 2022 року місто Вінниця

Вінницький районний суд Вінницької області в складі:

судді Карпінської Ю.Ф.,

за участю секретаря Сінельник В.І.,

у відсутності учасників справи,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовною заявою Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення надміру перерахованої (виплаченої) суми житлової субсидії,

УСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затверджене постановою Кабінету Міністрів України № 848 від 21.10.1995 (в редакції постанови КМУ від 22.09.1997 № 1050 - на момент звернення відповідача за призначенням субсидії) визначає умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресно безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також один раз на рік субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Відповідно до п. 7 Положення, субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб, призваних на строкову військову службу. Кількість осіб визначається на початок місяця, в якому надійшло звернення за призначенням субсидії. Пунктом 13 Положення визначено, що для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає органу праці та соціального захисту населення довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінсоцполітики, або індивідуальні відомості про застраховану особу. В органі праці та соціального захисту населення громадянин заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні. Відповідно до п. 14 Положення, якщо у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані і проживають тільки пенсіонери, які не працюють, та інші непрацездатні громадяни, джерело існування яких є лише доходи від особистого селянського господарства, пенсія та інші соціальні виплати, субсидія за бажанням призначається на дванадцять місяців. Про збільшення доходу або зміну у складі зареєстрованих громадян, яким призначено таку субсидію, обов'язково інформують органи праці та соціального захисту населення. 04.12.2014 ОСОБА_1 звернулася до Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації для призначення житлової субсидії та відповідно до п. 13 Положення надала заяву про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг, та декларацію про доходи і майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги. На підставі поданих документів та з урахування всіх громадян, які зареєстровані на житловій площі за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 було призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з грудня 2014 року по квітень 2015 року та розраховано по квітень 2016 року включно. При поданні заяви про призначення житлової субсидії ОСОБА_1 ознайомлена з тим, що у разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання субсидій, вона зобов'язується повідомити про це органи праці та соціального захисту населення. Відповідно до п. 14 Положення (зі змінами, внесеними згідно з постановою КМУ № 106 від 28.02.2015), громадянин, якому призначено субсидію, зобов'язаний протягом місяця проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендарі - про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, купівлю товарів або оплату послуг, передбачених підпунктом 5 пункту 5 цього Положення, шляхом подання відповідних документів. Зазначеним пунктом також передбачено, що після закінчення строку отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення здійснюють розрахунок житлової субсидії на наступний період (12 місяців, календарний рік) для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому відповідному періоді. Так, ОСОБА_1 призначено житлову субсидію з квітня 2015 року по квітень 2016 року включно та перепризначено на наступні періоди з квітня 2016 року по квітень 2017 року, з травня 2017 року по квітень 2018 року, з травня 2018 року по вересень 2019 року (з травня 2019 року по вересень 2019 року ОСОБА_1 не мала права на субсидію, оскільки вартість послуг у межах норм споживання не перевищує визначеного обов'язкового платежу сім'ї), з жовтня 2019 року по квітень 2020 року, з травня 2020 року по вересень 2020 року (з травня 2020 року по вересень 2020 року ОСОБА_1 не мала права на субсидію, оскільки вартість послуг у межах норм споживання не перевищує визначеного обов'язкового платежу сім'ї) і з жовтня 2020 року по квітень 2021 року. На запит управління 02 серпня 2021 року Вороновицькою селищною радою Вінницького району Вінницької області видано довідку №1-405 про те, що за адресою домогосподарства з 04.04.2019 зареєстровані, крім відповідача, також онука ОСОБА_2 , 1994 року народження, правнук відповідача ОСОБА_3 , 2015 року народження, та правнучка відповідача ОСОБА_4 , 2019 року народження. Пунктом 16 Положення передбачено, що громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов'язаний протягом 30 календарних днів проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, зокрема про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства (орендар, внутрішньо переміщена особа - членів домогосподарства, які фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), їх соціального статусу. У разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім'ї члена домогосподарства подаються нові заява та декларація. У даному випадку на вимогу структурного підрозділу з питання соціального захисту населення, який призначив житлову субсидію, сума надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії повертається громадянином до державного бюджету. У разі відмови громадянина добровільно повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії питання про її примусове стягнення вирішується у судовому порядку. Пунктами 119, 125, 127 Положення передбачено, що надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється у разі, коли громадянин не повідомив структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про обставини, зазначені у пункті 90 цього Положення, протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення. У цьому випадку на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, який призначив житлову субсидію, сума надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії повертається громадянином. У разі відмови громадянина добровільно повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії питання про її примусове стягнення вирішується у судовому порядку. У зв'язку з тим, що ОСОБА_1 не повідомила управління у 30-денний термін про реєстрацію за місцем домогосподарства ОСОБА_2 , 1994 року народження, ОСОБА_3 , 2015 року народження, та ОСОБА_4 , 2019 року народження, з 04.04.2019, ОСОБА_1 надмірно отримала 12164,18 грн за період з жовтня 2019 року по квітень 2021 року, що підтверджується розрахунком суми субсидії на оплату житлово-комунальних послуг до повернення від 30.11.2021. 02.12.2021 управління надіслало ОСОБА_1 повідомлення № 7507 від 01.12.2021 про повернення надміру виплачених коштів, яку вона отримала, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, проте надмірно виплачені кошти ОСОБА_1 не повернула. Тому позивач просить стягнути з відповідача кошти в сумі 12164 грн 18 коп. як таких, що виплачені з Державного бюджету у вигляді субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Ухвалою Вінницького районного суду Вінницької області від 20.05.2022 було відстрочено сплату судового збору до ухвалення рішення у даній справі, відкрито провадження в справі, справу ухвалено розглядати в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

В судове засідання представник позивача не з'явилася, однак попередньо через канцелярію суду від представника Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації згідно з довіреністю Блошенкіної М.П. надійшла письмова заява, в якій остання просить розгляд справи просить проводити за її відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити, у разі неявки відповідача не заперечує щодо ухвалення заочного рішення.

Частиною третьою статті 211 ЦПК України визначено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.

Відповідач ОСОБА_1 в судові засідання неодноразово не з'являлася з невідомих суду причин, хоч про дату, час та місце розгляду справи повідомлялася судом у встановленому законом порядку шляхом направлення судових повісток за адресою зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_1 . Заяв про розгляд справи без її участі або про відкладення розгляду справи на адресу суду не надходило. Відзив на позовну заяву відповідачем у запропонований судом строк до суду не подано.

Крім того, інформація щодо розгляду справи міститься на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет (веб-адреса сторінки http://vnr.vn.court.gov.ua).

Згідно з ч. 4 ст. 223 ЦПК України, у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).

Відповідно до ч. 1 ст. 280 ЦПК України, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: 1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2) відповідач не з'явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив; 4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

За згодою представника позивача, судом постановлено проводити заочний розгляд справи, що відповідає положенням статті 280 ЦПК України.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

За вказаних обставин суд вважає можливим провести судове засідання 17.08.2022 за відсутності сторін по справі та без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Врахувавши позицію представника позивача, викладену у письмовій заяві, дослідивши письмові докази у справі та надавши їм належну правову оцінку, суд дійшов такого висновку.

Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Пунктом першим статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка ратифікована Законом від 17.07.1997 «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 і 11 Конвенції» та є частиною національного законодавства України, встановлено, що кожен має право на справедливий і відкритий розгляд упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Відповідно до ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Фактичні обставини, установлені судом.

ОСОБА_1 звернулася до Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації із заявою від 04.12.2014 про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг, вказавши свої персональні дані у поданій заяві, що підтверджується копією відповідної заяви. При поданні заяви про призначення житлової субсидії ОСОБА_1 ознайомлена з тим, що у разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання субсидій, вона зобов'язується повідомити про це органи праці та соціального захисту населення (а.с. 9-10).

Також 04.12.2014 разом з поданою заявою відповідач подала декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії (а.с. 11-12).

У розділі I декларації «Дані про осіб, які входять до складу домогосподарства, і їх зареєстроване (для орендарів та внутрішньо переміщених осіб фактичне) місце проживання у житловому приміщенні/будинку осіб» відповідач вказала, що в будинку зареєстрована лише вона одна (а.с. 11).

На підставі поданих документів та з урахування всіх громадян, які зареєстровані на житловій площі за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 було призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з грудня 2014 року по квітень 2015 року та розраховано по квітень 2016 року включно (а.с. 13, 14).

Також ОСОБА_1 призначено житлову субсидію з квітня 2015 року по квітень 2016 року включно та перепризначено на наступні періоди з квітня 2016 року по квітень 2017 року, з травня 2017 року по квітень 2018 року, з травня 2018 року по вересень 2019 року (з травня 2019 року по вересень 2019 року ОСОБА_1 не мала права на субсидію, оскільки вартість послуг у межах норм споживання не перевищує визначеного обов'язкового платежу сім'ї), з жовтня 2019 року по квітень 2020 року, з травня 2020 року по вересень 2020 року (з травня 2020 року по вересень 2020 року ОСОБА_1 не мала права на субсидію, оскільки вартість послуг у межах норм споживання не перевищує визначеного обов'язкового платежу сім'ї) і з жовтня 2020 року по квітень 2021 року (а.с. 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36).

На запит Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації 02 серпня 2021 року Вороновицькою селищною радою Вінницького району Вінницької області видано довідку №1-405 про те, що за адресою домогосподарства з 04.04.2019 зареєстровані, крім відповідача, також онука ОСОБА_2 , 1994 року народження, правнук відповідача ОСОБА_3 , 2015 року народження, та правнучка відповідача ОСОБА_4 , 2019 року народження (а.с. 37).

У зв'язку з тим, що ОСОБА_1 не повідомила Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації у 30-денний термін про реєстрацію за місцем домогосподарства ОСОБА_2 , 1994 року народження, ОСОБА_3 , 2015 року народження, та ОСОБА_4 , 2019 року народження, з 04.04.2019, ОСОБА_1 надмірно отримала 12164,18 грн за період з жовтня 2019 року по квітень 2021 року, що підтверджується розрахунком суми субсидії на оплату житлово-комунальних послуг до повернення від 30.11.2021 (а.с. 38).

02.12.2021 управління надіслало ОСОБА_1 повідомлення № 7507 від 01.12.2021 про повернення надміру виплачених коштів (а.с. 39), яке вона отримала, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 40), проте надмірно виплачені кошти ОСОБА_1 не повернула.

Оцінивши докази в їх сукупності, суд керується такими нормами.

Призначення житлових субсидій здійснюється відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (далі - Положення).

Положення (в редакції постанови КМУ від 22.09.1997 № 1050 на момент звернення відповідача за призначенням субсидії) визначало умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресно безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також один раз на рік субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Згідно з п. 7 Положення, субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб, призваних на строкову військову службу. Кількість осіб визначається на початок місяця, в якому надійшло звернення за призначенням субсидії. Пунктом 13 Положення визначено, що для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає органу праці та соціального захисту населення довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінсоцполітики, або індивідуальні відомості про застраховану особу. В органі праці та соціального захисту населення громадянин заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні.

Пунктом 14 Положення визначено, що якщо у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані і проживають тільки пенсіонери, які не працюють, та інші непрацездатні громадяни, джерело існування яких є лише доходи від особистого селянського господарства, пенсія та інші соціальні виплати, субсидія за бажанням призначається на дванадцять місяців. Про збільшення доходу або зміну у складі зареєстрованих громадян, яким призначено таку субсидію, обов'язково інформують органи праці та соціального захисту населення.

Відповідно до п. 14 Положення (зі змінами, внесеними згідно з постановою КМУ № 106 від 28.02.2015), громадянин, якому призначено субсидію, зобов'язаний протягом місяця проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендарі - про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, купівлю товарів або оплату послуг, передбачених підпунктом 5 пункту 5 цього Положення, шляхом подання відповідних документів. Зазначеним пунктом також передбачено, що після закінчення строку отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення здійснюють розрахунок житлової субсидії на наступний період (12 місяців, календарний рік) для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому відповідному періоді.

Відповідно до п. 3 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 848 від 21.10.1995 (в редакції постанови КМУ від 27.12.2018 № 329), призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.

Пунктом 16 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 848 від 21.10.1995 (в редакції постанови КМУ від 27.12.2018 № 329) передбачено, що громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов'язаний протягом 30 календарних днів проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, зокрема про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства (орендар, внутрішньо переміщена особа - членів домогосподарства, які фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), їх соціального статусу. У разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім'ї члена домогосподарства подаються нові заява та декларація. У даному випадку на вимогу структурного підрозділу з питання соціального захисту населення, який призначив житлову субсидію, сума надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії повертається громадянином до державного бюджету. У разі відмови громадянина добровільно повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії питання про її примусове стягнення вирішується у судовому порядку.

Відповідно до п.п. 90, 91 Положенняпро порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 848 від 21.10.1995 (в редакції постанови КМУ від 14.08.2019 № 807), громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов'язаний протягом 30 календарних днів поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про виникнення обставин, зокрема щодо: зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств, зазначених в абзацах третьому, четвертому і шостому пункту 78 цього Положення; зміни соціального статусу членів домогосподарства; зміни у складі сім'ї члена домогосподарства; зміни переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання; зміни переліку витрат на управління багатоквартирним будинком; зміни управителя, виконавця комунальних послуг, створення об'єднання; настання умов, зазначених у підпунктах 2 і 4 пункту 14 цього Положення. У разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім'ї члена домогосподарства, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання подаються нові заява та декларація.

Судом встановлено, що відповідач після звернення із заявою про призначення житлової субсидії та призначення їй житлової субсидії не повідомила Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації про зміни у складі сім'ї члена домогосподарства, а саме, що за адресою домоволодіння з 04.04.2019 зареєстровані, крім неї, також онука ОСОБА_2 , 1994 року народження, правнук відповідача ОСОБА_3 , 2015 року народження, та правнучка відповідача ОСОБА_4 , 2019 року народження.

Пунктами 119, 125, 127 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 848 від 21.10.1995 (в редакції постанови КМУ від 14.08.2019 № 807) передбачено, що надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється у разі, коли громадянин не повідомив структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про обставини, зазначені у пункті 90 цього Положення, протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення. У цьому випадку на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, який призначив житлову субсидію, сума надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії повертається громадянином. У разі відмови громадянина добровільно повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії питання про її примусове стягнення вирішується у судовому порядку.

Статтею 1212 ЦК України визначено, що особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала. Положення цієї глави застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події. Положення цієї глави застосовуються також до вимог про: повернення виконаного за недійсним правочином; витребування майна власником із чужого незаконного володіння; повернення виконаного однією із сторін у зобов'язанні; відшкодування шкоди особою, яка незаконно набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи.

Згідно з ч. 1 ст. 1213 ЦПК України, набувач зобов'язаний повернути потерпілому безпідставно набуте майно в натурі.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом (частина перша статті 81 ЦПК України).

Повно та всебічно дослідивши обставини справи, перевіривши їх доказами, які оцінено на предмет належності, допустимості, достовірності, достатності та взаємного зв'язку, установивши, що дослідженими судом доказами підтверджено, що відповідач після звернення із заявою про призначення житлової субсидії та заповнення відповідних документів не повідомила Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації про зміни у складі сім'ї члена домогосподарства протягом встановленого строку в межах 30-ти днів з дати настання відповідної обставини, що вплинуло на розрахований розмір субсидії, внаслідок чого їй було надмірно виплачено відповідну суму житлової субсидії, яка розрахована позивачем та відповідачем не спростована, а тому вказана сума підлягає поверненню, в зв'язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі із зазначенням одержувача відповідних коштів, за рахунок яких було здійснено фінансування на оплату житлової субсидії відповідача.

Враховуючи, що позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації підлягають задоволенню в повному обсязі, беручи до уваги ухвалу судді Вінницького районного суду Вінницької області від 20.05.2022, що відповідно до якої судом відстрочено сплату судового збору у даній справі до ухвалення рішення у справі, тому згідно з вимогами статті 141 ЦПК України, судові витрати по сплаті судового збору в сумі 2481 грн підлягають стягненню з відповідача на користь держави.

Керуючись ст.ст. 1212, 1213 ЦК України, ст.ст. 12, 81, 141, 223, 247, 259, 263, 265, 268, 280-282 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення надміру перерахованої (виплаченої) суми житлової субсидії - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 кошти в сумі 12164 (дванадцять тисяч сто шістдесят чотири) грн 18 коп., як такі, що виплачені з Державного бюджету у вигляді субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг (на рахунок UA498201720343110018000016956, одержувач: Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації, МФО 820172, ЄДРПОУ 03191928, Держказначейська служба України, в призначенні платежу вказати: переплачена сума за використану субсидію у попередніх періодах, прізвище, ім'я, по батькові, село)

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судові витрати по сплаті судового збору в сумі 2481 (дві тисячі чотириста вісімдесят одна) грн.

Рішення може бути оскаржене до Вінницького апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

У разі неявки всіх учасників справи у судове засідання, яким завершується розгляд справи, або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує рішення без його проголошення. Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.

Позивач Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації, адреса місцезнаходження: м. Вінниця, вул. Грибоєдова, 10а.

Відповідач ОСОБА_1 , адреса зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_1 .

Дата складення повного судового рішення -22.08.2022.

СУДДЯ Юлія КАРПІНСЬКА