Ухвала від 11.05.2022 по справі 640/7053/22

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

11 травня 2022 року м. Київ № 640/7053/22

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Келеберди В.І., ознайомившись з справою за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у м. Києві про скасування наказів та поновлення на роботі, -

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до Головного управління Національної поліції у м. Києві, в якому заявлено вимоги про:

- визнати протиправним та скасувати наказ від 21.03.2022 року № 223 «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності окремих працівників Подільського управління поліції», яким застосовано до ОСОБА_1 дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення із служби в поліції;

- визнати протиправним та скасувати наказ від 25.03.2022 року № 499 о/с «Щодо особового складу», яким звільнено ОСОБА_1 з займаної посади;

- поновити ОСОБА_1 з 25.03.2022 року на службі в Національній поліції на займаній до звільнення посаді з 25.03.2022 року;

- стягнути на користь ОСОБА_1 середньомісячне грошове забезпечення за час вимушеного прогулу з 25.03.2022 року по день фактичного поновлення на службі.

При ознайомленні з позовною заявою судом встановлено, що спір виник із публічно-правових відносин.

Зазначений спір згідно з вимогами ст. 19 КАС України належить до компетенції адміністративних судів та має розглядатися в порядку адміністративного судочинства.

Згідно пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VI (надалі - Закон № 3674-VI) судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку.

Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року №3674-VI (надалі - Закон № 3674-VI) судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку.

Згідно з пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою сплачується судовий збір: 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з абз. 4 ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» з 1 січня 2022 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2481,00 гривні.

Як вбачається з позовної заяви, ОСОБА_1 заявлено вимоги не майнового характеру про визнання протиправними та скасування наказів про притягнення до дисциплінарної відповідальності та наказу про звільнення із служби.

Також, заявлено вимогу про стягнення середньомісячного грошового забезпечення за час вимушеного прогулу, яка в розумінні 5 Закону № 3674-VI є вимогою майнового характеру.

Приписами п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону № 3674-VI передбачено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї документами судом встановлено, що позивачем заявлено позовну вимогу, що непов'язана з стягненням заробітної плати та оновлення на роботі, проте не додано жодного доказу про сплату судового збору за звернення до адміністративного суду з такою вимогою.

За таких обставин, позивачу необхідно сплатити судовий збір за одну позовну вимогу не майнового характеру, а саме: про визнання протиправним та скасування наказу про притягнення до дисциплінарної відповідальності.

Вказаний судом недолік може бути усунутий позивачем шляхом подання до суду оригіналу доказу про сплату судового збору за подання адміністративного позову у розмірі 922,40 грн. на реквізити Окружного адміністративного суду міста Києва:

Отримувач коштів - ГУК у м.Києві/Печерс.р-н/22030101

Код отримувача (код ЄДРПОУ) - 38004897

Рахунок отримувача - UA908999980313181206084026007

Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП)

Код банку отримувача - 899998

Код класифікації доходів бюджету - 22030101

Призначення платежу: *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Окружний адміністративний суд міста Києва (назва суду, де розглядається справа).

При заповненні платіжного документа у графі «Код платника» платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями.

Правовими положеннями ч. 5 ст. 122 КАС України встановлено, що для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Як вбачається з позовної заяви, позивач просить, зокрема, визнати протиправними та скасувати: 1) наказ № 223 від 21.03.2022 року ГУ НП у м. Києві про притягнення до дисциплінарної відповідальності; 2) наказ №499 о/с від 25.03.2022 року про звільнення із служби.

При цьому, позивачем подано заяву про поновлення пропущеного строку.

Вказана заява обґрунтована тим, що позивач у квітні 2022 року дізнався про існування наказу від 25.03.2022 року № 499 о/с (під час фактичного отримання його витягу у відділі кадрів) та через представника 25.04. 2022 року звернувся до суду подавши дану позовну заяву проте в електронному вигляді через офіційну сторонку «Електронного суду».

Проте, як вказує представник позивача станом на 03.05.2022 року реєстрація позовної заяви не відбулась, у зв'язку з чим було повторно реалізовано право звернення до суду із позовною заявою у паперовому вигляді.

Разом з тим, на підтвердження обставин звернення до суду з позовною заявою в електронному вигляду через офіційну сторонку «Електронного суду» позивачем надано скріншот сторінки електронного кабінету та скріншот частини першої сторін позовної заяви, що належним чином не засвідченні та не містять інформації щодо подання 25.04.2022 року позивачем саме цього позову, проте в електрону вигляді.

Частиною 6 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

У даному випадку, ОСОБА_1 не подано належних та допустимих доказів на підтвердження поважності причин пропуску строку звернення до суду з цим позовом, що в свою чергу, суперечить нормам адміністративного судочинства.

Відповідно до ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Таким чином, суд доходить висновку, що для запобігання обмеження права позивача на звернення до суду, останньому необхідно подати належним чином засвідченні докази поважності причин пропуску строку звернення до суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачеві часу для усунення недоліків.

Вказані судом недоліки повинні бути усунені шляхом подання до суду:

- оригіналу платіжного доручення про сплату судового збору за подання адміністративного позову у розмірі 922,40 грн. на вказані реквізити Окружного адміністративного суду міста Києва;

- належним чином засвідчених доказів щодо поважності причин пропуску строку звернення до суду з цим позовом.

Зазначені документи подати через канцелярію суду (або надіслати поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали.

Керуючись положеннями статей 160, 161, 169, 171, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 - без руху.

2. Встановити позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали.

3. Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення.

4. Попередити позивача, що у разі, якщо недоліки, зазначені в ухвалі, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута на підставі частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху згідно з частиною 2 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили з моменту її підписання.

Згідно зі статтею 294 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду.

Суддя В.І. Келеберда