ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
13 травня 2022 року м. Київ № 640/5594/22
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Качур І.А., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження заяву Національного антикорупційного бюро України про відвід судді в адміністративній справі
за позовом ОСОБА_1
до Національного антикорупційного бюро України
про визнання протиправним та скасування наказів, поновлення на посаді,
До Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом звернувся ОСОБА_1 до Національного антикорупційного бюро України визнання протиправним та скасування наказів, поновлення на посаді.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23.02.2022 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла заява Національного антикорупційного бюро України про відвід судді Качура І.А. від розгляду адміністративної справи № 640/5594/22 у зв'язку з наявністю, на думку відповідача, обставин, які викликають сумнів в об'єктивності та неупередженості судді.
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 36 Кодексу адміністративного судочинства України суддя не може брати участі в розгляді адміністративної справи і підлягає відводу (самовідводу) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у неупередженості або об'єктивності судді.
Відповідно до частини третьої статті 39 Кодексу адміністративного судочинства України відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до частини третьої статті 40 Кодексу адміністративного судочинства України питання про відвід судді вирішується судом, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.
Водночас, згідно з частиною четвертою статті 40 Кодексу адміністративного судочинства України якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 31 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.
Перевіривши викладені у заяві доводи, суд дійшов висновку про відсутність обґрунтованих підстав для задоволення заяви Національного антикорупційного бюро України про відвід судді Качура І.А. від розгляду адміністративної справи № 640/5594/22.
З огляду на зазначене, керуючись статтями 39, 40, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
1. Визнати заяву Національного антикорупційного бюро України про відвід судді необґрунтованою.
2. Передати заяву про відвід на розгляд судді, який не входить до складу суду, що розглядає справу, визначеному відповідно до частини першої статті 31 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з частиною другою статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її підписання.
Відповідно до статті 294, частин другої та третьої статті 293 Кодексу адміністративного судочинства України оскарження даної ухвали окремо від рішення суду не допускається. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя І.А. Качур